Nechanice vs Lhota p. L.

Petr Soldán – Pavel Hochmann (67´ Daniel Šafařík), Jiří Pechar (C), Tomáš Ornst, Filip Šafařík – Tomáš Dvořák, Jindřich Laštovička, Pavel Pechar, David Šauer – Radek Novák, Tomáš Němec

Branky:

V předposledním kole jsme se naposledy v tomto kalendářním roce představili na domácí půdě před svými fanoušky. Soupeřem byla Lhota pod Libčany. Do utkání nezasáhl Ondra Pokorný, Lukáš Vencl, Petr Kubišta, Dan Denk a Tomáš Chalupník.

Hosté nastoupili s defenzivně laděnou sestavou i taktikou, hráli v bloku a podnikali protiútoky. My jsme dobře kombinovali, hráli po zemi a měli více ze hry. V nadějných příležitostech jsme však nemířili přesně. Po gólu volala střela Tomáše Němce zevnitř poktového území, která se Tomášovi svezla po vnějším nártu a skončila vedle tyče. Taktéž dopadla po centru i hlavička Pavla Pechara. Dva závary ve vápně Lhota na poslední chvíli vyřešila odkopem do bezpečí, kdy míč poskakoval malým vápnem, ale bohužel pro nás jsme nebyli dostatečně důrazní. Lhota měla pár nadějných akcí, avšak bez přímého ohrožení Petra Soldána. Ten lapil pouze asi dvě střely, které nemohly znamenat větší nebezpečí. Poločas tedy bez branek.

Ve druhém poločase se nám kombinace zdaleka nedařila tolik, jako v prvním. I hra byla více vyrovnaná a i více kouskovaná. Pohledných akcí ubylo, byl to spíše boj ve středu hřiště, který měl vést k vypracování dobrých pozic. Lhota hrozila především standardními situacemi, kterých jsme okolo vápna vyrobili až příliš mnoho. My jsme zahrozili také po standardce a prodloužení Tomáše Němce, na které nikdo z našich hráčů nedosáhl a skončilo těsně vedle tyče. Minuty plynuly a bylo jasné, že pokud některý z aktérů vstřelí gól, zabezpečí svému týmu minimálně bod, spíše všechny tři. Zápas čím dál více směřoval do nerozhodného stavu. Těsně před koncem jsme mohli rozhodnout, ale David Šauer trefil jen shluk těl před sebou. Utkání tedy branku nepřineslo a oba týmy si připsali po jednom bodu.

První poločas byl velmi povedený, škoda jen, že jsme některou situaci nedotáhli až do vstřelení gólu, šance na to byly. Druhé dějství už bylo vyložene kdo s koho. Začalo se více faulovat a diskutovat, což hrálo do karet spíše soupeři.

Josef Gall (trenér):

Začátek zápasu hodně dobrý, kluci do toho vstoupili správně a diktovali tempo hry. Bohužel se nám nepovedlo prolomit obranný val Lhoty. Za mě to dnes bylo na 3 body, ale takový je fotbal. Bojovali jsme až do poslední chvíle, za což klukům děkuju.

0 - 0
Konec

Nechanice vs Smiřice

Lukáš Chmelař – Pavel Hochmann (85´ Roman Němec), Jiří Pechar (C), Tomáš Ornst (46´ Tomáš Dvořák), Filip Šafařík – Petr Kubišta (52´ Daniel Šafařík), Jindřich Laštovička, Pavel Pechar (52´ Ladislav Kohoutek), David Šauer – Tomáš Němec, Tomáš Chalupník

Branky:

6´ Petr Kubišta

31´ Tomáš Chalupník

35´ Jindřich Laštovička

35´ Tomáš Chalupník

37´ Tomáš Chalupník

40´ Jindřich Laštovička

42´ Tomáš Němec

45´ Jiří Pechar (p)

58´ Daniel Šafařík

63´ Tomáš Němec

64´ David Šauer

68´ Daniel Šafařík

72´ Jindřich Laštovička

V 11. kole do Nechanic dorazil mančaft ze Smiřic. V brance chyběl Petr Soldán a v poli jsme postrádali Ondru Pokorného, Lukáše Vencla, Tomáše Kučeru a Dana Denka.

Obnovenou premiéru zažil mezi třemi tyčemi Lukáš Chmelař, který nám vypomohl při zranění Petra Soldána. Hosté hráli bez bázně a hany, bezhlavě útočili a několikrát vyzkoušeli pozornost Lukáše Chmelaře, který všechny střely bezpečně ztlumil. Od začátku nahoru dolů, prim hrály útoky a ofenzivní akce. Prvně se skóre změnilo v 6´, kdy Petr Kubišta důsledně dohrál situaci a střelu vyraženou smiřickým brankářem doklepl do prázdné – 1:0. Smiřice hrozily zejména po své pravé straně, kde nás zlobilo jejich pravé křídlo. Všechny situace jsme zažehnali. Poslední čtvrthodina prvního dějství přinesla rovnou sedm branek a všechny do sítě soupeře. Tak tedy, 31´ a Tomáš Chalupník zvyšuje na 2:0, 35´ a Jindra Laštovička hlavou do protipohybu brankáře po krásné přihrávce Davida Šauera 3:0, v téže minutě Tomáš Chalupník z úhlu nachytává brankáře střelou na bližší tyč – 4:0, o dvě minuty znovu Tomáš Chalupník v hlavní roli a 5:0 a Tomášův hattrick. Ve 40´ Jindra Laštovička napřáhne ze střední vzdálenosti, na pumelici si gólman sáhne, ale gólu zabránit nedokáže – 6:0. Ve 42´ po spolupráci dnešních útočníků zvyšuje po kolmici Tomáše Chalupníka Tomáš Němec po blafáku brankáři už na 7:0. Poločasové skóre uzavírá Jirka Pechar z penalty po faulu na Tomáše Němce v pokutovém území – 8:0.

V šatně zůstal Tomáš Ornst, který měl dnes splněno a do zápasu naskočil Tomáš Dvořák. Krátce poté odstupuje i Petr Kubišta s Pavlem Pecharem a nahrazuje je Dan Šafařík a Láďa Kohoutek. V 55´ zapisují čestný úspěch Smiřice, když se za vápnem trefí nad dosah Lukáše Chmlelaře – 8:1. Poté se Dan Šafařík zapisuje mezi střelce, když v 58´ dotáhl akci Davida Šauera – 9:1. V 63´ Tomáš Němec potáhne balon okolo vápna a střelou k tyči dává naši desátou branku – 10:1. Rozehru hostů zachytí dnes výborně hrající Tomáš Němec a na jeho balon za obranu startuje David Šauer, který je u míče dříve než brankář a bodlem zvyšuje už na 11:1. Dvanáctou branku střílí v 68´ důrazný Dan Šafařík a konečnou třináctou Jindra Laštovička, kterému se odrazí míč na vápno a Jindra placírkou prostřelí hradbu těl, čímž se i Jindra dnes stává tříbrankovým. V 85´ naposledy střídáme a je to střídání za velkého aplausu, protože odchází pětapadesátiletý Pavel Hochmann a nahrazuje ho náš brzký jubilant Roman Němec, který si zahrál se synem Tomášem. Roman se mohl zapsat i mezi střelce, ale ve velké šanci ho vychytal brankář. Další branku tedy diváci již neuvidí a je to zásluha hlavně Lukáše Chmelaře, který pár minut před koncem lapí pokutový kop.

