30. 10. 2021 14:00 CK VOTROK 3. třída "západ" 2021/2022

Report

Soldán Petr – Pokorný Ondřej (46´ Kraus Jan), Šafařík Filip (76´ Steklý Josef), Ornst Tomáš, Hochmann Pavel (46´ Kalenský Luboš) – Kubišta Petr (84´ Forman Martin), Pechar Pavel, Laštovička Jindřich, Šauer David – Pechar Jiří (C), Chalupník Tomáš (76´ Tomáš Dvořák)

Branky:

8´ Pechar Pavel

12´ Laštovička Jindřich

44´ Šauer David

48´ Chalupník Tomáš

60´ Kraus Jan

85´ Dvořák Tomáš

V posledním domácím podzimním utkání jsme přivítali nedalekého soupeře z Kratonoh, který střídá dobré výsledky s horšími. Na svém stadionu jsme byli dosud stoprocentní a chtěli jsme v této sérii pokračovat. Absence byly následující – Radek Novák, Marek Chudoba a Dan Šafařík.

Od úvodních minut jsme působili odhodlaně a aktivně. Dobrý vstup jsme prvně vyjádřili gólově v 8´, kdy se rohový kop zahrávaný Tomášem Chalupníkem odrazil od bránícího hráče příhodně k Pavlu Pecharovi, který odražený míč uklidil do sítě – 1:0. O další čtyři minuty jsme pohotově rozehráli standardní situaci, balon potáhl David Šauer a centrem našel nabíhajícího Jindru Laštovičku, který placírkou umístil střelu na bližší tyč – 12´ a 2:0. Další náznaky nedotáhneme do úspěšného konce a jsou to hosté, kteří se začínají čím dál více osmělovat. Jako by si řekli, že nemají co ztratit a zkusí utkání zdramatizovat. Do vyložené šance je však naše obrana nepouští a pár závarů bez úhony ustojíme, zákroky si připisuje Petr Soldán. Nefotbalová pasáž, kdy se balony spíše nakopávají nazdařbůh, více vyhovuje Kratonohám, protože naši útočníci se takřka nedostávají do hry. Zápletku přináší 35´, kdy Sršni rozehrávají standardku, která exekutorovi ulétne a míří do rukavic Petra Soldána. Naneštěstí míč Petrovi propadne mezi rukama a doskáče za brankovou čáru a rázem je sníženo na rozdíl jedné branky – 2:1. Zareagovat a vzít si dvougólové vedení zpět jsme mohli téměř ihned poté, ale David Šauer po centru ze strany na dlouhou nohu přestřeluje. Ve 43´ reaguje trenérský tým prohozením pozic bratrů Pecharových – Pavel se posouvá na hrot a Jirka do zálohy. Již o minutu později střílíme veledůležitý gól do šatny. Petr Kubišta vyslal z pravé strany podařený centr a na zadní tyči zavíral David Šauer, který hlavou upravil na 3:1. Dvě minutky nastaveného času nic podstatného nenabídly, takže jsme poločasovou přestávku trávili s vědomím, že máme utkání slušně rozehrané.

