Nechanice vs Malšovice

Náhled

Nechanice vs Vysoká B

Náhled

Nechanice vs Nový HK B

Náhled

Nechanice vs Roudnice B

Náhled

Nechanice vs Skřivany B

Náhled

Nechanice vs Lhota p. L.

Náhled

Nechanice vs Dohalice

Petr Soldán – Filip Šafařík, Tomáš Ornst, Pavel Pechar (46´ Michal Klouzek), Luboš Kalenský – Josef Tošovský (51´ Radek Novák), Jindřich Laštovička (76´ Tomáš Dvořák), Pavel Stránský (86´ Marek Chudoba), Kristián Čáp, David Šauer (86´ Matěj Vošmik) – Jiří Pechar

Branky:

19´ Jiří Pechar

24´ Josef Tošovský

66´ Jindřich Laštovička

69´ Radek Novák

Ke 13. utkání podzimní části do Nechanic zavítal toho času druhý tým tabulky Sokol Dohalice. Tento zápas byl v tomto kalendářním roce tím posledním, který jsme odehráli na domácí půdě. Naši fanoušci nás, tak jako v každém zápase, přišli podpořit v hojném počtu. Jejich počet se, včetně dětí a žen, pohyboval okolo 250 příznivců. Mezi nimi byli i fandové Dohalic, kteří přijeli své mužstvo povzbudit. Absence byly následující: Pavel Hochmann, Dan Denk, Lukáš Vencl, Petr Kubišta a Tomáš Chalupník.

Od začátku utkání jsme si vytvořili územní i herní převahu. Hosty jsme napadali už od jejich vápna a těm tak většinou nezbylo nic jiného, než nakopnout míč nazdařbůh dopředu. Takřka všechny tyto dlouhé míče Dohalic sbírala naše obrana a u případných odražených balónů byli první naši záložníci. Bohužel pro nás jsme některé akce chtěli až příliš zrychlit. Lepší volbou by bylo v útočné fázi podržet míč zády k bráně. Povrch byl velmi kluzký a rychlé balóny, kor vzduchem, téměř nezachytitelné. Dohalice nikam nespěchaly, brankář tahal rozehrávku od úvodních minut. V takovém zápase velmi pomůže vstřelená branka, abychom dostali více klidu na naše kopačky. Pár příležitostí jsme přehráli a nezakončili, což byla škoda, protože jakákoliv střela na mokrém terénu znamená nebezpečí. Pepa Tošovský poslal dva dobré centry z pravé strany do vápna, ale hosté odvracejí na rohové kopy. Z nich mohl padnout gól, když se k zakončení prodral Tomáš Ornst, ale naneštěstí svoji tvrdou hlavičku poslal přesně do míst, kde hlídkoval brankář a ten vyráží. Do vedení jsme se dostali v 19´, kdy mírně z levé strany přišel do vápna přízemní centrovaný balón, David Šauer střílel do brankáře, jenž mu skočil pod nohy a odražený míč dopravil do sítě Jirka Pechar před dobíhajícím obráncem – 1:0. O dalších 5 minut později byl znovu v centru dění David Šauer, a to když si nabíhal na další dobrý centr Pepy Tošovského a donutil obránce usměrnit si míč do vlastní brány – 24´ a Pepa Tošovský navyšuje vedení na 2:0. Ve 27´ si splnil normu jinak dnes výborně hrající Filip Šafařík, když byl za svůj zákrok okolo půlící čáry potrestán žlutou kartou. Do konce poločasu hrajeme s míčem na kopačkách, ale zvýšit skóre se nám již nepovede, takže na poločasovou přestávku odcházíme s dvoubrankovým vedením.

