Libřice vs Nechanice

26. 4. 2023 18:00 DAHASL Okresní přebor 2022/2023

Libřice404Remíza
Nechanice134Remíza

Petr Soldán – Filip Šafařík, Jiří Pechar (C), Daniel Denk, Tomáš Ornst – Daniel Šafařík, Jindřich Laštovička, Matyáš Holý (67´ Ladislav Kohoutek), David Šauer – Ondřej Pokorný, Lukáš Vencl

21´ Lukáš Vencl

57´ Jindřich Laštovička

85´ Tomáš Ornst

92´ Jindřich Laštovička

Středeční dohrávku jsme odehráli na hřišti Slavia Libřice. Jednalo se o střet třetího mančaftu se druhým. Chyběl Pavel Hochmann, Pavel Pechar, Radek Novák, Petr Kubišta, Tomáš Němec a Tomáš Chalupník. Tomáš Dvořák byl z důvodu zranění připraven nastoupit pouze při stavu nouze.

Úvod zápase byl jako ze zlého snu. V 7´ jsme poprvé inkasovali, když se domácí záložník trefil od břevna do sítě – 1:0. O minutu později jsme v nebezpečné zóně lacino přišli o míč a byli za to potrestáni – 2:0. V 11´ domácí zvýšili po akci ze strany a přihrávce do malého vápna na 3:0, aby o další minutu už bylo skóre hrozivých 4:0 po obdobné akci. Byli jsme jako opaření. Přeskupili jsme řady. Ondra Pokorný se zatáhl na svůj post, Tomáš Ornst na předstopera, Dan Denk byl vysunutý dopředu, Lukáš Vencl naopak stažen do záložní řady a David Šauer šel na hrot. Těmito změnami jsme zastavili nápor domácích a eliminovali velmi nebezpečné brejky Libřic. Postupně jsme získávali územní převahu a v 21´ snížili zásluhou Lukáše Vencla, který napálil odražený míč z hranice vápna do sítě – 4:1. Do konce poločasu je obrázek hry stejný, domácí hrozí rychlými útočníky, my se snažíme ještě více dostat na dostřel. Přežili jsme obrovskou šanci, kdy Petru Soldánovi vypadl lehký míč a domácí hráč prázdnou bránu přestřelil. Před poločasem jsme dostali možnost snížit na rozdíl dvou branek poté, co byl ve vápně faulován Lukáš Vencl, ale Jirka Pechar obrovskou možnost nevyužil a penaltu neproměnil. Zbylé minuty přinesly šanci domácích, kterou však zlikvidoval Petr Soldán. Další branku úvodní dějství nepřineslo, takže se do šaten odcházelo s tříbrankovým vedením Libřic.

Po přestávce jsme nastoupili odhodlaní ještě se poprat o výsledek. Míč máme více na svých kopačkách, domácí se zatáhli a spoléhali, že jim nějaká akce vyjde a rozhodnou o výsledku. V 57´ se před vápnem probíjel David Šauer, byl faulován, ale míč domácí hráči pouze vypíchli na kruh, rozhodčí tedy ponechal výhodu a Jindra Laštovička ze stoje překvapil brankáře střelou k tyči – 4:2. Věděli jsme, že je v našich silách vstřelit další góly. Ty však dlouho nepřicházely. Pár ostřejších zákroků předvedou bratři Šafaříkovi, kteří zastavují akce domácích. Náš třetí úspěšný zásah přišel v 85´ po autovém vhazování, které prodloužil Jirka Pechar, Láďa Kohoutek odclonil obránce a všudypřítomný Tomáš Ornst trknul hlavou do sítě – 4:3. Poté Libřice tahají čas a pouze odkopávají do bezpečí. Vyprodukují tvrdou ránu za vápnem, která naši branku o kousek mine. Do euforie dostává celý náš tým v 92´ Jindra Laštovička, který kolenem tečuje mimo dosah brankáře sražený centr Dana Denka – srovnáno 4:4. Zápas dvou rozdílných poločasů zanedlouho ukončí mladý rozhodčí Firbacher a oba týmy berou bod za divokou remízu.

Zápas nebyl pro slabé povahy. Kromě vyloučení a vlastní branky nabídl snad vše, co si mohl divák přát. Po našem katastrofálním vstupu do utkání už nás asi kdekdo odepsal. Pomohlo prohození postů. Tomáš Ornst poté pohlídal nejlepšího střelce soutěže a nedal mu dýchat. Postupně jsme stahovali náskok libřických, věřili do poslední chvíle a byli odměněni vyrovnáním v nastaveném čase, které obstaral dvougólový Jindra Laštovička. Škoda jen, že musíme dát protivníkovi náskok, dnes už poměrně luxusní. Libřice jsme tedy remízovým výsledkem udrželi o tři body za námi a v tabulce se srovnali s lídrem soutěže a aspirantem na postup v jednom, rezervou Roudnice.

Než jsme se rozkoukali, tak jsme prohrávali 4:0. Kluci se ale nevzdali, zmátořili se a zabrali. Na konci byli odměněni vyrovnáním.

98Šafařík Filip Obránce 72'
7Denk Daniel Obránce 92'