Nechanice vs Dobřenice

6 - 1
Konec

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna
29. 5. 2022 17:00 CK VOTROK 3. třída "západ" 2021/2022

Výsledky

Klub1. poločas2. poločasSkóreVýsledek
Nechanice246Výhra
Dobřenice011Prohra

Report

Soldán Petr – Pokorný Ondřej (64´ Dvořák Tomáš), Pechar Jiří (C), Ornst Tomáš, Hochmann Pavel (64´ Steklý Josef) – Kubišta Petr (76´ Šafařík Daniel), Pechar Pavel (76´ Kohoutek Ladislav), Laštovička Jindřich, Šauer David – Němec Tomáš (36´ Novák Radek), Chalupník Tomáš

Branky:

10´ Jiří Pechar (p)

29´ David Šauer

55´ Jindřich Laštovička

62´ Tomáš Chalupník

70´ Tomáš Chalupník

75´ Jiří Pechar (p)

Takřka v samém závěru sezóny jsme doma na perfektně připraveném pažitu sehráli zápas s Dobřenicemi. Vedoucí celek proti druhému, přímý souboj o první místo v tabulce. Před utkáním máme náskok dvou bodů a zápas k dobru k tomu. Aby se soupeř přiblížil prvenství v soutěži, musel by nás porazit, kdežto v případě naší výhry bychom dali oficiální stvrzenku k postupu. Motivace tedy byla z obou stran maximální a šlágr jara si nenechalo ujít úctyhodných 400 přihlížejících. Z důvodu zranění nebyl k dispozici Luboš Kalenský a pracovní vytížení znemožnilo start Filipu Šafaříkovi. Otazník visel nad Tomášem Němcem, kterého trápil nedoléčený sval. Trenérský tým po poradě Tomáše zařadil do základní jedenáctky, což se později ukázalo jako správný tah, přestože Tomáš zápas nedohrál.

Úvod střetnutí patří nám, míč máme častěji na svých kopačkách a jsme nebezpečnější. Patrná je snaha udržet balon na zemi a kombinovat. Naše ofenzíva ihned zaměstnává obranu Dobřenic, která chvílemi nevím, kam dřív skočit. Zahráváme několik rohových kopů. Jeden přetaženější na zadní tyč vrací Tomáš Ornst do prostoru malého vápna, odkud Dobřenice odkopávají a zažehnávají hrozící nebezpečí. V další akci zafunguje kombinace na pravé straně, do které se zapojí hned čtveřice hráčů a výsledkem je prudký centr Petra Kubišty, který je sražen opět na rohový kop. Pár minut poté se akce zopakuje, ale tentokráte po levé straně, odkud zahrozí David Šauer se zpětnou přihrávkou pod sebe. Míč v brance ale neskončí. Vzájemně se povzbuzujeme a jsme si vědomi toho, že pokud takhle budeme pokračovat i nadále, je velká šance, že budeme úspěšní. Cca v 7´ se ve vápně Tomáš Chalupník prosmýkne kolem stopera, obhodí si ho a bodyčekem je vychýlen z palebné pozice. Sudí po poradě s asistentem nařizuje zahrání dalšího rohu. O dvě minuty později se pro míč, jak je jeho dobrým zvykem, stahuje Tomáš Němec a rozjíždí další akci, která o pár desítek vteřin končí jasným nedovoleným zákrokem ve vápně na Pavla Pechara. Následnou penaltu promění Jirka Pechar a v 10´ se ujímáme vedení 1:0. Dobřeničtí v přechodové fázi primárně hledají Lesáka, který své ligové zkušenosti dokonale zúročuje a je hlavním hnacím motorem Sokola. Hraje na pozici 10 (podhrotový hráč) a několikrát zůstává s míčem osamocen, protože se nedohodneme, kdo ho zrovna převezme. Nejčastěji s ním svádí souboje Jindra Laštovička a neztrácí. Svýma dlouhýma nohama dokáže Lesáka opakovaně čistě odzbrojit. Co projde přes zálohu, vyřeší naše obrana, která je obezřetná a konsolidovaná. I v tomto zápase několikrát využijeme Petra Soldána v bráně, se kterým si vypomůžeme přihrávkou, když jsme zády k soupeřově půlce. O další gól se postará dlouhodobě výborně hrající David Šauer poté, co převezme přihrávku Petra Kubišty a z levé strany utaženou křižnou ranou zamíří přesně k tyči –  29´ a 2:0. Zbývající čtvrthodinka změnu skóre nepřinese, ale bohužel jsme nuceni střídat, když již zmiňovaný sval Tomáše Němce zápřah nevydrží a na plac přichází Radek Novák. Více událostí první půlka nenabídne, takže v poločase vedeme dvoubrankovým rozdílem.

