Nechanice vs Vysoká B

17. 9. 2022 16:30 DAHASL Okresní přebor 2022/2023

Vysoká B101Prohra

Petr Soldán – Daniel Šafařík, Jiří Pechar (C), Daniel Denk, Pavel Hochmann (74´ Ladislav Kohoutek) – Petr Kubišta, Jindřich Laštovička, Radek Novák, Tomáš Dvořák – Pavel Pechar (79´ Tomáš Kučera), Tomáš Chalupník

10´ Pavel Pechar

36´ Tomáš Chalupník

72´ Tomáš Chalupník

89´ Radek Novák

V 6. kole jsme doma nastoupili proti celku z Vysoké n. L., která přicestovala se svým béčkem. Vyšší šance na vítězství se dávaly nám, ale doposud v každém zápase jsme se přesvědčili o tom, že v této soutěži prakticky nejsou vyloženě slabé týmy a je potřeba podat kvalitní výkon, abychom mohli pomýšlet na body. Absentérů bylo dnes poměrně dost – vyjma dlouhodobě zraněných nebyl Tomáš Ornst, Ondra Pokorný, Filip Šafařík, David Šauer a Tomáš Němec.

Počáteční minuty plynuly bez výraznější šance na jedné či druhé straně. Držení míče bylo vyrovnané, místo možná ve prospěch soupeře. Z naší strany však hrozilo větší nebezpečí. Prvního gólu jsme se dočkali po deseti minutách, kdy se Tomáš Chalupník na pravé straně zbavil obránce a střílenou přihrávkou našel před brankou osamoceného Pavla Pechara, kterému stačilo nastavil nohu – 1:0. Dvoubrankového vedení jsme dosáhli ve 36´, kdy zafungovala prověřená spolupráce Petra Kubišty jako nahrávače a Tomáše Chalupníka jako zakončovatele, který z levé strany překonal hostujícího brankáře – 2:0. Po tomto gólu jsme se malinko ukolébali a nebyli tak důslední při bránění a vyplynulo z toho snížení, kdy se míč odrazil na vápna a hráč Vysoké ho uklidil k tyči, Petr Soldán se natahoval marně – 40´ a sníženo na 2:1.  Náskok o dvě branky jsme si mohli vzít zpět ihned poté, avšak Pavel Pechar v dobré příležitosti hlavou minul, takže i proto zůstalo poločasové skóre 2:1.

Ve druhém poločase jsme chtěli nátlakovou hrou soupeře zlomit, ale ten odolával. V nadějné příležitosti se zjevil Jindra Laštovička, avšak centr z pravé strany nedokázal usměrnit do sítě a branku přestřelil. Vysoká měla zejména na středu hřiště technicky vybavené hráče, kteří nás nutili být stále v koncentraci. Do vyložené šance je nepouštíme. Nám se ne vždy daří kombinačně, takže některé části hry nejdou úplně podle představ. Naši třetí branku v utkání střílíme v 72´, kdy se ze stopera vysune Dan Denk a z hranice vápna předloží Tomáši Chalupníkovi, který míč převezme a střelou na bližší tyč zvyšuje na 3:1. Za potlesku tribun odchází Pavel Hochmann a naskakuje Láďa Kohoutek. Za dalších pět minut střídá i Pavel Pechar a na hřiště přichází Tomáš Kučera. Vysoká hraje vabank a odvážnou hru trestá po přihrávce Ládi Kohoutka po samostatném úniku Radek Novák, jenž se kličkou vyhnul brankáři a pohodlně placírkou čtvrtým zásahem uzavřel gólový účet.

Byť jsme třeba v některých pasážích postrádali lehkost, více klid a zkušenost, zápas jsme odbojovali a po zásluze zvítězili. Hosty jsme do výrazných šancí nepustili i přesto, že dobře kombinovali. Jenže jim chyběla finální fáze. My jsme v poslední třetině hřiště nebezpeční byli a vstřelili čtyři branky. Velkým pozitivem a zjištěním pro nás je fakt, že i když se tolik nedaří, dokážeme zápas dovést do vítězného konce. 12 bodů po šesti zápasech je na nováčka solidní.

Náročné utkání, které nebylo pastvou pro oči, ale kluci ho zvládli. Vysoká bojovala do samého konce. Prim hrály souboje a nasazení. Občas nám vázne jednoduchá kombinace, ale to se zlepší, protože kluci už mnohokrát ukázali, že fotbal hrát umí. Díky.

31Soldán Petr Brankář 88'
66Šafařík Daniel Obránce