Nechanice vs Kobylice

30. 9. 2023 16:00 DAHASL Okresní přebor 2023/2024

Kobylice000Prohra

Petr Soldán – Ondřej Pokorný (56´ Pavel Pechar), Jiří Pechar (C), Tomáš Ornst, Luboš Kalenský – Petr Kubišta, Jindřich Laštovička, Kristián Čáp, Pavel Stránský – Michal Klouzek (80´ Tomáš Dvořák), Josef Tošovský (72´ Marek Chudoba)

65´ Jiří Pechar

79´ Jiří Pechar

V 8. kole jsme hráli doma a naším soupeřem byly nedaleké Kobylice, které zažívají výkonnostní propad. Před 5 lety účastník I.A třídy, dnes tým pohybující se uprostřed okresního přeboru. Nicméně velké derby, na 300 fanoušků z obou táborů, známé tváře v kabině soupeře atd. Bylo jasné, že dnes to bude vyhecované, soubojové a těžké utkání. Postrádali jsme Pavla Hochmanna, Filipa Šafaříka, Dana Denka, Lukáše Vencla, Matěje Vošmika, Davida Šauera, Radka Nováka a Tomáše Chalupníka.

Začátek zápasu byl z obou stran opatrný. Ani jeden tým nechtěl udělat chybu a poslat soupeře na koně. Hrálo se jednoduše, pohledných akcí bylo poskrovnu. Hra byla kouskovaná drobnými fauly nebo nepřesnostmi. My jsme byli mírně aktivnější, z čehož pramenila série standardních situací. Ty jsme ale zahrávali mizerně, takže ohrožení pro hosty bylo prakticky nulové. Ve 27´ a 29´ se prvně zapisovalo do statistik zápasu. Žlutou kartu si za držení za dres zblízka prohlédl hostující útočník a pár desítek vteřin po něm i náš útočník Pepa Tošovský. Kobylice Petra Soldána za první půli nijak vážně neohrozily, my jsme vyslali asi 3 střely, z čehož jedna mířila vedle branky a druhá neměla parametry, takže ji utlumil gólman. Z vychýlené pozice ještě střílel Michal Klouzek, ale mířil mimo branku. Když jsme se ojediněle prosadili po křídle, centr jsme většinou namířili do prvního protihráče před sebou. Nakopávané míče se snažil prodlužovat Jindra Laštovička a poměrně se mu v této disciplíně dařilo. Šance z odražených míčů však nepřišla. Obrana Kobylic byla důrazná, takže si s těmito situacemi poradila. I naše defenzíva nechybovala, z čehož pramení, že přítomní diváci v prvním poločase branku neviděli.

Druhý poločas jsme začali s jednou změnou, která však nespočívala ve střídání. Pozice si pouze prohodil Pavel Stránský s Michalem Klouzkem. Snahou bylo rozhýbat a trhat hostující obranu. V obou disciplínách si Pavel Stránský vede výborně. Stejně tak má Michal Klouzek předpoklady a dostatečný fyzický fond na to, aby zvládl odehrát krajního záložníka. Tento tah rozhodně nebyl špatným řešením, protože Stráňa svojí rychlostí dělal soupeřově obraně problémy. Do veliké šance jsme se dostali po akci na levé straně, kdy Petr Kubišta z malého vápna nabil Michalu Klouzkovi, jenže ten zamířil bohužel jen doprostřed a vyprášil brankáři rukavice. V 56´ dochází ke střídání. Odešel Ondra Pokorný a nahradil ho Pavel Pechar. Malinko jsme přeskupili zadní pozice. Tomáš Ornst se posunul na pravého obránce a Pavel na levého stopera. Gólu se diváci dočkali v 65´, kdy po rozehrávce rohového kopu míč po několika tečích doputoval k Jirkovi Pecharovi a ten ho levou nohou usměrnil do sítě – 1:0. V 67´ se žlutilo, kdy kartu obdržel hostující obránce. V 72´ využíváme druhého střídání. Pepu Tošovského nahradil Marek Chudoba, který šel hrát levou zálohu a na hrot se opět posunul Michal Klouzek. Poté se připomněly i Kobylice, kdy střílený centr z pravé strany nadvakrát, před dotírajícím protihráčem, hasil důsledný Petr Kubišta. V 79´ padl druhý gól. Opět rohový kop, tentokrát z druhé strany, Michal Klouzek na přední tyči prodloužil a znovu Jirka Pechar na správném místě zvyšuje na 2:0. Pro Michala to byl poslední dotyk v zápase a že stál za to. Místo Michala, který byl stažen ze hry, nastoupil na posledních 10 minut bojovník Tomáš Dvořák. Zbývající čas včetně nastavení jsme si pohlídali a soupeři kontaktní branku nepovolili. Za zmínku stojí pouze nepřesná hlavička Kobylic po rohovém kopu, která se snesla nad branku. Konečný stav 2:0.

Dnešní zápas nebyl z nejhezčích, šancí bylo méně než je obvyklé. Derby je však jiné, specifické. Rozhoduje nasazení, bojovnost, důslednost, vůle. Kobylice, tak jak jsme čekali, nedaly svoji kůži lacino. Byli jsme o něco málo nebezpečnější a pomohli jsme si standardkami. Poděkování všem za zisk 3 bodů.

13Pechar Jiří Obránce 65', 79'
2Kalenský Luboš Obránce