31. 8. 2019 17:00 AM GNOL 4. třída A muži 2019/2020

Dvořák Tomáš (70′ Kubišta Roman), Matoušek Jaroslav, Svoboda Jan, Ornst Tomáš
Šafařík Filip (46′ Diviš Petr), Hochmann Pavel (70′ Forman Martin), Pechar Pavel, Trutnovský Radek (46′ Steklý Josef)
Ziegler Martin (69′ Safařík Daniel), Pechar Jiří /K/

Branky: Pechar Jiří 3x, Šafařík Daniel 2x, Ziegler Martin, Šafařík Filip

Na dobře připraveném trávníku jsme nastoupili v téměř kompletní sestavě a se snahou konečně odehrát pěkný zápas a užít si jej všichni aktéři – hráči na hřišti, funkcionáři i početní diváci. Tradičně jich dorazilo hodně i z Nechanic. Máme novou stoperskou dvojici Matoušek, Svoboda, na hrotu útoku se objevil od začátku kapitán Jiří Pechar.
Soupeř nastoupil v sestavě bez posil z prvního týmu a na hře to bylo znát. Domácí se snažili o kombinační fotbal, my rovněž. Byli jsme rychlejší i důraznější v ofenzivní hře a po dvou šancích již udeřilo ve 14′, kdy byl faulován Jiří Pechar a nařízený PK proměnil Martin Ziegler – 0:1. Šanci na vyrovnání mají domácí, ale prudkou střelu z TK vyráží Kvasnička. Ten vyřeší i nepříjemný centr z pravé strany a před dotírajícím útočníkem míč pokryje. Po bratrské spolupráci a vyšachování domácí obrany v 19′ navyšuje Jiří Pechar – 0:2. Rozhodnutí zápasu a uklidnění do naší hry i do srdcí fanoušků přichází v minutě 27., kdy se po centru z TK Pavla Pechara prosazuje Jiří Pechar – 0:3. Vysoké vedení nás však uklidnilo asi až moc a do konce poločasu se odehrává průměrný boj bez pěkných akcí a s minimem šancí a to z obou stran.

Druhý poločas hrajeme opět se změnami v sestavě, poprvé však nevynucenými nepříznivým stavem, ale snahou nechat zahrát všechny hráče na lavičce. Již v 50′ přidává další branku Filip Šafařík po ideální průnikové přihrávce – 0:4. V 57′ kompletuje hattrick Jiří Pechar – 0:5. Poté se přibližně dvacet minut moc nehraje, náš tým není hladový po dalších gólech. Osmělují se i domácí a výsledkem je nařízení PK po hraní rukou. Brankář Kvasnička však udržuje čisté konto – domácí střílí do břevna. Čisté konto však není Lukáši Kvasničkovi přáno, domácí v 73′ snižují po rohovém kopu – 1:5. Tato branka nás probrala a v závěrečných deseti minutách si vytváříme vícero šancí. Nejprve se prosazuje střídající Dan Šafařík po střele bodlem v 83′ – 1:6. Poslední branku střílí opět Dan Šafařík po vyšachování domácí obrany – 1:7 v 89. minutě.
Zasloužené vítězství, které si užili jak hráči, tak i příznivci hostí. Máme 10 bodů ze 4 zápasů a nálada je výborná. Přesto je třeba zůstat nohami na zemi. Netrénujeme na velkém hřišti a soupeři zatím byli hratelní.

Josef Gall, trenér: Konečně jsme vstřelili první branku utkání, vypracovali si i pěkné kombinační akce a nastříleli 7 gólů. I přes několik hluchých pasáží jsme utkání zvládli s přehledem. Soupeř byl snaživý, ale těžší nás teprve čekají v dalším průběhu podzimu. Máme první hattrick jako další zápis do kroniky nechanického fotbalu vedle prvního gólu.