28. 9. 2021 16:30 CK VOTROK 3. třída "západ" 2021/2022

Report

Dvořák Tomáš – Hochmann Pavel (46´ Pokorný Ondřej), Šafařík Filip, Ornst Tomáš, Kalenský Luboš (72´ Chudoba Marek) – Kubišta Petr, Laštovička Jindřich, Pechar Jiří (C) (80´ Forman Martin), Šauer David (62´ Steklý Josef) – Pechar Pavel (72´ Kučera Tomáš), Chalupník Tomáš

Branky:

24´ Chalupník Tomáš

41´ Laštovička Jindřich

45´ Pechar Jiří (p)

49´ Pechar Pavel

63´ Laštovička Jindřich

Soutěž pokračovala naším 7. zápasem, ve kterém jsme v netradiční úterní termín na státní svátek cestovali na půdu Převýšova. S tímto sokem jsme se nedávno setkali v rámci pohárového klání, kdy jsme v improvizované sestavě podlehli 2:0. Soupeři jsme chtěli prohru oplatit a připsat si šesté vítězství v sezóně. Jednalo se o střet šestého s druhým. K utkání neodcestoval z rozličných důvodů Petr Soldán, Adam Plhal, Radek Novák, Dan Šafařík, Láďa Kohoutek a dlouhodobě zranění Kuba Slánský a Martin Ziegler.

Úvodní pasáž se odehrávala od vápna po vápno. Domácí využívali celou šíři hřiště, kde se na obou stranách pohybovali jejich hbití forvardi, které ze středu pole hledali střeďáci dlouhými pasy. Naši obránci si vše důsledně hlídali a nebezpečí ze strany Převýšova hrozilo minimální. Následně jsme otěže zápasu převzali my a dostali se do prvních náznaků, které jsme ale v góly nepřetavili. Nadějně vypadala standardní situace Tomáše Chalupníka, která těsna minula levou tyč z pohledu střelce. Postupem času přicházely naše další šance. Nebezpečně střílel opět Tomáš Chalupník, brankář vyrazil na rohový kop, ze kterého jsme bránu výrazněji neohrozili. V další šanci se ocitl Jindra Laštovička, jenž v pokutovém území převzal přihrávku od Jirky Pechara, avšak brankář vyběhl a Jindrovu střelu vyrazil. S další střelou, tentokrát levou nohou, se vytasil Tomáš Chalupník, bohužel namířil jen do boční sítě. O pár minut později si po vybídnutí Luboše Kalenského napravil Tomáš reputaci, když na levé straně přebral přihrávku, obstřelil brankáře a dostal nás do průběžného vedení – 0:1 ve 24´. Mírně jsme se ukolíbali a zákonitě jsme za to byli potrestáni. Souboj Filipa Šafaříka s domácím hráčem v naší šestnáctce vyhodnotil sudí jako nepřiměřeně intenzivní od Filipa a následoval přísný pokutový kop. Náš brankář Tomáš Dvořák vystihl směr střely, ale nedosáhl na ni – 1:1 ve 31´. Byli jsme si vědomi naší herní převahy a snažili se do poločasu zvrátit skóre zpátky v náš prospěch. Blízko jsme byli po dorážce Petra Kubišty, která mířila pouze do tyče a od ní do náruče brankáře. Strhnout vedení na naši stranu se povedlo až o 10 minut později po nejspíše nejpohlednější akci zápasu. Míč z hloubi pole putoval na Pavla Pechara, ten efektivně šajtlí našel na levém křídle nastartovaného Davida Šauera, který přesným centrem po zemi za domácí obranu našel nabíhajícího Jindru Laštovičku, ten si míč zpracoval a bez problémů zavěsil – 1:2 ve 41´. Po tomto gólu jsme nepřestali hrát, naopak jsme se i nadále tlačili na Převýšov a odměněni jsme byli v poslední minutě před přestávkou, kdy se z pravé strany dostal do vápna Tomáš Chalupník a domácí obránce ho nedovoleně srazil. I my jsme tedy od rozhodčího dostali výhodu penalty, kterou zužitkoval Jirka Pechar, když svou střelu nasměroval k opačné tyči, než si vybral gólman – 1:3 ve 45´. O poločasové přestávce jsme věděli, že pouze bránit by se mohlo vymstít a již mnohokrát se ukázalo, že Csaplárova past umí sklapnout rychle a snadno…

Do druhého poločasu naskočil Ondra Pokorný namísto Pavla Hochmanna, který si své úkoly splnil více než dobře. Nám se povedl ideální vstup a pro hosty to byl asi hřebíček do rakve, protože ve 49´ Petr Kubišta vyslal Jindru Laštovičku k rohovému praporku (ano, nebylo to opačně), Jindra tak tak stihl z čáry vrátit míč do brankového prostoru, pro který si došel brankář, srazil se se svým obráncem a míč vypadl před osamoceného Pavla Pechara, jenž pohodlně skóroval – 1:4. Do další příležitosti se díky své rychlosti prodral Petr Kubišta, který přesprintoval obránce a přehodil brankáře, ten konečky prstů vyrazil a stihl míč sebrat na hranici brankové čáry. Domácí hrozili zejména prudkými střelami ze standardních situací, Tomáš Dvořák však jedinkrát nezasahoval, protože střely se nevešly do prostoru tří tyčí. V 62´ vystřídal David Šauer a do zápasu se zapojil Pepa Steklý. Převýšov se snažil zdramatizovat zápas, ale narážel na naši připravenou defenzívu. Čas plynul a domácí museli více otevřít hru, z čehož pramenily naše výpady. Využit se nám povedlo jeden z nich, když po přihrávce Pavla Pechara převzal na hranici vápna míč Jindra Laštovička, nerozpakoval se a namířil přesně k bližší tyči – 1:5 v 63´. V 72´ odstupuje po kvalitním výkonu dvojice Luboš Kalenský a Pavel Pechar a nahrazuje ji Tomáš Kučera s Markem Chudobou, který si tak připsal první minuty v nechanickém dresu. Zbývalo ještě plus mínus 30 minut do závěrečného hvizdu, ale Převýšov již nenašel síly na zkorigování, a tak se zápas víceméně dohrával, byť nedovolených zákroků přibývalo. V 80´ využíváme posledního střídání, odstupuje Jirka Pechar, kapitánskou pásku předává Tomáši Ornstovi, a do hry přichází Martin Forman. Zbylá desetiminutovka je velmi kouskovaná a protože branky se už nedočkáme, přesvědčivě vítězíme v Převýšově a odvážíme zaslouženě tři body.

Dnešní zápas jsme zvládli jak výsledkově tak i herně. Z rytmu jsme vypadli snad jen na deset minut, ale brzy jsme se dokázali vrátit a soupeře přehrát. Některé akce byly velmi zdařilé. Naše defenzíva prakticky nedovolila soupeři výrazně ohrozit branku.

Josef Gall (trenér):

Počáteční šance zůstaly nevyužity, poté jsme se dostali do vedení, které nám sebrala penalta domácích. Kluci však nesvěsili hlavy a do poločasu přidali další dva góly. Zkraje druhého jsme přidali zlomový čtvrtý a když půl hodiny před koncem padl pátý, bylo hotovo. Dnes je třeba pochválit celý mančaft včetně náhradníků, protože ti bez problémů navázali na své předchůdce. Dobrý týmový výkon, jen tak dál.