23. 3. 2024 15:00 DAHASL Okresní přebor 2023/2024

Lhota p. L.011Prohra

Report

Petr Soldán – Petr Kubišta, Jiří Pechar (C), Filip Šafařík, Luboš Kalenský (80´ Pavel Hochmann) – Pavel Stránský, Jindřich Laštovička, Pavel Pechar (67´ Marek Chudoba), Tomáš Chalupník, Kristián Čáp (88´ Ondřej Pokorný) – Michal Klouzek (88´ Matěj Vošmik)

Branky:

42´ Tomáš Chalupník (p)

72´ Michal Klouzek

80´ Petr Kubišta

V úvodním jarním utkání jsme před 200 diváky hostili na domácí půdě nepříjemného soupeře ze Lhoty pod Libčany. Střetli se toho času sousedi v tabulce, když jsme na Lhotu drželi jednobodový náskok. Chyběl Tomáš Ornst, Dan Denk, Radek Novák a vykartovaný David Šauer.

Od prvotní rozehrávky ze středového kruhu jsme byli aktivní a soupeře zatlačili. Vznikaly i šance, ale Lhotu od začátku držel brankář. Nejprve vytěsnil povedenou střelu Tomáše Chalupníka z volného přímého kopu na rohový kop. Poté několik dobrých projektilů vyrazil, ale k dorážkám se nedostáváme. Následně po gólu volala hlavně šance Tomáše Chalupníka, který uvnitř vápna přestřelil poloprázdnou bránu. Na gólmanovi si posléze vylámal zuby i Michal Klouzek a Pavel Pechar. Pár dobrých centrů ze strany bohužel prolétlo, protože jsme nestačili zavřít zadní tyč. Šancí bylo jen za prvních 20 minut opravdu dost, leč zůstaly neproměněné. Poté se více diskutovalo, než hrálo. Docházelo k častému přerušení a plynulost hry nebyla ani zdaleka optimální. Místy je naše hra až příliš statická. Oba týmy vypadly z tempa, což se promítlo na nepřesných přihrávkách a ukvapených řešeních. Lhota hrozí zejména ze standardních situací. Hrála po větru, takže všechny centrované míče byly nevyzpytatelné. Jeden z nich končí až na horní konstrukci brány. Další palebnou pozici si připravil Tomáš Chalupník, když se vyhnul obránci, ale střela bohužel znovu míří příliš vysoko. Ve 40´ se nám vydařila kombinační akce, po které se Tomáš Chalupník ve vápně prosmýkl kolem posledního stopera, který ho rozhodil a Tomáš tak nemohl zakončit. Sudí píská pokutový kop a hříšník si zblízka prohlédl žlutou kartu. Lhota samozřejmě debatuje s hlavním rozhodčím, takže se exekuce pár minut pozdrží. Míč si na puntík postavil sám faulovaný a ve 42´ nás dostává do vedení, když brankáře poslal na opačnou stranu – 1:0. Těsně před koncem poločasu je ve vápně sražen Michal Klouzek po nevybíravém zákroku, který byl slyšet snad i ve Lhotě. Zcela jasná situace a po krátké úvaze sudího nařízen pokutový kop. Míč si znovu staví Tomáš Chalupník, ale tentokrát na gólmana nevyzraje a ten nohou vykopává na rohový kop. Po nastaveném čase rozhodčí píská přestávku s naším nejtěsnějším vedením 1:0.

Druhý poločas je tedy otevřený. Vstup obou mužstev je opatrnější. Zhruba 3 minutky po obrátce zůstal na trávníku ležet po nezaviněném střetu mladý lhotský útočník. Bohužel, nejhorší prognózy se naplnily. Zlomená klíční kost. Střídání, čekání na sanitku… Nic příjemného pro všechny v areálu. Kubovi Šandovi přejeme brzký návrat na hrací plochu… Stejně jako v první pět a čtyřicetiminutovce pálíme šance a necháváme hosty v naději na bodový zisk. Dobrým signálem je, že Lhotu do tlaku ani šancí nepouštíme. Nejnebezpečnější situace vznikla po standardce, když míč se štěstím a nadvakrát krotí Petr Soldán. V 67´ střídáme. Pavla Pechara nahradil Marek Chudoba. Marek se zařadil na kraj zálohy a Kristián Čáp do prostředka. Kýženou druhou branku a uklidnění na kopačky i mysl přináší 72´, kdy si Pavel Stránský navedl na pravé straně míč, předložil ho Michalu Klouzkovi, který se kličkou vyhnul obránci a na bližší tyč prostřelil brankáře – 2:0. V minutě 80´ odskakujeme na tříbrankový rozdíl. Jindra Laštovička českou uličkou vysunul sprintujícího Petra Kubištu, který vědomě nachytal jinak velmi dobře chytajícího gólmana střelou na bližší tyč – 3:0. V téže minutě přichází na plac Pavel Hochmann, jenž nahradil Luboše Kalenského. O 3 minuty později Lhota snižuje po dalekonosné ráně, kterou Petr Soldán nedokázal vytěsnit mezi tři tyče – 83´ 3:1. V 88´ odchází Kristián Čáp a Michal Klouzek, jejichž místa přebírají Ondra Pokorný s Matějem Vošmikem a napomáhají narušovat rozehrávku soupeře. Zápas se dohrává a po uplynutí nastaveného času končí.

Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a je škoda, že jsme neproměnili šance, protože o osudu utkání mohlo být rozhodnuto daleko dříve. Na druhou stranu je pozitivní, že jsme si proti defenzivně laděnému soupeři vytvořili tolik vyložených příležitostí. Spokojenost se ziskem 3 bodů, a tedy vítězným vstupem do jarní fáze. Stínem utkání je zlomenina soupeřova útočníka.