Pro sichr je vystřídán Pavel Pechar a do hry naskakuje forvard Michal Klouzek. Na pozici stopera se zatahuje Jirka Pechar. No a byl to nový muž na trávníku Michal Klouzek, který se mohl ihned zapsat mezi střelce, když si na přední tyči počíhal na rohový kop Kristiána Čápa, jenže hlavou zařízení minul. V 51´ za potlesku tribun odchází Pepa Tošovský, kterého nahrazuje Radek Novák. Dohalice mírně zvýšily aktivitu a vyprodukovaly první střelu na Petra Soldána, který ji utlumil v rukavicích. Na další gól si diváci počkali do 66´ a padl po centru Kristiána Čápa, na který si naběhl Jindra Laštovička a hlavou o zem na zadní tyč napnul síť potřetí – stav zápasu 3:0. Krátce poté zachytil Petr Soldán centrovaný míč a hostující záložník mu znemožnil rychlé rozehrání, za což byl žlutě napomenut. Tak jako v úvodním dějství, i tentokrát jsme vstřelili dva góly krátce po sobě. V 69´ po výkopu našeho brankáře zabojoval ve vápně Michal Klouzek, míč se dostal k Radkovi Novákovi, který ho pravačkou z voleje poslal nechytatelně k tyči – 4:0. V 76´ má po dobrém výkonu splněno Jindra Laštovička, kterého nahrazuje bojovník Tomáš Dvořák. Hosté sympaticky neskládají zbraně a stále se pokouší vstřelit gól. Narážejí však na naši připravenou defenzívu, ve které podal velmi dobrý výkon Filip Šafařík a Tomáš Ornst. Na necelých 10 minut ještě přicházejí potrápit dohalickou obranu Matěj Vošmik s Markem Chudobou, kteří nahrazují Davida Šauera a Pavla Stránského. Marek hnedka stihl dostat žlutou kartu. Na jedné či druhé straně branka ve zbývajícím čase nepadne, a tak po vypršení řádné hrací doby sudí naposledy píská a konečný stav je tedy 4:0.

Dohalice mají rychlý a nebezpečný přechod do útoku, který se nám dnes povedlo eliminovat. Celý tým podal zodpovědný výkon, a tak v souboji předních mančaftů okresu po zásluze vítězíme. Nezbývá než si přát, aby podobný výkon kluci zopakovali se stejným soupeřem i v posledním zápase v Dohalicích.

4 - 0
Konec

Nechanice vs Olympia Hradec

Petr Soldán – Petr Kubišta, Jiří Pechar (C) (46´ Luboš Kalenský), Pavel Pechar, Filip Šafařík – Pavel Stránský (71´ Marek Chudoba), Jindřich Laštovička, Daniel Denk, Kristián Čáp, David Šauer – Michal Klouzek (50´ Radek Novák)

Branky:

72´ Luboš Kalenský

V 11. kole k nám zavítal zřejmě největší favorit a lídr soutěže, hradecká Olympia. V jejím dresu se prohání celá řada zvučených jmen, za všechny třeba nestárnoucí legenda Jiří Novotný, rekordman v počtu získaných ligových titulů, který v rudém dresu slavil hned 14x. Atraktivní zápas si nenechalo ujít 350 platících + další zhruba 100 diváků. K utkání nebyl připraven Tomáš Ornst, Pavel Hochmann, Tomáš Dvořák, Lukáš Vencl, Matěj Vošmik, Pepa Tošovský a Tomáš Chalupník.

