Nechanice vs Sendražice

3. 9. 2023 17:00 DAHASL Okresní přebor 2023/2024

Sendražice000Prohra

Lukáš Chmelař – Ondřej Pokorný, Jiří Pechar (C), Tomáš Ornst (46´ Luboš Kalenský), Filip Šafařík – Petr Kubišta, Pavel Pechar (60´ Radek Novák), Jindřich Laštovička, David Šauer (71´ Tomáš Dvořák) – Pavel Stránský (76´ Ladislav Kohoutek), Kristián Čáp

4´ Kristián Čáp

8´ Kristián Čáp

32´ Jiří Pechar

70´ Kristián Čáp

75´ Jindřich Laštovička

82´ Ladislav Kohoutek

Ve čtvrtém soutěžním utkání k nám dorazil celek ze Sendražic, který se aktuálně pohybuje ve spodních patrech tabulky. Také vzhledem k vynuceným absencím v ofenzívě jsme nastoupili v osvědčené formaci. Do utkání nezasáhl Petr Soldán, Pavel Hochmann, Lukáš Vencl, Marek Chudoba, Dan Denk, Pepa Tošovský a Tomáš Chalupník.

Od začátku zápasu jsme působili svěžím a odhodlaným dojmem, což se odrazilo i ve skóre. Agilní Pavel Stránský pláchl po pravé straně a naservíroval do vápna, kde se ve správném prostoru pohyboval Kristián Čáp a pravačkou placírkou uklidil k tyči – 4´ 1:0. V 8´ hosté na půlce chybovali a přišli o míč, jehož se zmocnil Jindra Laštovička a posunul na Kristiána Čápa, který postupoval vpřed, a protože před ním obrana couvala, Kristián napřáhl zhruba z 20 metrů a vnějším nártem trefil znovu k tyči. Brankář se sice natahoval, leč marně, na míč nedosáhl – 2:0. I nadále hrajeme dobře, funguje mix kombinace po zemi i dlouhé míče za obranu. Hrozíme z levé i pravé strany. Sendražice drží ve hře gólman, který likviduje nebezpečné pokusy Pavla Stránského, Petra Kubišty i Davida Šauera. Hlavně Pavel Stránský zle zatápí obraně hostí, která jeho rychlosti nestačí. A byl to znovu „Stráňa“, který byl středem pozornosti. Ve vápně si píchl míč kolem beka, který byl v souboji pozdě a Pavla poslal k zemi. Sudí však odvahu k odpískání nedovoleného zákroku nenašel. Dosavadní pasivní počínání Sendražic už bylo moc na jejich nejzkušenějšího hráče, který se jal diskuze se sudím. Svým počínáním si vyjednal žluté napomenutí. Následně byl žlutě trestán i náš hráč Kristián Čáp za běžný faul na soupeřově polovině. Ve 32´ se měnil stav utkání. Rohový kop prodloužil Jindra Laštovička příhodně k Jirkovi Pecharovi, ten si míč jedním dotekem připravil a druhým napálil pod břevno – 3:0. Ve zbytku prvního poločasu kontrolujeme hru a soupeře do vážnější příležitosti nepustíme. O jakýchsi náznacích hostů lze snad hovořit pouze při několika standardních situacích.

Do druhého poločasu vstupujeme s jednou změnou. Trenér nahradil Tomáše Ornsta Lubošem Kalenským. Luboš se postavil tradičně na levého beka a doprostřed se posunul Filip Šafařík. Trochu jsme se ukolébali příznivým vývojem a hra už z naší strany nebyla tak precizní. Sendražice se pokoušely vrátit do zápase a byly aktivnější. Lukáš Chmelař vyrazil prudkou střelu na rohový kop. Zhruba 20 minut jsme měli slabších a vypadli z rytmu. Přesto jsme po pěkné kombinační akci dostali míč do sítě Pavlem Stránským, ale pro údajný ofsajd gól neplatil. V 60´ střídá Pavel Pechar a na jeho místo vstupuje Radek Novák. Měli jsme několik akcí 3 na 3, 4 na 4, ale žádnou z nich jsme nevyřešili gólově. Uspěli jsme až v 70´, kdy David Šauer vymotal dva protihráče a předložil před prázdnou branku Kristiánu Čápovi, který tak po první a druhé brance v nechanickém dresu rovnou zkompletoval hattrick – 4:0. Následně byl autor nahrávky David Šauer vystřídán Tomášem Dvořákem. V 75´ si na dobře zahraný rohový kop Kristiána Čápa vyskočí Jindra Laštovička a jak jinak než hlavou zamíří přesně do vinglu – 5:0. A konečně poslední výměna. Naskakuje Láďa Kohoutek a střídá Pavla Stránského, který toho naběhal více než dost. Láďa se dlouho nerozkoukával a ihned se zapsal do statistik. Ve vápně svedl souboj o míč, přetlačil hostujícího hráče a nechytatelně bodlem zvýšil na 6:0 v 82´. Chybělo málo, aby se Láďa radoval podruhé. Tentokrát levačkou vypustil z úhlu bombu, kterou pozorný brankář tak tak vytěsnil na rohový kop. Sendražice si nejnebezpečnější příležitost ke skórování nechaly na samotný závěr. Přímý volný kop z ideální parkety se snášel k levé tyči, kde se však tygřím skokem zjevil Lukáš Chmelař a míč vyrazil, čímž definitivně zamezil hostům skórovat. Po chvíli sudí Stránský naposledy foukl do píšťalky.

Dnes jsme konečně zahráli jako tým. Až na drobnou nekoncentrovanost z úvodu druhého poločasu se hrálo podle našich not a plně v naší režii. Herní převahu jsme dokázali gólově vyjádřit, což je to nejdůležitější. Dnes je třeba pochválit všechny aktéry. Brankář byl pozorný a zasloužil si udržet čisté konto. Obrana nepouštěla hosty do šancí a v poklidu otáčela hru ze strany na stranu, záloha zásobovala forvardy přesnými pasy a nově složený útok byl dnes velmi aktivní a uspěl taktéž na jedničku. Teď jen udržet nastolené a navázat na to.

22Chmelař Lukáš Brankář
77Pokorný Ondřej Obránce