1. 9. 2021 17:30 JAKO okresní pohár 2021/2022

Nechanice000Prohra

Report

Soldán Petr – Hochmann Pavel, Šafařík Filip, Kučera Tomáš, Šafařík Daniel – Kubišta Petr, Chalupník Tomáš, Pechar Pavel (C) (32´ Kohoutek Ladislav), Steklý Josef – Forman Martin, Kalenský Luboš

Branky:

V rámci JAKO POHÁRU jsme cestovali k utkání s SK Převýšov. Jak už to tak bývá, středeční termín je mnohdy problematický zejména kvůli četným absencím. Z různých důvodů chyběl Tomáš Ornst, Adam Plhal, Honza Svoboda, Jirka Pechar, Ondra Pokorný, Tomáš Dvořák, Jindra Laštovička, Radek Novák, Martin Ziegler a David Šauer.

Úvod střetnutí přinesl vyrovnanou partii s množstvím nepřesných přihrávek na obou stranách, což bylo částečně způsobeno nekvalitním terénem, ale také zbrklou a uspěchanou snahou o kombinaci. Domácí se dostali do první šance v 6. minutě, kdy si na průnikovou přihrávku naběhl útočník, ale přes vyběhnuvšího brankáře Petra Soldána se neprosadil. Po deseti minutách jsme se dostali do mírného tlaku, příležitost měl Martin Forman alias „Sifon“, ale obrana domácích jeho střelu zablokovala. Po následném rohovém kopu a závaru míč skončil mimo branku. V 15. minutě střílí z trestného kopu Tomáš Chalupník, ale na rozdíl od nedělního zápasu v Kunčicích končí míč nad brankou. Ve 20. minutě z naší už tak okleštěné sestavy odstupuje pro zranění kapitán Pavel Pechar a nahrazuje jej útočník Láďa Kohoutek. Došlo k přeskupení sestavy a i nadále jsme byli svědky vyrovnaného klání. V minutě 35., po průnikové přihrávce středem hřiště se domácí prosazují – 1:0. My se snažíme o vyrovnání, ale většinou střílíme ze střední či větší vzdálenosti bez gólového efektu. Do šaten odcházíme s jednobrankovým mankem.

Vzhledem k nemožnosti dalšího střídání (jediný náhradník Jiří Pechar st. plní funkci asistenta rozhodčího) je jasné, že nás čeká druhý poločas za stejného personálního obsazení. Realizační tým má připravené varianty s přesuny hráčů v sestavě pro případný závěrečný tlak. Máme sice optickou převahu, ale do vyložené šance se nedostáváme. U domácích se snaží hlavně agilní Hrabík, ale naše obrana odolává. Velmi dobře křižuje rychlé útočníky zejména Filip Šafařík. S přibývajícím časem některým hráčům logicky dochází síly, protože hrají po delší pauze zaviněné zraněním. Když se připravují změny v sestavě s cílem posílit ofenzivu, tak se prosazují po našem nedorozumění a nedůsledném odkopu domácí a zvyšují v 74. minutě na 2:0. My se přesto tlačíme do ofenzívy, máme náznaky šancí, dobře střílí Luboš Kalenský z levé strany a únik Martina Formana s Láďou Kohoutkem končí pouze rohovým kopem.

Vzhledem k proměnění šancí je vítězství Převýšova zasloužené. Naši hráči, kteří absolvovali tento zápas zaslouží uznání. Všichni vydali maximum svých sil a drželi naše šance na postup téměř po celý zápas. S ohledem na obtížnou personální situaci uprostřed týdne nebudeme muset za dva týdny lepit sestavu v dalším kole poháru…

Zvláštní zmínku zaslouží někteří „fanoušci“ domácích. Jejich způsob fandění, vulgární nadávání rozhodčímu, hráčům hostí i fanouškům je velmi, velmi zvláštní a na pováženou. Na amatérské úrovni zcela zbytečné.

Josef Gall (trenér):

Těžké utkání v nefotbalové atmosféře. My jsme s ohledem na množství absencí sehráli dobrý zápas, který posloužil jako vhodný trénink před sobotním mistrovským zápasem s Lužcem. Při troše štěstí jsme mohli vstřelit první branku my a je otázka, jak by se utkání vyvíjelo. Jsem rád, že nastoupili a předvedli se hráči, kteří v neděli byli na lavičce nebo se vrátili po zranění a získali herní praxi. V kontextu celého zápasu je postup domácích zasloužený.