9. 10. 2021 16:00 CK VOTROK 3. třída "západ" 2021/2022

Dvořák Tomáš – Pokorný Ondřej (46´ Steklý Josef), Pechar Jiří (C), Ornst Tomáš, Kalenský Luboš – Kubišta Petr, Pechar Pavel (89´ Chudoba Marek), Laštovička Jindřich, Šauer David – Novák Radek, Chalupník Tomáš

Branky:

8´ Chalupník Tomáš

88´ Chalupník Tomáš

Ve šlágru 9. kola jsme nastoupili v Dobřenicích proti místnímu AFK. Přestože jsme hráli na půdě soupeře a počasí bylo místy velmi chladné až vlezlé, utkání přihlížela zhruba stovka diváků, z čehož cca polovinu tvořili naši příznivci. Dobřenice táhly devítizápasovou sérii vítězných utkání a rozhodně ji chtěly zaokrouhlit na deset. My měli na svém kontě osm výher, jednu remízu a o utkání méně. Naším cílem bylo navléci devátý korálek na šňůru vítězství, abychom se dorovnali dnešnímu sokovi. Souboj prvního s druhým. Souboj dosud neporažených týmů. Některá(é) série dnes jistojistě skončí. Do utkání nemohl naskočit Petr Soldán, zdravotní stav nedovolil nastoupit Pavlu Hochmannovi, chyběl asistent trenéra Vlasta Jaroš a Filip a Dan Šafaříkovi.

Stav hrací plochy nepůsobil v perfektní kondici a bylo tedy zřejmé, že kombinace bude obtížnější. Oba týmy nastoupily nabuzené a odhodlané uspět. O první vzrušení se postarali domácí, když nás přehodili z autového vhazování a útočník postupoval ze strany k naší bráně. Naštěstí jsme se stihli vrátit a zažehnali nebezpečí zablokováním střelce, který tak nestihl zakončit. My jsme reagovali o pár minut později střelou Radka Nováka, která se mezi tyče nevměstnala. V 8´ minutě jsme přečíslili domácí obranu, Radek Novák z pravé strany nezištně naservíroval Tomáši Chalupníkovi, který trefil poloprázdnou bránu a dostal nás do vedení – 0:1. Poté se vše podstatné odehrávalo mezi šestnáctkami, kde jsme svedli mnoho důležitých soubojů. Od zhruba 20´ nás domácí jednoduchými nákopy za obranu přiměli odvracet na rohové kopy nebo je zastavovat nedovoleně podél lajn. Do vápna přicházel jeden centr za druhým. Některé zlikvidoval Tomáš Dvořák, další odvrátili spoluhráči před ním a ten nejnebezpečnější, ze kterého hosté zakončili, vyhlavičkoval před brankovou čárou Petr Kubišta. Toto období se nám nedařilo přidržet míč na soupeřově polovině, nutno ale dodat, že ani domácí si nevytvořili žádnou příležitost ke skórování. Brankáři tedy zasahovat nemuseli. O alespoň nějaký rozruch se postaral jeden z hráčů domácích, jenž nešetrně fauloval ve středu pole Jindru Laštovičku, za což vyfasoval žlutou kartu. Dobřenice vědomi si naší síly také zastavovali naše hráče nedovoleně již za půlicí čárou, a tak se i nám naskýtala možnost ohrožení branky z centrovaných míčů. Dva nejnebezpečnější míče z kopačky Jirky Pechara skončily poprvé na hlavě Radka Nováka, který zády k bráně hlavičkoval, avšak k naší smůle do středu branky a podruhé adresovaný Davidu Šauerovi, který z první chtěl vracet před branku, ale centr se mu svezl. Rohové kopy nám dnes příliš nešly, přesto jsme se z jednoho z nich prodrali k hlavičce, která skončila nad brankou. Více se hrálo po naší pravé straně, kde se dynamický Petr Kubišta několikrát prosmýkl kolem bránícího hráče a spolu s ofenzivními hráči vytvořil několik dobrých situací. Do konce poločasu už žádný zapamatování hodný moment nenastal, proto odcházíme do šatny spokojenější.

