Soldán Petr – Pokorný Ondřej (64´ Ornst Tomáš), Pechar Jiří (C), Šafařík Filip, Kalenský Luboš – Kubišta Petr, Pechar Pavel (64´ Novák Radek), Laštovička Jindřich, Šauer David (89´ Dvořák Tomáš) – Němec Tomáš, Chalupník Tomáš

69´ Pechar Jiří (p)

72´ Němec Tomáš

85´ Chalupník Tomáš

86´ Chalupník Tomáš

Po volnu z minulého týdne nás čekal soupeř většině týmu velmi dobře známý, a to rezerva Kunčic. Dlouho před výkopem proslýchaly zprávy, že hosté přivezou nabitý kádr, jehož úkolem bude náš celek porazit a srovnat tak účty vzájemných střetnutí. Prognóza se naplnila a Kunčice vyrukovaly se sestavou, která se hemžila jmény pravidelně nastupujícími v 1. A třídě. I naši trenéři samozřejmě vsadili na sestavu, které věřili, že je schopna hosty porazit. Zápas se hrál v takřka ideálních klimatických podmínkách a vzhledem k výše uvedenému sliboval kvalitní podívanou před nadprůměrnou diváckou kulisou. K dispozici nebyla dvojice Tomáš Kučera a Pepa Steklý.

Počáteční minuty byly ve znamení jednoduchého fotbalu z obou stran, byla patrná snaha neudělat chybu a posadit tak soupeře do sedla. Po vzájemném oťukávání dochází ke dvěma závarům před brankou Šandy, ale ten s podporou defenzívy i trochou štěstí odolává. Poté se osmělily i Kunčice, avšak střela míjí naši bránu. Hra je velmi vyrovnaná a ve středu hřiště probíhá tuhý boj. Čeká se na první gól. Míč do sítě jsme dopravili my, avšak dle sudích neregulérně. Rozhodčí podal vysvětlení, že Jindra Laštovička bránil hostujícímu gólmanovi v možnosti provést zákrok. Protesty nebyly nic platné, proto se pokračovalo za bezbrankového stavu. O další rozruch se ve 27´ postaral hostující Charvát, který tvrdě trefil Jirku Pechara, za což uviděl žlutou kartu. Ve 34´ hostující Šulc naslepo centruje do vápna, naše obrana míč odvrací, ten doputuje ke kunčickému hráči, za jehož ranou se Petr Soldán natahoval marně – 0:1. Ve 39´ je, co se karetního napomínání týče, srovnáno, když Ondra Pokorný skluzem zastavuje rodící se protiútok Kunčic. Paradoxem je, že o chvíli později rozhodčí na půlící čáře přehlédl nebezpečné pozdní dohrání na Ondru Pokorného. Do poločasu chceme srovnat skóre a tlačíme se do ofenzívy. Výsledkem je střela Jindry Laštovičky přímým nártem, kterou razítkuje břevno, brankář Šanda se pouze ohlédl, nicméně skóre se nemění. Minutu před poločasem vyrobila hostující obrana chybu, Petr Kubišta nastartoval své motory, pláchl všem a placírkou vyrovnal na 1:1. Poslední akce úvodního dějství patřila hostům, kdy nebezpečně střílel Novák, naštěstí pro nás nad bránu. První půlka tedy končí asi spravedlivým smírným výsledkem, když nebezpečných situací se dělo více před brankou soupeře.

