Lužec n. C. vs Nechanice

0 - 7
Konec

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna
23. 4. 2022 17:00 CK VOTROK 3. třída "západ" 2021/2022

Výsledky

Klub1. poločas2. poločasSkóreVýsledek
Lužec n. C.000Prohra
Nechanice437Výhra

Report

Dvořák Tomáš – Hochmann Pavel, Pechar Jiří (C), Šafařík Filip, Kalenský Luboš (30´ Soldán Petr) – Kubišta Petr (60´ Kohoutek Ladislav), Pechar Pavel, Laštovička Jindřich, Šauer David (62´ Forman Martin) – Němec Tomáš, Chalupník Tomáš

Branky:

2´ Kubišta Petr

15´ Laštovička Jindřich

40´ Chalupník Tomáš

42´ Chalupník Tomáš

49´ Laštovička Jindřich

77´ vlastní

80´ Chalupník Tomáš

V dalším kole jsme cestovali do Lužce nad Cidlinou. Hrací plocha zdaleka nebyla v ideálním stavu, míč na ní neposlušně poskakoval. Chtěli jsme do utkání dobře vstoupit a co nejdříve ho rozhodnout v náš prospěch. K dispozici nebyl Tomáš Ornst, Tomáš Kučera, Ondra Pokorný, Pepa Steklý a Marek Chudoba.

Při rozcvičce před utkáním jsme si ověřili, že kombinace opravdu bude složitější. Přesto jsme se vzájemně nabádali, že se pokusíme hrát po zemi, jednoduše a účelně. Vyplatilo se hned v zárodku mače, kdy jsme se postupnou kombinací dostali k vápnu domácích, David Šauer z levé strany odcentroval před bránu, kde hlídkoval Petr Kubišta, ten z otočky vypálil a byť mu střela nesedla, dohopsala za záda brankáře – 2´ a 0:1. Ideální scénář. Nadále máme územní převahu se sérií rohů a z jednoho takového odskakujeme na dvoubrankový rozdíl. V 15´ po rohovém kopu Tomáše Chalupníka se ve změti těl k balonu prodral Jindra Laštovička a v pádu krkolomně trefil k tyči – 0:2. Lužec spoléhal na nakopnuté míče, za kterými sprintovali jeho ofenzivní hráči. Přesně taková byla i situace ve 30´, kdy dlouhý nákop propadl za naši obranu, z brány vystartoval Tomáš Dvořák a postavil se útočícímu hráči domácích do cesty. Ten si míč posunul a před velkým vápnem spadl. Rozhodčí Hruška vytáhl červenou kartu, zápas tedy pro Tomáše předčasně skončil a do brány musel Luboš Kalenský, který ihned čelil přímému kopu, s nímž si nadvakrát poradil. O chvíli později se do brány postavila naše stabilní jednička Petr Soldán na úkor indisponovaného Luboše Kalenského, který si na začátku utkání poranil koleno. Byť jsme hráli v deseti, tak na hřišti to bylo znát pramálo. Domácí sem tam zahrozili, ale k situaci vyloženě volající po gólu se nedostali. Petr Soldán do konce utkání působil jako libero, jehož hlavní činností bylo rozdávat míče spoluhráčům. Lužec spoustu akcí přerušil nedovoleným zákrokem, tudíž byla hra rozkouskovaná a my se dostávali ke standardním situacím. Další branku jsme oslavili ve 40´, kdy Pavel Hochmann z pravé strany oslovil Tomáše Chalupníka, jenž si míč propustil za sebe a utěšenou ranou z úhlu trefil dolní kout branky – 0:3. O dvě minuty později se Tomáš postavil k přímému kopu a s částečnou pomocí větru rozvlnil síť znovu – 0:4. Za tohoto průběžného stavu jsme odcházeli na poločasovou přestávku.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil, jen hlavně z naší strany opadlo nasazení. Pátý gól přišel záhy po obrátce. Míč putoval po trase Jirka Pechar – Tomáš Němec – Jindra Laštovička až k vápnu, kde si ho Jindra navedl na levačku a s lehkou tečí defenzívy zvýšil na 0:5. Od tohoto momentu se tempo mnohdy blížilo utkání starých gard. Občas jsme hru zrychlili a k vidění byly slušné pasáže. Lužec stále sympaticky dotíral a snažil se zaznamenat čestný úspěch. V 60´ odstupuje Petr Kubišta a přichází Láďa Kohoutek. V téže minutě svedl souboj o míč Tomáš Chalupník s domácím bekem, který do Tomáše ostře zajel, ten se bránil a výsledkem byla žlutá karta pro oba zúčastněné. Následně si mění post Pavel Pechar s Filipem Šafaříkem, když Filip touží vyniknout v ofenzívě. Má na noze i gól, jenže jednou si šlápne na míč a podruhé přehodí brankáře i s celou brankou. V 62´ má pro dnešek odpracováno David Šauer a do hry vstupuje Martin Forman. Čas plyne a další změna skóre přichází v 77´, kdy Tomáš Němec ostrým přízemním centrem hledá v pokutovém území spoluhráče, u balonu je první obránce Lužce, kterému vyjde naprosto báječně krok a pumelicí vyhání pavouky ze šibenice poté, co trefuje vlastní síť – 0:6. V dalších náznacích Tomáš Chalupník volí střelbu místo přihrávek, které by v daný moment byly asi vhodnějším řešením. Dalšího hattricku za Nechanice dosahuje Tomáš Chalupník v 80´, když po přihrávce Jindry Laštovičky mírně z pravé strany propálí brankáře. O několik minut později sudí Hruška závěrečným hvizdem končí utkání.

Zápasy v Lužci nebývají pro naše chlapce oblíbené, nicméně sehrát se musí. Brzká branka nám přišla vhod a postupně jsme přidávali další góly. Mrzí červená karta pro Tomáše Dvořáka, který zaskočil na postu brankáře a čeká ho, pravděpodobně, jednozápasová stopka. Doufáme, že zranění Luboše Kalenského nebude vážnějšího charakteru. Naopak mj. těší stálá branková potence Tomáše Chalupníka.

Josef Gall (trenér):

Oproti minulému týdnu diametrálně jiný zápas. Špatná tráva, nefotbalový soupeř, naše koncentrace taky nebyla u všech hráčů optimální. Některé akce se nám povedly více, jiné méně. V konečném součtu jsme spokojení, kluci zápas vzhledem k podmínkám zvládli dobře, tímto jim děkuju. V úterý se uvidíme na tréninku.

Nechanice

1Dvořák Tomáš Brankář 30'
6Hochmann Pavel Obránce 40'
13Pechar Jiří Obránce
98Šafařík Filip Obránce
2Kalenský Luboš 31 Obránce
23Kubišta Petr 9 Záložník 60'
10Pechar Pavel Záložník
15Laštovička Jindřich Záložník 15', 49'
80'
17Šauer David 82 Záložník 2'
11Němec Tomáš Útočník 49'
40Chalupník Tomáš Útočník 40', 42', 80'
15'
60'
31Soldán Petr 2 Brankář
9Kohoutek Ladislav 23 Útočník
82Forman Martin 17 Útočník
66Šafařík Daniel Záložník
16Pechar Jiří st. Záložník