Vědomi si Csaplárovy pasti jsme neponechali nic náhodě a vstoupili do druhého dějství plně koncentrovaní. Hráli jsme aktivně a chtěli přidat třetí a zřejmě rozhodující branku. Dočkali jsme se jí deset minut po výměně stran, kdy se po přiťuknutí Tomáše Chalupníka otevřel volný prostor před Jindrou Laštovičkou a ten utěšenou ranou nártem z pětadvaceti metrů nasměroval míč nechytatelně do šibenice, čímž nás posunul blizoučko k oslavám – 55´ 3:0. Další gól měl několikrát na noze Radek Novák, ale dnes mu není přáno. Jednou mine prázdnou bránu, když ho ideálně najde Tomáš Chalupník, poté ho vychytá brankář, aby do třetice bránu přestřelil a pak z nejméně nebezpečné střely orazítkoval tyč. Vrátil to však bojovností a kombinační hrou. Nejošklivější moment zápasu má na svědomí hostující stoper, který vědomě sestřelil pronikajícího Radka Nováka, za což ihned uviděl žlutou kartu, a to mohl být rád. Dobřenice se k ohrožení Petra Soldána nedostávají, jednu vlaštovku v podobě střely levou nohou Lesáka ukryje Petr v náručí. V 62´ zafunguje vyzkoušená spolupráce Petr Kubišta – Tomáš Chalupník, kdy druhý jmenovaný pohodlně zvyšuje už na 4:0. Po této brance trenéři sahají ke dvojitému střídání. Splněno pro dnešek mají oba krajní beci, kteří byli za svůj výkon odměněni vydatným potleskem. Na hřiště vstupuje Tomáš Dvořák a Pepa Steklý. Nejlepší kanonýr soutěže Tomáš Chalupník znovu prokázal svoje schopnosti v 70´, kdy přímo z rohového kopu zakroutil s přispěním hostujícího beka míč do sítě a přidal na svoji pažbu zářez č. 43. O pět minut později výborně zapresovala pravá strana v čele s Petrem Kubištou, který vybojoval míč, posunul na Radka Nováka, který byl zezadu sražen bránícím hráčem, takže následoval pokutový kop. Balon si jako v prvním případě postavil na puntík Jirka Pechar a znovu se nemýlil a napnul síť za zády gólmana, stav byl tedy v 75´ 6:0 pro naše barvy. Opět dochází z naší strany k dvojitému střídání, za potlesku odchází Pavel Pechar a Petr Kubišta a nastupuje Láďa Kohoutek s Danem Šafaříkem. Čestný gól Dobřenic zaznamenal jejich nejlepší hráč Lesák v 79´, když zhruba ze čtyřiceti metrů přehodil Petra Soldána, který se nestačil vrátit natolik, aby míč vyrazil mimo tři tyče – 79´ a stav zápasu je 6:1. Zbývající hrací čas doběhl v poklidu a čekalo se na závěrečný hvizd rozhodčího Kubišty, který utkání s přehledem odřídil. Když naposledy foukl do píšťalky, konečně mohly propuknout oslavy, protože první místo už nám nikdo nevezme. Z rukou předsedy OFS jsme převzali pohár za vítězství v soutěži.

Vyzdvihnout je třeba i dnešního soupeře z Dobřenic, který s námi jako jediný drží krok, a proto bylo rozuzlení vítěze soutěže napínavé až do dnešního vzájemného mače. Nesmíme zapomínat na dva zápasy, které jsou ještě před námi, ale prozatím se sezóna vyvíjí téměř idylicky. Dosud jsme nenašli přemožitele, proto je možné náš primát v soutěži považovat za oprávněný. Je za tím schována spousta černé práce, mnohdy rozhodují maličkosti. Hlavní je však týmový duch, vzájemné kamarádství a soudržnost, která nás celou sezónu provází. Byť se objevily i méně šťastné události, vždy jsme je společnými silami dokázali překonat. Velké díky všem… Každý člen přispěl do mozaiky svým dílkem, bez kterého by dílo nebylo úplné. Už teď se jedná o sezónu, která se zlatým písmem zapíše do historie nechanického fotbalu. Buďme rádi, že jsme toho všeho součástí a užijme si oslavy, zasloužíme si je…

Josef Gall (trenér):

Dneska se mi zápas hodnotí skvěle. Výsledek s druhým týmem v tabulce hovoří za vše. Všem děkuju za předvedené výkony, ale zároveň chci podotknout, že není konec. A rozhodně bych rád, abychom to dotáhli s tou jednou remízou až do konce.
Úprava autora: Glo glo glo… (škyt). Postůůůp! (škyt). Je to tam, kluci to zmákli. … 😊

Nechanice

31Soldán Petr Brankář
77Pokorný Ondřej 8 Obránce
13Pechar Jiří Obránce 10', 75'
3Ornst Tomáš Obránce 57'
6Hochmann Pavel 7 Obránce
23Kubišta Petr 66 Záložník 29', 62'
10Pechar Pavel 9 Záložník
15Laštovička Jindřich Záložník 55'
17Šauer David Záložník 29'
11Němec Tomáš 21 Útočník
40Chalupník Tomáš Útočník 62', 70'
55'
21Novák Radek 11 Útočník
7Steklý Josef 6 Obránce
8Dvořák Tomáš 77 Záložník
9Kohoutek Ladislav 10 Útočník
66Šafařík Daniel 23 Obránce
26Kučera Tomáš Obránce
29Chudoba Marek Záložník
82Forman Martin Útočník