Nechanice vs Libřice

Náhled

Nechanice vs Syrovátka

Petr Soldán – Ondřej Pokorný (46´ Josef Steklý), Filip Šafařík, Jiří Pechar (C), Pavel Hochmann (46´ Tomáš Ornst) – Petr Kubišta (85´ Martin Forman), David Šauer, Pavel Pechar, Tomáš Dvořák (66´ Tomáš Kučera), – Tomáš Němec (80´ Jiří Pechar st.), Tomáš Chalupník

Branky:

11´ Tomáš Chalupník

40´ Tomáš Chalupník

78´ David Šauer

80´ Petr Kubišta

V závěrečném špílu sezóny jsme hostili Slavoj Syrovátka. Chtěli jsme se rozloučit s našimi fandy vítězně a přidat další, v pořadí již jednadvacátou, výhru. V posledním utkání chyběl Luboš Kalenský, Jindra Laštovička a Láďa Kohoutek.

Tempo prvního poločasu bylo vzhledem k motivaci obou týmů mizivé. Přesto jsme se do gólové příležitosti dostali hned v první minutě, kdy přízemní centr z pravé strany nalezl neobsazeného Tomáše Chalupníka, který chtěl střílet do protipohybu brankáře, jenže trefil jeho nohu, od které se míč odrazil mimo zónu nebezpečí. Rozvlnit síť se podařilo v 11´, kdy se prosadil, kdo jiný než Tomáš Chalupník, a to po autovém vhazování Tomáše Dvořáka a sólo akci „Chalupy“ až do zakončení – 1:0. Po zbytek úvodního dějství předvádíme světlejší momenty s méně podařenými, pomalá akce střídá rychlejší. Hosté působí sympatickým dojmem, ale k ohrožení branky střeženou Petrem Soldánem se dostávají velmi sporadicky. Do dvoubrankového vedení se dostáváme pět minut před přestávkou, kdy Slavoj zahrává standardní situaci, balón odvrácený Jirkou Pecharem přebírá Pavel Pechar, rozhlédne se a pasem do běhu startuje Tomáše Chalupníka, který si pohraje s obranou Syrovátky, vyhne se brankáři a pohodlně zvyšuje do prázdné – 2:0. Minutu před tím se o rozruch postaral Ondra Pokorný, když svým typickým skluzem přerušil rodící se akci hostí, za což uviděl žluté napomenutí.

Do druhého poločasu rotujeme sestavou, abychom dopřáli co nejvíce minut všem klukům. Naskakuje Pepa Steklý s Tomášem Ornstem, kteří nahrazují oba krajní beky, tedy Ondru Pokorného a Pavla Hochmanna. V následných důležitějších momentech hrály roli prohřešky, a to na obou stranách, kdy hráč Syrovátky a od nás Filip Šafařík probrali ukolébané diváky nedovolenými zákroky, za což uviděli karetní napomenutí z rukou rozhodčího. Minuty plynuly a dle předvedeného se už oba týmy pravděpodobně viděly na pozápasových akcích. V 66´ potřetí střídáme, odstupuje Tomáš Dvořák a místo něho přichází Tomáš Kučera, který měl krátce poté na noze třetí gól, leč střelu mezi tyče nevměstnal. Prosazujeme se v minutě 78´, když střelu Tomáše Chalupníka dorazil všudybýlek David Šauer – 3:0. Chvilku na to je to už 4:0, když Filip Šafařík vybídl Petra Kubištu, jenž se v samostatném úniku nemýlil. V 80´ opět střídáme a do hry přichází předseda klubu Jirka Pechar starší, jenž si přímo na trávník přichází nasát a užít postupovou euforii a atmosféru. Chyběly pouze centimetry a předseda se mohl zapsat do kanadského bodování jako asistent, jenže střelu Davida Šauera a později i Filipa Šafaříka vychýlila levá tyč. Poslední střídání jsme vyčerpali v 85´, kdy si šel odpočinout střelec poslední branky Petr Kubišta a nastoupil Martin Forman. Chvíli před koncem hosté donutili Petra Soldána k nejtěžšímu zákroku v utkání, a ten prokázal, že si čisté kontě zaslouží, když střelu vytáhl pravou rukou a míč následně přikryl. Více už se nestalo, sudí Vízek naposledy fouknul do píšťalky a my mohli slavit…

Opět jsme zápas dokázali dovést do vítězného konce. Jak už bylo v úvodu zmíněno, podařilo se nám to 21krát z 22 mačů, což je skvělý počin. Bez porážky se posuneme do Okresního přeboru, kde nás prověří náročnější soupeři. Tabulku i statistické okénko jsme opanovali ve všech směrech. Nejvíce vstřelených, nejméně obdržených… Dle dostupných informací máme v našich řadách nejenže kanonýra soutěže, ale i kanonýra celého královéhradeckého fotbalu. Nikdo nedokázal v této sezóně napnout síť 47krát jako Tomáš Chalupník (mj. 9 gólů, 4 góly + 3 hattricky)! 2 hattricky zaznamenal Jirka Pechar, 4 góly zaznamenal Luboš Kalenský, po 1 hattricku Filip Šafařík a Pavel Pechar. Dále v počtu čistých kont zvítězil v naší soutěži Petr Soldán, který udržel „nulu“ 7krát (+ jednou se o čisté kontě dělil s Tomášem Dvořákem – Lužec n. C.), a to velkou porci zápasů nemohl nastoupit. Prostě snová sezóna se vším všudy. Co je však nejdůležitější – v týmu se sešla parta kamarádů, která táhla za jeden provaz. Velký dík patří všem, kteří se jakkoliv podíleli na dosažení tohoto úspěchu.

Josef Gall (trenér):

Soutěž je u konce, my neprohráli a postupujeme. Díky moc klukům na hřišti, mým trenérským kolegům, fanouškům a také vedení klubu, které pro nás vytvořilo optimální podmínky.

4 - 0
Konec

Nechanice vs Dobřenice

Soldán Petr – Pokorný Ondřej (64´ Dvořák Tomáš), Pechar Jiří (C), Ornst Tomáš, Hochmann Pavel (64´ Steklý Josef) – Kubišta Petr (76´ Šafařík Daniel), Pechar Pavel (76´ Kohoutek Ladislav), Laštovička Jindřich, Šauer David – Němec Tomáš (36´ Novák Radek), Chalupník Tomáš

Branky:

10´ Jiří Pechar (p)

29´ David Šauer

55´ Jindřich Laštovička

62´ Tomáš Chalupník

70´ Tomáš Chalupník

75´ Jiří Pechar (p)

Takřka v samém závěru sezóny jsme doma na perfektně připraveném pažitu sehráli zápas s Dobřenicemi. Vedoucí celek proti druhému, přímý souboj o první místo v tabulce. Před utkáním máme náskok dvou bodů a zápas k dobru k tomu. Aby se soupeř přiblížil prvenství v soutěži, musel by nás porazit, kdežto v případě naší výhry bychom dali oficiální stvrzenku k postupu. Motivace tedy byla z obou stran maximální a šlágr jara si nenechalo ujít úctyhodných 400 přihlížejících. Z důvodu zranění nebyl k dispozici Luboš Kalenský a pracovní vytížení znemožnilo start Filipu Šafaříkovi. Otazník visel nad Tomášem Němcem, kterého trápil nedoléčený sval. Trenérský tým po poradě Tomáše zařadil do základní jedenáctky, což se později ukázalo jako správný tah, přestože Tomáš zápas nedohrál.

