Lhota p. L. vs Nechanice

12. 11. 2022 13:30 DAHASL Okresní přebor 2022/2023

Lhota p. L.000Prohra

Lukáš Chmelař (46´Petr Soldán) – Pavel Hochmann (46´ Josef Steklý), Jiří Pechar (C), Tomáš Ornst, Filip Šafařík – Radek Novák (83´ Ladislav Kohoutek), Lukáš Vencl, Pavel Pechar, David Šauer – Ondřej Pokorný (46´ Tomáš Dvořák), Tomáš Chalupník

65´ Pavel Pechar
91´ Tomáš Chalupník

V závěrečném kole podzimní části jsme nastoupili v poobědovém čase na hřišti Lhoty pod Libčany. Se soupeřem jsme se konfrontovali minulé kolo a vzešla z toho bezbranková remíza. I tentokrát jsme očekávali minimum branek a vyrovnanou partii. K dispozici nebyl Jindra Laštovička, Dan Denk, Petr Kubišta, Dan Šafařík (dvojnásobný otec :)) a Tomáš Němec.

Lhota vyrukovala s úplně jiným ofenzivním čtyřlístkem než v předešlém zápase a rozhodně si před výkopem věřila v zisk tří bodů. Napovídal tomu i její úvodní tlak, kdežto my jsme působili ospale a několikrát jsme jen odkopli, žádná snaha o konstruktivní řešení. Pár nadějných střel domácích končí mimo nebo jsou zblokovány. Nejblíže gólu byla Lhota po sérii rohových kopů, když po dorážce jednoho z nich zvonilo za zády Lukáše Chmelaře v brance břevno. Další varování přišlo v 16´, kdy se Lukáš měl co ohánět – nejdříve vyrazil střelu z hranice vápna a následně vyběhl proti dorážce domácího hráče a v souboji o míč hlavní rozhodčí viděl faul našeho gólmana. Nařízena tedy byla standardní situace z hranice vápna a žlutá karta pro našeho brankáře. Následná střela se mezi tyče nevešla. My jsme se probudili až po této situaci a konečně si začali přihrávat a vyvážet míče. Dobře fungovala spolupráce mezi Filipem Šafaříkem a Radkem Novákem, kteří byli schopni si konstruktivně nahrát a založit útočnou akci. My jsme se Lhotě připomínali zejména po standardních situacích, ze kterých jsme hrozili. Po jedné z nich našel Jirka Pechar hlavu bratra Pavla a ten mířil těsně mimo. Boční síť trefil z trestňáku Tomáš Chalupník po faulu na jeho osobu. Vyjma úvodní patnáctiminutovky, kdy byli domácí lepší, se hrál znovu vyrovnaný mač. Poslední šanci před poločasovým hvizdem měl mladičký lhotecký útočník, který postupoval proti Jirkovi Pecharovi, ale ten ho vystál a míč sebral Lukáš Chmelař. Více toho první dějství nenabídlo.

Do druhého poločasu naskočil Pepa Steklý a Tomáš Dvořák za Pavla Hochmanna a Ondru Pokorného. Rovněž jsme střídali gólmany, kdy ne zcela zdravý Petr Soldán musel do branky, protože Lukáši Chmelařovi bylo nevolno. Zápas byl velmi vyrovnaný, čekalo se na gól, který by hru více otevřel. Přišel v 65´, kdy střela z vápna trefila domácího hráče do krku, ten byl viditelně otřesen, ale hra plynula a míč se odrazil k Jirkovi Pecharovi, který se kličkou zbavil svého strážce a z levé strany předložil Pavlu Pecharovi a ten otevřel skóre zápasu – 0:1. Domácí se dožadovali zrušení gólu, ale hlavní rozhodčí nechal hru pokračovat, takže branka platila. Domácí kouč reagoval na průběh zápasu o pět minut později, kdy na plac poslal dva čistokrevné útočníky. My jsme však odolávali. Pár rutinních zákroků zapsal Petr Soldán. Čelili jsme spoustě centrů a standardek, ale skoro vše jsme uskákali a každý si bedlivě střežil svého hráče, kterého hlídal. Dvakrát se Lhota po těchto situacích dostala k zakončení, ale netrefila bránu. Zbývalo necelých deset minut řádné hrací doby a do našeho vápna létal jeden centr za druhým. Lhota na hraně důrazu, někdy i za ním, do všeho šla, takže byl k vidění i nepěkný zákrok od domácího Čiháka, který sestřelil našeho hráče. V 83´ střídal Radek Novák a do hry nastoupil Láďa Kohoutek. Ve hře vabank zachytil Petr Soldán míč a ihned startoval Tomáše Chalupníka, jenž využil srážky dvou beků a postupoval mírně ze strany na domácího brankáře, který bleskurychle vyběhl, ale Tomáš mu udělal kličku a levačkou zavěsil do prázdné – 91´ a 0:2. Hotovo, osud dnešního zápasu zpečetěn.

Dnešní utkání demonstrovalo dobré rozpoložení kabiny a vůbec naší party. Byť v zápasech vždy někteří hráči chyběli, ostatní je dokázali nahradit a když bylo třeba, naskočili i nedoléčení plejeři (viz dnes Ondra Pokorný, Petr Soldán). Rovněž vypomohli v průběhu podzimu i hráči, kteří běžně nechodí (Lukáš Chmelař, Pepa Steklý…). Toto všechno má velký podíl na tom, že okupujeme první příčku Okresního přeboru. Individuálně dnes zápas výborně odehrál např. Filip Šafařík. Ale hlavně to byl opět a znovu týmový výkon. Vydařený podzim, všem aktérům je třeba poděkovat.

V úvodu byla Lhota lepší, nám trvalo, než jsme se rozkoukali. Důležité bylo, že jsme nedostali gól. Postupně jsme hru vyrovnali a posléze byli asi i o trochu lepším týmem. Za vítězstvím nás příkladně vedl kapitán Jirka Pechar, za mě nejlepší hráč na hřišti. Oddirigoval, odehrál a odsoubojoval dnešní zápas perfektně a navrch přidal asistenci na vítězný gól. Za dnešek i za celou půlsezónu bych chtěl klukům moc poděkovat, jak se na trávníku prezentují. Do budoucna zlepšíme účast na trénincích a myslím, že můžeme pomýšlet na konci sezóny na krásné umístění, i když je mi jasné, že soutěž je hodně vyrovnaná. Ještě jednou díky celému fotbalovému klubu Nechanice.

54Chmelař Lukáš 31 Brankář 16'
6Hochmann Pavel 7 Obránce