Sendražice vs Nechanice

27. 8. 2022 17:00 DAHASL Okresní přebor 2022/2023

Sendražice022Prohra

Petr Soldán – Ondřej Pokorný, Jiří Pechar (C), Filip Šafařík, Pavel Hochmann – Petr Kubišta, Jindřich Laštovička, David Šauer, Tomáš Dvořák – Pavel Pechar (51´ Ladislav Kohoutek 83´ Tomáš Kučera), Tomáš Chalupník

6´ Tomáš Chalupník

37´ Tomáš Chalupník

71´ Jiří Pechar

Sendražice byly naším dalším soupeřem, se kterým jsme se utkali v rámci třetího kola. Hrálo se na ne příliš kvalitním trávníku v areálu místního Sokola. Utkali se dva nováčci a vítězové svých skupin 3. tříd v loňském soutěžním ročníku. Trenérský tým nemohl využít služeb Luboše Kalenského, Tomáše Ornsta, Radka Nováka, Danů Šafaříka a Denka a Tomáše Němce.

Sendražice zahrozily už po pár vteřinách zápasu, kdy zjevně nacvičenou rozehru ze středového kruhu poslaly na nabíhajícího útočníka, před kterým naštěstí na poslední chvíli ukryl míč v rukách Petr Soldán. Soupeř měl po stranách mladíky, které jistilo pár starších matadorů. Soupeř hrál převážně po zemi, občas překvapil delším pasem na rozběhnuté forvardy. My jsme využívali zejména pravou stranu, kde měl několik náběhů fofrník Petr Kubišta. Petrovi nejprve pár centrů nevyšlo, ale vše vynahradil v 6´, kdy si obhodil obránce a uvnitř vápna našel zpětnou přihrávkou Tomáše Chalupníka, jenž v náběhu trefil mimo dosah brankáře – 0:1. Dále se odehrávala vyrovnaná partie, domácí přidali na důrazu, což odnesl hlavně Filip Šafařík, který byl tvrdě dohrán a kotník nejspíš cítí ještě teď. I Sendražice spoléhaly hlavně na pravou stranu, odkud párkrát zahrozily. Vše jsme ustáli, včetně rohových a standardních situací. Ve 27´ se pravý záložník prosmýkl přes Pavla Hochmanna a vše uhasil až křižující Filip Šafařík, který bez milosti uviděl od sudího Kubišty žluté napomenutí. Domácí měli rychlý a šikovný střed hřiště, avšak David s Jindrou kooperovali na jedničku a rychlostně se jim vyrovnali a zkušenostmi je předčili. Ve 37´ byl Tomáš Chalupník při svém úniku nedovoleně atakován. Sám si stoupnul k trestňáku a poslal ho přes zeď na bližší tyč gólmana, jenž plachtil vzduchem marně – 0:2. Čas zbývající do přestávky jsme bez problémů dohráli.

Vstup do druhého dějství byl z naší strany ospalý a rozháraný. Vše umocnilo ještě nucené střídání v 51´. Ze hry odstoupil Pavel Pechar a na hrot naskočil Láďa Kohoutek. Sendražice nás zmáčkly, my jsme si špatně přebírali hráče a byli pod tlakem. Odolávali jsme do 56´, když se (ne)povedený centr domácích snesl na zadní tyč, od které se odrazil do sítě – 1:2. O čtyři minuty bylo ještě hůře, a to po akci z levé strany, odkud nám propadl centr celým vápnem až k osamocenému záložníkovi, který srovnal na 2:2. Od tohoto momentu to bylo kdo s koho. Sendražice byly na koni, o to příjemnější však bylo, že jsme zapnuli my a dokázali se znovu vrátit k poctivé a nátlakové hře. Výsledkem bylo několik šancí. Dvakrát zvonilo břevno. Smůlu měl David Šauer a Tomáš Chalupník. Opětovné vedení nám zajistil v 71´ Jirka Pechar, který dotlačil míč do sítě po nezištném přiťuknutí hlavou od Jindry Laštovičky, jenž si našel centrovaný míč – 2:3. Do konce utkání zbývalo cca 25 minut i s nastavením. Snažili jsme se hrát vysoko, aktivně a na brejky do prostupnější obrany. Sendražice hrály trpělivě, ale do větší šance se nepropracovaly. Úbytkem času tedy musely maximálně zjednodušit hru. Došlo k několikanásobnému střídání, aby do našeho vápna dodaly vhodné typy hráčů. Z naší strany nastupuje Tomáš Kučera. Všechny nakopnuté míče uskáčeme a odklidíme do bezpečí. Pár střel pochytá Petr Soldán v brance. Nejvíce hrozila standardní situace zahrávaná z kruhu, avšak její exekutor mířil pouze do připravené zdi. My jsme pár nadějných příležitostí nedotáhli do konce, branky se už diváci nedočkali a konečný výsledek byl tedy 2:3.

Opět zápas s dobrým sokem. První poločas jsme odehráli podle představ a těšilo nás dvoubrankové vedení. Nekoncentrovaností a pasivní hrou se náskok během 5 minut rozplynul. Naše následná reakce byla velmi dobrá a o ten gól jsme si výhru zasloužili. Opět je třeba pochválit celou jedenáctku i střídající. Kvalitativně jsou soupeři, které jsme prozatím potkali, velmi vyspělí. 6 bodů ze třech utkání (z toho dvě venku) bereme.

V prvním poločase si celý tým počínal velmi dobře. Výpadek ve druhém nás stál vedení, ale kluci pak prokázali odolnost a vybojovali si cenné vítězství.

77Pokorný Ondřej Obránce 80'
13Pechar Jiří Obránce 71'