V dnešním zápase jsme měli od začátku převahu, ale asi málokdo by do třicáté minuty odhadoval, že zápas skončí dvouciferným výsledkem. Smiřice hrály celý zápas ofenzivně, za což je naše ofenzivní hráči nemilosrdně trestali. Všechny nás potěšily dva hattricky a velmi dobrý výkon Tomáše Němce, který se na jednom hřišti potkal s tátou Romanem. Třešnička na dortu v podobě gólu Romana Němce byla velmi blízko, škoda. Tímto výsledkem a výsledkem ostatních zápasů jsme se ocitli na čele vyrovnaného Okresního přeboru.

Josef Gall (trenér):

Výsledek dnešního zápasu hovoří za všechno. Náš útočník Tomáš Chalupník zaznamenal hattrick a přidal se k němu i Jindra Laštovička, jehož druhá trefa byla krásná a ze 40 metrů do šibenice. Celému mančaftu dík.

13 - 1
Konec

Nechanice vs Červeněves

Daniel Šafařík – Ondřej Pokorný (46´ Tomáš Ornst), Jiří Pechar (C), Daniel Denk, Pavel Hochmann – Petr Kubišta (46´ Tomáš Dvořák), Jindřich Laštovička, Tomáš Němec, David Šauer (66´ Lukáš Vencl) – Pavel Pechar, Tomáš Chalupník

Branky:

39´ Petr Kubišta

72´ Jiří Pechar (p)

92´ Jindřich Laštovička

V devátém kole byl na programu náš domácí zápas s týmem Červeněvse, který figuruje na spodních příčkách tabulky. Do zápasu nenaskočil Petr Soldán, Filip Šafařík a Radek Novák.

Začátek zápasu byl ospalejší, míč na kopačkách jsme měli častěji my. Kombinace však leckdy byla pomalejší a kostrbatá, hostům tedy stačilo stát v bloku před svým vápnem, které strážily obezřetně a našim ofenzivním hráčům nedopřávali ani metr volného prostoru. Svoji rozehrávku maximálně natahovali, hráli účelně a šetřili síly. Dvakrát se do zakončení dostal z levého beka Pavel Hochmann, ale jednou bylo zakončení slabé, takže ho obránce stačil vykopnout a podruhé tentýž hráč mířil těsně vedle. V dalším náznaku se zjevil Tomáš Chalupník, který si dobře naběhl na centr z pravé strany a přehlavičkoval obránce, ale bohužel nenašel prostor mezi třemi tyčemi. Pomalou kombinaci chtěl rozhýbat právě Tomáš Chalupník i Pavel Pechar, kteří se stahovali až před stopery se snahou vyvést nebo rozehrát míč. V tu chvíli ale chyběli v útoku. Do vedení se dostali hosté a nepotřebovali na to ani extra šanci. Levý záložník posunul míč do vápna, odkud ho jeho spoluhráč nacentroval před bránu na svého útočníka, který měl čas si míč zpracovat a prostřelit Dana v bráně – 12´ a 0:1. Diskutabilní momenty přišly o několik chvil poté. Nejdříve se míč v trestném území snesl na ruku hostujícího obránce, píšťalka sudího však zůstala němá a chvíli poté Jindra Laštovička spěchal za míčem do vápna, kde byl podražen stoperem a z toho následně pramenila srážka s brankářem. Rozhodčí, k údivu většiny, posoudil situaci jako útočný faul. My i nadále narážíme na seskupenou defenzívu. Prolomit se nám ji podařilo po nákopu Jirky Pechara z hloubi pole na rozběhnutého Petra Kubištu, který přeloboval vybíhajícího brankáře – 39´ 1:1. Ještě do poločasu jsme se chtěli dostat do vedení, ale byla to Červeněves, která podruhé udeřila. Hosté rozehráli standardní situaci, míč letěl mezi našeho brankáře a hlavičkujícího hráče, došlo k diskomunikaci a míč se odrazil k nohám číhajícího hráče hostí, který v poslední minutě prvního poločasu vsítil na 1:2.

Do druhého dějství jsme chtěli vlétnout a otočit nepříznivý stav. V našich barvách došlo ke dvojímu střídání. Aktivní hru jsme chvílemi předváděli, jenže ne a ne se gólově prosadit. Čekat jsme museli až do 72´, kdy hostující hráč oběma rukama strhnul našeho nabíhajícího hráče a do třetice už rozhodčí ukázal na penaltový puntík, ze kterého Jirka Pechar srovnal na 2:2. Třetí gól mohl přijít záhy. Jirka Pechar dlouhým nákopem našel Lukáše Vencla a ten předkládal do prázdné Tomáši Dvořákovi, který na míč nedosáhl. Střídající hráči tak mohli zařídit gól, škoda. Přibývalo nedovolených zákroků a diskuzí, rozhodčí tasil kartu za kartou, zatímco čas plynul. Paradoxní byla situace, kdy se Tomáš Chalupník probíjel zhuštěnou obranou, obešel jednoho hráče, který ho fauloval, Tomáš situaci ustál a obhodil si posledního hráče a postupoval by tedy na brankáře, ale poslední hráč ho vychýlil, takže Tomáš spadl. Sudí ukázal na penaltu, po poradě s asistentem se měla rozehrávat standardní situace z hranice vápna, leč nakonec se kopal nepřímý volný kop z opačné strany vápna. Víceméně stoprocentní efektivitu předvedla Červeněves v 83´, kdy po naší lehkovážné ztrátě ve vápně prostřelila Dana mezi nohy a opět se tedy dostala do vedení, 2:3. Vzhledem k okolnostem a nehrání jsme tušili, že s nastavením zbývá ještě poměrně dost času a bušili do soupeře. Alespoň vyrovnání zajistil po rohovém kopu Tomáše Chalupníka hlavou, kdo jiný, než Jindra Laštovička v 93´.

Vytratila se nám herní lehkost a v této soutěži není slabého soupeře, takže Červeněves si svojí zarputilostí a využíváním příležitostí bod zasloužila. Povzbudivé je, že jsme dokázali třikrát reagovat na nepříznivý stav a rvali se až do konce. Pohoda ve hře a forma se dříve či později vrátí a my tomu můžeme jít naproti v tréninku.

Josef Gall (trenér):

Chtěl jsem tři body, nakonec jsme vydolovali jeden. Apeloval bych na kluky, kteří se před zápasem věnují radovánkám do ranních hodin, aby si uvědomili, že hrají týmovou hru a že to na nich je vidět a snižují tím tak celkový výkon mančaftu. Příští zápas jedeme do Roudnice, kde na nás čeká těžký a fotbalově zdatný protivník. Věřím, že se kluci dobře připraví a odehrajeme dobrý zápas.

