20. 5. 2023 17:00 DAHASL Okresní přebor 2022/2023

Report

Petr Soldán – Ondřej Pokorný, Jiří Pechar (C), Tomáš Ornst, Filip Šafařík (65´ Pavel Hochmann) – Tomáš Dvořák (78´ Ladislav Kohoutek), Jindřich Laštovička, David Šauer, Matyáš Holý – Tomáš Němec, Tomáš Chalupník

Branky:

16´ Tomáš Chalupník

29´ Jindřich Laštovička

38´ Tomáš Chalupník

56´ Tomáš Chalupník

89´ Jindřich Laštovička

Dne 20. května jsme odehráli zápas v Červeněvsi. Jako v minulém kole se nám postavil celek, který se pohybuje ve spodních patrech tabulky. Jak už jsme během soutěže několikrát zjistili, pokud my nepodáme dobrý výkon, výhra sama nepřijde. Nebyl Luboš Kalenský, Dan Denk, Lukáš Vencl, Pavel Pechar, Radek Novák, Petr Kubišta a Dan Šafařík.

Od začátku utkání jsme tým Červeněvse, který nastoupil s řadou náctiletých, přehrávali. Terén nebyl optimální, avšak zdaleka ne hrozný. Oba mančafty chtěly hrát především po zemi. Domácí následně hledali rychlonohého útočníka. Několik našich závarů kolem vápna Červeněves přežila. Ujmula se až dorážka odraženého míče, který se příhodně odrazil k Tomáši Chalupníkovi a ten ho placírkou uklidil do sítě – 16´ a 0:1. Další gól přišel ve 29´ po standardní situaci z pravé strany. Ondra Pokorný odcentroval a Jindra Laštovička usměrnil hlavou nechytatelně za háčky – 0:2. Zápas se od tohoto gólu odehrával v poklidném tempu, za naší převahy a bez tvrdých faulů. Osmělili se také domácí, ale střely nebyly nikterak prudké, takže je zpacifikoval náš brankář. Filip Šafařík s Matyášem Holým se po dohodě prolínají na pozicích, takže s chutí hrající Filip se tlačí dopředu a Mates za něho hraje beka. Třetí branka byla výstavní a padla po faulu na Davida Šauera mírně z pravé strany z hranice kruhu. Míč si postavil Tomáš Chalupník, rozběhl se a jeho pokus vymetl pavučiny z pravé šibenice z pohledu střelce – 38´ a 0:3. Po uplynutí zbylých minut se šlo na poločasovou přestávku.

Nástup po obrátce byl od nás více než vlažný. Červeněves si vypracovala střely, ale žádná z nich neměla gólové parametry. Zhruba po 10 minutách druhého poločasu padl další gól. Chybu v rozehrávce Červeněvse potrestal Tomáš Chalupník, který využil nabídky dnešního parťáka v útoku Tomáše Němce a do poloprázdné branky pohodlně zvýšil na 0:4. Tímto gólem Tomáš kompletuje v dnešním zápase hattrick. v 65´ ze zápasu odstupuje Filip Šafařík a nahrazuje ho o více než 30 let starší matador Pavel Hochmann. V 76´ vytahuje zkušený sudí Štancl jedinou kartu zápasu a zblízka si ji prohlédl David Šauer. Dvě minuty nato střídáme, odchází Tomáš Dvořák, který do zápasu zasáhl po delší odmlce a podal opět dobrý výkon. Na hrací plochu se místo něho podíval Ladislav Kohoutek. Utkání je dávno rozhodnuté, pouze se dohrává. Velkou příležitost nepromění Jindra Laštovička, který z vápna střílí vedle branky. Vše si vynahradil v předposlední minutě řádné hrací doby, kdy převzal přihrávku od Tomáše Chalupníka, využil špatného postavení brankáře a prudkou střelou uzavřel stav zápasu – 0:5.

Po dlouhé době se nám povedl sehrát jednoznačný zápas, který pro pohodu čas od času potřebuje každý mančaft. Do sestavy se vracejí hráči, kteří vyléčili zranění či pracovně vytížení hráči a je to samozřejmě znát. Červeněves sází na mladé a perspektivní kluky, kteří, pokud u fotbalu v Červeněvsi vydrží, dorostou za pár let do opor tohoto týmu.

Josef Gall (trenér):

Červeněves byla pro kluky lehkým soustem. Rozhodnuto bylo do poločasu. Občas mi přišlo, že jsme hráli až moc profesorsky, ale kluci věděli, co dělají. Nula vzadu je vždycky dobrá. Chválím celý tým. Jsem rád za další 3 body.