4. 11. 2023 14:00 DAHASL Okresní přebor 2023/2024

Petr Soldán – Filip Šafařík, Tomáš Ornst, Pavel Pechar (46´ Michal Klouzek), Luboš Kalenský – Josef Tošovský (51´ Radek Novák), Jindřich Laštovička (76´ Tomáš Dvořák), Pavel Stránský (86´ Marek Chudoba), Kristián Čáp, David Šauer (86´ Matěj Vošmik) – Jiří Pechar

Branky:

19´ Jiří Pechar

24´ Josef Tošovský

66´ Jindřich Laštovička

69´ Radek Novák

Ke 13. utkání podzimní části do Nechanic zavítal toho času druhý tým tabulky Sokol Dohalice. Tento zápas byl v tomto kalendářním roce tím posledním, který jsme odehráli na domácí půdě. Naši fanoušci nás, tak jako v každém zápase, přišli podpořit v hojném počtu. Jejich počet se, včetně dětí a žen, pohyboval okolo 250 příznivců. Mezi nimi byli i fandové Dohalic, kteří přijeli své mužstvo povzbudit. Absence byly následující: Pavel Hochmann, Dan Denk, Lukáš Vencl, Petr Kubišta a Tomáš Chalupník.

Od začátku utkání jsme si vytvořili územní i herní převahu. Hosty jsme napadali už od jejich vápna a těm tak většinou nezbylo nic jiného, než nakopnout míč nazdařbůh dopředu. Takřka všechny tyto dlouhé míče Dohalic sbírala naše obrana a u případných odražených balónů byli první naši záložníci. Bohužel pro nás jsme některé akce chtěli až příliš zrychlit. Lepší volbou by bylo v útočné fázi podržet míč zády k bráně. Povrch byl velmi kluzký a rychlé balóny, kor vzduchem, téměř nezachytitelné. Dohalice nikam nespěchaly, brankář tahal rozehrávku od úvodních minut. V takovém zápase velmi pomůže vstřelená branka, abychom dostali více klidu na naše kopačky. Pár příležitostí jsme přehráli a nezakončili, což byla škoda, protože jakákoliv střela na mokrém terénu znamená nebezpečí. Pepa Tošovský poslal dva dobré centry z pravé strany do vápna, ale hosté odvracejí na rohové kopy. Z nich mohl padnout gól, když se k zakončení prodral Tomáš Ornst, ale naneštěstí svoji tvrdou hlavičku poslal přesně do míst, kde hlídkoval brankář a ten vyráží. Do vedení jsme se dostali v 19´, kdy mírně z levé strany přišel do vápna přízemní centrovaný balón, David Šauer střílel do brankáře, jenž mu skočil pod nohy a odražený míč dopravil do sítě Jirka Pechar před dobíhajícím obráncem – 1:0. O dalších 5 minut později byl znovu v centru dění David Šauer, a to když si nabíhal na další dobrý centr Pepy Tošovského a donutil obránce usměrnit si míč do vlastní brány – 24´ a Pepa Tošovský navyšuje vedení na 2:0. Ve 27´ si splnil normu jinak dnes výborně hrající Filip Šafařík, když byl za svůj zákrok okolo půlící čáry potrestán žlutou kartou. Do konce poločasu hrajeme s míčem na kopačkách, ale zvýšit skóre se nám již nepovede, takže na poločasovou přestávku odcházíme s dvoubrankovým vedením.

Pro sichr je vystřídán Pavel Pechar a do hry naskakuje forvard Michal Klouzek. Na pozici stopera se zatahuje Jirka Pechar. No a byl to nový muž na trávníku Michal Klouzek, který se mohl ihned zapsat mezi střelce, když si na přední tyči počíhal na rohový kop Kristiána Čápa, jenže hlavou zařízení minul. V 51´ za potlesku tribun odchází Pepa Tošovský, kterého nahrazuje Radek Novák. Dohalice mírně zvýšily aktivitu a vyprodukovaly první střelu na Petra Soldána, který ji utlumil v rukavicích. Na další gól si diváci počkali do 66´ a padl po centru Kristiána Čápa, na který si naběhl Jindra Laštovička a hlavou o zem na zadní tyč napnul síť potřetí – stav zápasu 3:0. Krátce poté zachytil Petr Soldán centrovaný míč a hostující záložník mu znemožnil rychlé rozehrání, za což byl žlutě napomenut. Tak jako v úvodním dějství, i tentokrát jsme vstřelili dva góly krátce po sobě. V 69´ po výkopu našeho brankáře zabojoval ve vápně Michal Klouzek, míč se dostal k Radkovi Novákovi, který ho pravačkou z voleje poslal nechytatelně k tyči – 4:0. V 76´ má po dobrém výkonu splněno Jindra Laštovička, kterého nahrazuje bojovník Tomáš Dvořák. Hosté sympaticky neskládají zbraně a stále se pokouší vstřelit gól. Narážejí však na naši připravenou defenzívu, ve které podal velmi dobrý výkon Filip Šafařík a Tomáš Ornst. Na necelých 10 minut ještě přicházejí potrápit dohalickou obranu Matěj Vošmik s Markem Chudobou, kteří nahrazují Davida Šauera a Pavla Stránského. Marek hnedka stihl dostat žlutou kartu. Na jedné či druhé straně branka ve zbývajícím čase nepadne, a tak po vypršení řádné hrací doby sudí naposledy píská a konečný stav je tedy 4:0.

Dohalice mají rychlý a nebezpečný přechod do útoku, který se nám dnes povedlo eliminovat. Celý tým podal zodpovědný výkon, a tak v souboji předních mančaftů okresu po zásluze vítězíme. Nezbývá než si přát, aby podobný výkon kluci zopakovali se stejným soupeřem i v posledním zápase v Dohalicích.