Lovčice vs Nechanice

10. 9. 2022 16:30 DAHASL Okresní přebor 2022/2023

Lovčice000Prohra

Petr Soldán – Ondřej Pokorný, Jiří Pechar (C), Daniel Denk, Tomáš Ornst (87´ Ladislav Kohoutek) – Petr Kubišta (88´ Tomáš Kučera), Tomáš Němec, David Šauer, Pavel Hochmann (46´ Tomáš Dvořák) – Pavel Pechar (70´ Daniel Šafařík), Tomáš Chalupník

17´ Jiří Pechar

24´ vlastní

85´ Tomáš Němec

K dalšímu soutěžnímu zápasu jsme cestovali do Lovčic. Nevyzpytatelný soupeř, který kupí nepředvídatelné výsledky, ale naším cílem bylo odvézt všechny body a také odčinit slabý výkon z minulého týdne. Trenéři se v dnešním zápase museli obejít bez Luboše Kalenského, Filipa Šafaříka, Jindry Laštovičky a Radka Nováka.

Nástup do utkání byl z naší strany podařený, soupeře jsme zatlačili a podnikali do jeho šestnáctky nebezpečné výpady, z nichž však rezonovaly pouze rohové kopy. Jedním takovým rohem našel Tomáš Chalupník Jirku Pechara, ale tomu se zakončení nevydařilo. Další šance přibývaly, míče látaly kolem tyčí, ale ne a ne spadnout do branky. Lovčice spoléhaly na kontry, které řešil především rychlonohý Dan Denk, který tyto výpady křižoval a v pohodě eliminoval. První změnu skóre přinesla 17´, kdy se vysunul Jirka Pechar, obdržel nahrávku na vápno od Pavla Pechara, vyhnul se obránci a trefil na bližší tyč – 0:1. O necelých deset minut později bylo ještě lépe, kdy na ostrý stříleny centr Tomáše Chalupníka nabíhal Petr Kubišta, míč netečoval, ale zadní tyč zavíral Pavel Hochmann, čímž donutil domácího obránce srazit si míč do vlastní sítě – 0:2. Po dalším gólu volala situace, po níž David Šauer z velkého úhlu směřoval míč k bráně, ale na brankové čáře ho zalehl brankář. Zbytek poločasu zůstává aktivita a šance na našich kopačkách, ale průběžné skóre se už nezmění. Domácí se do vážnější příležitosti nedostávají.

Po změně stran vystřídal Tomáš Dvořák Pavla Hochmanna. Zápas po většinu upadl do nelíbivé kopané. Lovčice hrají na větší riziko, nám se občas povede kombinační akce, ale do rozhodujícího tříbrankového trháku se neposuneme. Čas plyne, přibývá faulů a hra se kouskuje. Domácí jsou nebezpeční zejména po standardkách ve vzdušných soubojích. Několik centrů zpacifikuje Petr Soldán. Chodíme do otevřenější obrany, často v situacích 3 na 3, 4 na 4, ale bohužel se nám nedaří v zakončení. Několikrát chybí kousek, nicméně skóre zůstává pro Lovčice stále hratelné. Domácí byli dvakrát blízko snížení a vrácení se do zápasu. Jednou skončila hlavička vedle tyče a podruhé jsme v pádu na poslední chvíli odklízeli odražený míč mimo nebezpečí. Byli jsme zbytečně nervózní a kazili jsme i zdánlivě jednoduché přihrávky. V 70´ střídá Pavel Pechar a přichází Dan Šafařík, který ihned uplatnil svůj důraz poté, co obdržel přihrávku od Jirky Pechara, přetlačil dva obránce a obstřelil gólmana i branku. Škoda, mohlo to být střídání jak víno. Cítili jsme, že je soupeře třeba dorazit, a to nám svazovalo nohy. Rozuzlení dnešního mače přinesla až 85´, kdy si Tomáš Němec přehodil balon od Petra Kubišty z pravé na levou a bodlem vyslal nechytatelnou střelu, která si našla cestu za záda brankáře – 0:3. Střídáme, do hry naskakuje Láďa Kohoutek a Tomáš Kučera za Tomáše Ornsta a Petra Kubištu. Nejtěžší zákrok musel Petr Soldán předvést v posledních minutách, kdy se přesunul a vykopl střelu mířící do protipohybu, čímž sobě i celému týmu uhájil první čisté konto v okresním přeboru. Po nastaveném čase hlavní rozhodčí Stránský ukončil zápas.

Utkání jsme zvládli výsledkově a první poločas i herně. Škoda, že jsme dříve nepřidali pojišťující třetí gól, který by nás rozhodně uklidnil. Takhle domácí „žili“ až do samého konce. První poločas snesl měřítka, druhý byl horší, ale o tom vyšší soutěž je. Žádný soupeř nebude snadným soustem. Suma sumárum, připsali jsme si důležité body do tabulky. Ve středu nás čeká pohárové utkání ve Stěžerech.

Prvních 15 minut bylo výborně odehraných, fungovala nátlaková hra. Tak si to představuju. Zbytek poločasu jsme spadli do průměru. Druhý poločas jako by nám chyběly síly, chuť hrát a kombinovat. Raději jsme nakopávali balóny a přizpůsobili se soupeřově hře. Takhle by to nešlo. Ale přece převažují pozitiva. Neobdrželi jsme branku a přesunutí Dana Denka k Jirkovi na stopera se ukázalo jako dobrá varianta, i do budoucna. Dan na nové pozici odehrál zápas výborně a s přehledem. Za mě pro dnešek vyzdvihnu ještě Jirku Pechara a Tomáše Němce.

77Pokorný Ondřej Obránce
13Pechar Jiří Obránce 17'