Nechanice vs Lhota p. L.

5. 11. 2022 14:00 DAHASL Okresní přebor 2022/2023

Nechanice000Remíza
Lhota p. L.000Remíza

Petr Soldán – Pavel Hochmann (67´ Daniel Šafařík), Jiří Pechar (C), Tomáš Ornst, Filip Šafařík – Tomáš Dvořák, Jindřich Laštovička, Pavel Pechar, David Šauer – Radek Novák, Tomáš Němec

V předposledním kole jsme se naposledy v tomto kalendářním roce představili na domácí půdě před svými fanoušky. Soupeřem byla Lhota pod Libčany. Do utkání nezasáhl Ondra Pokorný, Lukáš Vencl, Petr Kubišta, Dan Denk a Tomáš Chalupník.

Hosté nastoupili s defenzivně laděnou sestavou i taktikou, hráli v bloku a podnikali protiútoky. My jsme dobře kombinovali, hráli po zemi a měli více ze hry. V nadějných příležitostech jsme však nemířili přesně. Po gólu volala střela Tomáše Němce zevnitř poktového území, která se Tomášovi svezla po vnějším nártu a skončila vedle tyče. Taktéž dopadla po centru i hlavička Pavla Pechara. Dva závary ve vápně Lhota na poslední chvíli vyřešila odkopem do bezpečí, kdy míč poskakoval malým vápnem, ale bohužel pro nás jsme nebyli dostatečně důrazní. Lhota měla pár nadějných akcí, avšak bez přímého ohrožení Petra Soldána. Ten lapil pouze asi dvě střely, které nemohly znamenat větší nebezpečí. Poločas tedy bez branek.

Ve druhém poločase se nám kombinace zdaleka nedařila tolik, jako v prvním. I hra byla více vyrovnaná a i více kouskovaná. Pohledných akcí ubylo, byl to spíše boj ve středu hřiště, který měl vést k vypracování dobrých pozic. Lhota hrozila především standardními situacemi, kterých jsme okolo vápna vyrobili až příliš mnoho. My jsme zahrozili také po standardce a prodloužení Tomáše Němce, na které nikdo z našich hráčů nedosáhl a skončilo těsně vedle tyče. Minuty plynuly a bylo jasné, že pokud některý z aktérů vstřelí gól, zabezpečí svému týmu minimálně bod, spíše všechny tři. Zápas čím dál více směřoval do nerozhodného stavu. Těsně před koncem jsme mohli rozhodnout, ale David Šauer trefil jen shluk těl před sebou. Utkání tedy branku nepřineslo a oba týmy si připsali po jednom bodu.

První poločas byl velmi povedený, škoda jen, že jsme některou situaci nedotáhli až do vstřelení gólu, šance na to byly. Druhé dějství už bylo vyložene kdo s koho. Začalo se více faulovat a diskutovat, což hrálo do karet spíše soupeři.

Začátek zápasu hodně dobrý, kluci do toho vstoupili správně a diktovali tempo hry. Bohužel se nám nepovedlo prolomit obranný val Lhoty. Za mě to dnes bylo na 3 body, ale takový je fotbal. Bojovali jsme až do poslední chvíle, za což klukům děkuju.

31Soldán Petr Brankář 90'
98Šafařík Filip Obránce 56'