Úvod střetnutí patří nám, míč máme častěji na svých kopačkách a jsme nebezpečnější. Patrná je snaha udržet balon na zemi a kombinovat. Naše ofenzíva ihned zaměstnává obranu Dobřenic, která chvílemi nevím, kam dřív skočit. Zahráváme několik rohových kopů. Jeden přetaženější na zadní tyč vrací Tomáš Ornst do prostoru malého vápna, odkud Dobřenice odkopávají a zažehnávají hrozící nebezpečí. V další akci zafunguje kombinace na pravé straně, do které se zapojí hned čtveřice hráčů a výsledkem je prudký centr Petra Kubišty, který je sražen opět na rohový kop. Pár minut poté se akce zopakuje, ale tentokráte po levé straně, odkud zahrozí David Šauer se zpětnou přihrávkou pod sebe. Míč v brance ale neskončí. Vzájemně se povzbuzujeme a jsme si vědomi toho, že pokud takhle budeme pokračovat i nadále, je velká šance, že budeme úspěšní. Cca v 7´ se ve vápně Tomáš Chalupník prosmýkne kolem stopera, obhodí si ho a bodyčekem je vychýlen z palebné pozice. Sudí po poradě s asistentem nařizuje zahrání dalšího rohu. O dvě minuty později se pro míč, jak je jeho dobrým zvykem, stahuje Tomáš Němec a rozjíždí další akci, která o pár desítek vteřin končí jasným nedovoleným zákrokem ve vápně na Pavla Pechara. Následnou penaltu promění Jirka Pechar a v 10´ se ujímáme vedení 1:0. Dobřeničtí v přechodové fázi primárně hledají Lesáka, který své ligové zkušenosti dokonale zúročuje a je hlavním hnacím motorem Sokola. Hraje na pozici 10 (podhrotový hráč) a několikrát zůstává s míčem osamocen, protože se nedohodneme, kdo ho zrovna převezme. Nejčastěji s ním svádí souboje Jindra Laštovička a neztrácí. Svýma dlouhýma nohama dokáže Lesáka opakovaně čistě odzbrojit. Co projde přes zálohu, vyřeší naše obrana, která je obezřetná a konsolidovaná. I v tomto zápase několikrát využijeme Petra Soldána v bráně, se kterým si vypomůžeme přihrávkou, když jsme zády k soupeřově půlce. O další gól se postará dlouhodobě výborně hrající David Šauer poté, co převezme přihrávku Petra Kubišty a z levé strany utaženou křižnou ranou zamíří přesně k tyči –  29´ a 2:0. Zbývající čtvrthodinka změnu skóre nepřinese, ale bohužel jsme nuceni střídat, když již zmiňovaný sval Tomáše Němce zápřah nevydrží a na plac přichází Radek Novák. Více událostí první půlka nenabídne, takže v poločase vedeme dvoubrankovým rozdílem.

Vědomi si Csaplárovy pasti jsme neponechali nic náhodě a vstoupili do druhého dějství plně koncentrovaní. Hráli jsme aktivně a chtěli přidat třetí a zřejmě rozhodující branku. Dočkali jsme se jí deset minut po výměně stran, kdy se po přiťuknutí Tomáše Chalupníka otevřel volný prostor před Jindrou Laštovičkou a ten utěšenou ranou nártem z pětadvaceti metrů nasměroval míč nechytatelně do šibenice, čímž nás posunul blizoučko k oslavám – 55´ 3:0. Další gól měl několikrát na noze Radek Novák, ale dnes mu není přáno. Jednou mine prázdnou bránu, když ho ideálně najde Tomáš Chalupník, poté ho vychytá brankář, aby do třetice bránu přestřelil a pak z nejméně nebezpečné střely orazítkoval tyč. Vrátil to však bojovností a kombinační hrou. Nejošklivější moment zápasu má na svědomí hostující stoper, který vědomě sestřelil pronikajícího Radka Nováka, za což ihned uviděl žlutou kartu, a to mohl být rád. Dobřenice se k ohrožení Petra Soldána nedostávají, jednu vlaštovku v podobě střely levou nohou Lesáka ukryje Petr v náručí. V 62´ zafunguje vyzkoušená spolupráce Petr Kubišta – Tomáš Chalupník, kdy druhý jmenovaný pohodlně zvyšuje už na 4:0. Po této brance trenéři sahají ke dvojitému střídání. Splněno pro dnešek mají oba krajní beci, kteří byli za svůj výkon odměněni vydatným potleskem. Na hřiště vstupuje Tomáš Dvořák a Pepa Steklý. Nejlepší kanonýr soutěže Tomáš Chalupník znovu prokázal svoje schopnosti v 70´, kdy přímo z rohového kopu zakroutil s přispěním hostujícího beka míč do sítě a přidal na svoji pažbu zářez č. 43. O pět minut později výborně zapresovala pravá strana v čele s Petrem Kubištou, který vybojoval míč, posunul na Radka Nováka, který byl zezadu sražen bránícím hráčem, takže následoval pokutový kop. Balon si jako v prvním případě postavil na puntík Jirka Pechar a znovu se nemýlil a napnul síť za zády gólmana, stav byl tedy v 75´ 6:0 pro naše barvy. Opět dochází z naší strany k dvojitému střídání, za potlesku odchází Pavel Pechar a Petr Kubišta a nastupuje Láďa Kohoutek s Danem Šafaříkem. Čestný gól Dobřenic zaznamenal jejich nejlepší hráč Lesák v 79´, když zhruba ze čtyřiceti metrů přehodil Petra Soldána, který se nestačil vrátit natolik, aby míč vyrazil mimo tři tyče – 79´ a stav zápasu je 6:1. Zbývající hrací čas doběhl v poklidu a čekalo se na závěrečný hvizd rozhodčího Kubišty, který utkání s přehledem odřídil. Když naposledy foukl do píšťalky, konečně mohly propuknout oslavy, protože první místo už nám nikdo nevezme. Z rukou předsedy OFS jsme převzali pohár za vítězství v soutěži.

Vyzdvihnout je třeba i dnešního soupeře z Dobřenic, který s námi jako jediný drží krok, a proto bylo rozuzlení vítěze soutěže napínavé až do dnešního vzájemného mače. Nesmíme zapomínat na dva zápasy, které jsou ještě před námi, ale prozatím se sezóna vyvíjí téměř idylicky. Dosud jsme nenašli přemožitele, proto je možné náš primát v soutěži považovat za oprávněný. Je za tím schována spousta černé práce, mnohdy rozhodují maličkosti. Hlavní je však týmový duch, vzájemné kamarádství a soudržnost, která nás celou sezónu provází. Byť se objevily i méně šťastné události, vždy jsme je společnými silami dokázali překonat. Velké díky všem… Každý člen přispěl do mozaiky svým dílkem, bez kterého by dílo nebylo úplné. Už teď se jedná o sezónu, která se zlatým písmem zapíše do historie nechanického fotbalu. Buďme rádi, že jsme toho všeho součástí a užijme si oslavy, zasloužíme si je…

Josef Gall (trenér):

Dneska se mi zápas hodnotí skvěle. Výsledek s druhým týmem v tabulce hovoří za vše. Všem děkuju za předvedené výkony, ale zároveň chci podotknout, že není konec. A rozhodně bych rád, abychom to dotáhli s tou jednou remízou až do konce.
Úprava autora: Glo glo glo… (škyt). Postůůůp! (škyt). Je to tam, kluci to zmákli. … 😊

6 - 1
Konec

Nechanice vs Převýšov

Soldán Petr – Pokorný Ondřej (46´ Novák Radek), Šafařík Filip (86´ Kohoutek Ladislav), Ornst Tomáš, Hochmann Pavel (89´ Kučera Tomáš) – Kubišta Petr, Pechar Pavel, Laštovička Jindřich, Šauer David – Pechar Jiří (C), Chalupník Tomáš

Branky:

33´ Laštovička Jindřich

78´ Kubišta Petr

86´ Chalupník Tomáš

Soutěž pokračovala dalším kolem, my jsme za slunného počasí přivítali tým Převýšova. Utkal se první proti třetímu. Zejména z naší strany důležité utkání. Pro dnešní zápas chyběl Luboš Kalenský, Pepa Steklý, Tomáš Dvořák, Martin Forman a Tomáš Němec.