Úvodní minuty patřily spíše hostům, kteří byli klidnější na míči a dlouhými nákopy se tlačili před naši bránu. Tyto ataky jsme přečkali, protože naši obránci byli u míče dříve a zažehnali nebezpečí. Olympia všechny situace důrazně dohrávala už od našeho vápna, takže hra byla často přerušená. S přibývajícím časem jsme se začali osmělovat i my. Po přímočarých akcích jsme vyprodukovali dva rohové kopy. Po zahrání toho druhého se míče zmocnil hráč hostí a dlouhým pasem hledal svého ofenzivního hráče, který vzdušný souboj pouze předstíral a přepustil útočníkovi. My jsme vzadu měli 3 rychlonohé hráče, jenže jsme situaci zle vyhodnotili a Korba postupoval z pravé strany na Petra Soldána a rutinérsky ho prostřelil. V 11´ tedy prohráváme 0:1. Chvíli jsme byli po obdrženém gólu v útlumu, ale pak jsme se konečně naplno dostali do zápasu. Náš první střelecký pokus v zápase měl na svědomí Michal Klouzek, ale mířil nepřesně a slabě. Ve 20´ se žlutilo. Po několikátém dohrání už sudímu došla trpělivost a karetní napomenutí dostal útočník Olympie. Zhruba v polovině prvního dějství Kristián Čáp chytře loboval, jenže naneštěstí pro nás brankář stihl míč vychýlit z ideální trajektorie a gól z toho nebyl. Následně byla hra na chvíli přerušena, protože si ošetření vyžádal Jirka Pechar. Po krátké pauze jsme zakombinovali a vyprodukovali největší šanci v prvním poločase a vlastně i zápasu. Dan Denk ideálně posunul do vápna na rozběhnutého Pavla Stránského, jenže ten v rozhodující moment malinko zavrávoral a nedokázal ideálně trefit míč, který tak skončil pod tělem gólmana. Rušno je i v našem vápně, ale situace ustojíme. Ve 32´ dostal žlutou hostující stoper. Další příležitost přišla posléze a opět z našich kopaček. Do prudkého centru z pravé strany nastavil nohu David Šauer, ale k naší smůle míč putoval přesně do míst, kde se pohyboval brankář. V závěru úvodního dějství přišla studená sprcha. Olympia zahrála rohový kop, který jsme odvrátili za vápno, ale míč si zpracoval a připravil hostující záložník, kličkou se zbavil svého strážce a poslal míč od břevna za brankovou čáru – 44´ a stav 0:2.

Do druhého poločasu vstupujeme s jednou změnou, když Jirku Pechara střídá Luboš Kalenský. Na pozici stopera se posouvá Filip Šafařík a Luboš klasicky sehraje levého beka. V 50´ střídáme podruhé. Michala Klouzka nahradil Radek Novák. Poté se dlouho hraje bez větší šance. Oba týmy si jsou vědomi, že eventuální příští gól by byl velmi důležitý pro další průběh zápasu. Olympia spoustu našich rozjezdů brzdí již v zárodku a poněkolikáté fauluje Korba, který žlutou kartu obdržel hned v úvodu. Dovolí si i z bezprostřední blízkosti zamezit naší rozehrávce, když blokuje balón. U rozhodčího mu vše prochází. V 71´ dochází k našemu třetímu střídání. Odstupuje Pavel Stránský a krajního záložníka ve zbytku hrací doby odehraje Marek Chudoba. Čas plyne a my se vstřelenou brankou chceme vrátit do zápasu. Stane se tak v 72´, když si centr Dana Denka ze strany najde Luboš Kalenský a hlavou ho usměrní k tyči, takže se gólman natahuje marně – 1:2. Zbývá plus mínus 20 minut. Začínáme hrát odvážněji, takže práci má i Petr Soldán, který utlumí několik střeleckých pokusů. Za nás Radek Novák dvakrát nebezpečně střílí, ale rány míjí zařízení. Z pravé strany nebezpečně vypálí Petr Kubišta a donutí brankáře k zákroku. Nadýchaný a téměř přesný míč pošle do vápna Jindra Laštovička a Radkovi Novákovi chybí centimetry, aby ho tečoval před gólmanem. Na druhé straně musí být ve stálé permanenci obrana, protože Olympia chce z brejků rozhodnout. Mezitím si v 83´ zblízka prohlédne žlutou kartu Filip Šafařík. V 88´ inkasujeme hlavou po rohovém kopu na 1:3 a takový zůstane i konečný výsledek.

