18. 8. 2021 18:00 JAKO okresní pohár 2021/2022

Report

Soldán Petr – Hochmann Pavel, Šafařík Filip, Ornst Tomáš, Pokorný Ondřej – Kučera Tomáš (46´ Novák Radek), Laštovička Jindřich, Chalupník Tomáš, Dvořák Tomáš (66´ Šafařík Daniel) – Pechar Jiří (C), Šauer David

Branky:

40´ Chalupník Tomáš

75´ Laštovička Jindřich

87´ Pechar Jiří

V rámci 2. kola JAKO POHÁRU jsme hostili TJ Bystřice Boharyně. Vzhledem k tomu, že se pohárová utkání hrají v týdnu, trenérský tým musel vyřešit některé absence. Z různých důvodů chyběl Adam Plhal, Honza Svoboda, Luboš Kalenský, Pepa Steklý, Pavel Pechar, Petr Kubišta, Láďa Kohoutek, Martin Ziegler a Martin Forman.

Po první oťukávací pasáži  jsme převzali otěže zápasu a měli míč častěji na svých kopačkách. Zhruba po deseti minutách přišla branková příležitost. Tomáš Chalupník z hranice vápna zakončil do tyče a s dorážkou si postupně neporadil Jirka Pechar a David Šauer, kteří neprostřelili blok těl před sebou. Obrovská šance tedy zůstala nevyužita. Vývoj zápasu byl i nadále v naší režii, bohužel však bez zakončení. Možná trochu paradoxně to byli hosté, kteří se dostali do vedení. Fotbalovou poučkou „když nevíš co s míčem tak vystřel“ se řídil hostující Klimt, jehož dalekonosná střela doplachtila za záda Petra Soldána – 0:1 ve 23´. My jsme územní převahu přetavili v gól v minutě 40´, když centr Jirky Pechara z pravé strany po několika tečích doputoval k Tomáši Chalupníkovi, který jej nasměroval do sítě – 1:1. Z vyrovnání jsme se radovali necelé dvě minuty, protože po sérii chybiček několika hráčů se zčista jasna ocitl hostující Málek před poloprázdnou bránou. Ani pohotový skluz jednoho z našich obránců nezabránil změně skóre – 1:2 ve 42´. Do konce poločasu jsme si šanci nevypracovali a úvodní dějství tedy vyhrála Boharyně, která nám udělila lekci z produktivity. Věřili jsme však, že je v našich silách výsledek otočit. Nabádali jsme se k intenzivnější střelbě.

Druhý poločas pokračoval v nastoleném trendu, tedy naše dobývání, které naneštěstí končilo na hranici vápna. Boharyně spoléhala na dlouhé míče, které měl udržet jejich útočník. Tutová šance dlouho nepřicházela. Na jedničku však vyšla standardní situace zahrávaná Tomášem Chalupníkem z levé strany, kterou si na zadní tyči našel a nejvýše na ni vyskočil Jindra Laštovička a hlavou o zem na bližší tyč nedal brankáři šanci zasáhnout – srovnáno 2:2 v 75´. Strhnout vedení na naši stranu mohl agilní Radek Novák, který si míč navedl podél vápna a vystřelil, avšak hostující brankář vyrazil. Když už gólman neměl šanci zasáhnout, skončil míč těsně mimo po střele přes hlavu od Davida Šauera. Bohužel, David se namísto toho stal smutným hrdinou, když delší dobu sváděl sérii soubojů, ataků a pošťuchování s Klimtem, až neudrželi nervy na uzdě a po rozmíšce putovali oba předčasně pod sprchy po udělené červené kartě. Nepříjemnost pro oba týmy, protože dotyční budou nejspíše chybět v soutěžním programu… Penaltové rozuzlení odmítl Jirka Pechar, když ho na kruhu vápna nedovoleně atakoval Volf, a z nařízeného přímáku sám faulovaný rozhodl – 3:2 v 87´. Naším dalším pohárovým protivníkem bude domácí celek SK Převýšov.

Josef Gall (trenér):

Houževnatý a dotěrný soupeř. Škoda, že jsme skoro celý zápas dotahovali ztrátu. Územní převahu jsme měli značnou a tak si myslím, že je náš postup zasloužený a kluci si ho poctivě vybojovali. Těší mě, že jsme schopni otočit zápas proti výše nasazenému soupeři. Máme volný víkend, takže vyléčit šrámy a v úterý na značkách.