Nástup do utkání se nám vůbec nepodařil. Působili jsme laxně, vázly přihrávky, pohyb v začátku chyběl téměř úplně. Záložní řada byla odstřihnutá, protože hostující hráči napadali a my povětšinou volili dlouhý nákop. Převýšov hrál od samého začátku důrazně a jednoduše, se snahou maximálně rozdrobit hru. Brankář Převýšova byl rozhodčím ústně napomínán už v sedmé minutě, aby zmenšil prodlevy mezi tím, než postaví míč a uvede ho do hry. Náznaky přesto máme my, oba krajní záložníci (David Šauer a Petr Kubišta) se probijí po svých stranách do vápna a zpětnými přihrávkami hledají lépe postavené spoluhráče. Nahrávky k naší smůle neprojdou a adresáta proto nenajdou. V první gólovce zápasu se objevil Pavel Pechar, jehož střela skončila pouze rohovým kopem. Chvíli na to udeřilo na druhé straně. Středopolař Převýšova napřáhl mírně za vápnem ke střele, která zapadla k tyči – 10´ a 0:1. My i nadále působíme rozháraným dojmem, zkrátka se nám nedaří. Na nervy nám brnkají ofenzivní hráči soupeře, kteří po každém přerušení zakopnou nebo zahodí míč. Nehraje se pohledný fotbal, protože oba týmy volí především dlouhé balony, což nám moc nesedí. Vyrovnání má na noze Pavel Pechar, naznačí střelu, vyhne se obránci, ale zakončení není dostatečně důrazné, proto končí znovu pouze rohovým kopem. Z něho se nejvýše do vzduchu vyhoupne Jindra Laštovička, ale hlavička míří nad bránu. Pozici na hřišti si párkrát prohodí bratři Pecharovi, ale bez efektu. Hlouběji pro míč se stahuje i Tomáš Chalupník. Ten taky vyzkouší pozornost gólmana dobrou střelou ze standardní situace, výsledkem je znovu jen rohový kop. Převýšovští kontrují několika střelami, se kterými si poradí Petr Soldán anebo končí vedle. Ve snaze vyrovnat párkrát propadneme a hosté ihned zakládají protiútoky, které nedotáhnou do konce. Kýžené vyrovnání přichází ve 33´, kdy prudkou přihrávku z pravé strany Tomáš Chalupník posune za sebe, míč převezme Jindra Laštovička a z pravé strany na bližší tyč střílí gól – 1:1. Do konce poločasu se týmy prosadit nedokážou, proto se odchází na přestávku za smírného stavu.

Do druhého poločasu zranění nepustí Ondru Pokorného a do hry tak vstupuje Radek Novák. Dochází k přeskupení našich řad. Filip Šafařík zaujmul místo po Ondrovi, Jirka Pechar vedle Tomáše Ornsta a Radek Novák na středu po boku Jindry Laštovičky. Druhý poločas jsme začali velkým náporem. Neuběhla ani minuta a Petr Kubišta ideálním centrem našel Davida Šauera, jenž hrudí přiklepnul Tomáši Chalupníkovi, před nímž zívala poloprázdná branka, jenže Tomáš zvolil razanci a bomba nártem končí nad břevnem. Chvíli poté si rohový kop Pavla Pechara na zadní tyč našel opět Tomáš Chalupník a technicky náročnou střelu zvládl ukázkově, bohužel ránu vychýlila tyč. A do třetice Tomáš, kterému kolmicí posunul Radek Novák, Tomáš se vyhnul vybíhajícímu brankáři, ale už nestačil zasunout. Z tlaku jsme vedení na svoji stranu nestrhli, ale věděli jsme, že tudy vede cesta. Převýšov sem tam zahrozil z protiútoku. Jeho mladí ofenzivní hráči byli velmi nepříjemní, rychlí a soubojoví. Situaci jsme vždy vyřešili. Soupeře jsme přehrávali a věřili, že vítězný gól přijde. Převýšov vědomě kouskuje hru, zdržuje, několikrát si jeho hráči vyžádají ošetření, protahují křeče, dokonce přemotivovaný realizační tým hostů (z něhož jsou následně dva funkcionáři za nevhodné chování vyloučeni z prostoru střídaček) zahazuje míč přes ochrannou  síť mimo areál… Prostě všemožnými způsoby udržet remízový stav. Tuto taktiku jim rozboural Tomáš Ornst s Petrem Kubištou, kdy se prvně jmenovaný prosmýkl po pravé straně do vápna, zpětnou příhrou našel Petra a ten nártem prostřelil vše – 78´ a 2:1. Tato branka byla zároveň naším jubilejním stým vstřeleným gólem v sezóně (18. utkání = cca 5,5 gólu na zápas). Průběžný stav 2:1 nezvládl psychicky labilní hráč hostí, který dal naplno průchod svým emocím, za což nemohl následovat jiný trest než červená karta. To vše už asi bylo příliš i na horkokrevného gólmana hostů, jemuž se zatemnilo před očima a řádil jako smyslů zbavený, výsledkem byla tudíž druhá červená karta. Převýšov o devíti hráčích měl už zápas velmi ztížený a definitivně ho rozhodl Tomáš Chalupník, který využil přihrávky Pavla Pechara za beky a ze samostatného úniku obstřelil suplujícího brankáře. Po tomto gólu střídáme, přichází Láďa Kohoutek za Filipa Šafaříka a posléze končí i Pavel Hochmann a do hry po delší pauze naskočil Tomáš Kučera. Zbylé minuty se odehrají v poklidu a připisujeme si tak další důležité body do tabulky.

Náročný mač s kvalitním soupeřem, který je třetí oprávněně. Sami jsme si utkání ztížili a dlouho nám trvalo, než jsme se na hřišti rozkoukali. Leckdy se nám nedařily ani základní věci. Ovšem i tyto zápasy přichází a nás může těšit fakt, že jsme tento zvládli za tři body, byť se všechny situace nevyvíjely podle našich přestav. Hlavně po začátku druhého poločasu jsme si šli za vítězstvím. Hostující frustraci se dá porozumět. Bezmála osmdesát minut držíte remízový stav s favoritem a pak dostanete branku, u které tušíte, že je zlomová. Kdo někdy takové utkání hrál, byl na straně poražených a je vznětlivější povahy, ví, že emoce se v tu chvíli valí proudem a je těžké je udržet na uzdě. My jsme vypjatý zápas v hlavě zvládli, což je potěšující. Už jen čtyři mače nás dělí od konce sezóny, která se může stát velmi podařenou a úspěšnou…

Josef Gall (trenér):

Dnešní utkání se mi hodnotí těžko. Zápas měl dvě roviny. Herní a mentální. Co se týče herní, tak až na 20 minut druhého poločasu jsme zbytek odehráli naprosto tristně (část našich hráčů se probudila po sobotním dejchánku právě až ve zmíněné druhé půli, kterou jsme odehráli slušně kombinačně, jinak HRŮZA A RYCHLE ZAPOMENOUT). Mentální stránka – co si naši hráči museli vyslechnout od soupeře a jeho lavičky, bylo hodně za hranou. Z výše uvedených důvodů kluky nechválím, ale děkuji jim (oni vědí)! Když pominu „proč, jak…“, tak zkrátka 3 body jsou doma.

3 - 1
Konec

Nechanice vs Klamoš

Soldán Petr – Pokorný Ondřej (77´ Kalenský Luboš), Pechar Jiří (C), Šafařík Filip, Ornst Tomáš – Kubišta Petr (90´ Šafařík Daniel), Pechar Pavel (84´ Kohoutek Ladislav), Laštovička Jindřich, Šauer David – Němec Tomáš, Chalupník Tomáš (90´ Forman Martin)

Branky:

24´ Chalupník Tomáš

36´ Pechar Jiří (p)

70´ Němec Tomáš

81´ Pechar Jiří

Posledního dubna jsme v domácím prostředí hostili celek z Klamoše, tedy soupeře, u kterého se v podzimní části odehrálo nepěkné utkání, jenž po spoustě diskutabilních momentů dospělo k remíze. Stále jde o jediné utkání sezóny, ve kterém jsme si nepřipsali plný bodový zisk. Před domácími fandy jsme chtěli jednoznačně vyhrát a zároveň předvést pohledný fotbal. Pro dnešní mač trenéři postrádali Pavla Hochmanna, Tomáše Kučeru, Pepu Steklého, Marka Chudobu a vykartovaného Tomáše Dvořáka.

