Soldán Petr – Pokorný Ondřej, Šafařík Filip, Ornst Tomáš, Hochmann Pavel (67´ Šafařík Daniel, 78´ Dvořák Tomáš) – Kubišta Petr, Laštovička Jindřich, Pechar Pavel, Novák Radek (92´ Kučera Tomáš) – Pechar Jiří (C), Chalupník Tomáš

Branky:

17´ Pechar Jiří

29´ Novák Radek

43´ Chalupník Tomáš

Čtvrté soutěžní kolo /minulé kolo jsme měli volno/ nás zavedlo k nejbližšímu soupeři co se vzdálenosti obcí týče, a sice do Kunčic k derby s místní rezervou. Vzhledem k tomu, že převážná část našich hráčů ale i realizační tým s Kunčicemi pojila ať už epizodní nebo delší část kariéry, bylo tím utkání do jisté míry specifické. Koření zápasu dodalo jistě i to, že se oba tábory mezi sebou důvěrně znají a v celku protivníka mají své přátele a kamarády. O motivaci tedy bylo dostatečně postaráno.

Toho času se jednalo o souboj čtvrtého se třetím, avšak tento pohled zkresluje, protože týmy v tabulce měly různý počet odehraných partií. Chyběl Adam Plhal, Honza Svoboda, Pepa Steklý, Martin Ziegler a z disciplinárních důvodů David Šauer.

Vstup do zápasu jsme měli výborný a domácí jsme zmáčkli na jejich polovině. Poměrně dobře nám fungoval presink. Již ve druhé minutě jsme zahrávali standardní situaci, ale zeď byla proti. V téže minutě byl ve vápně podivně atakován Jirka Pechar, píšťalka rozhodčího však zůstala němá. První gólovka se zrodila po „námazu“ kunčické obrany a zjevil se v ní Jirka Pechar v 7´, který však váhal se střelou, nakonec obešel brankáře Šandu a prudkou přihrávkou překvapil Radka Nováka, od něhož se míč odrazil do zámezí. Oba si vše vynahradili o deset minut později a v opačném gardu, kdy Radek Novák předložil na vápno Jirkovi Pecharovi a ten střelou po zemi na bližší tyč otevřel skóre – 0:1. I nadále jsme pokračovali v nátlakové hře a byla z toho šance Radka Nováka, Jirky Pechara a Tomáše Chalupníka, bohužel však bez gólového vyústění. Druhé branky jsme se dočkali minutu před završením třetiny utkání. Jindra Laštovička vysunul Radka Nováka, který levou nohou lišácky obstřelil vybíhajícího brankáře Šandu – 0:2. Stále jsme drželi aktivní pojetí, i když už se začali osmělovat i domácí. Nejnadějnější situací Kunčic v úvodním dějství se stala střela Nuna zpoza šestnáctky, která mířila do levé šibenice z pohledu střelce, ale proti byl pozorný Petr Soldán, který perfektní robinsonádou vytěsnil na rohový kop, který jsme odvrátili. S ještě přesnější střelou se vytasil Tomáš Chalupník dvě minuty před přestávkou, jenž předvedl to nejlepší ze svého umění a standardní situaci zakroutil pod břevno a od zad gólmana za brankovou čáru, čímž navýšil naše vedení – 0:3. S prvním poločasem jsme byli spokojeni, přihlížející byli svědky povedených akcí. Vytknout snad lze jen promarněné šance, protože rozdíl ve skóre mohl být vyšší. Chtěli jsme pokračovat v nastoleném trendu (týmovost, bojovnost…). Kunčičtí neměli co ztratit a očekával se jejich tlak a zjednodušení hry.

Druhý poločas začal opatrněji a výrazné šance sházely. Náznaky měly oba celky, žádný z nich však neskončil v síti. Hra se odehrávala především mezi vápny, prim hrály souboje. Domácí vyrovnali hru a měli míč častěji na svých kopačkách. My jsme však působili dostatečně kompaktně a defenzíva pracovala spolehlivě. Přibývalo centrovaných míčů do našeho vápna, které však sbíral brankář Petr Soldán nebo naše obrana. My jsme podnikali nebezpečné kontry. Na konci jednoho z nich byl Petr Kubišta, kterému chyběly centimetry ke skórování. V 60´ se dostali domácí do větší šance, kterou parádně zablokoval Filip Šafařík na rohový kop. Shodou okolností jsme z něho inkasovali, když na zadní tyči dvojice domácích na hranici ofsajdové linie doklepla odražený míč. Obdržený gól s námi nezamával a minuty plynuly. Dan Šafařík nahradil v 67´ Pavla Hochmanna. Za deset minut se Dan bez cizího přičinění skácel k zemi. Naštěstí byl při vědomí a je v pořádku. Ze zápasu z preventivních důvodů odstoupil a jeho místo převzal Tomáš Dvořák. Do konce zápasu zbývalo s nastavením zhruba 15 minut. Hra byla velmi rozkouskovaná nedovolenými zákroky z obou stran, přibývalo žlutých napomenutí. Do zakončení se dostal Tomáš Chalupník a těsně minul. Kunčice odpověděly zakončením Feka, jehož střelu pokryl Petr Soldán a nepřipustil tak eventuální závěrečné drama. V závěru zápasu po narážečce Jindry Laštovičky s Petrem Kubištou druhý zmiňovaný obstřelil brankáře, pokus však mezi tři tyče nemířil. V nastavení vystřídal Radek Novák s bilancí 1+1 a naskočil Tomáš Kučera. Zbylé minuty jsme zkušeně dohráli a následně rozhodčí Vízek odpískal konec. Trio v pruhovaném utkání celkem zvládlo, byť to v bouřlivé atmosféře nemělo lehké.

Hrálo se férové utkání z obou stran v burácející atmosféře. Pochválit je třeba KAŽDÉHO jedince, který se JAKKOLIV přičinil k výhře. Vypíchnout je třeba týmový a obětavý výkon, nastavení mysli, odhodlanost, nasazení, koncentraci, kompaktnost, a to srdíčko, jak říkává Franz Straka… Působili jsme jako tým a všichni jeho členové táhli za jeden provaz. Od brankáře až po náhradníky skvělý výkon. Speciální pochvalu za tento zápas zaslouží záložní řada, která odvedla obrovské penzum poctivé práce. Pomáhala v defenzívě a síla jí zbyla i na podporu ofenzívy. Obrana nepouštěla domácí do šancí a svoji zásluhu na tom jistě má Tomáš Ornst, jenž „vygumoval“ nebezpečné hráče Kunčic, a co víc – Ondra Pokorný několika přesně mířenými skluzy přerušoval akce soupeře. Prosadil se útok. Proto si myslíme, že je naše vítězství zasloužené.

Josef Gall (trenér):

Jsme na hráče hrdí. Z týmu sršela obrovská vůle uspět. Utkání zvládli po všech stránkách a kvalitního soupeře přehráli. Chlapáci, jen tak dál! Udělali jste nám radost a byl to zážitek, děkujeme.