Nechanice vs Libřice

20. 8. 2022 17:00 DAHASL Okresní přebor 2022/2023

Libřice101Prohra

Petr Soldán – Ondřej Pokorný (86´ Pavel Hochmann), Jiří Pechar (C), Tomáš Ornst, Filip Šafařík – Petr Kubišta, Jindřich Laštovička, David Šauer (90´ Tomáš Kučera), Tomáš Dvořák (81´ Josef Steklý) – Pavel Pechar, Tomáš Chalupník

29´ Tomáš Chalupník

59´ Tomáš Chalupník

72´ vlastní

Ve druhém kole jsme hostili Libřice, tedy tým, který v úvodním kole nasázel 11 gólů Lovčicím. Chtěli jsme napravit dojem z prvního utkání v Chlumci a zapsat první body do tabulky. Chyběl Luboš Kalenský, Radek Novák, Dan Šafařík, Láďa Kohoutek, Tomáš Němec a Dan Denk.

Od prvních minut bylo utkání vyrovnané. Hosté působili klidně na míči a vepředu měli rychlonohé forvardy. Obrany včetně brankářů byly pozorné, čekalo se na první vážnější příležitost. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a k vidění byla spousta soubojů okolo půlící čáry. Zápas byl tvrdý, plný osobních soubojů a nedovolených zákroků. Bezbrankový stav zlomil ve 29´ Tomáš Chalupník, který si z dobrých 25 metrů postavil míč po nedovoleném zákroku Libřic. Tomáš vyslal přímým nártem přízemní pumelici, která se zastavila až v síti u pravé tyče z pohledu střelce za bezmocně se natahujícím gólmanem – 1:0. Hosté kontrují také několika standardními situacemi, které odvrátíme. Minutu před poločasem, tedy ve 44´ tu máme remízový stav, a to po střele z levé strany, kterou Petr Soldán vyrazil, míč se příhodně odrazil k útočníkovi a ten šťastnou hlavičkou vrátil míč do sítě – 1:1.

Po obrátce si oba týmy byly vědomy, že v takto vyrovnaném zápase budou rozhodovat maličkosti a další gól může utkání zlomit v jejich prospěch. Obraz hry je stále stejný – vyrovnaný, ale přeci jen o něco více nebezpečnější jsme my. Skóre se znovu mění v 59´, kdy po dobré práci střeďáků startuje Jindra Laštovička rozběhnutého Petra Kubištu, který míč zatáhne do vápna, vyhne se bekovi a zpětnou příhrou nachází Tomáše Chalupníka, který placírkou trefuje přesně ke vzdálenější tyči a vrací nám vedení – 2:1. Několik následných pokusů Libřic likviduje Petr Soldán. v 72´ rozehrává rohový kop Pavel Pechar na bližší tyč a hostující hráč si vstřelil vlastní gól – 3:1. Ve zbylých 20 minutách si výsledek zkušeně pohlídáme, hosté do vyložené příležitosti nepouštíme. Naopak my jsme mohli výsledek ještě navýšit, když se křižný balón z pravé strany dostal do vápna k osamocenému Tomáši Dvořákovi, který ale střílel z první a bránu minul. Mezi 86´ a 90´ třikrát střídáme. Do hry přichází Pepa Steklý, kterému tímto děkujeme za výpomoc, Pavel Hochmann a Tomáš Kučera. Po nastaveném čase odpískal hlavní rozhodčí Vízek konec zápasu a my tak oslavili premiérové 3 body v Okresním přeboru.

Poctivě odmakaný zápas od všech našich hráčů. Poučili jsme se z minulého kola, že je třeba nastoupit soustředění od první minuty a přidali jsme na důrazu. Dnes všechny řady splnily očekávání. Mluvilo se, organizovalo, hecovalo, a to už od Petra mezi třemi tyčemi, obránci až po útočníky. Defenzíva nepustila Libřice do gólovek, záloha fungovala, hlavně Jindra Laštovička s Davidem Šauerem na středu odvedli spoustu důležité práce. Jindra tradičně vynikal v hlavičkových soubojích, kde se jeho úspěšnost šplhala velmi vysoko. Tomáš Chalupník nás svými dvěma góly nasměroval k vítězství. Týmové pojetí nám dnes zajistilo výhru nad houževnatým soupeřem.

Dobře zvládnuté utkání. Zápas měl rozhodně parametry vrchních pater přeboru. Za mě dnes lepší vyhrál. Dobrý výkon od každého. Kluci děkuji.

98Šafařík Filip Obránce 24'
23Kubišta Petr Záložník 59'