Trojice zkušených rozhodčích přivedla oba týmy na nástup do utkání o něco dříve, aby se minutou ticha uctila památka našeho zesnulého přítele. Od začátku utkání jsme potvrzovali roli favorita a udávali tempo hry. Hned v první minutě jsme byli blízko vstřelení gólu, Tomáš Němec postupoval ze strany do vápna, brankář vyráží a obrana odvrací na rohový kop. Úvodní dvacetiminutovka nabídla naše snad 3-4 velmi nadějné příležitosti. Bohužel, v šestnáctce jsme nebyli dostatečně důrazní, hostující defenzíva obětavě zablokovala spoustu střel, které volaly po gólu. Několik situací i s trochou štěstí vyřešil mrštný brankář Klamoše, který se vždy objevil tam, kde být měl a my ho spolehlivě „našli“. A když už byl překonán, pálili jsme do tyčí a břeven. Hosté v úvodu nevyprodukovali akci, po které by musel Petr Soldán zasahovat. Prvně jsme soupeře dokázali překonat ve 24´, kdy se Ondra Pokorný na půlící čáře kličkou vyhnul dotěrnému útočníkovi hostí a postupoval kupředu. Nebyl nikým atakován, takže si míč pohodlně navedl před vápno, mrknul na sebe s Tomášem Chalupníkem a poslal mu z pravé strany nadýchaný centr za obranu, který Tomáš usměrnil do sítě – 1:0. Že to nebyla náhoda, potvrdil Ondra o několik minut později, kdy podobně vybídl ke skórování Jindru Laštovičku, který hlavou orazítkoval břevno a odražený míč hosté odvracejí odkopem do zámezí. V další šanci Tomáš Chalupník uvnitř vápna placírkou po zemi střílí kolem obránce a pokus končí na levé tyči. Dobrou možnost má po rohovém kopu Jirka Pechar, avšak hlavou míří nad bránu. V dalším závaru Pavel Pechar obstřeluje brankáře, ale hostující defenzíva poněkolikáté tělem blokuje nadějný pokus. Z levé strany se několikrát David Šauer zbaví obránce a posílá centr do vápna, bohužel bez gólového vyústění. Ve 36´ je při průniku ve vápně sražen Tomáš Chalupník a hlavní rozhodčí má ihned jasno – penalta. Míč si na bílý puntík staví Jirka Pechar a navyšuje naše vedení – 2:0. Do konce poločasu Klamoš naši bránu neohrozí a my skóre nenavýšíme, proto odcházíme na poločas s dvoubrankovým vedením, kdy ještě spousta situací zůstala nevyužita.

Začátek druhého poločasu je opatrnější. Nejprve máme vše pod kontrolou, opět přicházejí šance (Jindra Laštovička střílí nad, Tomáš Němec kličkuje ve vápně, ale střelu prováhá, Petr Kubišta střílí z pravé strany příliš vysoko…). Oběma stranám je jasné, že náš třetí gól utkání prakticky rozhodne, na druhou stranu, pokud by Klamoš snížila, zápas by dostal nový náboj. Hosté nemají co ztratit, hrají na větší riziko a vysouvají hráče do ofenzívy. V rozmezí od cca 55´ do 70´ hosté praktikují nátlakovou hru a dostávají naši obranu do permanence. Naopak my jsme znervózněli, malinko znejistěli a nehrajeme chytře ani účelně. Pár centrů a méně nebezpečných střel pokryje pozorný Petr Soldán a několikrát se úspěšně snaží založit protiútok dlouhým nákopem, především na Tomáše Chalupníka. Nejnebezpečnější střelu Klamoše schovanou za obránce vytahuje Petr robinsonádou na rohový kop, ze kterého hosté kýženou branku nevytěží. Nebezpečná střela hostujícího stopera končí mimo tyče. V další pasáži je ve vápně podezřelým způsobem atakován Tomáš Němec, píšťalka rozhodčího však mlčí. Následně Tomáš Chalupník střílí těsně mimo, aby o pár minut později trefil pro změnu pravou tyč hostující svatyně. Potom v obrovském závaru neuspějeme snad z pěti dorážek a míč nakonec končí pouze pod gólmanem. Až v minutě 70´ dává zápasu tříbodové razítko Tomáš Němec, který po centru Davida Šauera předskočí a přetlačí obránce a v pádu skákavým balonem zvyšuje na 3:0. O sedm minut později odstupuje autor nahrávky na první gól Ondra Pokorný a do hry vstupuje Luboš Kalenský. Právě Luboš se zapisuje jako jediný z našeho týmu do zápasové listiny trestů, když za hanlivé výrazy vidí z rukou sudího žluté napomenutí. V 81´ bezvadně zafunguje bratrská spolupráce, kdy Pavel Pechar za beky vysouvá Jirku a ten levou nohou po zemi najde skulinu mezi tyčí a gólmanem. V 84´ střídá Pavel Pechar a naskakuje Láďa Kohoutek, který se během pěti minut dvakrát natahuje za balonem, leč marně. V poslední minutě základní hrací doby na chvilku okusí zápasovou atmosféru Dan Šafařík s Martinem Formanem, kteří nahrazují Petra Kubištu s Tomášem Chalupníkem. Chvíli poté zazní závěrečný hvizd a může propuknout oslava vítězství nad houževnatým soupeřem.

Dá se říci, že zápas mohl klidně skončit daleko vyšším rozdílem, 4:0 je, myslíme si, vzhledem k počtu vypracovaných šancí, pro hosty velmi lichotivým výsledkem. Na druhou stranu Klamoš potvrdila, že patří do horní poloviny tabulky. Její hráči svojí obětavostí na poslední chvíli zastavili nebezpečné střely a zejména po začátku druhého poločasu zápas zdramatizovali a donutili nás být stále v plné koncentraci. Kdybychom proměnili nabídnuté příležitosti, zápas by pro nás byl jednodušší, takto byl napínavý po delší dobu. Tak trochu symbolicky v tomto utkání vychytal nulu náš brankář Petr Soldán, který si poradil se všemi situacemi před sebou a několikrát vypomohl s rozehrávkou. Na našich hráčích je vidět, že fungují jako tým a fotbalem se baví.

Josef Gall (trenér):

Soupeře jsme kromě asi čtvrthodinky ve druhém poločase, kdy jsme vypadli z rytmu, přehráli a výrazně předčili v gólovkách. Dnes nám ale nebylo v koncovce tolik přáno, chyběl větší důraz nebo klid v zakončení, ale naštěstí nás to nemusí mrzet. Těší mě, že i proti organizovanějšímu soupeři jsme si vypracovali tolik šancí. Chválím zejména celou zadní řadu s Petrem Soldánem, kteří zápas zvládli bez obdržené branky, a navíc se dnes významně podíleli na gólech vstřelených. Vítězná vlna pokračuje, jedeme dál a díkas všem.

4 - 0
Konec

Nechanice vs Kunčice B

Soldán Petr – Pokorný Ondřej (64´ Ornst Tomáš), Pechar Jiří (C), Šafařík Filip, Kalenský Luboš – Kubišta Petr, Pechar Pavel (64´ Novák Radek), Laštovička Jindřich, Šauer David (89´ Dvořák Tomáš) – Němec Tomáš, Chalupník Tomáš

Branky:

45´ Kubišta Petr

48´ Pechar Pavel

69´ Pechar Jiří (p)

72´ Němec Tomáš

85´ Chalupník Tomáš

86´ Chalupník Tomáš

Po volnu z minulého týdne nás čekal soupeř většině týmu velmi dobře známý, a to rezerva Kunčic. Dlouho před výkopem proslýchaly zprávy, že hosté přivezou nabitý kádr, jehož úkolem bude náš celek porazit a srovnat tak účty vzájemných střetnutí. Prognóza se naplnila a Kunčice vyrukovaly se sestavou, která se hemžila jmény pravidelně nastupujícími v 1. A třídě. I naši trenéři samozřejmě vsadili na sestavu, které věřili, že je schopna hosty porazit. Zápas se hrál v takřka ideálních klimatických podmínkách a vzhledem k výše uvedenému sliboval kvalitní podívanou před nadprůměrnou diváckou kulisou. K dispozici nebyla dvojice Tomáš Kučera a Pepa Steklý.

