Kobylice B vs Nechanice

3 - 1
Konec

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna
6. 9. 2020 17:00 DAHASL 4. třída skupina B 2020/2021

Výsledky

Klub1. poločas2. poločasSkóreVýsledek
Kobylice B033Výhra
Nechanice101Prohra

Report

Němec Jan – Šafařík Filip (75´ Hochmann Pavel), Pechar Jiří, Plhal Adam, Ornst Tomáš – Kubišta Petr, Laštovička Jindřich, Šauer David, Rospopa Mykhailo (86´ Kohoutek Ladislav) – Ziegler Martin (79´ Šafařík Daniel), Pechar Pavel

Branky:

16´ Pechar Pavel

Ve čtvrtém kole jsme zajížděli na hřiště v Kobylicích, kde jsme se střetli s místním béčkem. Domácí neponechali nic náhodě a vyrukovali v základní sestavě se šesti hráči, kteří se představili předchozí den při zápase áčka, což však neměnilo náš cíl získat 3 body a v konečném důsledku ani nic neznamenalo. My jsme postrádali kouče Josefa Galla, jehož zastoupil Vlasta Jaroš a dále chyběl Jarda Matoušek, Honza Svoboda, Ondřej Pokorný, Pepa Steklý, Tomáš Dvořák, Radek Novák, Honza Čech a Erik Svatoš. Očekávalo se těžké utkání, kde mohou nastat sporné situace, proto bylo delegováno trio rozhodčích, aby zabezpečili regulérnost utkání a pokud možno jeho hladký průběh.

Začátek zápasu nám vyšel. Důsledně jsme přistupovali k soupeři, a byť hřiště nebylo optimální, snažili jsme se o kombinaci. Odměněni jsme byli v 16´, kdy Pavel Pechar napadal rozehrávku soupeře a přečetl úmysl brankáře – 0:1. Dále jsme pokračovali v aktivním pojetí a po líbivé akci, kdy míč směřoval po trase Pavel Pechar – Jindra Laštovička – Martin Ziegler, a z domácích obránců jsme udělali statisty, se míč znovu vrátil k prvně jmenovanému, který ve vyložené šanci střelou otírá pouze vnější tyč domácí svatyně. Následují naše další akce, po kterých se v samostatném úniku objeví postupně David Šauer, Pavel Pechar, Míša Rospopa a Martin Ziegler. Bohužel, všechny situace mají jedno společné, a to zdvižený praporek asistenta rozhodčího, který naše veškeré slibné náznaky spolehlivě maří… Před koncem poločasu se po standardní situaci k odraženému míči prodral Jindra Laštovička, přehlavičkoval ve vzdušeném souboji svého soka a jeho hlavička končí na břevně domácí branky. Kobylice hrozí zejména z rohových kopů a z dlouhých nakopnutých míčů. Se všemi ošemetnými situacemi si poradí obrana nebo jistý Honza Němec v bráně.

Druhý poločas patřil jednoznačně domácím. Vyvinuli na nás tlak, probrali se domácí fandové a nám začínalo být jasné, že převaha a především nevyužité či jinak zastavené situace z prvního poločasu nás budou mrzet. Více se debatovalo než hrálo, hra se kouskovala, výrazně přibylo nedovolených zákroků. My jsme se přestali soustředit na hru a nedařil se nám přechod do ofenzívy. Každá druhá přihrávka končila v zámezí nebo na kopačkách soupeře. Kobylice maximálně zjednodušily hru a nedaly nám vydechnout dlouhými nakopávanými míči za naši obranu. Zkušení domácí nám vnutili jejich styl hry, ve kterém dlouhodobě vynikají, a my jsme nenašli účinný recept, jak odolávat. Inkasovali jsme v 65´ po našem nedůrazu před vlastním vápnem a Brzek ve skluzu, pro něho tak typickým způsobem, vyrovnává. Jak se později ukázalo, rozhodující branka přišla o třináct minut později, kdy nás domácí přetlačili v souboji a pak již pro ně nebyl problém zavěsit. Naši zoufalou snahu a platonický tlak s přehledem eliminuje kobylická obrana razantním odkopem a my jsme opět nuceni svádět boj s nepříjemnými forvardy. I když se strastiplným způsobem prokoušeme k domácímu vápnu, nedokážeme vyprodukovat jediné zakončení. Naděje nám svitla po faulu na Jindru Laštovičku na hranici vápna, následná střela Martina Zieglera však byla zablokována zdí. Definitívu stvrdili domácí pár minut před koncem třetím gólem a my jsme neměli morální, fyzické ani psychické síly na korekci výsledku.

Ztratili jsme první body v derby, které bývá vždycky specifické a jak se říká, nemá favorita a rozhoduje především nasazení, bojovnost, vůle a srdíčko. Nám, zejména ve druhém poločase, tyto atributy výrazně scházely. Nepřidali jsme žádnou nadstavbu nebo přidanou hodnotu a domácím jsme tím usnadnili cestu za vítězstvím. Kobylice měly naopak daleko větší zápal, nevypustily souboj a byly za to odměněni výhrou. My dnes hráli pouze v prvním poločase, druhý nesnese z naší strany žádné valné měřítko. Pozitiv bylo dnes z naší strany pramálo. Je třeba si vzít ponaučení. Přestože některé verdikty sudích byly, řekněme, kuriózní, je třeba jasně říci, že muži v pruhovaném nám zápas v žádném případě neprohráli a domácí si za projevenou aktivitu a neúnavnou snahu vítězství zasloužili. Nás mohou mrzet neproměněné šance z prvního poločasu a způsob, jakým jsme ve druhém vyklidili pole. V příštím kole je třeba se oklepat a zvednout hlavy. Vrátit se k poctivé práci, napravit reputaci a v souboji o první místo porazit rezervu Skřivan. Je to jen fotbal a jak říkával legendární trenér Ivan Hlinka, hlavně se z toho nepos…

Nechanice

32Němec Jan Brankář
98Šafařík Filip 6 Obránce
13Pechar Jiří Obránce
11Plhal Adam Obránce
3Ornst Tomáš Obránce
26Rospopa Mykhailo 9 Záložník
17Šauer David Záložník
15Laštovička Jindřich Záložník
23Kubišta Petr Záložník
10Pechar Pavel Útočník
16Ziegler Martin 66 Útočník
66Šafařík Daniel 16 Záložník
6Hochmann Pavel 98 Záložník
9Kohoutek Ladislav 26 Útočník
82Forman Martin Záložník