4. 9. 2021 17:00 CK VOTROK 3. třída "západ" 2021/2022

Soldán Petr – Hochmann Pavel (55´ Forman Martin), Šafařík Filip, Ornst Tomáš (55´ Kučera Tomáš), Pokorný Ondřej (55´ Kalenský Luboš) – Kubišta Petr (65´ Kohoutek Ladislav), Laštovička Jindřich, Pechar Pavel (55´ Steklý Josef), Dvořák Tomáš – Pechar Jiří (C), Chalupník Tomáš

4´ Chalupník Tomáš

6´ Chalupník Tomáš

24´ Pechar Pavel

48´ Šafařík Filip

50´ Laštovička Jindřich

51´ Laštovička Jindřich

54´ Chalupník Tomáš

60´ Šafařík Filip

64´ Kalenský Luboš

69´ Kalenský Luboš

76´ Šafařík Filip

88´ Kalenský Luboš

Ve čtvrtém soutěžním zápase jsme hostili poslední celek tabulky Lužec, který přivezl deset hráčů. Se vší úctou k soupeři, tento zápas je vhodný k navýšení celkového skóre a zapojení všech hráčů. Absentovalo trenérské duo Pepa Gall a Vlasta Jaroš, kteří však s dnešním zastupujícím trenérem Jirkou Pecharem starším byli v kontaktu. Z hráčského materiálu chyběl Adam Plhal, Honza Svoboda, Radek Novák, Martin Ziegler. Poslední zápas v trestu odstál David Šauer a po domluvě se nominace vzdal Dan Šafařík, jenž si průběh utkání zpestřil lahodným mokem 😊

Úvodní vteřiny zápasu potvrdily domněnky, jaký že ráz bude zápas mít. Prvotní branky se diváci dočkali ve 4´, kdy si na autové vhazování Ondry Pokorného seběhl Pavel Pechar, pronikl do vápna a předložil Tomáši Chalupníkovi, pro něhož již nebyl problém uklidit míč do sítě – 1:0. V minutě 6´ situace jako přes kopírák – Ondra Pokorný vhazuje za postranní čarou, Jirka Pechar nalézá Tomáše Chalupníka a ten se z obdobné pozice znovu nemýlí – 2:0. Po této brance se Lužec ještě více zatáhl na vlastní polovinu a dlouhými pasy chtěl hledat svého hbitého forvarda. Dalších zhruba 20 minut okupujeme pokutové území hostí, avšak bez vstřelené branky. Opakovaně v dobrých pozicích netrefuje Jirka Pechar. Zkoušíme i variantu centrovaných míčů ze stran, ani ta však příliš nefunguje. Nejblíže jsme byli po nadýchaném centru Tomáše Dvořáka, kdy se do zakončení položil Jindra Laštovička, avšak podařenou střelu zastavuje tyč. Prosazujeme se v minutě 24´, kdy Jirka Pechar ve vápně nabíjí bratru Pavlovi a ten po zemi prostřeluje množství nohou před sebou ranou k tyči – 3:0. Další početné šance nevyřešíme dobře, proto na poločasovou přestávku odcházíme sice za rozhodnutého stavu, ale „pouze“ 3:0.

Ve druhém dějství jsme byli značně produktivnější a do hostující sítě napadalo skoro všechno. Jednoduchý recept předvedl Filip Šafařík, který se nerozpakoval, napálil balon a o tyč navyšuje ve 48´ na 4:0. Tím, jak se později ukázalo, odšpuntoval gólové hody. V období příštích dvaceti minut padlo dalších 8 branek. Nejprve v 50´ svým prvním gólem v soutěžním mači zvyšuje Jindra Laštovička na 5:0, o minutu později znovu Jindra po narážečce s Tomášem Chalupníkem 6:0. O tři minuty později kompletuje hattrick Tomáš Chalupník po centru Petra Kubišty – 7:0. Následně dochází k hromadnému občerstvení základní sestavy. Odpracováno dnes má Ondra Pokorný, Tomáš Ornst, Pavlové Hochmann a Pechar. Naskakuje Martin Forman, Pepa Steklý, Tomáš Kučera a Luboš Kalenský. V 60´ slaví druhý gól Filip Šafařík, jenž doklepl střelu Jirky Pechara odraženou od tyče. Poslední střídání proběhlo v 65´, kdy Petra Kubištu nahradil Láďa Kohoutek. Následně si vzal slovo Luboš Kalenský, který za 5 minut vsítil čistý hattrick. V rozmezí od 64´ do 69´ po totožných akcích navýšil na již zřídka vídaných 11:0. V tu chvíli už jsme hráli rozestavení zhruba 1-4-5… Na pozici posledního se objevil Jindra Laštovička a z hloubi pole připravil kolmicí gól pro Filipa Šafaříka, který byl dnes jeho třetím. Filip si obhodil bránícího protihráče a pohodlně zavěsil – 12:0 v 76´. O pár minut později se mezi střelce mohl zapsat i Láďa Kohoutek, když si na zádech podržel obránce a levou nohou orazítkoval břevno. O závěrečný zářez se postaral neudržitelný Luboš Kalenský, který zblízka dorazil odražený míč po rohovém kopu Pepy Steklého – 13:0.

Kuriózní utkání, kdy Lužec je otloukánkem tabulky. Bohužel, personální stav je u nich tristní. Snaží se ze všech sil zachovat tradiční kopanou v obci a jsou si vědomi toho, že kdyby tento sport položili, velmi pravděpodobně by to znamenalo konec jeho existence na delší časové období. U nás se vyznamenali střelci hattricku (Tomáš Chalupník, Filip Šafařík) a dokonce čtyřgólový šutér Luboš Kalenský. De facto se zápas „dohrával“ od 6´ minuty a našeho vedení 2:0. Využil se maximální počet střídajících hráčů a v tréninkovém tempu se nikdo nezranil. Mohli jsme tak vychutnat pozápasovou oslavu narozenin, kterou si pro nás jubilanti perfektně připravili.

Jiří Pechar st. (zastupující trenér):

Za krásného počasí jsme přivítali Lužec n. C. První poločas jsme byli k hostům milosrdní, ve druhém se rozjel gólostroj a zastavil se na čísle 13. O povinném vítězství jsme rozhodli hned v úvodu. Výborně do zápasu vlétli střídající hráči. Klukům děkuju, některé akce měly parametry i přes to, že koncentrace postupně upadala. Pokračujeme na vítězné vlně, snad navážeme i v Klamoši. Dnešnímu soupeři z Lužce přeji, aby se jeho personální stav zlepšil a tým se tak stal konkurenceschopnějším.