K vidění bylo nadprůměrné utkání za hlučné atmosféry. Hosté, vědomi si svých kvalit, se nebáli hrát po zemi a nakrátko po celém hřišti i u své brány. I my jsme nabídli několik povedených akcí. Projevily se výraznější zkušenosti Olympie a zejména efektivita v zakončení. Na šance jsme dnes neprohráli, ale odcházíme poraženi. Avšak se vztyčenou hlavou a s vědomím, že jsme byli vyrovnaným soupeřem a klidně jsme mohli bodovat. Poděkování za výkon.

1 - 3
Konec

Nechanice vs Prasek

Petr Soldán – Petr Kubišta (54´ Ondřej Pokorný), Jiří Pechar (C), Pavel Pechar, Luboš Kalenský (54´ Tomáš Dvořák) – Pavel Stránský (67´ Marek Chudoba), Jindřich Laštovička, Kristián Čáp, Daniel Denk (46´ Josef Tošovský), David Šauer – Michal Klouzek (80´ Matěj Vošmik)

Branky:

4´ Jiří Pechar (p)

10´ Daniel Denk

39´ Pavel Stránský

51´ David Šauer

54´ Josef Tošovský

V 9. soutěžním zápase jsme pod novým trenérem Honzou Krausem a asistentem Láďou Kohoutkem hostili Jiskru Prasek, která je zatím za očekáváním, protože se potácí u dna tabulky. Přesto, bez dobrého výkonu se výsledek sám nedostaví. Znovu miniderby, divácká návštěva šplhala ke 200 přihlížejícím. Základní jedenáctka i lavička byla oproti jiným zápasům nabitá. Chyběl pouze Pavel Hochmann, Filip Šafařík, Lukáš Vencl a Tomáš Chalupník.

Od úvodních minut jsme převzali otěže zápasu, dobře jsme kombinovali, drželi pozice a stanovenou taktiku. Ve 3´ přišel zdánlivě dlouhý křižný míč do vápna, ale Kristián Čáp nic nevypustil, posunul si balon před hostujícím brankářem, který byl v souboji o zlomek vteřiny později, takže Kristiána ve skluzu trefil. Sudí byl inkriminovanému momentu blízko, takže ihned pískl a nařídil pokutový kop. Zahrání se ujal tradiční exekutor Jirka Pechar a dostal nás ve 4´ do vedení 1:0. I nadále jsme pokračovali v dobré hře, která znamenala další gól v síti Prasku. V 10´ uvolnil Pavel Stránský Dana Denka, který z pravé strany uvnitř vápna prostřelil gólmana – 2:0. V další pasáži zápasu jsme měli několik nadějných rohových kopů, ale bez kýženého efektu. V další akci jsme 3x zakončovali a naši fanoušci už dost možná zvedali ruce, ale tentokrát jsme si na brankáře nepřišli a ten tak držel svůj tým v zápase. Následně jsme znovu vyprodukovali dobrou akci, na jejímž konci byl David Šauer, ale ten zkoušel lob namísto uklizení míče placírkou a jeho pokus skončil v rukavicích gólmana. Hosté se do našeho vápna dostávali sporadicky, Petr Soldán byl dlouho bez práce. Jenže ve 30´ jsme nebyli dostatečně důrazní při odvracení míče a poté jsme vyrobili za vápnem faul. Prasek standardku dokonale využil. Technická střela se vyhnula postavené zdi a skončila na přední tyči v brance. Ve 31´ sníženo na 2:1. Dvoubrankové vedení jsme si vzali zpátky o 8 minut později, a to po líbivé akci – rychlém kontru – vykombinování ve středu hřiště, adresném pasu na rozběhnutého Davida Šauera, který z levé strany předložil před bránu Pavlu Stránskému a ten ve skluzu usměrnil míč do sítě – 3:1. Za tohoto stavu se odcházelo na poločasovou přestávku.