Po obrátce se dění na hřiště nezměnilo, spíše se pro oko diváka stalo méně zábavným. My jsme nuceně střídali. Ondru Pokorného trápilo koleno, takže ho nahradil Pepa Steklý, který si ihned vyměnil pozici s Petrem Kubištou, takže na beku Petr a před ním Pepa. Hrálo se typické utkání, ve kterém jde o hodně. Pohledných akci poskrovnu, taktická bitva, boj o každý metr… Vyložené brankové situace se ne a ne dočkat. Prokřehlé diváky potěšil až Radek Novák, který vysunul Tomáše Chalupníka, kterého křižoval domácí bek, Tomáš tedy možná unáhleně střílel levou nohou a nepřesně. Dobřenice si loženku nevypracují, proto si znovu vypomáhají standardními situacemi. Při nich jsme zodpovědní. Tu odhlavičkuje Pavel Pechar, jindy Luboš Kalenský, souboje ustojí Tomáš Ornst… Zkrátka každý pracuje pro mančaft a plní si své úkoly. Dobré momenty v ofenzívě předvede Pepa Steklý, který se zbavuje obránce, jen škoda, že centr nezacílí lépe. V rozmezí 63´-83´ hlavní rozhodčí udělí 6 žlutých napomenutí, což vypovídá samo o sobě. Všechny přítomné pobavila dvojice rozhodčích, která se ne a ne dohodnout, komu a kolik již dnes udělila žlutých karet. Situaci však brzy vyřeší. Nervy byly i nadále na pochodu a je dobře, že my jsme situaci ustáli daleko lépe než domácí. V 86´ předvedl nejspíše z frustrace nepěkný šlapák exligista Lesák proti Pavlu Pecharovi, po němž rozhodčí vytáhl červenou kartu. Přesilovou hru jsme využili hned po odvrácení dalšího rohu a poté si znovu po osmdesáti minutách zopakoval situaci Radek Novák jako přihrávající a Tomáš Chalupník jako zakončující. Tomáš se z levé strany dostal do vápna, vyhnul se poslednímu obránci a zavěsil – 0:2 v 88´. Tuto situaci neunesl jeden ze stoperů Dobřenic a po „pochválení“ sudího mazal předčasně za spoluhráčem do sprchy. Ze zápasu odstupuje i Pavel Pechar v rámci taktického střídání a do posledních pasáží ho nahrazuje Marek Chudoba. Rozhodčí nastavuje v této soutěži málokdy vídanou porci šesti minut nad rámec základní hrací doby. Domácí ještě zkouší štěstí trestným kopem, ale neúspěšně. Oba týmy jsou smířeni s osudem utkání a čeká se na ukončení zápasu.

Dovolím si říci, že v kontextu celého utkání je naše vítězství zasloužené. Spolehlivá defenzivní práce celého týmu, vyrovnali jsme se Dobřenicím v důrazu. Souhra a kombinace byla nakloněna na naši stranu. Vážnější situace jsme také ovládli. Domácí tedy poprvé v sezóně museli polykat hořkost porážky. Pozitivem bylo, že jsme emoce dokázali udržet na uzdě. Zápas ne oku lahodící, nicméně pro nás cenné a důležité 3 body.

Josef Gall (trenér):

Těžký zápas. Kluci to odbojovali a dokázali se koncentrovat celých 96 minut. Na balonu jsme byli lepší, protože máme dalek více technických typů. Za dnešek chválím celý tým a tím myslím opravdu celý tým včetně připravených hráčů na lavičce, kteří se do hry nedostali (v těchto zápasech se hůře sahá do sestavy), přesto bylo cítit, že žijí s týmem, podporují kluky na place, burcují, fandí… Dále tu s námi byli hráči, kteří nemohli do utkání zasáhnout a platí o nich to samé. Dnes bych vyzdvihl brankáře Tomáše Dvořáka, který ustál řadu centrů a nepříjemných situací, dále celou obranu v čele se stopery Jirkou Pecharem a Tomášem Ornstem, kteří to řídili, dobrou formu potvrdil Petr Kubišta, který výborně odehrál halva i beka, své si odběhal a odsoubojoval Jindra Laštovička a dva góly připravil Radek Novák. Jsme rádi, že jsme tu dnes zvítězili a mohli udělat radost jak sami sobě, tak i našim věrným fanouškům.