3 - 3
Konec

Nechanice vs Dohalice

Petr Soldán – Ondřej Pokorný (87´ Pavel Hochmann), Filip Šafařík, Daniel Denk, Tomáš Ornst (83´ Tomáš Dvořák) – Petr Kubišta (90´ Ladislav Kohoutek), Jiří Pechar (C), Jindřich Laštovička, David Šauer – Pavel Pechar (90´ Tomáš Kučera), Tomáš Chalupník

Branky:

3´ Tomáš Chalupník

74´ Jiří Pechar (p)

81´ Daniel Denk

Sedmé dějství Okresního přeboru jsme sehráli netradičně v pátek a hostili jsme Dohalice. V tu chvíli to byl souboj o první místo. Sestava byla po delší době téměř kompletní, chyběl jen Radek Novák, Dan Šafařík a Tomáš Němec.

Úvod střetnutí nás zastihl v dobrém rozpoložení a byli jsme lepším týmem. Hnedle první příležitost jsme přetavili v první branku v zápase. Tomáš Ornst provedl autové vhazování, Pavel Pechar prodloužil za sebe, kde už číhal nastartovaný Tomáš Chalupník, jenž si míč přiťukl do vápna a šajtlí mířil extra přesně, klasický „Angličan“ a ve 3´ se ujímáme vedení – 1:0. I nadále jsme docela dobře spolupracovali, z čehož pramenily dobré náznaky. Jedním z nich byl centr Davida Šauera a hlavička Jindry Laštovičky, ale protože Jindra hlavičkoval v záklonu, brankář střelu utlumil v rukavicích. Povedenou pasáž utnula 27´, kdy se míče zmocnil rychlonohý hostující záložník a na hranici pokutového území byl nedovoleně zastaven. Hlavní rozhodčí neváhal a ukázal na bílý puntík. Kapitán Dohalic nabídnutou příležitostí nepohrdl a srovnal na 1:1. Od této chvíle jsme se věnovali více rozhodčímu a koncentrace šla stranou, což se samozřejmě promítlo na předvedené hře. Kupili jsme nedovolené zákroky, hra byla rozkouskovaná. Z toho rezultovala žlutá karta pro Davida Šauera. Dohalice praktikovaly jednoduchou taktiku, kdy dlouhými balony hledaly vytáhlého útočníka, který vyhrával souboje. Ani jeden z týmů ve zbývajícím čase na brankáře soupeře nevyzrál, proto bylo průběžné poločasové skóre vyrovnané.

Do druhého dějství si prohodil pozici Dan Denk s Jirkou Pecharem, což se později ukázalo jako vítaný tah, protože oba dva mj. skórovali. Zatlačili jsme soupeře a měli herní převahu, gólový efekt však stále nepřicházel. Hosté spoléhali na brejky, z nichž jeden vypadal slibně, ale na poslední chvíli zasáhl Jirka Pechar a ve skluzu vypíchl míč unikajícímu útočníkovi, který byl v samostatném úniku postupoval vstříc bráně. V 64´ se o veliký rozruch postaral forvard Dohalic, který, částečně vinou podsmeknutí, ošklivým zákrokem podrazil Petra Soldána, jenž si z tohoto souboje odnesl naštěstí „jen“ bolestivý šrám, otok a modřinu. Pozitivní pro nás byl fakt, že Petr, byť částečně limitován, byl schopen pokračovat ve hře. Znovu do vedení jsme se dostali v 74´, když standardní situaci rozehrál Pavel Pechar do nohy Tomáši Chalupníkovi, ten si míč přistrčil po své pravé noze a byl a byl faulován. Zákrok byl ve vápně, tudíž i my jsme dostali možnost využít pokutového kopu. Míč si postavil Jirka Pechar a proměnil – 2:1. Definitivní rozuzlení dnešního utkání přišlo v 81´ poté, co Dan Denk převzal pas od Ondry Pokorného, zasekl si ve vápně míč a levačkou obstřelil vše, co mu stálo v cestě a míč zastavila až napnutá síť – 3:1. Dan tedy k dosaženým asistencím přidal i první gól v nechanickém dresu. Následně jsme vícenásobně prostřídali. Zbývající minuty jsme zkušeně dohráli a hosty do vážnější příležitosti nepustili.

Opět jsme narazili na kvalitního soupeře, který svoji kůži nedal lacino. Prvotní minuty byly z naší strany povedené, poté jsme se nechali rozhodit spornými situacemi, ale naštěstí ve druhém poločase jsme vystupňovali tlak a dvěma brankami dokráčeli k vítězství. Několik našich hráčů hrálo po nemoci, někteří dokonce i při nemoci a speciálně těmto klukům je třeba poděkovat, protože to na sobě nenechali znát a utkání odehráli velmi slušně. Celý mančaft zaslouží pochvalu.

Josef Gall (trenér):

Velice dobrý zápas z taktického hlediska. Soupeř převážně nakopával dlouhé balóny za naši obranu, kde jejich dobře hrající útočník měl tyto nákopy zmáknuté. My jsme za celý poločas žádnou chybu nepřipustili. Do druhé půle jsme přeskupili řady a soupeř se nedostal už do vůbec žádné šance. Možná z pohledu diváka to nebyl tak atraktivní fotbal, ale takticky jsme ho zvládli velmi dobře a zaslouženě vyhráli. Pochvalu zaslouží všichni. Díky kluci a ať se nám dál daří.

3 - 1
Konec

Nechanice vs Vysoká B

Petr Soldán – Daniel Šafařík, Jiří Pechar (C), Daniel Denk, Pavel Hochmann (74´ Ladislav Kohoutek) – Petr Kubišta, Jindřich Laštovička, Radek Novák, Tomáš Dvořák – Pavel Pechar (79´ Tomáš Kučera), Tomáš Chalupník

Branky:

10´ Pavel Pechar

36´ Tomáš Chalupník

72´ Tomáš Chalupník

89´ Radek Novák

V 6. kole jsme doma nastoupili proti celku z Vysoké n. L., která přicestovala se svým béčkem. Vyšší šance na vítězství se dávaly nám, ale doposud v každém zápase jsme se přesvědčili o tom, že v této soutěži prakticky nejsou vyloženě slabé týmy a je potřeba podat kvalitní výkon, abychom mohli pomýšlet na body. Absentérů bylo dnes poměrně dost – vyjma dlouhodobě zraněných nebyl Tomáš Ornst, Ondra Pokorný, Filip Šafařík, David Šauer a Tomáš Němec.

