28. 10. 2023 14:30 DAHASL Okresní přebor 2023/2024

Petr Soldán – Filip Šafařík, Jiří Pechar (C) (46´ Petr Kubišta), Pavel Pechar (41´ Josef Tošovský), Luboš Kalenský – Radek Novák (79´ Matěj Vošmik), Jindřich Laštovička, Lukáš Vencl, Kristián Čáp, David Šauer – Daniel Denk (25´ Michal Klouzek)

Branky:

16´ Daniel Denk

47´ Michal Klouzek

Ve 12. kole jsme zajížděli do Hradce Králové, konkrétně do místní části Malšovice, kde jsme se utkali s místním Sokolem. Dle postavení obou týmů v tabulce se očekával vyrovnaný zápas. Trenéři nemohli využít služeb Tomáše Ornsta, Pavla Hochmanna, Ondry Pokorného, Tomáše Dvořáka, Marka Chudoby, Pavla Stránského a Tomáše Chalupníka.

Začátek byl opatrný a takový rozháraný. Oba mančafty byly spíše zatažené a čekaly v připraveném bloku. První vzrušení obstaral centrovaný míč do našeho vápna a srážka hlavami Jirky Pechara s domácím hráčem, který měl tržnou krvácivou ránu, na což Malšovice reagují střídáním v 8´ zápasu. Posléze jsou mírně aktivnější Malšovice, ale vede to pouze k rohovým kopům. K vážnému ohrožení se nepropracují. Oběma stranám vázne předfinální a finální řešení situací. Co se nedařilo nám za nás obstarali domácí, když nepřesnou přihrávkou poslali do úniku Dana Denka, ten při úniku zvedl hlavu a chytrým lobem o tyč otevřel v 16´ skóre zápasu – 0:1. Z výhody jsme se však dlouho neradovali. Za pár minut později Luboš Kalenský na hranici kruhu tělem odstavil útočníka, jenže rozhodčí v souboji viděl nedovolený zákrok a nařídil volný přímý kop proti nám. Vystavěli jsme vysokou zeď, takže útočník Malšovic volil střelu na opačnou stranu a uspěl. Petr Soldán si ukročil za zeď a už se nestihl vrátit zpátky, vyrovnáno ve 20´ 1:1. O další 2 minuty později předvedl nepěkný zákrok Filip Šafařík a po právu si prohlédl žlutou kartu. V 25´ nuceně střídáme. Dan Denk kvůli zranění nemohl déle pokračovat a nahradil ho Michal Klouzek. Další změnu skóre mohl přinést dlouhý adresný míč Pavla Pechara na Davida Šauera, ten vrátil zpátky na střed Lukáši Venclovi, který napřáhl, střela byla zablokována a z opakovačky Lukáš pumelicí branku těsně míjí. Malšovičtí byli druhému gólu ještě o něco blíže. Razantní střela z úhlu orazítkovala břevno. Ve 41´ další svalové zranění, odchází Pavel Pechar a naskakuje Pepa Tošovský. Více důležitých momentů už prvního poločas nenabídl, takže remízový stav 1:1.

Před začátkem druhého poločasu jsme potřetí střídali. Jirku Pechara nahradil Petr Kubišta. Složení tedy bylo následující: Petr Kubišta, Jindra Laštovička, Filip Šafařík, Luboš Kalenský, před nimi trio střeďáků Lukáš Vencl, Radek Novák, Kristián Čáp, na stranách David Šauer a Pepa Tošovský a na hrotu Michal Klouzek. Start druhého dějství byl pro nás ideální. Radek Novák ve 47´ posunul zprostředka na Michala Klouzka a ten houslemi vstřelil náš druhý gól – 1:2. Poté čas postupně plynul, těžištěm hry se stala půlící čára, respektive prostor mezi oběma vápny. Začalo se přiostřovat a žlutit. Domácí byli napomínání v 51´ a 69´, od nás tradičně David Šauer v 69´, v 71´ nezapřel volejbalové pudy Lukáš Vencl, rovněž za žlutou kartu. My jsme akce řešili unáhleně až zbrkle, citelně chyběl větší klid v práci s míčem. A tak si mírnou územní převahu vytvořily Malšovice a využily ji v 76´ ve vyrovnávací gól. Centrovaný míč do vápna odklidil Jindra Laštovička, odražený míč sebral hráč domácích, nacentroval na spoluhráče a ten, ač tísněn naším obráncem, dokázal ze strany nikterak prudkou, ale přesnou střelou o tyč vyrovnat na 2:2. O minutu později obdržel žlutou kartu Pepa Tošovský a po něm i Jindra Laštovička, který faulem zastavil slibně se rozvíjející akci Malšovic. V 79´ naposledy měníme složení. Radka Nováka vystřídal Matěj Vošmik. Michal Klouzek se zatáhl do zálohy a Matěj operoval vepředu. Ve zbytku hracího času ještě oba týmy párkrát vystřelily, ale většinou se jednalo o střely mimo branku neznamenající větší ohrožení. Zápas tak končí dělbou bodů po výsledku 2:2.

Soupeř byl organizovaný, poměrně dobře bránil, takže přechod do útoku byl pro nás složitější. Když se Malšovice dostaly na dostřel, byly nebezpečné. Na našich hráčích je snaha patrná, ale brzdí je ukvapenost a slabé vyhovění si v herních situacích. Vyrovnané utkání, které i smírem skončilo.