Lovčice vs Nechanice

28. 4. 2024 15:00 DAHASL Okresní přebor 2023/2024

Lovčice000Prohra

Petr Soldán – Ondřej Pokorný (40´ Petr Kubišta), Jiří Pechar (C), Filip Šafařík, Luboš Kalenský – Pavel Stránský, Jindřich Laštovička, Michal Klouzek, Marek Chudoba (80´ Pavel Pechar), David Šauer, Tomáš Chalupník

5´ Tomáš Chalupník

36´ Pavel Stránský

53´ Pavel Stránský

76´ Pavel Stránský

82´ Pavel Pechar

Soutěž se přehoupla do své poslední třetiny a nás čekal v rámci nedělního 20. kola přímý souboj o 2. místo proti domácímu Sokolu Lovčice. Před zápasem měly oba týmy na svém kontě shodně 43 bodů. K dispozici pro dnešek nebyl Tomáš Ornst, Pavel Hochmann, Dan Denk, Radek Novák, Matěj Vošmik a Kristián Čáp.

Trenérské duo Láďa Kohoutek a Pavel Pechar malinko zamíchalo s rozestavením a sestavou, což se později ukázalo jako vhodné a fungující. Od úvodního výkopu jsme byli dobře nastavení, což se promítlo v brzký gól, kdy David Šauer před půlící čárou vyhrál hlavičkový souboj a poslal do úprku Tomáše Chalupníka, který za zády udržel obránce a procedil míč pod brankářem do sítě – 5´ a vedeme 0:1. Domácí odpověděli nebezpečnou akcí vedenou po své pravé straně a centru, který před útočníkem vychýlil Petr Soldán, čímž mu znemožnil skórovat. Pak si příliš lehkovážně počínal Filip Šafařík, ale nebezpečnou střelu dokázal Petr Soldán vyrazit. Kombinačně máme navrch a využíváme celé šíře hřiště. Pavel Stránský se právě od pravé lajny dostal do zakončení, jenže mířil do boční sítě. Další příležitost přinesly rohové kopy dobře zahrávané Tomášem Chalupníkem. Po jednom z nich prodloužil David Šauer hlavou na zadní tyč a Jirkovi Pecharovi chyběl půlkrok, aby mohl ideálně zacílit. Další gól přišel ve 36´, kdy si Tomáš Chalupník přebral míč, otočil se a ideální přihrávkou za obránce vybídl nabíhajícího Pavla Stránského, který se trefil přesně – 0:2. Ve 38´ si v souboji způsobil zranění Ondra Pokorný, který nebyl schopen dále pokračovat ve hře a střídá ho Petr Kubišta ve 40´. Ten ihned uplatnil svoji muskulaturu, když odstavil útočníka v souboji. Chvilku poté nám Petr přichystal nepříjemné chvilky, když zahrával malou domů, které se zmocnil útočník. Kličku našemu brankáři neudělal, zvolil přihrávku na svého parťáka v útoku, kterou zastavil a odvrátil do bezpečí Jirka Pechar. Za pár minut odpískal rozhodčí poločas.

Zápas máme dobře rozehraný, nicméně stále musíme být aktivní a koncentrovaní. Navíc všichni známe Csaplárovu past s dvoubrankovým vedením. Nechtěli jsme připustit soupeřovo snížení, které by ho dostalo na koně a sami jsme chtěli třetí brankou rozhodnout. Nastala druhá varianta. Petr Soldán odkopl bodlem středem hřiště, míč se štěstím prošel přes domácího záložníka k Jindrovi Laštovičkovi, který vysunul Pavla Stránského, a ten si se zakončením poradil na jedničku – 53´ a stav utkání 0:3. Do další šance se prodral David Šauer, ale namísto střely se utopil v kličkách. Další gólovky na sebe nenechaly dlouho čekat. Tomáš Chalupník z trestňáku nádhernou střelou orazítkoval tyč, kdy ke gólu chybělo pár centimetrů. Poté se těžiště hry odehrávalo napravo, kam se také přesunula celá lovčická obrana a míč doputoval na opačnou stranu do vápna ke zcela nekrytému Marku Chudobovi, jenže ten bránu přestřelil. Zahrozili také domácí, kdy útočník z velkého úhlu nastřelil tyč. Na další změnu skóre si tak přítomní diváci počkali do 76´, kdy se do vápna prokličkoval Tomáš Chalupník a po sérii odrazů se míč dostal k volnému Pavlu Stránskému, který neměl problém zavěsit a korunovat tak svůj výborný výkon čistým hattrickem. Kvalitní pravá lovčická strana se snaží o čestný úspěch, ale ztroskotává na dobře hrajícím Luboši Kalenském. V 80´ střídá Marka Chudobu Pavel Pechar a téměř ihned se zapíše do střelecké listiny. Nasadil jesle protihráči a centroval na nabíhajícího Jindru Laštovičku, který svým pohybem dokonale zmátl gólmana, a nechal míč projít do sítě na zadní tyč – 82´ a 0:5. Zbývajících 10 minut se v poklidu odehraje a poté zazní konečný hvizd.

Dnešní utkání se nám vyvedlo a místy jsme předváděli i kvalitní podívanou. Brankář za svá záda nepropustil jediný míč, obrana hrála většinu zápasu 1 na 1, záloha odvedla obrovské penzum poctivé práce nahoru i dolů a útok znamenal po celý zápas pro soupeřovu obranu hrozbu. Každý si splnil svoji úlohu a hle, výsledek se dostavil a ještě nás to bavilo…

98Šafařík Filip Obránce
2Kalenský Luboš Obránce