Počáteční minuty plynuly bez výraznější šance na jedné či druhé straně. Držení míče bylo vyrovnané, místo možná ve prospěch soupeře. Z naší strany však hrozilo větší nebezpečí. Prvního gólu jsme se dočkali po deseti minutách, kdy se Tomáš Chalupník na pravé straně zbavil obránce a střílenou přihrávkou našel před brankou osamoceného Pavla Pechara, kterému stačilo nastavil nohu – 1:0. Dvoubrankového vedení jsme dosáhli ve 36´, kdy zafungovala prověřená spolupráce Petra Kubišty jako nahrávače a Tomáše Chalupníka jako zakončovatele, který z levé strany překonal hostujícího brankáře – 2:0. Po tomto gólu jsme se malinko ukolébali a nebyli tak důslední při bránění a vyplynulo z toho snížení, kdy se míč odrazil na vápna a hráč Vysoké ho uklidil k tyči, Petr Soldán se natahoval marně – 40´ a sníženo na 2:1.  Náskok o dvě branky jsme si mohli vzít zpět ihned poté, avšak Pavel Pechar v dobré příležitosti hlavou minul, takže i proto zůstalo poločasové skóre 2:1.

Ve druhém poločase jsme chtěli nátlakovou hrou soupeře zlomit, ale ten odolával. V nadějné příležitosti se zjevil Jindra Laštovička, avšak centr z pravé strany nedokázal usměrnit do sítě a branku přestřelil. Vysoká měla zejména na středu hřiště technicky vybavené hráče, kteří nás nutili být stále v koncentraci. Do vyložené šance je nepouštíme. Nám se ne vždy daří kombinačně, takže některé části hry nejdou úplně podle představ. Naši třetí branku v utkání střílíme v 72´, kdy se ze stopera vysune Dan Denk a z hranice vápna předloží Tomáši Chalupníkovi, který míč převezme a střelou na bližší tyč zvyšuje na 3:1. Za potlesku tribun odchází Pavel Hochmann a naskakuje Láďa Kohoutek. Za dalších pět minut střídá i Pavel Pechar a na hřiště přichází Tomáš Kučera. Vysoká hraje vabank a odvážnou hru trestá po přihrávce Ládi Kohoutka po samostatném úniku Radek Novák, jenž se kličkou vyhnul brankáři a pohodlně placírkou čtvrtým zásahem uzavřel gólový účet.

Byť jsme třeba v některých pasážích postrádali lehkost, více klid a zkušenost, zápas jsme odbojovali a po zásluze zvítězili. Hosty jsme do výrazných šancí nepustili i přesto, že dobře kombinovali. Jenže jim chyběla finální fáze. My jsme v poslední třetině hřiště nebezpeční byli a vstřelili čtyři branky. Velkým pozitivem a zjištěním pro nás je fakt, že i když se tolik nedaří, dokážeme zápas dovést do vítězného konce. 12 bodů po šesti zápasech je na nováčka solidní.

Josef Gall (trenér):

Náročné utkání, které nebylo pastvou pro oči, ale kluci ho zvládli. Vysoká bojovala do samého konce. Prim hrály souboje a nasazení. Občas nám vázne jednoduchá kombinace, ale to se zlepší, protože kluci už mnohokrát ukázali, že fotbal hrát umí. Díky.

4 - 1
Konec

Nechanice vs Nový Hradec B

Miroslav Valenta (11´ Daniel Šafařík) – Ondřej Pokorný, Jiří Pechar (C), Tomáš Ornst (70´ Tomáš Kučera), Tomáš Dvořák – Petr Kubišta, Jindřich Laštovička, David Šauer, Pavel Hochmann (74´ Ladislav Kohoutek) – Daniel Denk, Tomáš Chalupník

Branky:

Ve čtvrtém kole jsme v našem areálu přivítali rezervu Nového Hradce. Chyběl Petr Soldán, Luboš Kalenský, Filip Šafařík, Pavel Pechar, Radek Novák a Tomáš Němec.

Nový Hradec přivezl mladý a běhavý mančaft, který se opíral o zkušené hráče vepředu. Od úvodního hvizdu jsme byli pasivnějším týmem, vázla kombinace a přesná přihrávka přišla pouze sporadicky. Mohli jsme se však dostat do vedení, kdy odražený balon napálil nártem Tomáš Ornst, ale bohužel trefil obránce do slabin. Hosté poprvé vyzkoušeli pozornost Míry Valenty v cca 5´ střelou k pravé tyči a ránu Míra pokryl. Bohužel to byl jeho poslední zákrok v zápase, protože v další situaci mu hostující útočník přišlápl achillovu patu a odnesla to pochroumaná šlacha (Mírovi přejeme brzké uzdravení). Po několikaminutovém ošetření nemohl náš brankář dále pokračovat a do branky nastoupil Dan Šafařík. Aby toho nebylo málo, několikrát byl ošetřovaný i stoper Tomáš Ornst, jehož táhnul sval a ani Ondra Pokorný nebyl zdaleka zdravotně fit. Tyto skutečnosti nám nepřidaly, na druhou stranu dnes jsme byli horším týmem, tak to prostě je. Novohradští byli častěji na míči, byli přímočařejší a nebezpečnější. Několikrát vážněji zahrozili, ale střely končily vedle, nebo jsme je zablokovali anebo si míč našel Dan Šafařík. Odolávali jsme do 41´, kdy hosté rozehráli nakrátko rohový kop, útočník dostal příliš mnoho prostoru, odcentroval a našel hlavu svého stopera – 0:1. Při naší největší šanci prvního dějství se vytáhl brankář, jenž vyrazil střelu Davida Šauera mířící pod břevno. Když neuspěl v nadějné pozici střelou šajtlí ani Tomáš Chalupník, odcházeli jsme do šaten s jednobrankovým mankem.

Ve druhém poločase jsme chtěli být aktivnější a zlepšit kombinaci. Obraz hry se však příliš nezměnil. Hosté působili na míči klidněji, umě a efektně kombinovali, otáčeli těžiště. Hra se odehrávala především kolem středového kruhu a čekalo se na výraznější šanci. Ta snad ani nepřišla, přesto Nový Hradec odskočil v 56´na 0:2. Osamocený útočník převzal míč mezi několika našimi hráči, a protože nebyl nikým dostoupen, vystřelil placírkou a trefil k tyči. Asi zlomový gól v utkání, protože my jsme dnes hostující obranu nedokázali dostat pod výraznější tlak. Chyběla přesnost, větší aktivita. V 69´ podnikli hosté rychlý protiútok, který správně vyřešili a přinesl jim pohodlné vedení 0:3. Po této brance střídáme, zraněného Tomáše Ornsta nahradil Tomáš Kučera a o pár minut později odstupuje Pavel Hochmann a na trávník se podíval Láďa Kohoutek. V dnešním zápase jsme už nenašli síly na zvrat v utkání. Deset minut před koncem jsme hráli na tři vzadu, abychom zkorigovali výsledek. Utkání jsme nezabalili, přesto jsme se nedočkali ani jedné vstřelené branky. Nový Hradec si tak na kopec odvezl všechny tři body.

Dnešní zápas byl ve stylu „všechno špatně“. Špatné reakce, špatné vyhodnocování situací, špatná zranění… Přejeme brzká uzdravení… Nedařilo se takřka nikomu v našich barvách. Slova uznání zaslouží zranění, a ne zcela zdraví hráči, když kteří z nich zvládli dlouhou porci minut i přesto, že byli limitováni. Nový Hradec byl dnes lepším týmem a zaslouženě zvítězil. My jsme se ani nepřiblížili standardu, který běžně odvádíme a vzhledem ke kvalitě soupeře jsme tak nemohli pomýšlet na bodový zisk. Hlavy nahoru, za týden se hraje znovu a bude od nás očekávána adekvátní reakce. Mnohokrát jsme si ověřili, že to jde, když se chce.

