5. 10. 2024 16:00 DAHASL Okresní přebor 2024/2025

Radek Hrubeš – Daniel Šafařík, Jiří Pechar (C), Tomáš Ornst, Pavel Hochmann – Pavel Stránský (90´ Milan Dvořák), Michal Klouzek, David Šauer, Roman Kubišta – Kristián Čáp, Ladislav Kohoutek (82´ Petr Novotný)

Branky:

22´ Daniel Šafařík

45´ Pavel Stránský

První říjnovou sobotu do Nechanic zavítaly Kratonohy. Absencí byla znovu přehršel. Luboš Kalenský, Ondra Pokorný, Filip Šafařík, Pavel Pechar, Jindra Laštovička, Radek Novák, Marek Chudoba a Matěj Sirotek. V chladném počasí se tak v základu objevil i hrající trenér Láďa Kohoutek.

Úvodní pasáž nám tentokrát nevyšla dle představ, působili jsme letargicky a všude byli o krok později, než si situace žádala. Sršni z Kratonoh naopak svému přídomku dostáli a pilně nás napadali a naši nedůslednost potrestali už v 6´, kdy se na kruhu zjevili dva neobsazení hostující hráči a střelou na vzdálenější tyč se dostali do vedení. Radek Hrubeš si na střelu sáhl, ale gólu zabránit nedokázal – 0:1. O další inkasovanou branku jsme si koledovali o chvíli později, kdy Radek Hrubeš kličkoval poblíž vápna a jeho nepřesvědčivý odkop Kratonohy málem zužitkovaly střelou do prázdné, naštěstí mířily mimo. My jsme se jakžtakž oklepali v cca 20´ a konečně začali hrát. Vyrovnali jsme o dvě minuty později, kdy dalekonosná střela Dana Šafaříka zapadla za záda natahujícího se brankáře – 1:1. Ve zbytku prvního dějství jsme byli aktivnější, ale vyloženou šanci jsme si nevypracovali. Hosté primárně hledali svého robustního útočníka, kterého dokázal eliminovat Tomáš Ornst. Těsně před poločasovým hvizdem Kratonohy faulovaly u půlící čáry. Rozehrávky se chopil Tomáš Ornst a našel Jirku Pechara, který si zády k brance míč zpracoval, otočil se, vnikl do vápna, kde se zbavil obránce a přízemní nabídku směroval na zadní tyč, kterou ukázkově zavřel Pavel Stránský a dostal nás do vedení 2:1.

Do druhého dějství nastoupily totožné jedenáctky. První minuty se odehrály převážně uprostřed hřiště, kde bylo k vidění spoustu soubojů. V 55´ byl v pokutovém území faulován Jirka Pechar, který následně kopal penaltu. Jeho pokus směřující do dolního rohu branky však hostující brankář vystihl a vyrazil na rohový kop. I přesto jsme byli po zbytek zápasu lepším týmem. Postupně, jak ukrajovala časomíra, hráli hosté na čím dál větší riziko. My jsme tudíž chodili v přečíslení do otevřené obrany. Ani jedno z mnoha přečíslení (3 na 1, 4 na 2, 3 na 2 apod.) jsme gólově nevyřešili. Většinou jsme bohužel tyto situace řešili přesně naopak, než bylo třeba. Takže místo nahrávky na volného spoluhráče jsme akci vzali na sebe a naopak, kdy se to vyvinulo na střelu, tak jsme se pokoušeli o přihrávku, ze které nic nebylo. Neujal se ani samostatný nájezd Michala Klouzka, kdy jeho střelu gólman vykopl. V 82´ vystřídal Petr Novotný Láďu Kohoutka. Ve zbývajících minutách jsme vyráběli jeden hloupější faul za druhým. Byť měli hosté výškovou převahu, byli jsme důslední a všechny standardky uskákali a odhlavičkovali. Rozhodnutí měl na noze i Pavel Stránský, ale mířil o kousek vedle. V 90´ vystřídal Milan Dvořák právě Pavla Stránského. V poslední minutě, ze zdánlivě neškodného centru, jsme inkasovali. Míč se snášel do rukavic Radka Hrubeše, kterému míč propadl a hostující hráč už měl snadnou pozici – 93´ 2:2. Při naší rozehrávce ze středového kruhu vzniklo nedorozumění a hosté vyzkoušeli pozornost Radka Hrubeše střelou z půlky, ale ten byl připraven, takže se zrodila plichta.

Nevyšel nám začátek zápasu, inkasovali jsme a o to cennější byla otočka na 2:1. Velká škoda, že jsme ve druhém poločase z mnoha příležitostí nepřidali třetí gól. Potrestáni jsme byli v samém závěru z nenápadně vypadající situace. Opět nám fotbal jednou ukázal, jak umí být nevyzpytatelný, ale možná i v tom tkví jeho celosvětové kouzlo.