19. 8. 2020 18:00 JAKO okresní pohár 2020/2021

Němec Jan – Steklý Josef, Plhal Adam, Pechar Jiří (34´ Šafařík Daniel), Šafařík Filip – Dvořák Tomáš (82´ Forman Martin), Ziegler Martin (68´ Pokorný Ondřej), Hochmann Pavel (57´ Pechar Pavel), Kubišta Petr – Kohoutek Ladislav (46´ Laštovička Jindřich), Šauer David

Branky:

23´ Ziegler Martin

68´ Pechar Pavel

Na nově vybudovaném stadionu jsme svůj první zápas pod hlavičkou OFS HK sehráli v rámci VOTROK POHÁRU a naším soupeřem byla Cerekvice hrající 3. třídu, která v uplynulé nedohrané sezóně ve zmíněné soutěži okupovala pátou příčku. Vzhledem k tomu, že oba trenéři před utkáním disponovali téměř kompletním kádrem, bylo zřejmé, že o postup do dalšího kola usilují oba týmy. Domácí stratég Pepa Gall zvolil taktiku rozložení sil a od úvodního hvizdu jsme oproti soutěžnímu utkání byli svědky pěti změn v zahajovací sestavě. Tento krok se, jak již víme, vyplatil a všichni hráči (zejména ti, kteří v prvním zápase nebyli v základu) potvrdili, že máme soupisku v tento čas nad poměry těchto tříd a že (ne)pravidelný 😊 trénink nese ovoce. Za zmínku stojí ještě fakt, že obrana i útok nastoupily kompletně v odlišném složení od vzpomínaného utkání v Lužci a také, že svůj premiérový start za FKN si odbyl ofenzivní hráč s poměrně kvalitní kopací technikou David Šauer (přestup z FK Sokol Volanov).

První minuty zápasu napověděly, že i díky perfektně sečenému a připravenému pažitu by se mohl hrát kombinační fotbal a na výmluvy typu „že to skáče“ tentokrát není prostor. My jsme se snažili hrát především po zemi, a to se střídavou úspěšností, zatímco hosté vsadili spíše na nakopávané balony k našemu vápnu a následnému svádění soubojů. Jako první zahrozil v 7´ Tomáš Dvořák, jenž se probil po lajně přes několik soupeřů a těm se ho podařilo zastavit až faulem za cenu žluté karty. Z následné standardní situace jsme však kýžený gól nevyprodukovali. Poté se osmělili i hosté, kteří přecházeli do brejků, avšak vždy končili na připravené obraně domácích. Optická převaha i držení míče byla na naší straně. Nefalšované nadšení na tribunách vypuklo v hrané 22´, kdy Martin „Havri“ Ziegler efektně a efektivně zakroutil rohový kop přímo do branky hostí – 1:0. Do poločasu ještě zkoušeli své štěstí střelami ze střední vzdálenosti Petr Kubišta po vybídnutí Pavlem Hochmannem a nová akvizice David Šauer po navedení na střed hřiště, ale oběma střelám chyběla přesnost. Ve 34´ postihlo svalové zranění kapitána Jiřího Pechara, kterého nahradil Dan Šafařík a na post stopera se ze středu zálohy zatáhl dosavadní jediný střelec utkání Ziegler. Hosté vyprodukovali pouze náznaky, které vyřešila defenzíva v čele s pozorným brankářem Honzou Němcem.

Po obrátce Láďu Kohoutka vystřídal Jindra Laštovička, který se zařadil k „veteránovi“ Hochmannovi na střed zálohy. Hosté odpověděli nasazením ofenzivního Běliny. Hra byla oproti prvnímu poločasu méně přesná a více rozkouskovaná. Přibyly souboje a bojovalo se o každý metr hřiště. Cerekvice se nechtěla smířit s nepostupovým stavem a my naopak toužili po uklidňující druhé brance. V 57´ přepouští své místo při zaslouženém potlesku a odmakaném zápase Pavel Hochmann svému jmenovci Pecharovi. Na šanci si diváci museli počkat zhruba do 63´, kdy po přihrávce Pavla Pechara střílel z kruhu Jindra Laštovička, brankář vyráží k osamocenému Petru Kubištovi, který dostal míč do sítě, ale branka nebyla kvůli ofsajdu uznána. Mezitím lavička domácích nabádá hráče ke zklidnění hry a také diskutuje s realizačním týmem hostí. Emoce jsou znatelné, nutno však podotknout, že se jedná o zdravé emoce, nepřekračující duch fair play, obě strany se spíše hecují, nepadají žádné hanlivé nadávky. Vytouženou branku na 2:0 zařizuje v 68´ Pavel Pechar po rychle rozehrané standardní situaci Jindrou Laštovičkou. V téže minutě ještě ze hřiště odchází Martin Ziegler, který se poslední minuty věnoval spíše rozhodčímu, a navíc hrál pod hrozbou druhé žluté karty. Do hry vstoupil Ondřej Pokorný a trenéři přeskupili řady. Pepa Steklý se posunul na kraj zálohy, Ondra Pokorný na beka, Pavel Pechar na stopera a David Šauer se posunul z útoku do zálohy. Následně se po své levé straně dostal k zakončení slabší nohou Tomáš Dvořák, ale brankář vytěsnil na rohový kop. Utkání se přiostřuje z obou stran a Cerekvice čím dál více hrozí ze standardních situací. Všechny situace vyřeší pozorná obrana nebo boxuje Jan Němec do bezpečí. V 82´ trenéři sahají k poslednímu střídání. Vyčerpaného a celý zápas aktivního Tomáše Dvořáka nahrazuje Martin Forman, který si tak rovněž užil pohárové minuty. Pečetit postup mohl definitivně po vysunutí přes celé hřiště Pavlem Pecharem v samostatném úniku ze strany Petr Kubišta, ale trefuje pouze nohy brankáře, což nás ale mrzet nemusí, protože zápas spěje ke svému konci. Odvrátíme ještě několik nebezpečných centrů a hlavní rozhodčí Štancl ukončuje zápas.

V dalším kole poháru, které se odehraje 2. 9. od 17:00, bychom měli opět na domácí půdě přivítat SK Převýšov, který vyřadil TJ Bystřici Boharyni.

Josef Gall (trenér):

První polovinu utkání hrajeme svoji hru a eliminujeme hosty. Druhá polovina je pro nás těžší a hosté jsou nebezpečnější, do stoprocentní gólovky je ale nepouštíme. Druhý gól nám dává velkou naději na postup. Velmi důležité je, že Cerekvici neumožňujeme vstřelit kontaktní branku. Těší fakt, že každý z hráčů odehrál minimálně svůj standard, což nám otevírá různé možnosti do dalších utkání. Vadí jen zranění Jirky Pechara. Máme radost z postupu společně s hráči, které tímto chválím.