Josef Gall (trenér):

Den blbec. 5. minuta a zraněný gólman, 15. minuta a zraněný Tomáš Ornst a už se to s námi vezlo po celý zápas. Z naší strany to nebylo dobré, herně jsme se hledali. Rozhodně dnes vyhrál lepší. Přeju oběma hráčům, aby se uzdravili.

0 - 3
Konec

Nechanice vs Libřice

Petr Soldán – Ondřej Pokorný (86´ Pavel Hochmann), Jiří Pechar (C), Tomáš Ornst, Filip Šafařík – Petr Kubišta, Jindřich Laštovička, David Šauer (90´ Tomáš Kučera), Tomáš Dvořák (81´ Josef Steklý) – Pavel Pechar, Tomáš Chalupník

Branky:

29´ Tomáš Chalupník

59´ Tomáš Chalupník

72´ vlastní

Ve druhém kole jsme hostili Libřice, tedy tým, který v úvodním kole nasázel 11 gólů Lovčicím. Chtěli jsme napravit dojem z prvního utkání v Chlumci a zapsat první body do tabulky. Chyběl Luboš Kalenský, Radek Novák, Dan Šafařík, Láďa Kohoutek, Tomáš Němec a Dan Denk.

Od prvních minut bylo utkání vyrovnané. Hosté působili klidně na míči a vepředu měli rychlonohé forvardy. Obrany včetně brankářů byly pozorné, čekalo se na první vážnější příležitost. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a k vidění byla spousta soubojů okolo půlící čáry. Zápas byl tvrdý, plný osobních soubojů a nedovolených zákroků. Bezbrankový stav zlomil ve 29´ Tomáš Chalupník, který si z dobrých 25 metrů postavil míč po nedovoleném zákroku Libřic. Tomáš vyslal přímým nártem přízemní pumelici, která se zastavila až v síti u pravé tyče z pohledu střelce za bezmocně se natahujícím gólmanem – 1:0. Hosté kontrují také několika standardními situacemi, které odvrátíme. Minutu před poločasem, tedy ve 44´ tu máme remízový stav, a to po střele z levé strany, kterou Petr Soldán vyrazil, míč se příhodně odrazil k útočníkovi a ten šťastnou hlavičkou vrátil míč do sítě – 1:1.

Po obrátce si oba týmy byly vědomy, že v takto vyrovnaném zápase budou rozhodovat maličkosti a další gól může utkání zlomit v jejich prospěch. Obraz hry je stále stejný – vyrovnaný, ale přeci jen o něco více nebezpečnější jsme my. Skóre se znovu mění v 59´, kdy po dobré práci střeďáků startuje Jindra Laštovička rozběhnutého Petra Kubištu, který míč zatáhne do vápna, vyhne se bekovi a zpětnou příhrou nachází Tomáše Chalupníka, který placírkou trefuje přesně ke vzdálenější tyči a vrací nám vedení – 2:1. Několik následných pokusů Libřic likviduje Petr Soldán. v 72´ rozehrává rohový kop Pavel Pechar na bližší tyč a hostující hráč si vstřelil vlastní gól – 3:1. Ve zbylých 20 minutách si výsledek zkušeně pohlídáme, hosté do vyložené příležitosti nepouštíme. Naopak my jsme mohli výsledek ještě navýšit, když se křižný balón z pravé strany dostal do vápna k osamocenému Tomáši Dvořákovi, který ale střílel z první a bránu minul. Mezi 86´ a 90´ třikrát střídáme. Do hry přichází Pepa Steklý, kterému tímto děkujeme za výpomoc, Pavel Hochmann a Tomáš Kučera. Po nastaveném čase odpískal hlavní rozhodčí Vízek konec zápasu a my tak oslavili premiérové 3 body v Okresním přeboru.

Poctivě odmakaný zápas od všech našich hráčů. Poučili jsme se z minulého kola, že je třeba nastoupit soustředění od první minuty a přidali jsme na důrazu. Dnes všechny řady splnily očekávání. Mluvilo se, organizovalo, hecovalo, a to už od Petra mezi třemi tyčemi, obránci až po útočníky. Defenzíva nepustila Libřice do gólovek, záloha fungovala, hlavně Jindra Laštovička s Davidem Šauerem na středu odvedli spoustu důležité práce. Jindra tradičně vynikal v hlavičkových soubojích, kde se jeho úspěšnost šplhala velmi vysoko. Tomáš Chalupník nás svými dvěma góly nasměroval k vítězství. Týmové pojetí nám dnes zajistilo výhru nad houževnatým soupeřem.

Josef Gall (trenér):

Dobře zvládnuté utkání. Zápas měl rozhodně parametry vrchních pater přeboru. Za mě dnes lepší vyhrál. Dobrý výkon od každého. Kluci děkuji.

3 - 1
Konec

Nechanice vs Syrovátka

Petr Soldán – Ondřej Pokorný (46´ Josef Steklý), Filip Šafařík, Jiří Pechar (C), Pavel Hochmann (46´ Tomáš Ornst) – Petr Kubišta (85´ Martin Forman), David Šauer, Pavel Pechar, Tomáš Dvořák (66´ Tomáš Kučera), – Tomáš Němec (80´ Jiří Pechar st.), Tomáš Chalupník

Branky:

11´ Tomáš Chalupník

40´ Tomáš Chalupník

78´ David Šauer

80´ Petr Kubišta

V závěrečném špílu sezóny jsme hostili Slavoj Syrovátka. Chtěli jsme se rozloučit s našimi fandy vítězně a přidat další, v pořadí již jednadvacátou, výhru. V posledním utkání chyběl Luboš Kalenský, Jindra Laštovička a Láďa Kohoutek.

Tempo prvního poločasu bylo vzhledem k motivaci obou týmů mizivé. Přesto jsme se do gólové příležitosti dostali hned v první minutě, kdy přízemní centr z pravé strany nalezl neobsazeného Tomáše Chalupníka, který chtěl střílet do protipohybu brankáře, jenže trefil jeho nohu, od které se míč odrazil mimo zónu nebezpečí. Rozvlnit síť se podařilo v 11´, kdy se prosadil, kdo jiný než Tomáš Chalupník, a to po autovém vhazování Tomáše Dvořáka a sólo akci „Chalupy“ až do zakončení – 1:0. Po zbytek úvodního dějství předvádíme světlejší momenty s méně podařenými, pomalá akce střídá rychlejší. Hosté působí sympatickým dojmem, ale k ohrožení branky střeženou Petrem Soldánem se dostávají velmi sporadicky. Do dvoubrankového vedení se dostáváme pět minut před přestávkou, kdy Slavoj zahrává standardní situaci, balón odvrácený Jirkou Pecharem přebírá Pavel Pechar, rozhlédne se a pasem do běhu startuje Tomáše Chalupníka, který si pohraje s obranou Syrovátky, vyhne se brankáři a pohodlně zvyšuje do prázdné – 2:0. Minutu před tím se o rozruch postaral Ondra Pokorný, když svým typickým skluzem přerušil rodící se akci hostí, za což uviděl žluté napomenutí.

