Nechanice vs Červeněves

8. 10. 2022 15:30 DAHASL Okresní přebor 2022/2023

Nechanice123Remíza
Červeněves213Remíza

Daniel Šafařík – Ondřej Pokorný (46´ Tomáš Ornst), Jiří Pechar (C), Daniel Denk, Pavel Hochmann – Petr Kubišta (46´ Tomáš Dvořák), Jindřich Laštovička, Tomáš Němec, David Šauer (66´ Lukáš Vencl) – Pavel Pechar, Tomáš Chalupník

39´ Petr Kubišta

72´ Jiří Pechar (p)

92´ Jindřich Laštovička

V devátém kole byl na programu náš domácí zápas s týmem Červeněvse, který figuruje na spodních příčkách tabulky. Do zápasu nenaskočil Petr Soldán, Filip Šafařík a Radek Novák.

Začátek zápasu byl ospalejší, míč na kopačkách jsme měli častěji my. Kombinace však leckdy byla pomalejší a kostrbatá, hostům tedy stačilo stát v bloku před svým vápnem, které strážily obezřetně a našim ofenzivním hráčům nedopřávali ani metr volného prostoru. Svoji rozehrávku maximálně natahovali, hráli účelně a šetřili síly. Dvakrát se do zakončení dostal z levého beka Pavel Hochmann, ale jednou bylo zakončení slabé, takže ho obránce stačil vykopnout a podruhé tentýž hráč mířil těsně vedle. V dalším náznaku se zjevil Tomáš Chalupník, který si dobře naběhl na centr z pravé strany a přehlavičkoval obránce, ale bohužel nenašel prostor mezi třemi tyčemi. Pomalou kombinaci chtěl rozhýbat právě Tomáš Chalupník i Pavel Pechar, kteří se stahovali až před stopery se snahou vyvést nebo rozehrát míč. V tu chvíli ale chyběli v útoku. Do vedení se dostali hosté a nepotřebovali na to ani extra šanci. Levý záložník posunul míč do vápna, odkud ho jeho spoluhráč nacentroval před bránu na svého útočníka, který měl čas si míč zpracovat a prostřelit Dana v bráně – 12´ a 0:1. Diskutabilní momenty přišly o několik chvil poté. Nejdříve se míč v trestném území snesl na ruku hostujícího obránce, píšťalka sudího však zůstala němá a chvíli poté Jindra Laštovička spěchal za míčem do vápna, kde byl podražen stoperem a z toho následně pramenila srážka s brankářem. Rozhodčí, k údivu většiny, posoudil situaci jako útočný faul. My i nadále narážíme na seskupenou defenzívu. Prolomit se nám ji podařilo po nákopu Jirky Pechara z hloubi pole na rozběhnutého Petra Kubištu, který přeloboval vybíhajícího brankáře – 39´ 1:1. Ještě do poločasu jsme se chtěli dostat do vedení, ale byla to Červeněves, která podruhé udeřila. Hosté rozehráli standardní situaci, míč letěl mezi našeho brankáře a hlavičkujícího hráče, došlo k diskomunikaci a míč se odrazil k nohám číhajícího hráče hostí, který v poslední minutě prvního poločasu vsítil na 1:2.

Do druhého dějství jsme chtěli vlétnout a otočit nepříznivý stav. V našich barvách došlo ke dvojímu střídání. Aktivní hru jsme chvílemi předváděli, jenže ne a ne se gólově prosadit. Čekat jsme museli až do 72´, kdy hostující hráč oběma rukama strhnul našeho nabíhajícího hráče a do třetice už rozhodčí ukázal na penaltový puntík, ze kterého Jirka Pechar srovnal na 2:2. Třetí gól mohl přijít záhy. Jirka Pechar dlouhým nákopem našel Lukáše Vencla a ten předkládal do prázdné Tomáši Dvořákovi, který na míč nedosáhl. Střídající hráči tak mohli zařídit gól, škoda. Přibývalo nedovolených zákroků a diskuzí, rozhodčí tasil kartu za kartou, zatímco čas plynul. Paradoxní byla situace, kdy se Tomáš Chalupník probíjel zhuštěnou obranou, obešel jednoho hráče, který ho fauloval, Tomáš situaci ustál a obhodil si posledního hráče a postupoval by tedy na brankáře, ale poslední hráč ho vychýlil, takže Tomáš spadl. Sudí ukázal na penaltu, po poradě s asistentem se měla rozehrávat standardní situace z hranice vápna, leč nakonec se kopal nepřímý volný kop z opačné strany vápna. Víceméně stoprocentní efektivitu předvedla Červeněves v 83´, kdy po naší lehkovážné ztrátě ve vápně prostřelila Dana mezi nohy a opět se tedy dostala do vedení, 2:3. Vzhledem k okolnostem a nehrání jsme tušili, že s nastavením zbývá ještě poměrně dost času a bušili do soupeře. Alespoň vyrovnání zajistil po rohovém kopu Tomáše Chalupníka hlavou, kdo jiný, než Jindra Laštovička v 93´.

Vytratila se nám herní lehkost a v této soutěži není slabého soupeře, takže Červeněves si svojí zarputilostí a využíváním příležitostí bod zasloužila. Povzbudivé je, že jsme dokázali třikrát reagovat na nepříznivý stav a rvali se až do konce. Pohoda ve hře a forma se dříve či později vrátí a my tomu můžeme jít naproti v tréninku.

Chtěl jsem tři body, nakonec jsme vydolovali jeden. Apeloval bych na kluky, kteří se před zápasem věnují radovánkám do ranních hodin, aby si uvědomili, že hrají týmovou hru a že to na nich je vidět a snižují tím tak celkový výkon mančaftu. Příští zápas jedeme do Roudnice, kde na nás čeká těžký a fotbalově zdatný protivník. Věřím, že se kluci dobře připraví a odehrajeme dobrý zápas.

66Šafařík Daniel Brankář
13Pechar Jiří Obránce 72'