Počáteční minuty byly ve znamení jednoduchého fotbalu z obou stran, byla patrná snaha neudělat chybu a posadit tak soupeře do sedla. Po vzájemném oťukávání dochází ke dvěma závarům před brankou Šandy, ale ten s podporou defenzívy i trochou štěstí odolává. Poté se osmělily i Kunčice, avšak střela míjí naši bránu. Hra je velmi vyrovnaná a ve středu hřiště probíhá tuhý boj. Čeká se na první gól. Míč do sítě jsme dopravili my, avšak dle sudích neregulérně. Rozhodčí podal vysvětlení, že Jindra Laštovička bránil hostujícímu gólmanovi v možnosti provést zákrok. Protesty nebyly nic platné, proto se pokračovalo za bezbrankového stavu. O další rozruch se ve 27´ postaral hostující Charvát, který tvrdě trefil Jirku Pechara, za což uviděl žlutou kartu. Ve 34´ hostující Šulc naslepo centruje do vápna, naše obrana míč odvrací, ten doputuje ke kunčickému hráči, za jehož ranou se Petr Soldán natahoval marně – 0:1. Ve 39´ je, co se karetního napomínání týče, srovnáno, když Ondra Pokorný skluzem zastavuje rodící se protiútok Kunčic. Paradoxem je, že o chvíli později rozhodčí na půlící čáře přehlédl nebezpečné pozdní dohrání na Ondru Pokorného. Do poločasu chceme srovnat skóre a tlačíme se do ofenzívy. Výsledkem je střela Jindry Laštovičky přímým nártem, kterou razítkuje břevno, brankář Šanda se pouze ohlédl, nicméně skóre se nemění. Minutu před poločasem vyrobila hostující obrana chybu, Petr Kubišta nastartoval své motory, pláchl všem a placírkou vyrovnal na 1:1. Poslední akce úvodního dějství patřila hostům, kdy nebezpečně střílel Novák, naštěstí pro nás nad bránu. První půlka tedy končí asi spravedlivým smírným výsledkem, když nebezpečných situací se dělo více před brankou soupeře.

První nebezpečnou situaci druhého poločasu jsme si připsali my a hned ji dokázali vyjádřit gólově. Petr Kubišta opět rozkmital své rychlé nohy, zbavil se halva i beka a naservíroval zpětnou přihrávku Pavlu Pecharovi, který uklidil balon do sítě – 48´ a 2:1 vedeme. Hosté byli viditelně opaření dosavadním průběhem a následné pasáže byly spíše opatrnější, oba týmy čekaly, s čím že druhý mančaft teď vyrukuje. Poklidnější část hry malinko rozvířil Filip Šafařík, jenž si vyšlápl na hostujícího hráče, což neuniklo pozornosti hlavního rozhodčího a Filipa odměnil žlutým kartonkem. Z následného přímého kopu kunčičtí nastřelují ruku našeho obránce ve zdi a dožadují se pokutového kopu, píšťalka rozhodčího však zůstala němá. V 64´ dochází v našich řadách ke dvojnásobnému střídání – odstupuje Ondra Pokorný a Pavel Pechar a s čerstvými silami přichází Tomáš Ornst a Radek Novák. V obou případech se jednalo o střídání post za post. O pět minut později vtrhl do vápna z pravé strany Tomáš Chalupník, obešel dva bránící hráče, balon si pokryl tělem, načež byl zezadu sražen k zemi. Asistent rozhodčího, který byl inkriminované situaci nejblíže, správně signalizoval hlavnímu rozhodčímu, že se jednalo o faul ve vápně, tudíž následovala penalta. K té se postavil tradiční exekutor Jirka Pechar a z bílého puntíku zvýšil na 3:1 v 69´. O tři minuty později následoval dlouhý výkop Petra Soldána, Jindra Laštovička na sebe navázal obránce a přepustil Tomáši Němcovi, který z levé strany vykličkoval až před bránu, vyhnul se poslednímu obránci a takřka do prázdné zvýšil už na 4:1. V 80´ po sporném zákroku Luboše Kalenského přisuzuje hlavní rozhodčí na popud asistenta penaltu i Kunčicím. Směr zakončení jejich šutéra Petr Soldán vystihl, na střelu si sáhl, ale ke smůle míč propadl do sítě – sníženo na 4:2. Hosté vycítili šanci poprat se o výsledek a hrají na tři útočníky. Vzdušnému prostoru však, tak jako po celý zápas, vládneme my. V 85´ Kunčice faulují a z přímého kopu z cca 25 metrů se s pomocí teče ve zdi trefuje náš kanonýr Tomáš Chalupník – 5:2. Ihned po rozehrání Tomáš opět dotírá ve vápně, kde ho rukama sráží brankář Šanda. Vznikne mírná potyčka, ze které rezultuje žlutá karta pro oba zmíněné. Diváci ještě ani nestačili vstřebat radost z „bůra“ a znovu je tu Tomáš Chalupník, který po přihrávce Tomáše Němce navyšuje na 6:2! Bláznivou osmiminutovku, ve které padly čtyři branky završují Kunčice svým třetím gólem v 88´, kterým snižují na 6:3. Většina přítomných ale tuší, že se jedná pouze o kosmetickou úpravu. Po této brance střídáme, Davida Šauera nahrazuje Tomáš Dvořák. Ve zbytku utkání se již žádný zaznamenáníhodný moment nekoná, a proto si připisujeme sladké vítězství.

Utkání s Kunčicemi bylo do jisté míry specifické. Sousední obec, známé tváře, touha uspět z obou táborů. My jsme nastoupili s pokorou a respektem, zároveň však odhodlaní a motivovaní silného soupeře zdolat. Velmi si ceníme dosaženého výsledku. Každý v týmu odevzdal přesně to, co odevzdat měl. Toto derby přineslo vše, co se od něho očekávalo. Dobrý fotbal daleko přesahující tuto soutěž, spoustu gólů, sporné momenty, penalty, tvrdší zákroky (ne však zákeřné). Po ukončení zápasu si všichni aktéři sportovně podali ruce a popřáli hodně štěstí. Tak to má být a tak je to správné…

Josef Gall (trenér):

Těžké utkání, kvalitní soupeř, parádní návštěva a naše vítězství 6:3, co více si přát. Derby je mimo fotbalového umu o srdíčku, chtíči, semknutí se a těchto věcech. Kluci je všechny měli, a proto po zásluze Kunčice porazili. Tohle byl ten typ zápasu, u kterého chcete být a zažít ho. Díky všem.

6 - 3
Konec

Nechanice vs Nové Město

Soldán Petr – Pokorný Ondřej (58´ Dvořák Tomáš), Pechar Jiří (C), Kalenský Luboš, Hochmann Pavel (46´ Steklý Josef) – Kubišta Petr, Pechar Pavel (64´ Kohoutek Ladislav), Laštovička Jindřich, Šauer David (46´ Chudoba Marek) – Němec Tomáš (58´ Forman Martin), Chalupník Tomáš

Branky:

4´ Chalupník Tomáš

6´ Pechar Pavel

11´ Němec Tomáš

12´ Pechar Pavel

14´ Kalenský Luboš

16´ Chalupník Tomáš

26´ Chalupník Tomáš

32´ Pechar Pavel

35´ Laštovička Jindřich

38´ Němec Tomáš

41´ Hochmann Pavel

48´ Chalupník Tomáš

Vzhledem k tomu, že se rozpadlo béčko Kobylic, tak se naším úvodním jarním zápasem stal střet s Novým Městem v domácím prostředí. První ostré utkání po delší pauze může být leckdy ošidné, proto bylo naším cílem do zápasu dobře vstoupit a pokud možno proměnit prvotní šance. Museli jsme se obejít, vyjma dlouhodobých absentérů, bez Tomášů Ornsta a Kučery a také Filipa Šafaříka.