Do druhého poločasu rotujeme sestavou, abychom dopřáli co nejvíce minut všem klukům. Naskakuje Pepa Steklý s Tomášem Ornstem, kteří nahrazují oba krajní beky, tedy Ondru Pokorného a Pavla Hochmanna. V následných důležitějších momentech hrály roli prohřešky, a to na obou stranách, kdy hráč Syrovátky a od nás Filip Šafařík probrali ukolébané diváky nedovolenými zákroky, za což uviděli karetní napomenutí z rukou rozhodčího. Minuty plynuly a dle předvedeného se už oba týmy pravděpodobně viděly na pozápasových akcích. V 66´ potřetí střídáme, odstupuje Tomáš Dvořák a místo něho přichází Tomáš Kučera, který měl krátce poté na noze třetí gól, leč střelu mezi tyče nevměstnal. Prosazujeme se v minutě 78´, když střelu Tomáše Chalupníka dorazil všudybýlek David Šauer – 3:0. Chvilku na to je to už 4:0, když Filip Šafařík vybídl Petra Kubištu, jenž se v samostatném úniku nemýlil. V 80´ opět střídáme a do hry přichází předseda klubu Jirka Pechar starší, jenž si přímo na trávník přichází nasát a užít postupovou euforii a atmosféru. Chyběly pouze centimetry a předseda se mohl zapsat do kanadského bodování jako asistent, jenže střelu Davida Šauera a později i Filipa Šafaříka vychýlila levá tyč. Poslední střídání jsme vyčerpali v 85´, kdy si šel odpočinout střelec poslední branky Petr Kubišta a nastoupil Martin Forman. Chvíli před koncem hosté donutili Petra Soldána k nejtěžšímu zákroku v utkání, a ten prokázal, že si čisté kontě zaslouží, když střelu vytáhl pravou rukou a míč následně přikryl. Více už se nestalo, sudí Vízek naposledy fouknul do píšťalky a my mohli slavit…

Opět jsme zápas dokázali dovést do vítězného konce. Jak už bylo v úvodu zmíněno, podařilo se nám to 21krát z 22 mačů, což je skvělý počin. Bez porážky se posuneme do Okresního přeboru, kde nás prověří náročnější soupeři. Tabulku i statistické okénko jsme opanovali ve všech směrech. Nejvíce vstřelených, nejméně obdržených… Dle dostupných informací máme v našich řadách nejenže kanonýra soutěže, ale i kanonýra celého královéhradeckého fotbalu. Nikdo nedokázal v této sezóně napnout síť 47krát jako Tomáš Chalupník (mj. 9 gólů, 4 góly + 3 hattricky)! 2 hattricky zaznamenal Jirka Pechar, 4 góly zaznamenal Luboš Kalenský, po 1 hattricku Filip Šafařík a Pavel Pechar. Dále v počtu čistých kont zvítězil v naší soutěži Petr Soldán, který udržel „nulu“ 7krát (+ jednou se o čisté kontě dělil s Tomášem Dvořákem – Lužec n. C.), a to velkou porci zápasů nemohl nastoupit. Prostě snová sezóna se vším všudy. Co je však nejdůležitější – v týmu se sešla parta kamarádů, která táhla za jeden provaz. Velký dík patří všem, kteří se jakkoliv podíleli na dosažení tohoto úspěchu.

Josef Gall (trenér):

Soutěž je u konce, my neprohráli a postupujeme. Díky moc klukům na hřišti, mým trenérským kolegům, fanouškům a také vedení klubu, které pro nás vytvořilo optimální podmínky.

4 - 0
Konec

Nechanice vs Dobřenice

Soldán Petr – Pokorný Ondřej (64´ Dvořák Tomáš), Pechar Jiří (C), Ornst Tomáš, Hochmann Pavel (64´ Steklý Josef) – Kubišta Petr (76´ Šafařík Daniel), Pechar Pavel (76´ Kohoutek Ladislav), Laštovička Jindřich, Šauer David – Němec Tomáš (36´ Novák Radek), Chalupník Tomáš

Branky:

10´ Jiří Pechar (p)

29´ David Šauer

55´ Jindřich Laštovička

62´ Tomáš Chalupník

70´ Tomáš Chalupník

75´ Jiří Pechar (p)

Takřka v samém závěru sezóny jsme doma na perfektně připraveném pažitu sehráli zápas s Dobřenicemi. Vedoucí celek proti druhému, přímý souboj o první místo v tabulce. Před utkáním máme náskok dvou bodů a zápas k dobru k tomu. Aby se soupeř přiblížil prvenství v soutěži, musel by nás porazit, kdežto v případě naší výhry bychom dali oficiální stvrzenku k postupu. Motivace tedy byla z obou stran maximální a šlágr jara si nenechalo ujít úctyhodných 400 přihlížejících. Z důvodu zranění nebyl k dispozici Luboš Kalenský a pracovní vytížení znemožnilo start Filipu Šafaříkovi. Otazník visel nad Tomášem Němcem, kterého trápil nedoléčený sval. Trenérský tým po poradě Tomáše zařadil do základní jedenáctky, což se později ukázalo jako správný tah, přestože Tomáš zápas nedohrál.

Úvod střetnutí patří nám, míč máme častěji na svých kopačkách a jsme nebezpečnější. Patrná je snaha udržet balon na zemi a kombinovat. Naše ofenzíva ihned zaměstnává obranu Dobřenic, která chvílemi nevím, kam dřív skočit. Zahráváme několik rohových kopů. Jeden přetaženější na zadní tyč vrací Tomáš Ornst do prostoru malého vápna, odkud Dobřenice odkopávají a zažehnávají hrozící nebezpečí. V další akci zafunguje kombinace na pravé straně, do které se zapojí hned čtveřice hráčů a výsledkem je prudký centr Petra Kubišty, který je sražen opět na rohový kop. Pár minut poté se akce zopakuje, ale tentokráte po levé straně, odkud zahrozí David Šauer se zpětnou přihrávkou pod sebe. Míč v brance ale neskončí. Vzájemně se povzbuzujeme a jsme si vědomi toho, že pokud takhle budeme pokračovat i nadále, je velká šance, že budeme úspěšní. Cca v 7´ se ve vápně Tomáš Chalupník prosmýkne kolem stopera, obhodí si ho a bodyčekem je vychýlen z palebné pozice. Sudí po poradě s asistentem nařizuje zahrání dalšího rohu. O dvě minuty později se pro míč, jak je jeho dobrým zvykem, stahuje Tomáš Němec a rozjíždí další akci, která o pár desítek vteřin končí jasným nedovoleným zákrokem ve vápně na Pavla Pechara. Následnou penaltu promění Jirka Pechar a v 10´ se ujímáme vedení 1:0. Dobřeničtí v přechodové fázi primárně hledají Lesáka, který své ligové zkušenosti dokonale zúročuje a je hlavním hnacím motorem Sokola. Hraje na pozici 10 (podhrotový hráč) a několikrát zůstává s míčem osamocen, protože se nedohodneme, kdo ho zrovna převezme. Nejčastěji s ním svádí souboje Jindra Laštovička a neztrácí. Svýma dlouhýma nohama dokáže Lesáka opakovaně čistě odzbrojit. Co projde přes zálohu, vyřeší naše obrana, která je obezřetná a konsolidovaná. I v tomto zápase několikrát využijeme Petra Soldána v bráně, se kterým si vypomůžeme přihrávkou, když jsme zády k soupeřově půlce. O další gól se postará dlouhodobě výborně hrající David Šauer poté, co převezme přihrávku Petra Kubišty a z levé strany utaženou křižnou ranou zamíří přesně k tyči –  29´ a 2:0. Zbývající čtvrthodinka změnu skóre nepřinese, ale bohužel jsme nuceni střídat, když již zmiňovaný sval Tomáše Němce zápřah nevydrží a na plac přichází Radek Novák. Více událostí první půlka nenabídne, takže v poločase vedeme dvoubrankovým rozdílem.

