6. 11. 2021 14:00 CK VOTROK 3. třída "západ" 2021/2022

Soldán Petr – Hochmann Pavel (73´ Kučera Tomáš), Šafařík Filip, Ornst Tomáš, Kalenský Luboš – Dvořák Tomáš, Pechar Pavel (C), Laštovička Jindřich, Šauer David – Šafařík Daniel (85´ Kohoutek Ladislav), Chalupník Tomáš

48´ Chalupník Tomáš

49´ Chalupník Tomáš

66´ Pechar Pavel

95´ Šauer David

V předehrávaném jarním kole jsme se po týdnu opět střetli s celkem z Kratonoh, tentokrát s prohozeným hostitelstvím, tedy v domácím prostředí Sršňů. Kratonohy i my jsme z důvodu absencí byli nuceni nastoupit v jiné sestavě. Náš lodivod Pepa Gall nemohl využít služby Ondry Pokorného, Pepy Steklého, Jirky Pechara, Radka Nováka, Marka Chudoby, Honzy Krause a Martina Formana.

Úvod zápasu přinesl opatrný a vyrovnaný průběh od obou týmů. Především my jsme se sžívali s vynucenými změnami v sestavě. Domácí se dvěma novými hráči v defenzivě působili klidněji, snažili se držet míč, kombinovat v obraně a při našem pomalém napadání několikrát úspěšně uvolnili volné hráče uprostřed hracího pole. K ohrožení naší branky však nedošlo. V 8´ po nenápadné průnikové přihrávce z naší poloviny a nedůrazu obrany Kratonoh se míče zmocnil osamocený Dan Šafařík a postupoval neatakován vstříc brankáři. Bohužel, zakončení placírkou bylo slabé a mířilo přímo do prostoru gólmana. Toto byla na dlouhou dobu jediná větší šance. V následujících dvaceti minutách zahráváme několik rohových i trestných kopů ze strany, ale naneštěstí většina centrovaných míčů je příliš krátká a končí na prvním bránícím hráči, anebo za hrací čarou. Několik našich nadějných brejků do otevřené obrany končí zdviženým praporkem AR1 a hvizdem hlavního sudího. Minimálně dvě tyto situace však byly posouzeny chybně a bohužel i ta, která skončila míčem v síti domácích. Možná i tyto velmi sporné situace přispěly k nervozitě na hřišti, několika tvrdým a zbytečným zákrokům z obou stran. Výsledkem jsou žluté karty pro oba naše útočníky – Tomáše Chalupníka a Dana Šafaříka a stejný počet ožlucených v kratonožských řadách. Domácí v závěru zahrávají dvě standardní situace z nebezpečné vzdálenosti, ale v prvním případě končí míč ve zformované zdi a ve druhém vysoko nad brankou. V minutě 41´ zahrává z pravé strany standardní situaci Pavel Pechar a nabíhajícímu Jindrovi Laštovičkovi chybí kousek, aby míč nohou tečoval za záda brankáře stojícího na čáře, leč nestalo se tak. Proto první poločas končí asi spravedlivou remízou. K vidění byl fotbal s minimem šancí a množstvím zkažených přihrávek, hodně osobních soubojů.