Pokud měl někdo z nás obavy, že bychom se snad mohli v začátku trápit, tak se šeredně mýlil. Hráli jsme podle pokynů po zemi, rychle a účelně. Prvního gólu jsme se dočkali ve 4´, kdy si na kolmou přihrávku Jirky Pechara z hloubi pole seběhl Petr Kubišta, jehož horší první dotyk se vlastně ukázal jako výhodný, když míč příhodně odrazil k Tomáši Chalupníkovi, který se nemýlil – 1:0. Další branky přicházely v rychlém sledu. V 6´ se probil do vápna David Šauer a jeho zpětnou přihrávku zakončil mimo dosah brankáře Pavel Pechar – 2:0. O dalších pět minut jsme vedli už 3:0, kdy Tomáš Chalupník vysunul svého jmenovce a zároveň dnešního parťáka v útoku Němce, jenž v samostatném úniku zvolil kličku gólmanovi a zasunul do prázdné, čímž tak oslavil po cca deseti minutách premiérový gól v nechanickém dresu. O minutu později byl rozdíl už čtyřbrankový, když Tomáš Chalupník přiťukl balon Pavlu Pecharovi, jenž v pádu procpal střelu do sítě – 4:0. O další dvě minuty, tedy ve 14´ po obléhání soupeře posunul Pavel Pechar z pravé strany do středu hřiště na Luboše Kalenského, který si míč zpracoval, a protože proti němu nikdo nevystoupil, posunul si ho znovu a bombou pod „klacek“ rozradostněl naše fandy popáté – 5:0. Kanonáda nebrala konce a v pořadí šestý gól připravil brankář Petr Soldán, který zachytil nepovedený nákop hostí a okamžitě si všiml na půlící čáře startujícího Tomáše Chalupníka a rychlým výkopem ho poslal tváří v tvář brankáři. Tomáš zachoval chladnou hlavu a s klidem zavěsil – 6:0 ve 26´. V další šanci se objevil David Šauer, avšak obrana Nového Města s vypětím všech sil odolala. Sedmý gól se nápadně podobal prvnímu. Luboš Kalenský diagonálou z pozice stopera za hostující beky, Tomáš Chalupník se obloukem vyhnul ofsajdu a zakončil za háčky – 7:0 ve 36´. Měli jsme tak na světě první hattrick v utkání. Ten druhý na sebe nenechal dlouho čekat. Akci Ondry Pokorného, jenž zavezl míč do vápna a přenechal do tandemu Pavlu Pecharovi, zakončil právě druhý jmenovaný z hranice velkého vápna nechytatelným obstřelem na zadní tyč ve 32´ – 8:0. Na 9:0 mohl zvýšit Tomáš Němec, ale v tutovce ho vychytal brilantním zákrokem brankář. Co se nepovedlo Tomášovi, povedlo se z následného rohu Jindrovi Laštovičkovi, který vyskočil nejvýše a hlavou našel přesně vzdálený a nepokrytý roh branky – 35´ a 9:0. Na 10:0 zaokrouhlil ve 38´ po kombinační souhře Pavla Pechara a Jindry Laštovičky Tomáš Němec. Poločas z říše snů uzavřel nejzkušenější chlap na place Pavel Hochmann, jenž dopravil do prázdné sítě nezištnou nabídku od Tomáše Němce – 11:0 ve 41´.

Do druhého poločasu zůstal v kabině (a nemusel tak zpátky do zimy…) Pavel Hochmann a David Šauer, místo nichž naskočil Pepa Steklý, respektive Marek Chudoba. Tři minuty po obrátce vysunul Jirka Pechar do samostatného úniku Tomáše Chalupníka, jenž opět prokázal instinkt střelce a napálil míč přesně k tyči – 48´ a 12:0. V 58´ má splněno Ondra Pokorný a Tomáš Němec a na hřiště vstupuje Tomáš Dvořák s Martinem Formanem. O pár minut později v rámci posledního střídání naskakuje Láďa Kohoutek za Pavla Pechara. Vzhledem ke skóre naše úsilí polevilo a pohledných akcí jako z prvního poločasu ubývalo. Přesto dál přicházejí šance. Tomáš Chalupník nezvykle střílí pouze doprostřed brány levačkou, poté vybízí Martina Formana, který ale z loženky střílí slabě do brankáře. Další příležitost připraví Petr Kubišta svojí zpětnou přihrávkou na Pepu Steklého, ten ale bohužel namíří nad bránu. Čas plyne a všichni zúčastnění defacto čekají na závěrečný hvizd. Těsně před koncem vypršení základní hrací doby svůj čestný úspěch zaznamenává soupeř, a to poté co útočník přetlačí našeho hráče a podél Petra Soldána trefuje. Krátce po tomto momentě končí hlavní sudí Vízek mač, ve kterém jsme uragánem v prvním poločase rozhodli o zisku třech bodů.

Do utkání jsme nastoupili koncentrovaní a odhodlaní, což se pozitivně projevilo jak v kombinačním fotbale, tak rapidně i ve skóre. Brzké góly nám samozřejmě pomohly a ulehčily situaci. Každý v našem dresu si dnes zahrál fotbal a přispěl k demolici soupeře, kterému dnes do branky napadalo skoro všechno. Velmi obstojně zvládl svoji premiéru Tomáš Němec. Hosté, byť brzy prohrávali větším rozdílem, dohráli utkání se ctí a bez hrubých faulů.

Josef Gall (trenér):

Kluci dnes sehráli výborný part a potvrdili kvalitu. O osudu utkání bylo rozhodnuto hned v jeho úvodu. Některé pasáže hry byly velmi povedené, většinu šancí jsme dokázali přetavit v gól. Chválím celý mančaft, jak k utkání přistoupil. Svůj čas dnes dostali všichni a někteří střídající byli blízko tomu, aby se zapsali do listiny střelců. Jsem rád, že se Tomáši Němcovi povedlo začlenit, předvedl přesně to, co od něho očekáváme. Fungovala spolupráce napříč všemi řadami.

12 - 1
Konec

Nechanice vs Kratonohy

Soldán Petr – Pokorný Ondřej (46´ Kraus Jan), Šafařík Filip (76´ Steklý Josef), Ornst Tomáš, Hochmann Pavel (46´ Kalenský Luboš) – Kubišta Petr (84´ Forman Martin), Pechar Pavel, Laštovička Jindřich, Šauer David – Pechar Jiří (C), Chalupník Tomáš (76´ Tomáš Dvořák)

Branky:

8´ Pechar Pavel

12´ Laštovička Jindřich

44´ Šauer David

48´ Chalupník Tomáš

60´ Kraus Jan

85´ Dvořák Tomáš

V posledním domácím podzimním utkání jsme přivítali nedalekého soupeře z Kratonoh, který střídá dobré výsledky s horšími. Na svém stadionu jsme byli dosud stoprocentní a chtěli jsme v této sérii pokračovat. Absence byly následující – Radek Novák, Marek Chudoba a Dan Šafařík.

Od úvodních minut jsme působili odhodlaně a aktivně. Dobrý vstup jsme prvně vyjádřili gólově v 8´, kdy se rohový kop zahrávaný Tomášem Chalupníkem odrazil od bránícího hráče příhodně k Pavlu Pecharovi, který odražený míč uklidil do sítě – 1:0. O další čtyři minuty jsme pohotově rozehráli standardní situaci, balon potáhl David Šauer a centrem našel nabíhajícího Jindru Laštovičku, který placírkou umístil střelu na bližší tyč – 12´ a 2:0. Další náznaky nedotáhneme do úspěšného konce a jsou to hosté, kteří se začínají čím dál více osmělovat. Jako by si řekli, že nemají co ztratit a zkusí utkání zdramatizovat. Do vyložené šance je však naše obrana nepouští a pár závarů bez úhony ustojíme, zákroky si připisuje Petr Soldán. Nefotbalová pasáž, kdy se balony spíše nakopávají nazdařbůh, více vyhovuje Kratonohám, protože naši útočníci se takřka nedostávají do hry. Zápletku přináší 35´, kdy Sršni rozehrávají standardku, která exekutorovi ulétne a míří do rukavic Petra Soldána. Naneštěstí míč Petrovi propadne mezi rukama a doskáče za brankovou čáru a rázem je sníženo na rozdíl jedné branky – 2:1. Zareagovat a vzít si dvougólové vedení zpět jsme mohli téměř ihned poté, ale David Šauer po centru ze strany na dlouhou nohu přestřeluje. Ve 43´ reaguje trenérský tým prohozením pozic bratrů Pecharových – Pavel se posouvá na hrot a Jirka do zálohy. Již o minutu později střílíme veledůležitý gól do šatny. Petr Kubišta vyslal z pravé strany podařený centr a na zadní tyči zavíral David Šauer, který hlavou upravil na 3:1. Dvě minutky nastaveného času nic podstatného nenabídly, takže jsme poločasovou přestávku trávili s vědomím, že máme utkání slušně rozehrané.