Vědomi si Csaplárovy pasti jsme neponechali nic náhodě a vstoupili do druhého dějství plně koncentrovaní. Hráli jsme aktivně a chtěli přidat třetí a zřejmě rozhodující branku. Dočkali jsme se jí deset minut po výměně stran, kdy se po přiťuknutí Tomáše Chalupníka otevřel volný prostor před Jindrou Laštovičkou a ten utěšenou ranou nártem z pětadvaceti metrů nasměroval míč nechytatelně do šibenice, čímž nás posunul blizoučko k oslavám – 55´ 3:0. Další gól měl několikrát na noze Radek Novák, ale dnes mu není přáno. Jednou mine prázdnou bránu, když ho ideálně najde Tomáš Chalupník, poté ho vychytá brankář, aby do třetice bránu přestřelil a pak z nejméně nebezpečné střely orazítkoval tyč. Vrátil to však bojovností a kombinační hrou. Nejošklivější moment zápasu má na svědomí hostující stoper, který vědomě sestřelil pronikajícího Radka Nováka, za což ihned uviděl žlutou kartu, a to mohl být rád. Dobřenice se k ohrožení Petra Soldána nedostávají, jednu vlaštovku v podobě střely levou nohou Lesáka ukryje Petr v náručí. V 62´ zafunguje vyzkoušená spolupráce Petr Kubišta – Tomáš Chalupník, kdy druhý jmenovaný pohodlně zvyšuje už na 4:0. Po této brance trenéři sahají ke dvojitému střídání. Splněno pro dnešek mají oba krajní beci, kteří byli za svůj výkon odměněni vydatným potleskem. Na hřiště vstupuje Tomáš Dvořák a Pepa Steklý. Nejlepší kanonýr soutěže Tomáš Chalupník znovu prokázal svoje schopnosti v 70´, kdy přímo z rohového kopu zakroutil s přispěním hostujícího beka míč do sítě a přidal na svoji pažbu zářez č. 43. O pět minut později výborně zapresovala pravá strana v čele s Petrem Kubištou, který vybojoval míč, posunul na Radka Nováka, který byl zezadu sražen bránícím hráčem, takže následoval pokutový kop. Balon si jako v prvním případě postavil na puntík Jirka Pechar a znovu se nemýlil a napnul síť za zády gólmana, stav byl tedy v 75´ 6:0 pro naše barvy. Opět dochází z naší strany k dvojitému střídání, za potlesku odchází Pavel Pechar a Petr Kubišta a nastupuje Láďa Kohoutek s Danem Šafaříkem. Čestný gól Dobřenic zaznamenal jejich nejlepší hráč Lesák v 79´, když zhruba ze čtyřiceti metrů přehodil Petra Soldána, který se nestačil vrátit natolik, aby míč vyrazil mimo tři tyče – 79´ a stav zápasu je 6:1. Zbývající hrací čas doběhl v poklidu a čekalo se na závěrečný hvizd rozhodčího Kubišty, který utkání s přehledem odřídil. Když naposledy foukl do píšťalky, konečně mohly propuknout oslavy, protože první místo už nám nikdo nevezme. Z rukou předsedy OFS jsme převzali pohár za vítězství v soutěži.

Vyzdvihnout je třeba i dnešního soupeře z Dobřenic, který s námi jako jediný drží krok, a proto bylo rozuzlení vítěze soutěže napínavé až do dnešního vzájemného mače. Nesmíme zapomínat na dva zápasy, které jsou ještě před námi, ale prozatím se sezóna vyvíjí téměř idylicky. Dosud jsme nenašli přemožitele, proto je možné náš primát v soutěži považovat za oprávněný. Je za tím schována spousta černé práce, mnohdy rozhodují maličkosti. Hlavní je však týmový duch, vzájemné kamarádství a soudržnost, která nás celou sezónu provází. Byť se objevily i méně šťastné události, vždy jsme je společnými silami dokázali překonat. Velké díky všem… Každý člen přispěl do mozaiky svým dílkem, bez kterého by dílo nebylo úplné. Už teď se jedná o sezónu, která se zlatým písmem zapíše do historie nechanického fotbalu. Buďme rádi, že jsme toho všeho součástí a užijme si oslavy, zasloužíme si je…

Josef Gall (trenér):

Dneska se mi zápas hodnotí skvěle. Výsledek s druhým týmem v tabulce hovoří za vše. Všem děkuju za předvedené výkony, ale zároveň chci podotknout, že není konec. A rozhodně bych rád, abychom to dotáhli s tou jednou remízou až do konce.
Úprava autora: Glo glo glo… (škyt). Postůůůp! (škyt). Je to tam, kluci to zmákli. … 😊

6 - 1
Konec

Nechanice vs Převýšov

Soldán Petr – Pokorný Ondřej (46´ Novák Radek), Šafařík Filip (86´ Kohoutek Ladislav), Ornst Tomáš, Hochmann Pavel (89´ Kučera Tomáš) – Kubišta Petr, Pechar Pavel, Laštovička Jindřich, Šauer David – Pechar Jiří (C), Chalupník Tomáš

Branky:

33´ Laštovička Jindřich

78´ Kubišta Petr

86´ Chalupník Tomáš

Soutěž pokračovala dalším kolem, my jsme za slunného počasí přivítali tým Převýšova. Utkal se první proti třetímu. Zejména z naší strany důležité utkání. Pro dnešní zápas chyběl Luboš Kalenský, Pepa Steklý, Tomáš Dvořák, Martin Forman a Tomáš Němec.