Druhé dějství vzhledem k personální nouzi a velmi řídké lavičce obou týmů začal ve stejných sestavách naší rozehrou ze středu pole. Balon se postupně dostane až k brankáři Petru Soldánovi, který je nucen nakopnout dlouhý míč před atakujícím útočníkem. Hned z následující situace se domácí dostávají do vyložené šance, kdy dva hráči postupují na Petra. Zakončení je však stejně zbrklé jako v případě našeho Dana v první půli a končí slabou a neumístěnou střelou, kterou bez problémů Petr Soldán kryje. Známé přísloví „nedáš – dostaneš“ se naplní záhy poté, kdy výborně hrající Jindra Laštovička z pravé strany z vlastní poloviny odehraje míč směřující za obranu Kratonoh. Stoper chtěl asi míč zpracovat, ale ten mu projde pod nohou, zmocní se ho Tomáš Chalupník a po několika krocích střílí z cca 15 metrů přesně k tyči – 0:1 ve 48´. V následující minutě se situace opakuje, tedy přesná přihrávka Jindry mířící z pravé strany za domácí stopery a nabíhající Tomáš Chalupník se opět nemýlí – střelou k opačné tyči než v předešlém případě zvyšuje na 0:2. V tuto chvíli si naši fanoušci velmi oddychli a mohli si zápas začít užívat. Domácí se i nadále snaží kombinovat, naše hra se rovněž zlepšila a výsledkem je pohledný fotbal s rychlými kontry obou týmů i častou střelbou ze střední vzdálenosti. V 66´ zahráváme standardní situaci z asi 25 metrů mírně z levé strany. Brankář si staví zeď s očekáváním střely pravou nohou Tomáše Chalupníka. Místo něho však střílí Pavel Pechar, který levou nohou obstřeluje zeď na bližší tyč a trefuje přesně do šibenice – 0:3 v 66´. Toto byl asi rozhodující úder, po kterém oba týmy pochopily, že pokud se nestane něco mimořádného, tak je o osudu tohoto mače rozhodnuto. K vidění je pěkný fotbal. V našem týmu dochází ke střídání, kdy v 73´ po svědomitém výkonu odstupuje výborně hrající Pavel Hochmann a nahrazuje ho Tomáš Kučera. Zápas pak je na několik minut přerušen z důvodu zdravotní indispozice domácího hráče Honzy Sadílka, který je odnášen na nosítkách a musí být přivolána sanitka RZS. V 83´ střídá zcela vyčerpaného Dana Šafaříka Láďa Kohoutek, který dorazil v průběhu druhého poločasu z Náchoda (volejbal s dcerou). V posledních minutách domácí zahrávají dva rohové kopy a z následného trestného kopu z pravé strany se hlavou z malého vápna prosazuje Petr Sadílek – 1:3 v 92´. Náš tým však nechce připustit další drama a snaží se odehrát zbytek zápasu na polovině soupeře. V 95´ se prosazuje po rychlém brejku z levé strany David Šauer a korunuje tak svůj velmi obětavý výkon – 1:4. Zápas tak končí zaslouženým vítězstvím našich barev. Tým ukázal, že i v sestavě s mnoha absencemi je schopen vyhrávat zápasy, byť se třeba první poločas nevydařil tak, jak očekávali sami hráči, realizační tým i velké množství fanoušků, kteří nás podpořili a vytvořili tak důstojnou atmosféru.

Pochvalu zaslouží všichni hráči, kteří zasáhli do tohoto zápasu. Jednotlivě zmíníme Tomáše Chalupníka, který se po nervózním prvním poločase zklidnil a při dvou šancích potvrdil pověst kanonýra a nasměroval náš tým k další výhře. Rovněž chválíme Jindru Laštovičku, který svým pohybem rozhýbal naši hru a připravil svými přihrávkami dvě úvodní trefy. Za technicky perfektně provedenou standardní situaci chválíme Pavla Pechara, který rovněž zvládl plnit funkci kapitána při vyhrocených výměnách názorů některých hráčů v první půli.

Josef Gall (trenér):

V prvním poločase vládly emoce a na Kratonohách bylo jasně vidět, že chtějí klást větší odpor než před týdnem u nás. Udeřit mohly oba týmy, ale branky jsme se nedočkali. Druhý poločas odšpuntoval dvěma fíkama střelec Tomáš Chalupník (po super náhrách Jindry Laštovičky) a velkou měrou nás nasměroval k vítězství. Dnešní zápas docela sednul celému mančaftu, protože všichni kluci podali dobrý výkon. Chlapáci, odpočiňte si, zregenerujte a doufám, že na jaře navážeme na minimálně stejně kvalitní výkony. Nezapomeňte na únorové soustředění, kde nabereme fyzičku a ještě více stmelíme kolektiv. 🍻😊