Nechanice vs Smiřice

22. 10. 2022 15:00 DAHASL Okresní přebor 2022/2023

Smiřice011Prohra

Lukáš Chmelař – Pavel Hochmann (85´ Roman Němec), Jiří Pechar (C), Tomáš Ornst (46´ Tomáš Dvořák), Filip Šafařík – Petr Kubišta (52´ Daniel Šafařík), Jindřich Laštovička, Pavel Pechar (52´ Ladislav Kohoutek), David Šauer – Tomáš Němec, Tomáš Chalupník

6´ Petr Kubišta

31´ Tomáš Chalupník

35´ Jindřich Laštovička

35´ Tomáš Chalupník

37´ Tomáš Chalupník

40´ Jindřich Laštovička

42´ Tomáš Němec

45´ Jiří Pechar (p)

58´ Daniel Šafařík

63´ Tomáš Němec

64´ David Šauer

68´ Daniel Šafařík

72´ Jindřich Laštovička

V 11. kole do Nechanic dorazil mančaft ze Smiřic. V brance chyběl Petr Soldán a v poli jsme postrádali Ondru Pokorného, Lukáše Vencla, Tomáše Kučeru a Dana Denka.

Obnovenou premiéru zažil mezi třemi tyčemi Lukáš Chmelař, který nám vypomohl při zranění Petra Soldána. Hosté hráli bez bázně a hany, bezhlavě útočili a několikrát vyzkoušeli pozornost Lukáše Chmelaře, který všechny střely bezpečně ztlumil. Od začátku nahoru dolů, prim hrály útoky a ofenzivní akce. Prvně se skóre změnilo v 6´, kdy Petr Kubišta důsledně dohrál situaci a střelu vyraženou smiřickým brankářem doklepl do prázdné – 1:0. Smiřice hrozily zejména po své pravé straně, kde nás zlobilo jejich pravé křídlo. Všechny situace jsme zažehnali. Poslední čtvrthodina prvního dějství přinesla rovnou sedm branek a všechny do sítě soupeře. Tak tedy, 31´ a Tomáš Chalupník zvyšuje na 2:0, 35´ a Jindra Laštovička hlavou do protipohybu brankáře po krásné přihrávce Davida Šauera 3:0, v téže minutě Tomáš Chalupník z úhlu nachytává brankáře střelou na bližší tyč – 4:0, o dvě minuty znovu Tomáš Chalupník v hlavní roli a 5:0 a Tomášův hattrick. Ve 40´ Jindra Laštovička napřáhne ze střední vzdálenosti, na pumelici si gólman sáhne, ale gólu zabránit nedokáže – 6:0. Ve 42´ po spolupráci dnešních útočníků zvyšuje po kolmici Tomáše Chalupníka Tomáš Němec po blafáku brankáři už na 7:0. Poločasové skóre uzavírá Jirka Pechar z penalty po faulu na Tomáše Němce v pokutovém území – 8:0.

V šatně zůstal Tomáš Ornst, který měl dnes splněno a do zápasu naskočil Tomáš Dvořák. Krátce poté odstupuje i Petr Kubišta s Pavlem Pecharem a nahrazuje je Dan Šafařík a Láďa Kohoutek. V 55´ zapisují čestný úspěch Smiřice, když se za vápnem trefí nad dosah Lukáše Chmlelaře – 8:1. Poté se Dan Šafařík zapisuje mezi střelce, když v 58´ dotáhl akci Davida Šauera – 9:1. V 63´ Tomáš Němec potáhne balon okolo vápna a střelou k tyči dává naši desátou branku – 10:1. Rozehru hostů zachytí dnes výborně hrající Tomáš Němec a na jeho balon za obranu startuje David Šauer, který je u míče dříve než brankář a bodlem zvyšuje už na 11:1. Dvanáctou branku střílí v 68´ důrazný Dan Šafařík a konečnou třináctou Jindra Laštovička, kterému se odrazí míč na vápno a Jindra placírkou prostřelí hradbu těl, čímž se i Jindra dnes stává tříbrankovým. V 85´ naposledy střídáme a je to střídání za velkého aplausu, protože odchází pětapadesátiletý Pavel Hochmann a nahrazuje ho náš brzký jubilant Roman Němec, který si zahrál se synem Tomášem. Roman se mohl zapsat i mezi střelce, ale ve velké šanci ho vychytal brankář. Další branku tedy diváci již neuvidí a je to zásluha hlavně Lukáše Chmelaře, který pár minut před koncem lapí pokutový kop.

V dnešním zápase jsme měli od začátku převahu, ale asi málokdo by do třicáté minuty odhadoval, že zápas skončí dvouciferným výsledkem. Smiřice hrály celý zápas ofenzivně, za což je naše ofenzivní hráči nemilosrdně trestali. Všechny nás potěšily dva hattricky a velmi dobrý výkon Tomáše Němce, který se na jednom hřišti potkal s tátou Romanem. Třešnička na dortu v podobě gólu Romana Němce byla velmi blízko, škoda. Tímto výsledkem a výsledkem ostatních zápasů jsme se ocitli na čele vyrovnaného Okresního přeboru.

Výsledek dnešního zápasu hovoří za všechno. Náš útočník Tomáš Chalupník zaznamenal hattrick a přidal se k němu i Jindra Laštovička, jehož druhá trefa byla krásná a ze 40 metrů do šibenice. Celému mančaftu dík.

22Chmelař Lukáš Brankář
6Hochmann Pavel Obránce