Roudnice B vs Nechanice

16. 10. 2022 15:30 DAHASL Okresní přebor 2022/2023

Roudnice B000Remíza
Nechanice000Remíza

Petr Soldán – Ondřej Pokorný (25´ Tomáš Ornst), Jiří Pechar (C), Daniel Denk, Filip Šafařík – Petr Kubišta, Jindřich Laštovička, Tomáš Němec, Lukáš Vencl – Pavel Pechar (61´ Daniel Šafařík), Tomáš Chalupník

Další kolo soutěže jsme dle rozlosování odehráli v Roudnici, kde byl naším soupeřem místní B tým. Toho času zápas třetího se čtvrtým a ještě derby, takže taky proto se návštěva vyšplhala nad 220 přihlížejících. Chyběl David Šauer, Radek Novák a Tomáš Kučera.

V dnešním utkání nebyl na rozkoukávání čas, od prvních vteřin se hrál zápas ve vysoké intenzitě a nasazení. Domácí mladíci trénující s A mužstvem byli běhaví, šikovní na míči a pracovali v rychlosti. Držení míče bylo na jejich straně a preferovali kombinační hru. Když přišli o míč, neváhali ihned přerušit hru a někdy i způsobem nevybíravým, což dokreslují dvě žluté karty během úvodní čtvrthodiny. Bohužel, druhé ožlucení se stalo osudným Ondrovi Pokornému, kterého podrážkou přejel domácí záložník. Po pár minutách bylo jasno a Ondra musel pro zranění předčasně opustit hřiště. Ve 25´ tedy na plac přichází Tomáš Ornst. Domácí hrozí rohovými kopy a standardními situacemi, které uskáčeme anebo nejsou domácí v zakončení přesní. První gólovku chytá Petr Soldán, který vytáhl střelu z hranice penalty. Následně máme štěstí, protože na perfektně rýsovaný balón za naši obranu o centimetry nedosáhnou oba roudničtí útočníci. Naše hra je dnes založena na jednoduchosti, na rozehrání není moc prostoru, a tak hledáme Jindru Laštovičku, který si drží obdivuhodnou úspěšnost v hlavičkových soubojích a spolehlivě prodlužuje míče za sebe. My jsme si svoji největší příležitost schovali do 40´, kdy se uvolnil Tomáš Chalupník, zbavil se obránce, který si byl vědom toho, že se Tomáš řítí do jasné šance a stáhl ho k zemi. Sudí však vytáhl pouze žlutou kartu s argumentem, že kdesi u lajny se nacházel spoluhráč… Ze standardky Jirka Pechar neprostřelí hradbu těl. Pár minut poté je odpískán poločas.

Druhé dějství je už vyrovnané, byť stále s vyšším držením míče u domácích, kteří však malinko znervózněli, a proto přibývá rozmíšek, výměn názorů a strkanic. Občas se objeví tvrdší zákrok, který k derby patří. Úctyhodná návštěva povzbuzuje své tábory a atmosféra je bouřlivá. Přímé ohrožení jednoho či druhého brankáře nepřichází. Občasné propagační střely nebo centrované míče oba bezpečně pokryjí. Nejvíce nám zatrnulo při vlastní chybě na půlící čáře, kdy v brejkové situaci domácí forvard pálil do tyče, střela se odrazila zpátky k němu a dorážku výtečně vykopl Petr Soldán. My jsme kontrovali nepřesnou hlavičkou novice Lukáše Vencla. Domácí nám ihned oplatili stejnou mincí a ve velké šanci hlavou také netrefují prostor mezi třemi tyčemi. V obrovské příležitosti se po vyjetí a centru Dana Denka objevil Tomáš Chalupník, míč si výtečně převzal na prsa, ale bohužel poloakrobatické zakončení nevyšlo. Blížilo se uplynutí základní hrací doby a oba celky věděly, že případný gól bude s nejvyšší pravděpodobností rovnou vítězným. Vyhecovanou pasáž dokreslil hrubým a naprosto zbytečným zákrokem domácí útočník, který zajel do Petra Soldána v době, kdy Petr bezpečně držel míč. Výsledkem žlutá karta a ošetření našeho brankáře. Závěrečnou příležitost jsme si schovali do nastavení, kdy se ze strany řítil na branku Tomáš Chalupník, ale bombou o něco minul bránu. Chvíli poté ukončil hlavní rozhodčí Stránský nadprůměrný mač, ve kterém se diváci branky nedočkali, přesto bylo k vidění spousta zajímavých momentů.

Dnes je třeba vyzdvihnout všechny naše řady. Každý na hřišti odmakal své penzum práce a mnohdy přidal ještě nadstandard. Petr Soldán nás dnes v bráně podržel a výsledná nula proti Roudnici mluví za vše. Obrana čelila množství nápadů domácích, ale s přispěním zákroků Petra odolala. Záložníci dnes perfektní, všichni čtyři, podporovali útočné akce a byli včas a důslední při bránění. Útok byl často minimálně zdvojován, přesto si své momenty našel a nechybělo mnoho a skórovali jsme. Velice náročný a těžký zápas. Za náš kolektivní přístup, snahu a bojovnost jsme si bod zasloužili. Zkrátka dnes dobře odvedená práce celého mančaftu.

Moji svěřenci tentokrát podali bojovný výkon s jedním z nejlepších soupeřů, se kterým jsme doposud hráli. Mladý tým Roudnice byl skoro po celý zápas lepší, ale dnes kluci doopravdy tahali za jeden provaz, rozhodně přístup hráčů oproti minulému zápasu byl úplně jiný v kladném slova smyslu, za což mají moji pochvalu. Do dalších zápasů musíme zapracovat na kvalitnější přihrávce a zlepšit kombinace, které někdy váznou a zbytečně je kazíme. Za dnešek díky kluci, nechali jste tam všechno.

29Denk Daniel Obránce 58'
98Šafařík Filip Obránce 78'