Nechanice vs Nový Hradec B

4. 9. 2022 17:00 DAHASL Okresní přebor 2022/2023

Nechanice000Prohra
Nový HK B123Výhra

Miroslav Valenta (11´ Daniel Šafařík) – Ondřej Pokorný, Jiří Pechar (C), Tomáš Ornst (70´ Tomáš Kučera), Tomáš Dvořák – Petr Kubišta, Jindřich Laštovička, David Šauer, Pavel Hochmann (74´ Ladislav Kohoutek) – Daniel Denk, Tomáš Chalupník

Ve čtvrtém kole jsme v našem areálu přivítali rezervu Nového Hradce. Chyběl Petr Soldán, Luboš Kalenský, Filip Šafařík, Pavel Pechar, Radek Novák a Tomáš Němec.

Nový Hradec přivezl mladý a běhavý mančaft, který se opíral o zkušené hráče vepředu. Od úvodního hvizdu jsme byli pasivnějším týmem, vázla kombinace a přesná přihrávka přišla pouze sporadicky. Mohli jsme se však dostat do vedení, kdy odražený balon napálil nártem Tomáš Ornst, ale bohužel trefil obránce do slabin. Hosté poprvé vyzkoušeli pozornost Míry Valenty v cca 5´ střelou k pravé tyči a ránu Míra pokryl. Bohužel to byl jeho poslední zákrok v zápase, protože v další situaci mu hostující útočník přišlápl achillovu patu a odnesla to pochroumaná šlacha (Mírovi přejeme brzké uzdravení). Po několikaminutovém ošetření nemohl náš brankář dále pokračovat a do branky nastoupil Dan Šafařík. Aby toho nebylo málo, několikrát byl ošetřovaný i stoper Tomáš Ornst, jehož táhnul sval a ani Ondra Pokorný nebyl zdaleka zdravotně fit. Tyto skutečnosti nám nepřidaly, na druhou stranu dnes jsme byli horším týmem, tak to prostě je. Novohradští byli častěji na míči, byli přímočařejší a nebezpečnější. Několikrát vážněji zahrozili, ale střely končily vedle, nebo jsme je zablokovali anebo si míč našel Dan Šafařík. Odolávali jsme do 41´, kdy hosté rozehráli nakrátko rohový kop, útočník dostal příliš mnoho prostoru, odcentroval a našel hlavu svého stopera – 0:1. Při naší největší šanci prvního dějství se vytáhl brankář, jenž vyrazil střelu Davida Šauera mířící pod břevno. Když neuspěl v nadějné pozici střelou šajtlí ani Tomáš Chalupník, odcházeli jsme do šaten s jednobrankovým mankem.

Ve druhém poločase jsme chtěli být aktivnější a zlepšit kombinaci. Obraz hry se však příliš nezměnil. Hosté působili na míči klidněji, umě a efektně kombinovali, otáčeli těžiště. Hra se odehrávala především kolem středového kruhu a čekalo se na výraznější šanci. Ta snad ani nepřišla, přesto Nový Hradec odskočil v 56´na 0:2. Osamocený útočník převzal míč mezi několika našimi hráči, a protože nebyl nikým dostoupen, vystřelil placírkou a trefil k tyči. Asi zlomový gól v utkání, protože my jsme dnes hostující obranu nedokázali dostat pod výraznější tlak. Chyběla přesnost, větší aktivita. V 69´ podnikli hosté rychlý protiútok, který správně vyřešili a přinesl jim pohodlné vedení 0:3. Po této brance střídáme, zraněného Tomáše Ornsta nahradil Tomáš Kučera a o pár minut později odstupuje Pavel Hochmann a na trávník se podíval Láďa Kohoutek. V dnešním zápase jsme už nenašli síly na zvrat v utkání. Deset minut před koncem jsme hráli na tři vzadu, abychom zkorigovali výsledek. Utkání jsme nezabalili, přesto jsme se nedočkali ani jedné vstřelené branky. Nový Hradec si tak na kopec odvezl všechny tři body.

Dnešní zápas byl ve stylu „všechno špatně“. Špatné reakce, špatné vyhodnocování situací, špatná zranění… Přejeme brzká uzdravení… Nedařilo se takřka nikomu v našich barvách. Slova uznání zaslouží zranění, a ne zcela zdraví hráči, když kteří z nich zvládli dlouhou porci minut i přesto, že byli limitováni. Nový Hradec byl dnes lepším týmem a zaslouženě zvítězil. My jsme se ani nepřiblížili standardu, který běžně odvádíme a vzhledem ke kvalitě soupeře jsme tak nemohli pomýšlet na bodový zisk. Hlavy nahoru, za týden se hraje znovu a bude od nás očekávána adekvátní reakce. Mnohokrát jsme si ověřili, že to jde, když se chce.

Den blbec. 5. minuta a zraněný gólman, 15. minuta a zraněný Tomáš Ornst a už se to s námi vezlo po celý zápas. Z naší strany to nebylo dobré, herně jsme se hledali. Rozhodně dnes vyhrál lepší. Přeju oběma hráčům, aby se uzdravili.

1Valenta Miroslav 66 Brankář
77Pokorný Ondřej Obránce