Lužec n. C. vs Nechanice

15. 8. 2020 17:00 DAHASL 4. třída skupina B 2020/2021

Lužec n. C.000Prohra

Němec Jan – Pokorný Ondřej (70′ Forman Martin), Svoboda Jan, Pechar Pavel, Ornst Tomáš (62′ Kohoutek Ladislav) – Kubišta Petr, Laštovička Jindřich, Ziegler Martin (55′ Hochmann Pavel), Steklý Josef (60′ Dvořák Tomáš) – Pechar Jiří, Šafařík Filip

24′ Šafařík Filip

41′ Kubišta Petr

73′ Laštovička Jindřich

89′ Pechar Pavel

K úvodnímu zápasu nové sezóny jsme po vynucené jarní pauze zaviněné koronavirem odjížděli autobusem natěšeni do Lužce nad Cidlinou. Přivítalo nás tvrdé a nerovné hřiště s četnými trhlinami, které jsme se společně s domácími snažili zasypat zeminou před zahájením utkání. Přesto to nebylo příliš platné…

Samotný zápas byl, jako téměř každý premiérový, zpočátku nervózní se spoustou nepřesných nahrávek. Ačkoli jsme si vytvořili tlak a v úvodních minutách se ocitli několikrát sami před brankářem, zakončení bylo nepřesné či nedůrazné. Úvodní pasáž byla neurovnaná, i přesto jsme se ale dopracovali k zakončením, ovšem zařízení jsme netrefovali ani z vyložených pozic. První branku utkání přinesla až série kvalitně zahraných rohových kopů Martina Zieglera, kdy se po závaru a dvou zablokovaných střelách prosadil po přistrčení Jindry Laštovičky důrazný Filip Šafařík – 0:1. I nadále jsme měli převahu a drželi míč na svých kopačkách, ale bohužel jsme pokračovali i ve festivalu zahozených nabídnutých příležitostí. Uklidnění hráčů, realizačního týmu i fanoušků přinesla 41′, kdy se z levé strany prokličkoval Jiří Pechar až do vápna a jeho zpětnou tečovanou přihrávku proměnil tvrdou a přesnou střelou Petr Kubišta v gól na 0:2. Za tohoto stavu se odcházelo k poločasové přestávce. Nutno podotknout, že se hrálo za horkého počasí a aktéři zaslouží pochvalu za aktivitu a snahu hrát kombinační fotbal.

Druhý poločas pokračoval v nastaveném trendu, tj. naše územní převaha a nedotažení několika slibně se rozvíjejících akcí. Na našich hráčích byla opět patrná snaha o kombinaci, která však byla i s přispěním nerovnému terénu plná nepřesností. Postupem času přibývaly vyložené šance a také přibývali další hráči, kteří je spolehlivě zahazovali. Přesto jsme měli zápas plně pod kontrolou a díky dobré defenzivní práci naší obrany ohrozili domácí naši branku pouze sporadicky propagačními střelami ze střední vzdálenosti, se kterými si bez problémů poradil náš nový brankář Honza Němec. Navýšit skóre se nám podařilo až v 73′ Jindrou Laštovičkou, který převzal přihrávku z hloubi pole od Honzy Svobody, nerozpakoval se a střelou zpoza vápna k bližší tyči zvýšil na 0:3. Od tohoto stavu se zápas již pouze dohrával, domácí neměli sílu ani kvalitu na zvrat. I ve zbývajícím čase jsme nadále utvrzovali všechny přítomné, že ani vyložené šance nemusí končit gólem. Poslední slovo zápasu si vzal v 89′ stoper Pavel Pechar, který se vysunul k pokutovému území domácích, narazil si míč s Jindrou Laštovičkou a nadvakrát prostřelil brankáře – 0:4.

Co nám první utkání ukázalo? Kvalita a šíře týmu se nepochybně zvedla díky příchodům nových hráčů. I při absencích (dovolené) máme možnost využít pěti vyrovnaných střídání. Herní projev po prvním zápase a s ohledem na kvalitu hřiště a okolní vlivy nelze relevantně posoudit. Doufáme však, že v dalších zápasech půjde kvalita nahoru.

Jiří Pechar (zastupující trenér):

První zápas jsme vyhráli, ale … Děkuji všem za zvládnutí emočně velmi vypjatého zápasu. Těším se a pevně věřím, že další utkání sezóny již budou bezproblémová a klidná.

32Němec Jan Brankář
29Svoboda Jan Obránce 73'