Do druhého dějství jsme nastoupili s jednou změnou post za post. Dan Denk přepustil své místo Pepovi Tošovskému. Nástup do druhé pět a čtyřicetiminutovky jsme měli znovu povedený. V 51´ rozehrál Pavel Pechar z hloubi pole na Kristiána Čápa, ten posunul míč kupředu, převzal ho Michal Klouzek, připravil si palebnou pozici a mířil na přední tyč. Brankář střelu sice vyrazil, ale jen před dobíhajícího Davida Šauera, který zvýšil na 4:1. V 54´ bylo ještě veseleji. O míč od Jirky Pechara si pohybem řekl Jindra Laštovička a průnikovkou nastartoval aktivního Pavla Stránského, jehož centr dopadl k Pepovi Tošovskému, který nadvakrát prostřelil gólmana – 5:1. Po tomto gólu saháme ke dvojímu střídání. Odpracováno pro dnešek mají oba krajní beci, Petr Kubišta i Luboš Kalenský, a na jejich pozice nastupuje Ondřej Pokorný s Tomášem Dvořákem. Dostali jsme se do pohodlného vedení, které nám paradoxně ublížilo, alespoň co se týče výstavby hry. Každý se chtěl prosadit, nedrželi jsme rozestavení, předržovali jsme balóny, volili jsme těžká řešení. Prasek většinu svých akcí rozjížděl přes mohutného Michala Fofa, který si tělem výborně kryl míč, vyvezl ho a předával spoluhráčům. V 67´ přichází na trávník Marek Chudoba namísto Pavla Stránského, jehož vyprovází zasloužený potlesk tribun. Marek si umě hledal střelecké pozice a mohl ve zbývajícím čase několikrát navýšit průběžné vedení. Proti byl však dobře chytající brankář hostí nebo Marka zradila nepřesná muška. Utkání už nemá takovou kvalitu a spíše se dohrává. V 80´ naposledy střídáme. Michala Klouzka nahradil Matěj Vošmik. V 83´ se finálně mění skóre dnešního zápasu. Znovu jsme nechali rozeběhnout hostujícího Fofa a následně jsme ho nedovoleně ve vápně poslali k zemi. Penaltu střelou o tyč proměnil jejich brankář – 5:2.

Začátky obou poločasů určily ráz tohoto zápasu. Přítomní diváci se rozhodně nenudili a nakonec viděli 7 přesných tref. Až na drobný výpadek v prvním poločase se hrálo utkání pod naší taktovkou. Některé akce snesly parametry a snad na ně navážeme i v dalších kolech. Vedením o 4 góly jsme se nechali ukolébat a ztráceli jsme mnoho zdánlivě jednoduchých míčů, ale to vše už za rozhodnutého stavu. První zápas pod novou trenérskou taktovkou se povedl.

5 - 2
Konec

Nechanice vs Kobylice

Petr Soldán – Ondřej Pokorný (56´ Pavel Pechar), Jiří Pechar (C), Tomáš Ornst, Luboš Kalenský – Petr Kubišta, Jindřich Laštovička, Kristián Čáp, Pavel Stránský – Michal Klouzek (80´ Tomáš Dvořák), Josef Tošovský (72´ Marek Chudoba)

Branky:

65´ Jiří Pechar

79´ Jiří Pechar

V 8. kole jsme hráli doma a naším soupeřem byly nedaleké Kobylice, které zažívají výkonnostní propad. Před 5 lety účastník I.A třídy, dnes tým pohybující se uprostřed okresního přeboru. Nicméně velké derby, na 300 fanoušků z obou táborů, známé tváře v kabině soupeře atd. Bylo jasné, že dnes to bude vyhecované, soubojové a těžké utkání. Postrádali jsme Pavla Hochmanna, Filipa Šafaříka, Dana Denka, Lukáše Vencla, Matěje Vošmika, Davida Šauera, Radka Nováka a Tomáše Chalupníka.

