Nechanice vs Červeněves B

22. 8. 2020 17:00 DAHASL 4. třída skupina B 2020/2021

Červeněves B000Prohra

Němec Jan – Šafařík Filip, Svatoš Erik, Novák Radek, Ornst Tomáš (80´ Kohoutek Ladislav) – Dvořák Tomáš, Hochmann Pavel (59´ Šauer David), Laštovička Jindřich, Kubišta Petr – Ziegler Martin (68´ Rospopa Mykhailo), Pechar Pavel (85´ Forman Martin)

17´ Ziegler Martin

63´ Kubišta Petr

77´ Šauer David

84´ Pechar Pavel

85´ Laštovička Jindřich

89´ Rospopa Mykhailo

Při prvním soutěžním utkání na domácí půdě, kterému přihlíželo 500 nadšených diváků, jsme v rámci slavnostního fotbalového odpoledne hostili rezervní tým Červeněvse. Z rozličných důvodů nemohli trenéři počítat s kvintetem hráčů (Jarda Matoušek za zásluhy povolena účast na utkání gard, Adam Plhal a Honza Svoboda pracovní vytížení, Pepa Steklý a Jirka Pechar zranění, Dan Šafařík jiné zájmy ❤). Dlouhodobě se bohužel musíme obejít i bez Dana Kociána. Jak se již u nás stává trendem, složení jednotlivých řad od minulého utkání doznalo opět mnoha změn. Dále bych vypíchl (blíže se dozvíte při čtení níže), že svůj premiérový gól vstřelil David Šauer a první minuty rovněž s gólem zapsal „Míša“ Rospopa. V úvodu ještě informace, že náš protivník v minulé nedohrané sezóně vedl tabulku.

Úvod utkání byl, vzhledem ke slavnostním událostem, nervózní až rozpačitý. Všichni naši borci si uvědomovali tíhu okamžiku a skutečnost, že takovýto zápas hrajete párkrát za život a jako hostitel chcete naplno bodovat za každou cenu. Oba soupeři se v počátečních minutách oťukávali a zjišťovali, co mohou od sebe očekávat. Hosté se prezentovali poměrně dobrým dojmem. V bráně spoléhali na Špičáka, o zakládání útoků se staral Denis Šefara a vepředu měli pohotové útočníky. O první rozruch se postaral Erik Svatoš, který s drzostí sobě vlastní chtěl na pozici stopera „zahrát“ soupeři na housle, ovšem nebyl úspěšný a situaci za něj uhasil až kolega na stoperském postu Radek Novák. O pár minut později už bylo veseleji a celý stadion poprvé propukl v hromadný jásot. Konkrétně v 17´, kdy Pavel Pechar zády k bráně udržel míč, otočil se okolo obránce, předložil na malé vápno Martinu Zieglerovi, který se vyhnul poslednímu obránci a s ledovým klidem uklidil míč do prázdné brány. Od této chvíli se hrálo převážně ve středu hřiště. Nebezpečnější jsme byli my, domácí. Do konce poločasu se vyložené šance již nedočkáme, veškeré náznaky včasným vyběhnutím nebo stažením centrovaného míče řeší brankáři na obou stranách jistě a úspěšně.

Do druhého poločasu jsme nastoupili odhodláni co nejdříve soupeři odskočit ve skóre, tím se definitivně uklidnit a předvést fanouškům atraktivní fotbal. V 59´ přichází čerstvý David Šauer, aby pomohl v ofenzivě. Vystřídal Pavla Hochmanna, který na hřišti nechal, jak jsme u něho zvyklí, vše. S přibývajícími minutami je zřejmé, že hostům ubývají síly, my jsme v defenzivní činnosti obezřetní a je tedy jen otázka času, kdy podruhé prolomíme obranný val hostů. Děje se tak v 63´, kdy Pavel Pechar elegantní a účelnou patičkou (která dle slov Vlasty Jaroše zahřála u srdce) našel Filipa Šafaříka, jenž posunul do ideální pozice Petru Kubištovi, který bezpečně proměňuje ranou k bližší tyči. Po této brance stadionem obíhají mexické vlny a diváci mají jasno… Hosté se snaží zkorigovat výsledek, avšak nedostávají se do střeleckých pozic. V 68´ domácí trenér podruhé střídá a stahuje „vyžluceného“ Martina Zieglera, kterého nahrazuje naše nová ukrajinská akvizice Míša Rospopa. O necelých deset minut později si David Šauer přehodí míč z levé nohy na pravou a výstavní ranou zavěšuje pod horní tyč. Po této brance hosté, vědomi si, že s největší pravděpodobností odtud žádný bod neodvezou, nechávají brankáře Špičáka zahrát si v útoku. Publikum nás tlačí k dalším brankám a hráči i realizační tým vycítili, že by se jim mělo vyhovět, a ještě tím navýšit pozitivní atmosféru. V reakci na to posilujeme útok, když po dobrém výkonu a za mohutného potlesku odchází Tomáš Ornst a do hry naskakuje Láďa Kohoutek. Branky přicházejí v rychlém sledu a nálada je výtečná. V 84´ po spolupráci s Jindrou Laštovičkou Pavel Pechar uklízí po zemi k tyči. O minutu později vyslal sám Jindra Laštovička tvrdý projektil, který zastavila až branková síť. Následně střídá dnešní kapitán Pavel Pechar, který jako příkladný kapitán zařídil dnes nejdůležitější první dvě branky. Nasát atmosféru a užít si energický závěr zápasu přišel Martin Forman. Účet dnešního utkání uzavřel po odraženém míči pumelicí Míša Rospopa. Honza Němec v bráně tudíž drží od svého příchodu v soutěžních utkáních stále čisté konto, a to již 270 minut. Přejeme jemu a zároveň i celému týmu, aby číslo ještě dlouho narůstalo.

Dnešní zápas si v paměti dlouho uchovají nejspíše všichni zúčastnění. Kvalitní soupeř, masivní divácká návštěva i kulisa. Mnoho osob, které se fotbalu věnují desítky let a byli svědky tohoto zápasu uznale pokyvovali, že předvedená hra předčila okresní, někdy i nižší krajské soutěže. Jsme velmi rádi, že jsme předvedli týmový výkon podpořený dobrým fotbalem a navrch přidali 6 branek. Přispěli jsme tím k velmi vydařenému fotbalovému odpoledni v Nechanicích.

Sváteční utkání jsem chtěli bezpodmínečně vyhrát. Měli jsme zdravý respekt k soupeři a postrádali jsme několik hráčů základní sestavy, přesto jsme nepochybovali, že dnes zvítězíme. Opět se projevila kvalita celého mužstva, vynikaly naše opory. Hráči byli motivovaní a koncentrovaní a já jim děkuji, že ustáli tlak a potěšili všechny přihlížející. Třešnickou na dortu byl líbivý fotbal. Velká pochvala pro VŠECHNY, kteří se podílejí na fungování tohoto týmu. Úžasný zážitek pro mě i mé kolegy. Toto sobotní odpoledne nemělo chybu.

32Němec Jan Brankář
98Šafařík Filip Obránce 63', 77'