Trenéři se rozhodli prostřídat a do druhého dějství vstupujeme rovnou se dvěma novými hráči a vícero změnou pozic. Ondru Pokorného nahradil Honza Kraus a stoupl si do útoku vedle Tomáše Chalupníka. David Šauer nastoupil na kraji zálohy a Pavel Pechar na stoperu vedle Filipa Šafaříka, Tomáš Ornst se přesunul na krajního obránce. U Luboše Kalenského, který vystřídal Pavla Hochmanna se jednalo klasicky post za post. Byl to právě Luboš, který si pár minut po svém pobytu na hřišti připsal kanadský bod za přihrávku vzduchem na rozběhnutého Tomáše Chalupníka, jenž před vybíhajícím gólmanem Žákem špičkou pošťouchl míč, který se od tyče odrazil příhodně do sítě – 48´ a 4:1. Tato branka asi definitivně rozhodla o osudu tohoto utkání. Přesto jsme někdy i poté hráli příliš unáhleně a občas se nám stalo, že jsme velmi lacino odevzdali míč soupeři. Chybělo zklidnění hry a vyměnění si pár přihrávek takzvaně do jistoty. Na druhou stranu jsme měli utkání pod kontrolou a vše korunovala 60´, kdy se do přečíslení dostal tandem Tomáš Chalupník Honza Kraus a první jmenovaný nesobecky předložil Honzovi, který pohodlně svým prvním gólem za Nechanice navýšil průběžné skóre na 5:1. Čas ubíhal a realizační tým konečně sáhl k dalšímu střídání. V 76´ odstupuje Filip Šafařík a na kraj zálohy přichází Pepa Steklý. David Šauer mu uvolňuje místo posunutím k Jindrovi Laštovičkovi do středu zálohy, odkud se do stoperské dvojice zasunuje Jirka Pechar k bratrovi. V témže střídacím okénku ještě Tomáš Chalupník přepustil své místo jmenovci Dvořákovi. Dalšího vzrušení se přítomní diváci dočkají po rohovém kopu a zakončení Jindry Laštovičky hlavou těsně nad břevno. S blížícím se koncem využíváme i posledního střídání, kdy Petra Kubištu nahrazuje Martin Forman. Novici v sestavě (Pepa i Martin) mohli oslavit svoji první branku v sezóně, ale to by oběma v cestě za slávou nesměla stát branková konstrukce. Pepa trefil pěknou střelou z hranice vápna pravou tyč a Martin vystřelil tak zajímavě, že trajektorie míče nejprve evokovala pocit střely vysoko nad, jenže míč rychle padal a cinknul o břevno. U obou pokusů chyběly centimetry, škoda. Jak se to dělá ukázal třetí střídající Tomáš Dvořák, který vstřelil poslední branku utkání po vybídnutí od Honzy Krause – 85´ a 6:1. Tento gól nápadně připomínal předchozí branku. Opět předloženo před poloprázdnou svatyni. Ve zbývajícím čase se utkání v poklidu dohrálo až do závěrečného hvizdu rozhodčího Firbachera, který utkání s přehledem odřídil.

Skvělý vstup do zápasu a brzké vedení 2:0. Paradoxně nám to nepomohlo a druhou polovinu prvního dějství jsme vypadli z rytmu. Po obdržení laciného gólu jsme však zareagovali výborně, když jsme ještě před poločasem navýšili naše vedení. Po obrátce jsme svojí kvalitou přidali další tři góly a dokráčeli k dalšímu vítězství. Důležitý je fakt, že byť se nám v utkání určité pasáže tolik nedaří, dokážeme se semknout, neinkasovat a postupně si vypracováváme šance, které zužitkujeme a vítězíme.

Těžíme z širokého a vyrovnaného kádru čítající minimálně 15 hráčů, kteří výkonnostně tuto soutěž v pohodě zvládají, což je oproti soupeřům velké a mnohdy rozhodující plus. Získání 34 bodů z 36 možných v podzimní části je skvělým počinem a každý jednotlivec, který je součástí týmu, na tom má svou zásluhu. Ukočírovat 20 fotbalistů, když na hřišti se jich může objevit 11, není snadné. Celý podzim se táhlo za jeden provaz, opravdu každý plnil své povinnosti a důstojně reprezentoval jak sebe samého, tak i FK Nechanice. Jak říkají někteří naši postarší fanoušci: „Kluci, hlavně buďte parta, ta je rozhodující. Jakmile se budete hádat, tak budete hrát houno a kdo by na to pak měl chodit…“ 😊

Josef Gall (trenér):

Povedl se nám nástup do zápasu a brzo vedeme o dva góly, po nichž se však Kratonohy zvedly a haluzí zápas zdramatizovaly. Pak jsme však stříleli branky už jen my. Chtěl bych VŠEM klukům poděkovat za perfektní podzim, užili jsme si to s vámi. Pojďme ještě naposledy teď v sobotu zamakat. Ještě jednou – díky chlapáci!