První nebezpečnou situaci druhého poločasu jsme si připsali my a hned ji dokázali vyjádřit gólově. Petr Kubišta opět rozkmital své rychlé nohy, zbavil se halva i beka a naservíroval zpětnou přihrávku Pavlu Pecharovi, který uklidil balon do sítě – 48´ a 2:1 vedeme. Hosté byli viditelně opaření dosavadním průběhem a následné pasáže byly spíše opatrnější, oba týmy čekaly, s čím že druhý mančaft teď vyrukuje. Poklidnější část hry malinko rozvířil Filip Šafařík, jenž si vyšlápl na hostujícího hráče, což neuniklo pozornosti hlavního rozhodčího a Filipa odměnil žlutým kartonkem. Z následného přímého kopu kunčičtí nastřelují ruku našeho obránce ve zdi a dožadují se pokutového kopu, píšťalka rozhodčího však zůstala němá. V 64´ dochází v našich řadách ke dvojnásobnému střídání – odstupuje Ondra Pokorný a Pavel Pechar a s čerstvými silami přichází Tomáš Ornst a Radek Novák. V obou případech se jednalo o střídání post za post. O pět minut později vtrhl do vápna z pravé strany Tomáš Chalupník, obešel dva bránící hráče, balon si pokryl tělem, načež byl zezadu sražen k zemi. Asistent rozhodčího, který byl inkriminované situaci nejblíže, správně signalizoval hlavnímu rozhodčímu, že se jednalo o faul ve vápně, tudíž následovala penalta. K té se postavil tradiční exekutor Jirka Pechar a z bílého puntíku zvýšil na 3:1 v 69´. O tři minuty později následoval dlouhý výkop Petra Soldána, Jindra Laštovička na sebe navázal obránce a přepustil Tomáši Němcovi, který z levé strany vykličkoval až před bránu, vyhnul se poslednímu obránci a takřka do prázdné zvýšil už na 4:1. V 80´ po sporném zákroku Luboše Kalenského přisuzuje hlavní rozhodčí na popud asistenta penaltu i Kunčicím. Směr zakončení jejich šutéra Petr Soldán vystihl, na střelu si sáhl, ale ke smůle míč propadl do sítě – sníženo na 4:2. Hosté vycítili šanci poprat se o výsledek a hrají na tři útočníky. Vzdušnému prostoru však, tak jako po celý zápas, vládneme my. V 85´ Kunčice faulují a z přímého kopu z cca 25 metrů se s pomocí teče ve zdi trefuje náš kanonýr Tomáš Chalupník – 5:2. Ihned po rozehrání Tomáš opět dotírá ve vápně, kde ho rukama sráží brankář Šanda. Vznikne mírná potyčka, ze které rezultuje žlutá karta pro oba zmíněné. Diváci ještě ani nestačili vstřebat radost z „bůra“ a znovu je tu Tomáš Chalupník, který po přihrávce Tomáše Němce navyšuje na 6:2! Bláznivou osmiminutovku, ve které padly čtyři branky završují Kunčice svým třetím gólem v 88´, kterým snižují na 6:3. Většina přítomných ale tuší, že se jedná pouze o kosmetickou úpravu. Po této brance střídáme, Davida Šauera nahrazuje Tomáš Dvořák. Ve zbytku utkání se již žádný zaznamenáníhodný moment nekoná, a proto si připisujeme sladké vítězství.

Utkání s Kunčicemi bylo do jisté míry specifické. Sousední obec, známé tváře, touha uspět z obou táborů. My jsme nastoupili s pokorou a respektem, zároveň však odhodlaní a motivovaní silného soupeře zdolat. Velmi si ceníme dosaženého výsledku. Každý v týmu odevzdal přesně to, co odevzdat měl. Toto derby přineslo vše, co se od něho očekávalo. Dobrý fotbal daleko přesahující tuto soutěž, spoustu gólů, sporné momenty, penalty, tvrdší zákroky (ne však zákeřné). Po ukončení zápasu si všichni aktéři sportovně podali ruce a popřáli hodně štěstí. Tak to má být a tak je to správné…

Josef Gall (trenér):

Těžké utkání, kvalitní soupeř, parádní návštěva a naše vítězství 6:3, co více si přát. Derby je mimo fotbalového umu o srdíčku, chtíči, semknutí se a těchto věcech. Kluci je všechny měli, a proto po zásluze Kunčice porazili. Tohle byl ten typ zápasu, u kterého chcete být a zažít ho. Díky všem.