Nový HK B vs Nechanice

10. 5. 2023 18:00 DAHASL Okresní přebor 2022/2023

Nový HK B325Výhra
Nechanice000Prohra

Petr Soldán – Daniel Šafařík, Jiří Pechar (C), Tomáš Ornst, Luboš Kalenský – Matyáš Holý, Lukáš Vencl, Jindřich Laštovička, Radek Trutnovský (79´ Roman Kubišta) – Ladislav Kohoutek, Tomáš Chalupník

Odložené kolo jsme sehráli ve středu „na kopci“ s béčkem Nového Hradce Králové. Znovu jsme horko těžko postavili jedenáctku. Soupeř řešil diametrálně odlišný stav, a to, kdo se pro dnešní zápas nevejde na soupisku. Nemohli jsme využít služeb Pavla Hochmanna, Ondry Pokorného, Filipa Šafaříka, Dana Denka, Tomáše Dvořáka, Pavla Pechara, Davida Šauera, Radka Nováka, Petra Kubišty, Tomáše Němce. Vyjma gólmana celá sestava 10 lidí do pole… Jednalo se o střet týmů z popředí tabulky.

Od prvopočátku si domácí vytvořili územní převahu. Kombinovali, využívali celé šíře hřiště. Zvládli jsme odolávat 15 minut. Poté napřáhl za kruhem jejich útočník a střelu, naneštěstí pro nás, namířil takřka nechytatelně a ještě ji otřel o břevno – 1:0. Nájezdy domácích do naší obrany se povedly udržet bez inkasování znovu jen na 15 minut. Ve 30´ novohradečtí dobře zakombinují uprostřed pole a z hranice vápna střílejí. Petr Soldán si na balon sáhl nohou, ale ten stejně skončil v síti – 2:0. Několik nebezpečně zahraných rohových kopů propadne celým naším vápnem do zámezí. O chvíli později si na dlouhý míč za obranu zaběhl Tomáš Chalupník, namířil si to mezi trojici obránců, dokázal je oklamat, ale jeho ránu se štěstím kryje brankář. Totožná situace nastala i posléze. Znovu Tomáš proti domácím bekům, opět se jich svojí šikovností dokáže zbavit a střelu levou nohou mírně tečuje brankář a ta končí na tyči. Před poločasem se domácím povede akce na levé straně a mírně z úhlu střílí domácí útočník další gól – 40´ a 3:0. Takové je i poločasové skóre.

Do druhého dějství naskakuje v dresu Nového Hradce trojlístek čerstvých hráčů. Nám se bohužel nedaří ani triviální věci. Povětšinou míč při snaze o založení akce odevzdáme svojí nepřesností soupeři. Další branku inkasujeme v 55´, kdy necháme příliš mnoho volného prostoru zakončujícímu hráči a ten pomalou, ale přesnou ranou zvyšuje na 4:0. Dan Šafařík se pošťuchuje s domácím hráčem a přiostří hru v 62´ na pravé straně u lajny, za což inkasuje žluté napomínání. V 69´ dochází naposledy ke změně skóre. Tentokrát správně zachytíme náběh útočníka, jenže míč se nešťastně odrazí od našeho obránce přímo na nohu zakončujícího, kterému stačí netrefit vybíhající Petra Soldána – 5:0. Další jedovaté střely, které postupně přichází na bránu, Petr vyráží. Vyřeší i těžkou situaci po svém námazu na vápno, když odhadne směr střely a stoprocentní gólovku likviduje. V 79´ střídáme. Opětovného novice Radka Trutnovského střídá Roman Kubišta. Nový Hradec se ve zbytku času stále tlačí dopředu, chce navýšit skóre, ale už se mu to v tomto zápasu nepovede.

Je škoda, když máme soutěž poměrně dobře rozehranou a jako nováček se pereme o medailové příčky, že si sami podřezáváme větev. Nicméně práce, zranění a jiné okolnosti neumožňující dostavení se k zápasu k fotbalu prostě patří. Přesto, každý máme vůči kolektivu nějakou zodpovědnost. Velké poděkování 12 odvážným, kteří se uprostřed týdne urvali, dorazili na zápas a odehráli ho. Snad už bude v příštích mačích lépe.

Kluci nesehráli špatný zápas. Nováč samozřejmě každým gólem rostl a věřil si víc a víc. Dostupoval nás, proto bylo těžké zakládat akce a moc se nám to nedařilo. Byl to už několikátý zápas v krátkém sledu s nemožností více vystřídat a kluky protočit. Někteří jsou možná unavení, pokopaní a třeba i psychicky vyčpělí. I přesto vím, že se v dalších kolech znovu nastartují a porvou o výsledek. Děkuju všem za dnešek a hlavy vzhůru. Půjde to.

66Šafařík Daniel Záložník 62'
2Kalenský Luboš Obránce