Olympia Hradec vs Nechanice

3 - 0
Konec

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna
31. 5. 2024 18:00 DAHASL Okresní přebor 2023/2024

Výsledky

Klub1. poločas2. poločasSkóreVýsledek
Olympia Hradec213Výhra
Nechanice000Prohra

Report

Petr Soldán – Petr Kubišta, Jiří Pechar (C), Filip Šafařík, Luboš Kalenský – David Šauer, Jindřich Laštovička, Kristián Čáp, Radek Novák (71´ Pavel Pechar), Marek Chudoba (84´ Ondřej Pokorný) – Michal Klouzek

Branky:

Předposlední zápas jsme odehráli v Kuklenách, kde ke svým domácím utkáním nastupuje suverén tohoto ročníku a již jistý vítěz, hradecká Olympia. Čekal nás poslední venkovní střet a chtěli jsme si udržet celosezónní neporazitelnost na soupeřových hřištích, notabene když se rveme o medailové pozice. Nemohlo se počítat s Tomášem Ornstem, Pavlem Hochmannem, Danem Denkem, Matějem Vošmikem, Pavlem Stránským a Tomášem Chalupníkem.

Úvodní minuty byly poklidné. Míč byl téměř vždy hrán po zemi, snad jen při otáčení hry šel vzduchem. Domácí, i když byli napadáni, vždy volili kombinační řešení. My jsme ve většině případů taky upřednostňovali rozehru po zemi, takže se postupem času hrál svižný a koukatelný fotbal. My jsme více chybovali a sem tam šla přihrávka o kousek jinam, než měla, takže jsme o míč přišli a pak ho těžko naháněli. První náznak Olympie vyřešil Petr Soldán, když včasným vyběhnutím sebral míč před dotírajícím útočníkem. O chvíli později si tentýž hráč navedl balón podél gólmana a chtěl zakončovat do poloprázdné, ale situaci uhasil Jirka Pechar a střelu zablokoval. Několik náběhů forvardů kopíroval Filip Šafařík a hrál důrazně, což se domácímu hráči nelíbilo, a tak se oba postrkávali. Útočník Olympie také nehrál v rukavičkách a několik sporných zákroků mu u rozhodčího prošlo. Stejně tak stoper domácích, který hru xkrát přerušil, ale sudí vždy jen napomínal. Pak jsme se osmělili my a dobře pracující střed ve složení Jindra Laštovička, Kristián Čáp i Radek Novák, kteří se pohybovali na velkém prostoru, se pokoušeli vysunout naše křídla či přímo Michala Klouzka v útoku. Vyšlo z toho zakončení, které domácí gólman podcenil a míč skončil za jeho zády, bohužel, výsledkem jen rohový kop. Ten byl zahrán Kristiánem Čápem velmi dobře a Radek Novák ve vzduchu jen škrtl v nadějné pozici míč, takže z ohrožení sešlo. Olympia účelně kombinovala a pak delším pasem hledala hbitého dribléra, který hrál opravdu z lajny a dělal Luboši Kalenskému problémy, ale ten odolával a častokrát ho zastavil. Po naší chybce v rozehrávce se míč dostal právě k tomuto záložníkovi, který posunul do vápna, kde domácí se štěstím protečovali mezi nohama našeho stopera a další hráč se už nacházel v palebné pozici, ale ještě akci vyšperkoval přihrávkou pod sebe na spoluhráče, který trefoval do prázdné – 34´ a 1:0. Rozdíl mezi týmy byl v tom, že pokud Olympii nevyšla akce, ihned hru faulem přerušila, kdežto my jsme domácí nechali útok rozjet, což se ukázalo ve 43´, kdy jsme po ztrátě míče nefaulovali a Olympia toho využila, narazila si míč a střelou na zadní zvýšila na poločasových 2:0.

Druhý poločas pro nás začal špatně, protože jsme nechali vyjet stopera, který zhruba ze 30 metrů napřáhl a střelu která zaplavala Petr Soldán vyrazil před sebe, u míče byl první hráč Olympie a do protipohybu Petra pohodlně skóroval – 51´ a 3:0. I přes to jsme se stále pokoušeli o kombinační hru a o to více nás frustrovalo, když nás domácí ledabyle přerušili faulem a rozhodčí jen odpískal nedovolený zákrok, žádná žlutá karta. O pár minut později to hlavní sudí vyřešil tak, že za protesty „ožlutil“ tři naše hráče, a to Petra Soldána, Filipa Šafaříka a Jindru Laštovičku. Michal Klouzek, ač hrál velmi často zády k bráně, se statečně pral s přesilou a vyslal střelu, kterou gólman utlumil v náručí. Na druhé straně se zaskvěl Petr Soldán, když vyrazil gólovou hlavičku po centru. V 71´ jsme vystřídali Radka Nováka, na jehož místo přišel Pavel Pechar. V závěru Marek Chudoba perfektně odcentroval na zadní tyč, kam si seběhl Kristián Čáp a střílel z voleje. Bek byl však blízko něho, proto mu Kristián nastřelil ruku. Následoval rohový kop. V 84´ Marka Chudobu nahradil Ondra Pokorný. Pak jsme si ještě vypracovali dvě šance ihned po sobě. Nejprve neuspěl na bližší tyči Michal Klouzek a odražený míč zevnitř vápna poslal nad bránu Kristián Čáp.

Podruhé v sezóně (bezgólová plichta v Roudnici) nám zvlhl střelný prach a v posledním venkovním zápase jsme nebodovali. Nutno podotknout, že individuální kvalita Olympie okres převyšuje a jejich dnešní výhra je naprosto zasloužená. Naši kluci i přes nepříznivé skóre zaslouží pochvalu, protože na hřišti nechali vše, zápas odmakali a chvílemi hráli pěkný kombinační fotbal. Neprohráli jsme v hledišti, kde bylo našich fanoušků více než domácích.

Nechanice

31Soldán Petr Brankář 57'
23Kubišta Petr Záložník
13Pechar Jiří Obránce
98Šafařík Filip Obránce 57'
2Kalenský Luboš Obránce
17Šauer David Záložník
4Čáp Kristián Záložník
15Laštovička Jindřich Záložník 57'
21Novák Radek 10 Záložník
29Chudoba Marek 77 Záložník
7Klouzek Michal Útočník
10Pechar Pavel 21 Záložník
77Pokorný Ondřej 29 Obránce
9Kohoutek Ladislav Útočník
22Chmelař Lukáš Brankář