Trenéři se rozhodli prostřídat a do druhého dějství vstupujeme rovnou se dvěma novými hráči a vícero změnou pozic. Ondru Pokorného nahradil Honza Kraus a stoupl si do útoku vedle Tomáše Chalupníka. David Šauer nastoupil na kraji zálohy a Pavel Pechar na stoperu vedle Filipa Šafaříka, Tomáš Ornst se přesunul na krajního obránce. U Luboše Kalenského, který vystřídal Pavla Hochmanna se jednalo klasicky post za post. Byl to právě Luboš, který si pár minut po svém pobytu na hřišti připsal kanadský bod za přihrávku vzduchem na rozběhnutého Tomáše Chalupníka, jenž před vybíhajícím gólmanem Žákem špičkou pošťouchl míč, který se od tyče odrazil příhodně do sítě – 48´ a 4:1. Tato branka asi definitivně rozhodla o osudu tohoto utkání. Přesto jsme někdy i poté hráli příliš unáhleně a občas se nám stalo, že jsme velmi lacino odevzdali míč soupeři. Chybělo zklidnění hry a vyměnění si pár přihrávek takzvaně do jistoty. Na druhou stranu jsme měli utkání pod kontrolou a vše korunovala 60´, kdy se do přečíslení dostal tandem Tomáš Chalupník Honza Kraus a první jmenovaný nesobecky předložil Honzovi, který pohodlně svým prvním gólem za Nechanice navýšil průběžné skóre na 5:1. Čas ubíhal a realizační tým konečně sáhl k dalšímu střídání. V 76´ odstupuje Filip Šafařík a na kraj zálohy přichází Pepa Steklý. David Šauer mu uvolňuje místo posunutím k Jindrovi Laštovičkovi do středu zálohy, odkud se do stoperské dvojice zasunuje Jirka Pechar k bratrovi. V témže střídacím okénku ještě Tomáš Chalupník přepustil své místo jmenovci Dvořákovi. Dalšího vzrušení se přítomní diváci dočkají po rohovém kopu a zakončení Jindry Laštovičky hlavou těsně nad břevno. S blížícím se koncem využíváme i posledního střídání, kdy Petra Kubištu nahrazuje Martin Forman. Novici v sestavě (Pepa i Martin) mohli oslavit svoji první branku v sezóně, ale to by oběma v cestě za slávou nesměla stát branková konstrukce. Pepa trefil pěknou střelou z hranice vápna pravou tyč a Martin vystřelil tak zajímavě, že trajektorie míče nejprve evokovala pocit střely vysoko nad, jenže míč rychle padal a cinknul o břevno. U obou pokusů chyběly centimetry, škoda. Jak se to dělá ukázal třetí střídající Tomáš Dvořák, který vstřelil poslední branku utkání po vybídnutí od Honzy Krause – 85´ a 6:1. Tento gól nápadně připomínal předchozí branku. Opět předloženo před poloprázdnou svatyni. Ve zbývajícím čase se utkání v poklidu dohrálo až do závěrečného hvizdu rozhodčího Firbachera, který utkání s přehledem odřídil.

Skvělý vstup do zápasu a brzké vedení 2:0. Paradoxně nám to nepomohlo a druhou polovinu prvního dějství jsme vypadli z rytmu. Po obdržení laciného gólu jsme však zareagovali výborně, když jsme ještě před poločasem navýšili naše vedení. Po obrátce jsme svojí kvalitou přidali další tři góly a dokráčeli k dalšímu vítězství. Důležitý je fakt, že byť se nám v utkání určité pasáže tolik nedaří, dokážeme se semknout, neinkasovat a postupně si vypracováváme šance, které zužitkujeme a vítězíme.

Těžíme z širokého a vyrovnaného kádru čítající minimálně 15 hráčů, kteří výkonnostně tuto soutěž v pohodě zvládají, což je oproti soupeřům velké a mnohdy rozhodující plus. Získání 34 bodů z 36 možných v podzimní části je skvělým počinem a každý jednotlivec, který je součástí týmu, na tom má svou zásluhu. Ukočírovat 20 fotbalistů, když na hřišti se jich může objevit 11, není snadné. Celý podzim se táhlo za jeden provaz, opravdu každý plnil své povinnosti a důstojně reprezentoval jak sebe samého, tak i FK Nechanice. Jak říkají někteří naši postarší fanoušci: „Kluci, hlavně buďte parta, ta je rozhodující. Jakmile se budete hádat, tak budete hrát houno a kdo by na to pak měl chodit…“ 😊

Josef Gall (trenér):

Povedl se nám nástup do zápasu a brzo vedeme o dva góly, po nichž se však Kratonohy zvedly a haluzí zápas zdramatizovaly. Pak jsme však stříleli branky už jen my. Chtěl bych VŠEM klukům poděkovat za perfektní podzim, užili jsme si to s vámi. Pojďme ještě naposledy teď v sobotu zamakat. Ještě jednou – díky chlapáci!

6 - 1
Konec

Nechanice vs Skřivany B

Dvořák Tomáš – Pokorný Ondřej, Šafařík Filip, Kalenský Luboš, Hochmann Pavel (75´ Kohoutek Ladislav) – Steklý Josef, Pechar Pavel, Pechar Jiří (C) (34´ Kučera Tomáš), Chudoba Marek (53´ Forman Martin) – Šauer David, Chalupník Tomáš

Branky:

21´ Pechar Jiří (p)

25´ Pechar Jiří

27´ Chudoba Marek

44´ Chalupník Tomáš

65´ Chalupník Tomáš

71´ Pechar Pavel

90´ Šafařík Filip

V 10. zápase sezóny jsme nastoupili v domácím prostředí a naším soupeřem byl rezervní celek ze Skřivan. Role favorita připadla nám a jakékoliv zaváhání by bylo zklamáním. Toho času druhý celek proti sedmému. K zápasu nenastoupil Petr Soldán, Tomáš Ornst, Jindra Laštovička, Radek Novák, Petr Kubišta a Dan Šafařík.

V úvodní dvacetiminutovce jsme byli zbytečně zbrklí a unáhlení, akce se nedařily podle přestav. Přesto bylo zřejmé, že jsme na balonu silní a pokud zpřesníme a zklidníme rozehru a předfinální fázi, měli bychom se začít gólově prosazovat. Míč jsme do sítě dostali zhruba v 15´, kdy se prosadil Jirka Pechar, ale gól neplatil pro údajný ofsajd. Ve 20´ se David Šauer na pravé straně a na hranici vápna zbavil protihráče, našel volného Jirku Pechara, který přebral míč a zároveň byl zastaven za hranicí pravidel. Z nařízené penalty sám faulovaný vstřelil první gól zápasu – 1:0 ve 21´. Tato branka přinesla na naše kopačky více klidu a zúročení přišlo záhy, když Pavel Hochmann míč nahrál osamocenému Jirkovi Pecharovi a ten splnil pokyn od Filipa Šafaříka, jenž radil Jirkovi ať vystřelí, a podařená rána skončila v dolním rohu – 25´ a 2:0. O dvě minuty později jsme oslavovali třetí branku, a to po spolupráci Tomáše Chalupníka a zakončujícího Marka Chudoby, který přehodil vybíhajícího gólmana a lob nadvakrát odražený od břevna nakonec skončil v síti. Marek tedy zaznamenal svůj premiérový gól a stav byl rázem 3:0. Další šanci měl po ideálním sklepnutí Pepy Steklého a následné přihrávce Jirky Pechara za beky Tomáš Chalupník, ale mířil pouze do připraveného gólmana hostí. O další vzrušení se postaral David Šauer a hostující stoper, který Davida udeřil loktem a po následné strkanici hlavní rozhodčí oběma hříšníkům udělil žluté varování. V minutě 34´ pro zranění odstupuje Jirka Pechar a na plac přichází Tomáš Kučera. Minutu před vypršením 45´ z trestného kopu navyšuje Tomáš Chalupník na 4:0 střelou na stranu brankáře.