Nástup do utkání se nám vůbec nepodařil. Působili jsme laxně, vázly přihrávky, pohyb v začátku chyběl téměř úplně. Záložní řada byla odstřihnutá, protože hostující hráči napadali a my povětšinou volili dlouhý nákop. Převýšov hrál od samého začátku důrazně a jednoduše, se snahou maximálně rozdrobit hru. Brankář Převýšova byl rozhodčím ústně napomínán už v sedmé minutě, aby zmenšil prodlevy mezi tím, než postaví míč a uvede ho do hry. Náznaky přesto máme my, oba krajní záložníci (David Šauer a Petr Kubišta) se probijí po svých stranách do vápna a zpětnými přihrávkami hledají lépe postavené spoluhráče. Nahrávky k naší smůle neprojdou a adresáta proto nenajdou. V první gólovce zápasu se objevil Pavel Pechar, jehož střela skončila pouze rohovým kopem. Chvíli na to udeřilo na druhé straně. Středopolař Převýšova napřáhl mírně za vápnem ke střele, která zapadla k tyči – 10´ a 0:1. My i nadále působíme rozháraným dojmem, zkrátka se nám nedaří. Na nervy nám brnkají ofenzivní hráči soupeře, kteří po každém přerušení zakopnou nebo zahodí míč. Nehraje se pohledný fotbal, protože oba týmy volí především dlouhé balony, což nám moc nesedí. Vyrovnání má na noze Pavel Pechar, naznačí střelu, vyhne se obránci, ale zakončení není dostatečně důrazné, proto končí znovu pouze rohovým kopem. Z něho se nejvýše do vzduchu vyhoupne Jindra Laštovička, ale hlavička míří nad bránu. Pozici na hřišti si párkrát prohodí bratři Pecharovi, ale bez efektu. Hlouběji pro míč se stahuje i Tomáš Chalupník. Ten taky vyzkouší pozornost gólmana dobrou střelou ze standardní situace, výsledkem je znovu jen rohový kop. Převýšovští kontrují několika střelami, se kterými si poradí Petr Soldán anebo končí vedle. Ve snaze vyrovnat párkrát propadneme a hosté ihned zakládají protiútoky, které nedotáhnou do konce. Kýžené vyrovnání přichází ve 33´, kdy prudkou přihrávku z pravé strany Tomáš Chalupník posune za sebe, míč převezme Jindra Laštovička a z pravé strany na bližší tyč střílí gól – 1:1. Do konce poločasu se týmy prosadit nedokážou, proto se odchází na přestávku za smírného stavu.

Do druhého poločasu zranění nepustí Ondru Pokorného a do hry tak vstupuje Radek Novák. Dochází k přeskupení našich řad. Filip Šafařík zaujmul místo po Ondrovi, Jirka Pechar vedle Tomáše Ornsta a Radek Novák na středu po boku Jindry Laštovičky. Druhý poločas jsme začali velkým náporem. Neuběhla ani minuta a Petr Kubišta ideálním centrem našel Davida Šauera, jenž hrudí přiklepnul Tomáši Chalupníkovi, před nímž zívala poloprázdná branka, jenže Tomáš zvolil razanci a bomba nártem končí nad břevnem. Chvíli poté si rohový kop Pavla Pechara na zadní tyč našel opět Tomáš Chalupník a technicky náročnou střelu zvládl ukázkově, bohužel ránu vychýlila tyč. A do třetice Tomáš, kterému kolmicí posunul Radek Novák, Tomáš se vyhnul vybíhajícímu brankáři, ale už nestačil zasunout. Z tlaku jsme vedení na svoji stranu nestrhli, ale věděli jsme, že tudy vede cesta. Převýšov sem tam zahrozil z protiútoku. Jeho mladí ofenzivní hráči byli velmi nepříjemní, rychlí a soubojoví. Situaci jsme vždy vyřešili. Soupeře jsme přehrávali a věřili, že vítězný gól přijde. Převýšov vědomě kouskuje hru, zdržuje, několikrát si jeho hráči vyžádají ošetření, protahují křeče, dokonce přemotivovaný realizační tým hostů (z něhož jsou následně dva funkcionáři za nevhodné chování vyloučeni z prostoru střídaček) zahazuje míč přes ochrannou  síť mimo areál… Prostě všemožnými způsoby udržet remízový stav. Tuto taktiku jim rozboural Tomáš Ornst s Petrem Kubištou, kdy se prvně jmenovaný prosmýkl po pravé straně do vápna, zpětnou příhrou našel Petra a ten nártem prostřelil vše – 78´ a 2:1. Tato branka byla zároveň naším jubilejním stým vstřeleným gólem v sezóně (18. utkání = cca 5,5 gólu na zápas). Průběžný stav 2:1 nezvládl psychicky labilní hráč hostí, který dal naplno průchod svým emocím, za což nemohl následovat jiný trest než červená karta. To vše už asi bylo příliš i na horkokrevného gólmana hostů, jemuž se zatemnilo před očima a řádil jako smyslů zbavený, výsledkem byla tudíž druhá červená karta. Převýšov o devíti hráčích měl už zápas velmi ztížený a definitivně ho rozhodl Tomáš Chalupník, který využil přihrávky Pavla Pechara za beky a ze samostatného úniku obstřelil suplujícího brankáře. Po tomto gólu střídáme, přichází Láďa Kohoutek za Filipa Šafaříka a posléze končí i Pavel Hochmann a do hry po delší pauze naskočil Tomáš Kučera. Zbylé minuty se odehrají v poklidu a připisujeme si tak další důležité body do tabulky.

Náročný mač s kvalitním soupeřem, který je třetí oprávněně. Sami jsme si utkání ztížili a dlouho nám trvalo, než jsme se na hřišti rozkoukali. Leckdy se nám nedařily ani základní věci. Ovšem i tyto zápasy přichází a nás může těšit fakt, že jsme tento zvládli za tři body, byť se všechny situace nevyvíjely podle našich přestav. Hlavně po začátku druhého poločasu jsme si šli za vítězstvím. Hostující frustraci se dá porozumět. Bezmála osmdesát minut držíte remízový stav s favoritem a pak dostanete branku, u které tušíte, že je zlomová. Kdo někdy takové utkání hrál, byl na straně poražených a je vznětlivější povahy, ví, že emoce se v tu chvíli valí proudem a je těžké je udržet na uzdě. My jsme vypjatý zápas v hlavě zvládli, což je potěšující. Už jen čtyři mače nás dělí od konce sezóny, která se může stát velmi podařenou a úspěšnou…

Josef Gall (trenér):

Dnešní utkání se mi hodnotí těžko. Zápas měl dvě roviny. Herní a mentální. Co se týče herní, tak až na 20 minut druhého poločasu jsme zbytek odehráli naprosto tristně (část našich hráčů se probudila po sobotním dejchánku právě až ve zmíněné druhé půli, kterou jsme odehráli slušně kombinačně, jinak HRŮZA A RYCHLE ZAPOMENOUT). Mentální stránka – co si naši hráči museli vyslechnout od soupeře a jeho lavičky, bylo hodně za hranou. Z výše uvedených důvodů kluky nechválím, ale děkuji jim (oni vědí)! Když pominu „proč, jak…“, tak zkrátka 3 body jsou doma.

3 - 1
Konec