Prasek vs Nechanice

29. 10. 2022 14:30 DAHASL Okresní přebor 2022/2023

Prasek101Prohra

Petr Soldán – Pavel Hochmann (65´ Daniel Šafařík), Jiří Pechar (C), Tomáš Ornst, Radek Novák – Petr Kubišta (55´ Tomáš Dvořák), Jindřich Laštovička, Pavel Pechar, David Šauer – Tomáš Němec, Tomáš Chalupník

21´ Jiří Pechar

24´ Tomáš Chalupník

38´ Tomáš Němec

Poslední říjnový víkend jsme cestovali do Praseku sehrát zápas s místní Jiskrou. Nastoupit nemohl Ondra Pokorný, Filip Šafařík, Lukáš Vencl, Dan Denk a Láďa Šafařík.

Stav hrací plochy nebyl ideální, takže bylo jasné, že se v zápase objeví spousta soubojů a prim bude hrát nasazení. Početná návštěva byla svědkem náporu domácích, kteří z tlaku vytěžili brzký gól. Náš vlažný nástup do zápasu Prasek potrestal ve 3´, kdy se po naší chybičce ve vápně prosadil z bezprostřední blízkosti domácí hráč, který propálil Petra v brance – 1:0. I nadále jsme byli pozdě a druzí v soubojích, odražené míče sbíral Prasek. Ten znovu výrazně zahrozil po rohovém kopu a zakončení Fofa, které s přispěním Petra Soldána skončilo na břevně a následně jsme odkopli do bezpečí. Trvalo nám zhruba patnáct minut, než jsme se dostali do tempa. Vyrovnání přišlo ve 21´, kdy byl před vápnem faulován Tomáš Chalupník, který si vzal na starost i rozehrávku přímého kopu. Trefil dobře postavenou zeď a míč se odrazil na vápno k Jirkovi Pecharovi, který si připravil palebnou pozici a trefil k tyči – 1:1. O tři minutky později se na pravé straně uvolnil Tomáš Němec a ideální přihrávkou oslovil Tomáše Chalupníka, kterému stačilo nastavit kopačku – 1:2. Už jsme byli lepším mančaftem a ve 38´ zvýšil po přihrávce Tomáše Chalupníka z pravé strany Tomáš Němec, který bodlem levou nohou překonal brankáře – 1:3.

Druhý poločas plynul a bylo otázkou, zda se domácí dokáží vrátit do zápasu kontaktní brankou, nebo my utečeme do tříbrankového trháku, který by byl asi rozhodující. Přes některé šance jak domácích, kdy v té největší znovu zahrozil Fof, tentokrát hlavou mířil nad břevno, tak naše, kdy jsme nevyužili několik nadějných brejkových situací, se skóre dlouho neměnilo. Dvakrát jsme střídali, kdy ne zcela zdravého Petra Kubištu nahradil Tomáš Dvořák a poté Pavla Hochmanna vystřídal Dan Šafařík. Na hřišti to mezi hráči jiskřilo. Agresivitu přehnal Tomáš Chalupník, který u postranní čáry nevybíravě fauloval a byl rád za žluté napomenutí. Stejně tak bez vyloučení vyvázl i domácí hráč, který o moment později Tomáše zápasnickým chvatem poslal k zemi. Do šance se dostal David Šauer, ale nedokázal prostřelit vyběhnuvšího brankáře. Stejně dopadl i Tomáš Chalupník, který levačkou mířil pouze do boční sítě. Prasek jsme do vyložené šance nepustili, občasné závary ve vápně zažehnali a hlídali si dvoubrankový náskok. Přibývající standardní situace jsme odvrátili a více se už v zápase neudálo, takže si připisujeme další 3 body do tabulky po výhře 1:3.

Dnešní utkání nepobralo tolik krásy, což bylo částečně způsobeno nekvalitním terénem. Varováním by pro nás měl být start do zápasu, protože byl velmi mdlý až ospalý. Naopak pozitivem je, že jsme na nepříznivý vývoj dokázali poměrně rychle zareagovat a do poločasu skóre otočit. Domácím jsme se po úvodní čtvrthodince vyrovnali v nasazení, bojovnosti a herní převaha byla spíše na naší straně.

Prvních 15 minut hrozných, všude jsme byli pozdě, nenapadali jsme a celkově to nebylo dobré. Pak jsme se zvedli a otočili to. Druhý poločas jsme měli pod kontrolou a další šance jsme nevyužili. Chválím kluky za reakci po obdrženém gólu a díky za další vyhraný zápas.

21Novák Radek Záložník
13Pechar Jiří Obránce 21'