14. 9. 2019 17:00 AM GNOL 4. třída A muži 2019/2020

Brett Martin, Matoušek Jaroslav, Svoboda Jan, Trutnovský Radek

Steklý Josef (74′ Kubišta Roman), Hochmann Pavel, Pechar Pavel, Brožek Radovan (65′ Jaroš Vlastimil)
Ziegler Martin, Pechar Jiří /K/ (31′ Kohoutek Ladislav)

Branka: Pechar Pavel

K dalšímu utkání jsme zajížděli na hřiště do Jeníkovic a to ve velmi okleštěné sestavě. Na lavičce jsme měli pouze dva hráče a dále asistenta trenéra Vlastu Jaroše a předsedu klubu Jiřího Pechara. Opět nám chyběli brankáři a tak v brance nastoupil Tomáš Dvořák. Premiéru v našem týmu měl Martin Brett.

Utkání na tvrdším ne příliš rovném povrchu začalo opatrnou hrou a tak největší vzruch vyvolávali domácí hluční fans. Při dvou individuálních průnicích byl kapitán Jiří Pechar vždy zastaven tvrdým faulem levým obráncem, avšak bez žlutého napomenutí rozhodčího. V 15′ se dostáváme do vedení, když po průniku do pokutového území z pravé strany J. Pechar nachází na bližší tyči Pavla Pechara a ten skóruje – 0:1. Hra na tvrdém hřišti moc nepodporuje kombinaci nakrátko, proto se snažíme o průniky po krajích hřiště. V 17′ je faulován v pokutovém území J. Pechar, rozhodčí však zákrok nevidí.  V 19′ je před velkým vápnem likvidačním zákrokem (bez možnosti hraní míče) zastaven Jiří Pechar. Bohužel až nyní dostává domácí hráč alespoň ŽK. Během několika minut je zřejmé, že musíme střídat a náš kapitán bude mít několika týdenní pauzu, pokud na podzim ještě nastoupí. Od této doby je utkání velmi nervózní, domácí hrozí zejména po naší levé straně. Dvě dobré příležitosti však končí střelami vedle naší svatyně. Poločas proto končí naším nejtěsnějším vedením.

Do druhého poločasu jdeme s cílem neinkasovat a pokud možno navýšit vedení. Utkání je však stále vyrovnané, šance mají oba týmy. Rozhodnout může Vlasta Jaroš, který se po kombinaci na levé straně dostává k zakončení, ale míč mu uskočí na nerovnosti. Když v úplném závěru přežijeme tři rohové kopy domácích, utkání končí naším nejtěsnějším vítězstvím. Bohužel vykoupené ztrátou dalšího hráče, a to před zápasem s vedoucím týmem Kratonoh.

Josef Gall, trenér: Ubojované vítězství a tři body. To jsou tak jediná pozitiva ze zápasu, který se nám moc nepovedl. Nedařilo se nám kombinovat (i s ohledem na terén), přistoupili jsme na hru domácích s dlouhými míči na rychlé útočníky a měli potíže s jejich bráněním. Přesto si moc šancí nevytvořili. My však také ne a tak jsme o tři body museli bojovat až do poslední minuty. Pochvala všem za bojovnost a ochotu podřídit se vítězství týmu.