21. 9. 2019 16:30 AM GNOL 4. třída A muži 2019/2020

Ornst Tomáš, Matoušek Jaroslav, Svoboda Jan, Trutnovský Radek

Šafařík Filip (56′ Kohoutek Ladislav), Hochmann Pavel (74′ Forman Martin), Pechar Pavel /K/, Brožek Radovan (46′ Pokorný Ondřej)
Šafařík Daniel, Ziegler Martin

Branka: Pechar Pavel

K poslednímu zápasu první poloviny podzimu jsme nastoupili proti prvnímu týmu tabulky  oslabeni o několik hráčů, poprvé nám chyběl nejlepší střelec a kapitán týmu Jiří Pechar. Přesto jsme chtěli odehrát důstojné utkání. To se nám bohužel dařilo pouze prvních patnáct minut. Poté jsme se dostali pod mírný tlak hostí, kteří dokázali využít a trestat naše chyby v rozehrávce a zejména při našich útočných akcích. Poprvé nám zatrnulo v 16′, kdy rozhodčí nařídil PK po souboji domácího Matouška s útočníkem hostí Nunem. Zkušený bývalý divizní hráč hostí Karel Jakubec však vystřelil vedle pravé tyče. Hosté se rychle oklepali a po rychlém rozehrání autového vhazování do našeho  pokutového území střílí Jakubec úvodní branku – 20′ – 0:1. My odpověděli dvěma střelami ze střední vzdálenosti, ale hostující brankář byl na místě. Ve 31′ hosté po rychlém brejku navýšili vedení – 0:2. Největší šancí byla střela Pavla Pechara z otočky, ale brankář hostí se štěstím střelu vyrazil na RK. Poločas končí zaslouženým vedením hostí.

Do druhého poločasu, vědomi si naší nedobré personální situace, jsme šli s cílem jej důstojně odehrát. To se nám dařilo prvních patnáct minut, kdy jsme měli optickou převahu, hráli na polovině soupeře, ale bez vyložených šancí. Naopak hosté mezi 63′ až 75′ vstřelili další čtyři branky a my zápas pouze dohrávali. Když hosté v 83′ vstřelili sedmý gól, bylo to možná pro nás až příliš kruté, ale fotbal se hraje na góly. Finální podobu zápasu tak upravil Pavel Pechar, který v 87′ přehodil z více jak čtyřiceti metrů hostujícího brankáře – 1:7.

Soupeř potvrdil kvalitu svého kádru, kde má několik zkušených hráčů s divizní minulostí i pár mladých běhavých. My jsme nastoupili v sestavě bez našich ofenzivních es, zápas tak skončil výrazným vítězstvím hostí.

Josef Gall, trenér: Zápas s prvním týmem soutěže nám otevřel oči. Při našem úzkém kádru jsme neměli možnost reagovat na průběh výsledku. Hráči byli zejména ve druhé půli bez sebevědomí a bez něj nelze vyhrát. Vítězství hostí bylo zasloužené, zejména díky umění proměňovat nabízené šance. Výsledek možná trošku krutý pro nás podle průběhu, ale to je sport. Nezbývá nám než se z výsledku oklepat co nejdříve.