Lhota p. L. vs Nechanice

13. 8. 2023 17:00 DAHASL Okresní přebor 2023/2024

Lhota p. L.101Remíza
Nechanice101Remíza

Petr Soldán – Ondřej Pokorný (46´ Tomáš Ornst), Jiří Pechar (C), Pavel Pechar – Pavel Stránský (81´ Luboš Kalenský), Filip Šafařík, Jindřich Laštovička, Marek Chudoba (46´ Daniel Denk) – Josef Tošovský (59´ Kristián Čáp), Tomáš Chalupník, David Šauer

2´ Josef Tošovský

Úvodní kolo ročníku 23/24 jsme sehráli ve Lhotě pod Libčany v duelu s místním Sokolem.  V přípravě jsme stříleli spoustu gólů, což jsme samozřejmě chtěli přenést i do „ostrého“ utkání. Zároveň jsme věděli, že zápasy Lhoty jsou spíše o menším počtu branek. Do utkání nezasáhl Pavel Hochmann, Lukáš Vencl, Tomáš Dvořák, Radek Novák, Petr Kubišta a Láďa Kohoutek. Trenér neochvějně, tak jako celou přípravu, zvolil ofenzivnější rozestavení.

Po kratičkém oťukávání přenesl Pavel Pechar z postu levého stopera míč křížem za domácí obranu na rozběhnutého Pavla Stránského, který odcentroval do vápna. O míč jsme svedli souboj a ten prošel až k osamocenému Pepovi Tošovskému, který pohodlně do odkryté části branky vstřelil první gól – 2´ 0:1. Paradoxně nám rychlá vstřelená branka příliš nepomohla, protože postupem času vázla kombinace a hra byla z obou stran rozháraná. Hrálo se od vápna k vápnu bez výrazných brankových příležitostí. V 17´ po našem rohovém kopu podnikli domácí rychlý brejk, který zastavil Pavel Stránský za cenu žluté karty. V další akci posoudil hlavní rozhodčí přifilmovaný pád domácího útočníka jako faul. Následnou standardku jsme nepohlídali a centr letící do malého vápna Lhota procpala na bližší tyč za záda Petra Soldána. Ve 23´ vyrovnáno 1:1. Po obdržené brance jsme byli aktivnější my, jenže velkou šanci Pavla Stránského vyrazil brankář a o chvíli později odražený míč Jindra Laštovička za brankáře dostal, jenže před brankovou čarou míč odvrátil obránce. Lhota spoléhala na brejky a své rychlonohé útočníky. Do vážného ohrožení naší branky se však domácí nedostali. V 35´ přiostřil svůj zákrok Filip Šafařík, za což obdržel žluté napomenutí. Útok byl občas odříznutý a bez potřebného servisu, proto se několikrát naši forvardi stahovali k půlící čáře pro míč. Příležitost ke změně skóre si už týmy nevypracovaly, takže se do šaten odcházelo za smírného stavu.

Do druhého dějství přišli dva noví hráči. Ondru Pokorného vystřídal Tomáš Ornst a Máru Chudobu Dan Denk. Chvílemi jsme působili dobrým dojmem, chvílemi naše hra připomínala spíše chaos. Lhota hrálo tím svým stylem a my se ne a ne dostat do tempa. Do šance se prodral Tomáš Chalupník, ale místo přihrávky zvolil razantní střelu levou nohou, která skončila mimo bránu. Územní převaha je spíše na naší straně, ale znovu hrajeme pouze po vápno. Přibývá soubojů, debatování, hra je rozkouskovaná a čas plyne. Domácí jsou s remízou viditelně spokojení, protože s rozehrávkou nespěchají. V 59´ střídáme. Pepu Tošovského nahrazuje Kristián Čáp. Ve zbývající půl hodině chceme vstřelit kýžený gól. Z půl hodiny se čistého času odehrálo možná tak 10 minut. Žlutí se, diskutuje, rozhodčí píská i neviditelné kontakty. Občas je jeho výrok překvapením pro všechny. Když se hraje, tak do vápna soupeře létá spousta centrů a dlouhých balonů, jenže ty jsou příliš prudké nebo přetažené. Čím více se čas nachyloval, tak se na naše kopačky drala nervozita a křeč. Do hry ještě vstoupil Luboš Kalenský, který v 81´ nahradil dobře hrajícího Pavla Stránského. V 88´ zahráváme zajímavou standardní situaci. Exekutor Tomáš Chalupník trefí ve zdi ruku soupeře, hraje se dál a míč ve shluku těl končí znovu na ruce lhoteckých. Sudí chvíli přemýšlí a odpíská, ale raději konec zápasu.

Mač nám nevyšel výsledkově ani herně. Vypadalo to, že jsme bojovali nejen proti Lhotě, ale kolikrát i proti sobě. Nedařilo se dle představ, ale takový je fotbal. Napravit reputaci budeme chtít v dalším kole doma proti Libřicím.

10Pechar Pavel Obránce
66Stránský Pavel 2 Záložník 17'