Ve druhém poločase vzhledem k průběžnému výsledku lehce opadla koncentrovanost a hladovost, nicméně stále diktujeme tempo hry. V 53´ se hlásí o střídání křečemi postihnutý střelec třetí branky Marek Chudoba, kterého nahrazuje Martin Forman. Další změny skóre se přítomní diváci dočkají v 65´ poté, co Pavel Pechar posune Tomáši Chalupníkovi, který se tentokráte v zakončení nemýlí – 5:0. Když časomíra ukrojí dalších pět minut, opět zaúřaduje dvojice Tomáš Chalupník a Pavel Pechar, jen s prohozenými rolemi. Pavel rozehrává rohový kop nakrátko právě s Tomášem, který Pavlovi vrací, ten si posouvá míč a zakroutí ho nechytatelně přes celou bránu do šibenice – 6:0 v 71´. Krátce po tomto navýšení potřetí a naposledy střídáme. Odpracováno má Pavel Hochmann a do hry pouští Láďu Kohoutka. V 84´ jsme mohli mít dalšího adepta na svůj první gól, ale proti bylo břevno při zakončení Tomáše Kučery levou nohou. Naše obrana nedovolila soupeři dostat se do výrazné šance, Tomáš Dvořák v brance tedy nemusel řešit svízelné situace, a tak alespoň několikrát vypomohl s rozehrávkou. Tečku za zápasem těsně před jeho koncem udělal Filip Šafařík ve spolupráci s Láďou Kohoutkem. Láďa vracel po rohovém kopu hlavičkou míč, který spadl k nohám Filipa a ten ho odrazil do opuštěné brány – 7:0.

Utkání jsme zvládli jak výsledkově, tak i celkem slušně herně v poli. Těší prvotní gól Marka Chudoby, blízko byl i Tomáš Kučera. Svůj čas dostali všichni dnešní náhradníci. Negativem je zranění Jirky Pechara. Záskok mezi třemi tyčemi zvládl velmi obstojně Tomáš Dvořák, který v součtu pěti utkání inkasoval pouze 3x a nyní již může předat brankářské úřadování Petru Soldánovi, který se vrací po odpykání disciplinárního trestu. Ještě zvládnout zbývající (pravděpodobně) tři zápasy a bude to velmi vydařený podzim… Stále je třeba makat, protože nic nepůjde samo.

Josef Gall (trenér):

V utkání jsme měli jasnou převahu, soupeř vzdoroval do první branky. Postupně jsme navyšovali skóre, některé akce byly pohledné, a tak byly oceněny potleskem od našich věrných fanoušků. Do utkání se dobře zapojili střídající hráči. Celý mančaft šlape, jen tak dál.

7 - 0
Konec

Nechanice vs Nepolisy B

Dvořák Tomáš – Pokorný Ondřej (46´ Kučera Tomáš), Ornst Tomáš (51´ Laštovička Jindřich), Kalenský Luboš, Hochmann Pavel (59´ Forman Martin) – Kubišta Petr, Pechar Pavel, Pechar Jiří (C), Steklý Josef (59´ Chudoba Marek) – Šauer David, Chalupník Tomáš

Branky:

5´ Kubišta Petr

13´ Pechar Jiří (p)

17´ Pechar Jiří

26´ Pechar Pavel

44´ vlastní

45´ Chalupník Tomáš

48´ Kubišta Petr

51´ Chalupník Tomáš

51´ Chalupník Tomáš

60´ Laštovička Jindřich

76´ Pechar Jiří

V 8. soutěžním zápase jsme se představili před svými příznivci a hostili jsme tradičního účastníka Nepolisy „B“. Do zápasu jsme vstupovali s nálepkou jasného favorita, kterou ještě umocnilo souběžně hrané utkání jejich prvního týmu. Přesto „Nepál“ dorazil s dostatečným počtem hráčů složených z mixu mládí a zkušeností. Náš trenérský tým dnes nemohl využít Petra Soldána, Filipa Šafaříka, Radka Nováka a Dana Šafaříka.

Hned od samého začátku jsme kontrolovali hru a měli míč na svých kopačkách. Hosté byli zatažení a čekali, co předvedeme. V těchto typech zápasů je velmi důležitý brzký a uklidňující gól, který přišel v 5´, když jeden z pozdějších oslavenců Petr Kubišta z otočky napálil míč pod břevno. Asistenci si připsal David Šauer a ujímáme se vedení 1:0. A byl to opět David, který měl prsty, tedy lépe řečeno nohy v další brance, když byl naprosto zřetelně faulován v pokutovém území a výhodu pokutového kopu využil tradiční exekutor a dnešní druhý dodatečný oslavenec Jirka Pechar – 2:0 ve 13´. O čtyři minuty později našel znovu David Šauer ve vápně Jirku Pechara, který zblízka levou nohou navyšuje již na 3:0. Za dalších deset minut se prosazuje Pavel Pechar po přiťuknutí Petra Kubišty – 4:0. Tempo zápasu od tohoto momentu mírně opadlo. Hosté už neměli co ztratit a chtěli si alespoň zahrát fotbal. Všechny jejich situace však končí na připravené obraně, která nedopouští žádné ohrožení naší brány. Před vypršením prvních pětačtyřiceti minut se ještě dvakrát prosazujeme. Nejprve zahrává Ondra Pokorný standardní situaci z pravé strany do vápna soupeře a obránce si sráží centr do vlastní sítě – 44´ a 5:0. O minutu později se mezi střelce zapisuje i Tomáš Chalupník po přihrávce Jirky Pechara – 6:0 a následně se ozve hvizd rozhodčího signalizující přestávku.

O poločase střídáme a ne zcela zdravého Ondru Pokorného nahrazuje Tomáš Kučera. Jak jsme odstartovali první dějství, tak začalo i druhé, tedy nahrávka Davida Šauera (3. asistence + vybojovaná penalta) a z druhého gólu se raduje Petr Kubišta – 7:0. Následně opět střídáme, odpočinout si jde Tomáš Ornst a přichází Jindra Laštovička, který zaujme svoji typickou pozici ve středu zálohy. Do stoperské dvojice se tedy po zbytek zápasu zatahuje Pavel Pechar. Poté vysouvá průnikovou přihrávkou Jirka Pechar Tomáše Chalupníka, který je po samostatném úniku a kličce brankáři také dvougólový – 8:0 v 51´. V téže minutě si Tomáš rázem připisuje i třetí branku, kterou mu připraví Jindra Laštovička – 9:0. Ve velmi nadějné situaci se po náběhu do vápna zjeví Pepa Steklý, ale brankáře soupeře z pár metrů bohužel nepřekonává. Využíváme posledního střídání. Ze zápasu odstupuje Pavel Hochmann a právě Pepa Steklý a na plac míří Martin Forman a Marek Chudoba. Jubilejní desátou branku vsítil Jindra Laštovička za asistence Tomáše Chalupníka v 60´. I nadále se dostáváme do úniků, střel, samostatných nájezdů, ale řešení už je leckdy příliš bohorovné či překombinované, takže se stav dlouho nemění. Další branka přichází v 76´ po rohovém kopu Tomáše Chalupníka a zakončení hlavou Jirky Pechara – 11:0. Ten tedy na hattrick využil svoji pravou, levou i hlavu. Šance jsou i nadále. Za zmínku stojí nastřelená tyč Tomáše Chalupníka levačkou, neuznaný gól Marka Chudoby a jeho pozdější další promarněná příležitost. Oslavit vstřelenou branku mohl i Martin „Sifi“ Forman, jenže z více než dobré pozice vyprášil jen brankářovy rukavice. Konečné slovo si tak vzali hosté a dvě minuty před vypršením řádné hrací doby vstřelili čestný gól po centru.

Rezerva Nepolis je poměrně sympatický soupeř, který se i přes hrubě nepříznivý stav nesnížil k nedovoleným zákrokům, proto rozhodčí nemusel tahat karetní napomenutí. Celý zápas odehrál na co měl a příslibem do budoucnosti jsou pro něho náctiletí teenageři, kteří se mohou stát vůdčími osobnostmi třeba i prvního týmu. My jsme drtivou převahu vyjádřili i gólově, což se promítlo na konečném stavu.

Josef Gall (trenér):

Povedl se nám nástup do zápasu a po čtvrt hodině to bylo 3:0. Do konce poločasu jsme navýšili na 6:0. Do druhého poločasu jsme prostřídali a všichni náhradníci tak dostali své minuty na hřišti. Na soupeře nám dnes stačilo tréninkové tempo, protože převaha byla obrovská. Kluci si zápas užili a zastříleli si.

11 - 1
Konec