Libřice vs Nechanice

30. 3. 2024 16:30 DAHASL Okresní přebor 2023/2024

Libřice101Prohra

Petr Soldán – Ondřej Pokorný (66´ Marek Chudoba), Jiří Pechar (C), Filip Šafařík, Luboš Kalenský – Kristián Čáp, Jindřich Laštovička, Pavel Pechar (84´ Ladislav Kohoutek), Tomáš Chalupník, David Šauer – Michal Klouzek

12´ Kristián Čáp

26´ Kristián Čáp

27´ Tomáš Chalupník

34´ Jindřich Laštovička

62´ Tomáš Chalupník

87´ Michal Klouzek

Předposlední březnový den jsme zajížděli do Libřic, kde jsme se střetli se sportovním klubem Slavia Libřice. Vzájemné zápasy bývají bohaté na góly, takže se předpokládalo divácky atraktivní střetnutí. Utkání z lavičky odkoučoval hrající trenér Láďa Kohoutek. Do sestavy nemohl zařadit absentujícího Tomáše Ornsta, Pavla Hochmanna, Dana Denka, Radka Nováka, Petra Kubištu, Matěje Vošmika a Pavla Stránského.

Na hrbolatém terénu jsme od začátku působili jistěji a byli více na míči. Pohyb spolu s kombinací našich ofenzivních hráčů dělal domácím problémy a ti si několikrát pomohli nedovoleným zákrokem. Volný přímý kop si však cestu za záda brankáře nenašel. Ve 12´ nacentroval z levé strany Michal Klouzek a zadní tyč ukázkově zavřel Kristián Čáp, který uklidil míč do sítě o zlomek vteřiny dříve, než byl bolestivě dohrán gólmanem – 0:1. V další akci si Tomáš Chalupník ve vápně zasekl balón a byl povalen domácím obráncem. K zahrání penalty se postavil Jirka Pechar, ale skóre nenavýšil, protože jeho pokus skončil na rukavicích brankáře, který vytěsnil na rohový kop. Druhý gól přišel ve 26´ a byl podobný prvnímu. Tomáš Chalupník střílí levačkou a na zadní tyči znovu připravený Kristián Čáp, který nasměruje míč do šibenice – 0:2. Hned z další akce, která se rozjela už v zadních řadách, vybídl Ondra Pokorný nastartovaného Tomáše Chalupníka, který si postrčil míč před vybíhajícím brankářem a z úhlu pravačkou mířil přesně – 0:3. Opaření domácí vstřebávají těžký direkt, čehož jsme využili a vypracovali si další šanci, kterou kolmicí vytvořil Pavel Pechar, ale tentokrát jsme v zakončení úspěšní nebyli. V další akci, po dlouhém výkopu Petra Soldána, už si Pavel asistenci připsal, když posunul Jindrovi Laštovičkovi a ten levačkou na přední tyč překvapil gólmana, který nereagoval – 34´ a 0:4. Pořád nemáme dost a zrodí se další příležitost. Míč se dostal na křídlo, odkud David Šauer našel nabíhajícího Jindru Laštovičku, který prázdnou bránu přestřeluje. Osmělí se i Libřice, kdy skákavou střelu vyrazí Petr Soldán na rohový kop. Ve 36´ Luboš Kalenský vypíchává útočníkovi na další rohový kop, ze kterého už se domácí prosazují, když se nejlépe zorientují ve skrumáži a odražený míč napálí do sítě – sníženo na 1:4 a tento stav vydrží až do poločasového hvizdu.

Po obrátce jsme čekali libřický nápor, který se však nekonal. Utkání pozvolna ubíhá a koncentrace všech hráčů už není taková jako na začátku. Kupí se nepřesnosti a zdá se, že domácí už nemají sílu na zvrat v utkání. Další zápis do střelecké listiny přidá Tomáš Chalupník po přihrávce Jindry Laštovičky v 62´. Z levé strany Tomáš, vytlačován beky, postupuje na brankáře, kterého si obhodí a znovu najde způsob, jak dopravit míč do sítě – 1:5. Na druhé straně hřiště Libřice vyprodukují nenápadnou střelu, která trefuje vnější tyč. Poté zdánlivě snadná situace mohla skončit nešťastně, když domácí centrovali před bránu, kde nebyl jediný jejich hráč, ale Filip Šafařík do míče sáhnul, takže Petr Soldán se musel po míči natáhnout, aby zamezil gólu. V 66´ přepouští své místo po kvalitním výkonu Ondra Pokorný Marku Chudobovi. Na tříbrankové odpoledne útočil Tomáš Chalupník, který znovu postupoval vstříc brankáři, když ho z hloubi pole vysunul Jirka Pechar, ale tentokrát brankář velmi dobře vyběhl a míč vyrazil. Postupně se nám naskýtají možnosti po mnoha brejkových situacích, ale ne a ne je zdárně vyřešit. Volíme těžká řešení, zapojujeme patičky apod. Vzhledem k průběžnému stavu si to můžeme dovolit. V 84´ přichází na trávník Láďa Kohoutek, jenž nahrazuje Pavla Pechara. Gólový účet završil těsně před vypršením řádné hrací doby Michal Klouzek, který dostal výbornou přihrávku od vysunutého Filipa Šafaříka a z nelehké situace se nemýlil – 1:6. Zajímavostí je, že hlavní rozhodčí si celý zápas vystačil bez udělení žluté karty.

Druhý jarní zápas za námi a 6 bodů na kontě, takže panuje spokojenost. Dnes jsme byli jasně lepší a po zásluze vyhráli. Vypracováváme si šance, což je samo o sobě dobré a dnes se nám poměrně dařilo je i využívat. Dobře zahrály všechny řady od brankáře po hroťáka a fungovali jsme jako tým. Fotbal nás a snad i příznivce dnes bavil, a to je nejdůležitější.

2Kalenský Luboš Obránce
98Šafařík Filip Obránce 87'