Kunčice B vs Nechanice

1 - 3
Konec

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna
29. 8. 2021 17:00 CK VOTROK 3. třída "západ" 2021/2022

Výsledky

Klub1. poločas2. poločasSkóreVýsledek
Kunčice B011Prohra
Nechanice303Výhra

Report

Soldán Petr – Pokorný Ondřej, Šafařík Filip, Ornst Tomáš, Hochmann Pavel (67´ Šafařík Daniel, 78´ Dvořák Tomáš) – Kubišta Petr, Laštovička Jindřich, Pechar Pavel, Novák Radek (92´ Kučera Tomáš) – Pechar Jiří (C), Chalupník Tomáš

Branky:

17´ Pechar Jiří

29´ Novák Radek

43´ Chalupník Tomáš

Čtvrté soutěžní kolo /minulé kolo jsme měli volno/ nás zavedlo k nejbližšímu soupeři co se vzdálenosti obcí týče, a sice do Kunčic k derby s místní rezervou. Vzhledem k tomu, že převážná část našich hráčů ale i realizační tým s Kunčicemi pojila ať už epizodní nebo delší část kariéry, bylo tím utkání do jisté míry specifické. Koření zápasu dodalo jistě i to, že se oba tábory mezi sebou důvěrně znají a v celku protivníka mají své přátele a kamarády. O motivaci tedy bylo dostatečně postaráno.

Toho času se jednalo o souboj čtvrtého se třetím, avšak tento pohled zkresluje, protože týmy v tabulce měly různý počet odehraných partií. Chyběl Adam Plhal, Honza Svoboda, Pepa Steklý, Martin Ziegler a z disciplinárních důvodů David Šauer.

Vstup do zápasu jsme měli výborný a domácí jsme zmáčkli na jejich polovině. Poměrně dobře nám fungoval presink. Již ve druhé minutě jsme zahrávali standardní situaci, ale zeď byla proti. V téže minutě byl ve vápně podivně atakován Jirka Pechar, píšťalka rozhodčího však zůstala němá. První gólovka se zrodila po „námazu“ kunčické obrany a zjevil se v ní Jirka Pechar v 7´, který však váhal se střelou, nakonec obešel brankáře Šandu a prudkou přihrávkou překvapil Radka Nováka, od něhož se míč odrazil do zámezí. Oba si vše vynahradili o deset minut později a v opačném gardu, kdy Radek Novák předložil na vápno Jirkovi Pecharovi a ten střelou po zemi na bližší tyč otevřel skóre – 0:1. I nadále jsme pokračovali v nátlakové hře a byla z toho šance Radka Nováka, Jirky Pechara a Tomáše Chalupníka, bohužel však bez gólového vyústění. Druhé branky jsme se dočkali minutu před završením třetiny utkání. Jindra Laštovička vysunul Radka Nováka, který levou nohou lišácky obstřelil vybíhajícího brankáře Šandu – 0:2. Stále jsme drželi aktivní pojetí, i když už se začali osmělovat i domácí. Nejnadějnější situací Kunčic v úvodním dějství se stala střela Nuna zpoza šestnáctky, která mířila do levé šibenice z pohledu střelce, ale proti byl pozorný Petr Soldán, který perfektní robinsonádou vytěsnil na rohový kop, který jsme odvrátili. S ještě přesnější střelou se vytasil Tomáš Chalupník dvě minuty před přestávkou, jenž předvedl to nejlepší ze svého umění a standardní situaci zakroutil pod břevno a od zad gólmana za brankovou čáru, čímž navýšil naše vedení – 0:3. S prvním poločasem jsme byli spokojeni, přihlížející byli svědky povedených akcí. Vytknout snad lze jen promarněné šance, protože rozdíl ve skóre mohl být vyšší. Chtěli jsme pokračovat v nastoleném trendu (týmovost, bojovnost…). Kunčičtí neměli co ztratit a očekával se jejich tlak a zjednodušení hry.

