Nechanice vs Sendražice

8. 4. 2023 14:00 DAHASL Okresní přebor 2022/2023

Sendražice000Prohra

Petr Soldán – Ondřej Pokorný (65´ Ladislav Kohoutek), Jiří Pechar (C), Tomáš Ornst, Filip Šafařík – Matyáš Holý (37´ Petr Kubišta), Jindřich Laštovička, Pavel Pechar, David Šauer – Daniel Šafařík (46´ Daniel Denk), Tomáš Chalupník

87´ Pavel Pechar

Vzhledem k odloženému utkání v Libřicích minulý týden jsme první ostrý zápas sehráli doma. Soupeřem nám byly Sendražice, které přivezly mladé hráče a také pár zkušených harcovníků. Chyběl Lukáš Vencl, Radek Novák a Tomáš Němec.

Soupeř si jarní debut odbyl před týdnem, my jsme zhruba po čtyřměsíční odmlce vstoupili do utkání poměrně dobře, byť byla na našich kopačkách znát mírná nervozita. Vycházelo se ze zabezpečených obran, vyložené šance nepřicházely. Nám se ne vždy dařilo kombinačně, někdy i jednoduché přihrávky nenašly svého adresáta. Do první šance se po důrazu více hráčů ve vápně prodral Tomáš Chalupník, ale střelu levačkou vyrazil vyběhnuvší brankář. Hosté odpovídají několika přečísleními, které však ke zdárnému konci nevyřeší. Buď ztroskotají na naší obraně, nebo střelu zneškodní Petr Soldán, anebo situaci vyřeší špatně, bez přímého ohrožení branky. Následně hosté z rohového kopu dostanou míč do sítě, ale evidentně rukou, což neušlo pozornosti hlavního rozhodčího, který branku neuznává. Po faulech zahráváme několik standardních situací, ale skoro všechny končí mimo tři tyče, jednu ukryje gólman v náručí. Ve 37´ naši trenéři sahají ke střídání. Mladého Matyáše Holého nahrazuje Petr Kubišta. Největší šance prvního dějství přišla po centru na zadní tyč, kde si počíhal Tomáš Chalupník a hlavou podél brankové čáry vracel na vzdálenější tyč, kterou zavíral David Šauer a snad o tkaničku na míč nedosáhl. Skóre tedy po prvním dějství zůstalo bezbrankové.

Do druhého poločasu naskakuje Dan Denk, který vystřídal Dana Šafaříka. Nástup do druhého poločasu se nám povedl, ale střely končí mimo branku. Několikrát projektilům chybí pár desítek centimetrů, nicméně končí v zámezí. Sendražice odolávají a hra se opět vyrovnává. Soupeři dobře pracuje střed pole, kde disponuje běhavými a technicky zdatnými hráči, kteří adresují přihrávky útočníkům. Ti jsou naštěstí povětšinou dobře pokrytí. Jak čas plyne, čím dál více je jasné, že dnešní mač moc gólů nenabídne. I obrana Sendražic pracuje dobře a když už vyrobí chybu, tak jejich stoper, poslední hráč, sahá k záchranné brzdě a unikajícího Tomáše Chalupníka zezadu nedovoleně zastavuje. Z rukou rozhodčího vidí kartu žluté barvy. V 65´ odchází Ondra Pokorný, který od 2´ hrál s pohmožděným palcem a nahrazuje ho Láďa Kohoutek. Ve střehu drží Petra Soldána i Filip Šafařík, který  Petrovi adresoval malou domů, kterou musel náš brankář odehrát do autu před dotírajícím útočníkem. Po další chybce v obraně odehráváme na rohový kop. Na druhé straně hřiště se ke střele se z hranice vápna dostává Jindra Laštovička a Dan Denk, oba však přestřelují. Z pravé strany z úhlu vysílá pumelici Tomáš Chalupník, ale bohužel pro nás trefuje pouze boční síť. V 75´ si pozici střídá Jirka Pechar s Danem Denkem. O pár minut později Jirka Pechar sklepává hlavou na Pavla Pechara, který volejem přestřeluje. Další šance se rodí po nahrávce Jirky Pechara na Tomáše Chalupníka, který na hranici vápna patou posouvá na Pavla Pechara, který chtěl najít úplně volného Davida Šauera, ale přihrávka byla zablokována a z velké šance sešlo. Soupeře tlačíme a výsledkem jsou rohové kopy. Z několikátého v pořadí konečně udeří. Centr Tomáše Chalupníka vrací hlavou Jindra Laštovička na penaltu, kde se nejlépe zorientuje Pavel Pechar a krkolomným kopem střílí v 87´ gól – 1:0. Závěrečné minuty zvládneme a vítězíme tedy nejtěsnějším možným rozdílem.

Opět se ukázalo, že první zápas po delší pauze bývá náročný po všech stránkách. Postrádali jsme lehkost. Když se k tomu přidá houževnatý soupeř, je na drama zaděláno. O to více jsme rádi, že jsme byli my tím šťastnějším týmem, nedovolili Sendražicím skórovat a v závěru urvali 3 body.

V zápase byla spousta nepřesností, nervozity a křeče. I takové zápasy přicházejí a těší mě, že kluci bojovali až do konce. Soupeř měl svou kvalitu, kterou na hřišti prodal. Nám se tolik nedařilo, ale i tak jsme vyhráli. Klukům děkuju.

98Šafařík Filip Obránce 69'
17Šauer David Záložník