7. 5. 2023 17:00 DAHASL Okresní přebor 2022/2023

Petr Soldán – Pavel Hochmann (26´ Luboš Kalenský), Jiří Pechar (C), Tomáš Ornst, Matyáš Holý – Petr Kubišta, Erik Svatoš, Jindřich Laštovička, David Šauer (77´ Roman Kubišta) – Ladislav Kohoutek, Tomáš Chalupník

4´ Tomáš Chalupník

31´ Tomáš Chalupník

75´ Tomáš Chalupník

93´ Luboš Kalenský

Pátý zápas jarní části jsme odehráli v Dohalicích. Skládání sestavy bylo složité a jednoduché zároveň. Výčet hráčů, jenž do zápasu nezasáhl: Ondra Pokorný, Filip Šafařík, Dan Denk, Lukáš Vencl, Tomáš Dvořák, Pavel Pechar, Radek Novák, Dan Šafařík a Tomáš Němec. Naopak si obnovenou premiéru v základu odbyl Erik Svatoš a připraven na střídačce byl Roman Kubišta. Dohalice měly před tímto zápasem skóre 28:23 ze 17 utkání. Věděli jsme tedy, že každý gól bude dnes důležitý.

Ihned na začátku zápasu jsme se dostali do situace, kterou jsme po 3 uplynulé mače neznali, a to do vedení. Ve 4´ si Jindra Laštovička v hloubi pole převzal míč a kolmicí za obranu nastartoval navrátilce a střelce do sestavy Tomáše Chalupníka, který křižnou střelou uklidil míč k tyči mimo dosah brankáře – 0:1. Od té doby je hra vyrovnaná, územní převahu mají spíše domácí. Zahrávají několik rohů a standardních situací, které ale odvracíme. Za mírného ale dlouhodobějšího tlaku Dohalice srovnávají ve 23´, kdy centr ze strany nešťastně srazí za záda Petra Soldána Matyáš Holý – 1:1. Ve 26´ z důvodu zranění opouští hřiště Pavel Hochmann a do akce přichází Luboš Kalenský. Zpátky ve vedení jsme byli za necelých 10 minut. Tomáš Chalupník vystihl lajdáckou rozehrávku dohalické obrany a s míčem na kopačkách pláchl všem a zkušeně zakončil – 1:2. Ve zbývají čtvrthodince si každý náš hráč poctivě plní své úkoly, hrajeme zodpovědně a domácí do šance nepouštíme. Pár nebezpečně vypadajících situací vyřešíme vytlačením útočníka do nevýhodné pozice. S pár střelami a centrovanými míči si poradí náš brankář. Poločas tedy končí naším vedením o jednu branku.

Druhý poločas plynule navázal na ten první. Minimum šancí na obou stranách a převážně bitva o zisk území. Více na míči jsou Dohalice, my se snažíme být v kompaktním bloku a odrážet jejich útoky. Ty jsou směřovány převážně po stranách, kde se šikovní domácí snaží prosazovat jeden na jednoho s následnou snahou hledat forvardy ve vápně. Všechny situace ustojíme, hráče zdvojujeme a jsme silní v soubojích. Problémy nám občas způsobí rychlonohý a šikovný střeďák Dohalic, který se umě uvolní, ale do zakončení se nedostane. Většinou je nedovoleně zastaven. Z následných přímých volných kopů hrozí nebezpečí. Asi největší příležitost domácí vyprodukují po rohovém kopu, kdy dohalický bek promáchne osamocen na zadní tyči. Ten samý hráč chvíli poté zaměstná Petra Soldána v brance, který jeho dělovku vyráží. Uklidnění v našich řadách přichází v 75´, kdy několik soubojů po sobě vyhrají Jindra Laštovička s Petrem Kubištou a druhý jmenovaný posouvá vzduchem na Tomáše Chalupníka, který se ve vápně vyhne obránci a krásnou střelou zvyšuje na 3:1 z našeho pohledu. Byl to dnešní třetí Tomášův gól… Poté střídáme, Davida Šauera nahrazuje Roman Kubišta, který se na hřišti objevuje po bezmála 4 letech. V naší personální situaci nám velmi pomohl. Ještě více Erik Svatoš, který odehrál plných 90 minut. Posledních zhruba patnáct minut odehraje Petr Kubišta na pozici obránce a Luboš Kalenský se posouvá výše. Dohalice se ještě snaží vstřelit kontaktní branku, ale šanci si už do konce zápase nevytvoří. V nastavených minutách pečetí naši výhru Luboš Kalenský, který do prázdné brány usměrňuje přihrávku Tomáše Chalupníka – 93´ a 1:4. Více už se v utkání nestihlo.

Před zápasem jsme měli mírné obavy, jak a jestli složíme sestavu. Nakonec se povedlo a všichni hráči zahráli minimálně svůj standard a hlavně všichni zápas odmakali. Jako stěžejní se ukázal návrat Tomáše Chalupníka, který soupeře rozmetal hattrickem a jako bonus si připsal nezištnou přihrávku na samém konci zápasu. Zkrátka povedený týmový výkon.

Josef Gall (trenér):

Dohalice měly o něco více ze hry, ale my jsme byli produktivní. Když k tomu připočtu obranu, kterou bych dnes vyzdvihl a střelce Tomáše Chalupníka, považuju vítězství za zasloužené. Dneska chválím všechny, byl to od kluků zodpovědný výkon ve všech řadách. Díky.