18. 8. 2019 10:00 AM GNOL 4. třída A muži 2019/2020

Pokorný Ondřej (46′ Gall Martin), Matoušek Jaroslav, Pechar Jiří /K/, Ornst Tomáš
Šafařík Daniel (69′ Pechar Pavel), Svoboda Jan, Novák Radek (31′ Hochmann Pavel), Brožek Radovan
Steklý Josef (61′ Ziegler Martin), Šafařík Filip (46′ Trutnovský Radek)

Branky: Pechar Jiří 2x, Ziegler Martin, Šafařík Daniel, Hochmann Pavel

Druhé utkání začalo dlouhým nákopem domácích a k překvapení naší obrany i brankáře se k míči dostal domácí útočník a přehodil brankáře – 1:0. Naše hra byla statická, byly znát změny v sestavě vyvolané porušením životosprávy. Špatně jsme řešili situace u branky hostí, kdy jsme se snažili kombinovat namísto zakončení. Domácí nás tedy potrestali ve 24′, kdy po naší levé straně se dostali až na malé vápno – 2:0. Odstupuje zraněný Novák, kterého nahrazuje Hochmann. O deset minut později jsme byli zralí na ručník, domácí navýšili na 3:0, hattrick vstřelil Filip Kotlant. Naštěstí pro nás se v poslední minutě poločasu prosadil Dan Šafařík, který po centru z levé strany přetlačil stopera a na zadní tyč snižuje – 3:1.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s dalšími změnami v sestavě, opět došlo k vysunutí J. Pechara a to do středu zálohy a v 52′ po akci Trutnovského se do šibenice trefuje z 18 metrů Pavel Hochmann – 3:2. Přesně po hodině je vyrovnáno, kdy se prosazuje v pokutovém území Jiří Pechar – 3:3. V těchto chvílích se hra přelévá od jedné branky k druhé a je pravděpodobné, že kdo vstřelí branku, neprohraje. Skóre otáčíme my v 75′, kdy po kombinaci Pechar, Hochmann střílí Martin Ziegler – 3:4. Zbytek utkání je velmi nervózní, my neproměňujeme dvě šance a domácí nastřelují břevno. V poslední minutě zahrávají domácí RK, po závaru před naší brankou odkopáváme, jdeme do brejku 3 na 1, ale situaci překombinujeme. Naštěstí se dostáváme opět k míči vyraženém brankářem domácích a Jiří Pechar utkání rozhoduje po kličce brankáři – 3:5.
Asi zasloužené vítězství, které se však rodilo velmi těžce. Špatný první poločas, druhý již přinesl několik pěkných fotbalových akcí včetně krásných branek. Jen je nutné hrát od začátku. Takovéto obraty nepřijdou každý zápas.

Josef Gall, trenér: Opět změny v sestavě vynucené dovolenou, ale i přístupem hráčů. Utkání začalo naší chybou v defenzívě. Hra byla nedůrazná, bez zakončení a domácí po zásluze vedli 3:0. Nám pomohl gól Dana Šafaříka do šatny a zejména pohovor o přestávce v kabinách včetně změn v sestavě. Rovněž střídání se povedlo, když druhou pěknou branku zařídili Trutnovský a Hochmann, rozhodující branku pak Ziegler. Máme první vítězství v soutěži a těšíme se na další zápas.