Nechanice vs Prasek

9. 6. 2023 18:00 DAHASL Okresní přebor 2022/2023

Prasek000Prohra

Petr Soldán – Ondřej Pokorný, Jiří Pechar (C), Filip Šafařík, Luboš Kalenský – Petr Kubišta, Jindřich Laštovička, Lukáš Vencl, David Šauer – Daniel Denk (34´ Tomáš Dvořák), Tomáš Chalupník

28´ Lukáš Vencl

30´ Lukáš Vencl

38´ Luboš Kalenský

47´ Tomáš Dvořák

64´ Tomáš Dvořák

67´ Tomáš Chalupník

86´ Petr Kubišta

Předposlední kolo jsme sehráli doma s týmem Jiskra Prasek, který se pohybuje ve druhé polovině tabulky. Chyběl Tomáš Ornst, Pavel Hochmann, Radek Novák, Matyáš Holý, Dan Šafařík, Láďa Kohoutek a Tomáš Němec.

Nabuzení hosté začali zhurta, dostupovali nás a dohráli každou situaci. Někdy za cenu nedovoleného zákroku, jindy se jim povedlo vypíchnout míč. Nám chvíli trvalo, než jsme si na aktivní přístup zvykli. K vážnějšímu ohrožení branky se ale Jiskra nedostala. Postupně jsme se dostávali do tempa a začali jsme Prasek přehrávat. Dobré zákroky vytáhl brankář Prasku Drugda. Na druhé straně si rutinní zákroky připsal i Petr Soldán. Poprvé se skóre měnilo ve 28´ po střele Tomáše Chalupníka, kterou gólman vyrazil nad sebe a nejrychleji se zorientoval Lukáš Vencl a dostal nás do vedení 1:0. Ve 30´ zahráváme rohový kop, míč se poodráží a na správném místě je znovu Lukáš Vencl a placírkou skóruje – 2:0. V minutě 34´ nuceně střídáme. Dan Denk si přivodil svalové zranění a musel ze hřiště. Jeho místo zaujal Tomáš Dvořák. Ve 38´ zahrozil Jindra Laštovička po rohovém kopu, ale obrana Prasku ještě odolala. Z následného rohového kopu se znovu Jindra Laštovička prodral k míči a hlavičkoval. Brankář reflexivně vyrazil, ale jen k připravenému Luboši Kalenskému, který propálil vše před sebou – 3:0. O pár minut později a za tohoto stavu hlavní rozhodčí Stránský odpískal konec prvního poločasu.

Vstup do druhého nám vyšel na jedničku. Tomáš Chalupník zprava posunul doprostřed na Tomáše Dvořáka, ten si jedním dotekem míč připravil a druhým vypálil nártem a nedal brankáři šanci zasáhnout – 47´ a 4:0. Hosté po této brance tak nějak rezignují a výrazně ubírají ze svého nepříjemného stylu hry. Pořád se však snaží o kombinační fotbal. Důležitou součástkou Prasku je střeďák Michal Fof, který si podrží míč a rozehrává většinu akcí. Proti Lukáši Venclovi a Jindrovi Laštovičkovi to má však těžké. Velkou příležitost zaznamenat hattrick měl právě Lukáš Vencl, jenž měl před sebou poloprázdnou bránu, ale míč napálil nártem nad břevno. Chvíli po Lukášovi se v podobné situaci zjevil i Filip Šafařík, který hojně vyjížděl, ale dopadl stejně. Balon skončil nad brankou.  V 64´ se znovu prosazujeme. Gól připisuje Tomáš Dvořák poté, co neúnavně napadal rozehrávku hostí, donutil je k chybě a byl nastřelen tak (ne)šikovně, že se od něho balon odrazil do prázdné branky – 5:0. O další 3 minuty je to už 6:0, když klapne akce Jindry Laštovičky jako nahrávače a Tomáše Chalupníka jako střelce. Poslední gól střílí Petr Kubišta, který poctivě dohrál akci, využil zaváhání hostující obrany a z pravé strany z úhlu prostřelil brankáře – 7:0.

Předposlední zápas se nám docela vydařil herně i výsledkově. I tato sezóna skončí úspěchem. Jsme jediný tým, který do posledního kola drží krok s triem Chlumec C, Roudnice B a Nový Hradec B, tedy rezervními týmy, které se netají postupovými ambicemi a které v případě potřeby mohou sáhnout po hráčích stabilně hrajících vyšší soutěže. Jsme s těmito týmy seskupeny v pár bodech, proto je ve hře ještě mnoho variant, jak bude vypadat konečná tabulka. Hůře než čtvrtí neskončíme a šance je i na první místo. Takže, ať to dopadne jakkoliv – velká spokojenost s premiérovou sezónou v Okresním přeboru.

Prasek vzdoroval prvních 15 minut, pak jsme nenechali nikoho na pochybách, kdo dnes zvítězí. Kluci si s chutí zahráli a zastříleli. K vidění byly pěkné akce, fanoušci byli určitě spokojení, hlavně naši. V posledním kole /sobota 17.6./ se představíme zase doma a přijede první Chlumec. Zápas o první místo.

77Pokorný Ondřej Obránce
98Šafařík Filip Obránce