11. 11. 2023 14:00 DAHASL Okresní přebor 2023/2024

Nechanice303Výhra

Report

Petr Soldán – Petr Kubišta (69´ Tomáš Dvořák), Jiří Pechar (C), Filip Šafařík, Luboš Kalenský (63´ Ondřej Pokorný) – Pavel Stránský, Jindřich Laštovička, Pavel Pechar (92´ Matěj Vošmik), Radek Novák (46´ Josef Tošovský), David Šauer – Michal Klouzek

Branky:

7´ Jindřich Laštovička

15´ Jindřich Laštovička

45´ David Šauer

Závěrečný podzimní zápas a zároveň předehrávku jarního kola jsme absolvovali v sobotu na Svatého Martina v poobědovém čase v areálu Sokola Dohalice. Před týdnem jsme tohoto soupeře doma smázli 4:0, ale každý zápas je jiný a začíná za stavu 0:0, navíc se jedná o tým z vrchních pater tabulky, který nám měl co vracet. Absentoval Tomáš Ornst, Pavel Hochmann, Dan Denk, Lukáš Vencl, Kristián Čáp a Tomáš Chalupník.

Na prostorné hrací ploše se v počátečních minutách odehrával vyrovnaný souboj. Mnohokrát míč na jedné či druhé straně opustil hrací plochu, takže byla k vidění spousta autů a přímých volných kopů. Domácí využívali šíři hřiště a adresovali přihrávky za naše obránce, ale ti své protivníky do šancí nepouštějí. V 5´ tasil rozhodčí žlutou kartu pro Pavla Pechara za okomentování nedovoleného zákroku. O další 2 minuty později se Pavel předvedl v lepším světle, když se po předchozí kombinaci zmocnil na hranici malého vápna míče, posunul Jindrovi Laštovičkovi, ten se nerozpakoval a okamžitě levačkou trefil k bližší tyči naše vedení 0:1. Domácí Sokol po inkasované brance zabral a malinko nás zatlačil. Jeho akce však v drtivé většině končí maximálně na vápně nebo v rozích hřiště. Máme výškovou převahu, takže se nám daří odvracet rohové kopy soupeře. V 15´ rozehrává přímák z pravé strany Radek Novák a nabíhající Jindra Laštovička ve své silné disciplíně, tedy hlavou, znovu překonává na bližší tyč brankáře Dohalic – 0:2. Z naší strany povedený začátek. Do konce poločasu zbývá čtvrthodinka a my hrajeme co potřebujeme. Nepouštíme Dohalice do tlaku ani do nebezpečných situací. Ve 45´ předvede svoji klasickou kočkovanou s protihráčem David Šauer, za což je žlutě napomínán. Reputaci si napravil v další, tentokrát už fotbalové, akci. Michal Klouzek poslední předpoločasovou minutu nevypustil, vyvinul tlak na stopera a obral ho o míč, který následně servíroval před bránu Radku Novákovi, ale ten byl tvrdým zákrokem odblokován, a tak míč prošel až na zadní tyč, kde číhal osamocený David Šauer a dopravil míč do prázdné brány – 0:3.

Po přestávce se na hřišti objevil Pepa Tošovský, jenž nahradil zraněného Radka Nováka. Ihned po začátku druhého poločasu jsme se dostali do slibné šance, ale ta zůstala nevyužita, takže dohaličtí stále živili naději na bodový zisk. V 59´ byl za faul ožlucen Petr Kubišta. Stěžejní byla 62´, kdy na hranici vápna došlo k souboji Davida Šauera, který dostal loktem a domácího hráče, kterého David nechtěně trefil nohou při snaze odehrát míč. Hlavní sudí po poradě s asistentem dospěl k názoru, že se nedovoleného zákroku dopustil pouze David a udělil mu druhou žlutou, což v součtu znamenalo červenou a David se pakoval do sprch o půl hodiny dříve a my pokračovali o hráče méně. Nebezpečnou standardní situaci pohlídal Petr Soldán. Střídáme, Luboše Kalenského nahradil Ondra Pokorný. Početní převahu jednoho muže Dohalice využily k získání územní převahy, ale naše defenzíva s brankářem odolávala. V 69´ střídáme potřetí. Odchází Petr Kubišta a na jeho místo nastupuje bojovník Tomáš Dvořák. V 75´ si zblízka prohlédl žlutou kartu Pepa Tošovský a chvíli po něm i Filip Šafařík. Vymezený hrací čas se pomalu naplňuje a domácím stále svítí 0 na kontě vstřelených gólů. Oni i jejich fanoušci tuší, že ve zbývajících 4 nastavených minutách nedokáží smazat náš tříbrankový náskok z prvního dějství. V extra čase ještě Matěj Vošmik střídá Pavla Pechara. Na domácí vítězství s tímto soupeřem 4:0 jsme navázali dnešní výhrou 3:0 z našeho pohledu.

Zápas pro naše barvy začal velmi dobře, protože jsme byli efektivní v zakončení. Získané vedení jsme si hlídali a třetí branka do šatny domácí možná definitivně zlomila, byť těm se rozhodně nedala upřít snaha. Komplikace mohla nastat po vyloučení našeho hráče, ale nenastala, protože i tak jsme třetinu zápasu dohalickému tlaku odolali. Tímto vítězstvím jsme se na dnešního soka bodově dotáhli. Dnes to byl jeden z dalších povedených týmových výkonů, kdy si každý hráč důsledně plnil svoje povinnosti. Nyní je před námi zimní pauza a soutěž bude pokračovat jarními zápasy a že bude o co hrát. První šestice mančaftů je srovnána v rozmezí 7 bodů.