Začátek zápasu byl z obou stran opatrný. Ani jeden tým nechtěl udělat chybu a poslat soupeře na koně. Hrálo se jednoduše, pohledných akcí bylo poskrovnu. Hra byla kouskovaná drobnými fauly nebo nepřesnostmi. My jsme byli mírně aktivnější, z čehož pramenila série standardních situací. Ty jsme ale zahrávali mizerně, takže ohrožení pro hosty bylo prakticky nulové. Ve 27´ a 29´ se prvně zapisovalo do statistik zápasu. Žlutou kartu si za držení za dres zblízka prohlédl hostující útočník a pár desítek vteřin po něm i náš útočník Pepa Tošovský. Kobylice Petra Soldána za první půli nijak vážně neohrozily, my jsme vyslali asi 3 střely, z čehož jedna mířila vedle branky a druhá neměla parametry, takže ji utlumil gólman. Z vychýlené pozice ještě střílel Michal Klouzek, ale mířil mimo branku. Když jsme se ojediněle prosadili po křídle, centr jsme většinou namířili do prvního protihráče před sebou. Nakopávané míče se snažil prodlužovat Jindra Laštovička a poměrně se mu v této disciplíně dařilo. Šance z odražených míčů však nepřišla. Obrana Kobylic byla důrazná, takže si s těmito situacemi poradila. I naše defenzíva nechybovala, z čehož pramení, že přítomní diváci v prvním poločase branku neviděli.

Druhý poločas jsme začali s jednou změnou, která však nespočívala ve střídání. Pozice si pouze prohodil Pavel Stránský s Michalem Klouzkem. Snahou bylo rozhýbat a trhat hostující obranu. V obou disciplínách si Pavel Stránský vede výborně. Stejně tak má Michal Klouzek předpoklady a dostatečný fyzický fond na to, aby zvládl odehrát krajního záložníka. Tento tah rozhodně nebyl špatným řešením, protože Stráňa svojí rychlostí dělal soupeřově obraně problémy. Do veliké šance jsme se dostali po akci na levé straně, kdy Petr Kubišta z malého vápna nabil Michalu Klouzkovi, jenže ten zamířil bohužel jen doprostřed a vyprášil brankáři rukavice. V 56´ dochází ke střídání. Odešel Ondra Pokorný a nahradil ho Pavel Pechar. Malinko jsme přeskupili zadní pozice. Tomáš Ornst se posunul na pravého obránce a Pavel na levého stopera. Gólu se diváci dočkali v 65´, kdy po rozehrávce rohového kopu míč po několika tečích doputoval k Jirkovi Pecharovi a ten ho levou nohou usměrnil do sítě – 1:0. V 67´ se žlutilo, kdy kartu obdržel hostující obránce. V 72´ využíváme druhého střídání. Pepu Tošovského nahradil Marek Chudoba, který šel hrát levou zálohu a na hrot se opět posunul Michal Klouzek. Poté se připomněly i Kobylice, kdy střílený centr z pravé strany nadvakrát, před dotírajícím protihráčem, hasil důsledný Petr Kubišta. V 79´ padl druhý gól. Opět rohový kop, tentokrát z druhé strany, Michal Klouzek na přední tyči prodloužil a znovu Jirka Pechar na správném místě zvyšuje na 2:0. Pro Michala to byl poslední dotyk v zápase a že stál za to. Místo Michala, který byl stažen ze hry, nastoupil na posledních 10 minut bojovník Tomáš Dvořák. Zbývající čas včetně nastavení jsme si pohlídali a soupeři kontaktní branku nepovolili. Za zmínku stojí pouze nepřesná hlavička Kobylic po rohovém kopu, která se snesla nad branku. Konečný stav 2:0.

Dnešní zápas nebyl z nejhezčích, šancí bylo méně než je obvyklé. Derby je však jiné, specifické. Rozhoduje nasazení, bojovnost, důslednost, vůle. Kobylice, tak jak jsme čekali, nedaly svoji kůži lacino. Byli jsme o něco málo nebezpečnější a pomohli jsme si standardkami. Poděkování všem za zisk 3 bodů.

2 - 0
Konec