Druhý poločas začal opatrněji a výrazné šance sházely. Náznaky měly oba celky, žádný z nich však neskončil v síti. Hra se odehrávala především mezi vápny, prim hrály souboje. Domácí vyrovnali hru a měli míč častěji na svých kopačkách. My jsme však působili dostatečně kompaktně a defenzíva pracovala spolehlivě. Přibývalo centrovaných míčů do našeho vápna, které však sbíral brankář Petr Soldán nebo naše obrana. My jsme podnikali nebezpečné kontry. Na konci jednoho z nich byl Petr Kubišta, kterému chyběly centimetry ke skórování. V 60´ se dostali domácí do větší šance, kterou parádně zablokoval Filip Šafařík na rohový kop. Shodou okolností jsme z něho inkasovali, když na zadní tyči dvojice domácích na hranici ofsajdové linie doklepla odražený míč. Obdržený gól s námi nezamával a minuty plynuly. Dan Šafařík nahradil v 67´ Pavla Hochmanna. Za deset minut se Dan bez cizího přičinění skácel k zemi. Naštěstí byl při vědomí a je v pořádku. Ze zápasu z preventivních důvodů odstoupil a jeho místo převzal Tomáš Dvořák. Do konce zápasu zbývalo s nastavením zhruba 15 minut. Hra byla velmi rozkouskovaná nedovolenými zákroky z obou stran, přibývalo žlutých napomenutí. Do zakončení se dostal Tomáš Chalupník a těsně minul. Kunčice odpověděly zakončením Feka, jehož střelu pokryl Petr Soldán a nepřipustil tak eventuální závěrečné drama. V závěru zápasu po narážečce Jindry Laštovičky s Petrem Kubištou druhý zmiňovaný obstřelil brankáře, pokus však mezi tři tyče nemířil. V nastavení vystřídal Radek Novák s bilancí 1+1 a naskočil Tomáš Kučera. Zbylé minuty jsme zkušeně dohráli a následně rozhodčí Vízek odpískal konec. Trio v pruhovaném utkání celkem zvládlo, byť to v bouřlivé atmosféře nemělo lehké.

Hrálo se férové utkání z obou stran v burácející atmosféře. Pochválit je třeba KAŽDÉHO jedince, který se JAKKOLIV přičinil k výhře. Vypíchnout je třeba týmový a obětavý výkon, nastavení mysli, odhodlanost, nasazení, koncentraci, kompaktnost, a to srdíčko, jak říkává Franz Straka… Působili jsme jako tým a všichni jeho členové táhli za jeden provaz. Od brankáře až po náhradníky skvělý výkon. Speciální pochvalu za tento zápas zaslouží záložní řada, která odvedla obrovské penzum poctivé práce. Pomáhala v defenzívě a síla jí zbyla i na podporu ofenzívy. Obrana nepouštěla domácí do šancí a svoji zásluhu na tom jistě má Tomáš Ornst, jenž „vygumoval“ nebezpečné hráče Kunčic, a co víc – Ondra Pokorný několika přesně mířenými skluzy přerušoval akce soupeře. Prosadil se útok. Proto si myslíme, že je naše vítězství zasloužené.

Josef Gall (trenér):

Jsme na hráče hrdí. Z týmu sršela obrovská vůle uspět. Utkání zvládli po všech stránkách a kvalitního soupeře přehráli. Chlapáci, jen tak dál! Udělali jste nám radost a byl to zážitek, děkujeme.

Nechanice

31Soldán Petr Brankář
77Pokorný Ondřej Obránce
98Šafařík Filip Obránce
3Ornst Tomáš Obránce
6Hochmann Pavel 66 Záložník
23Kubišta Petr Záložník 28'
10Pechar Pavel Záložník 75'
15Laštovička Jindřich Záložník 29'
80'
21Novák Radek Záložník 29'
17'
13Pechar Jiří Útočník 17'
40Chalupník Tomáš Útočník 43'
87'
66Šafařík Daniel 8 Záložník
8Dvořák Tomáš 66 Záložník 87'
26Kučera Tomáš Obránce
9Kohoutek Ladislav Útočník
82Forman Martin Útočník