19. 8. 2023 17:00 DAHASL Okresní přebor 2023/2024

Petr Soldán – Ondřej Pokorný (46´ Petr Kubišta), Jiří Pechar (C), Filip Šafařík – Kristián Čáp, Pavel Pechar, Jindřich Laštovička, David Šauer (66´ Marek Chudoba) – Daniel Denk (68´ Tomáš Dvořák), Josef Tošovský, Tomáš Chalupník

4´ Pavel Pechar

6´ Pavel Pechar

70´ Tomáš Chalupník

71´ Tomáš Chalupník

83´ Jindřich Laštovička

90´ Josef Tošovský

Premiéru v domácím prostředí před našimi fandy jsme si odbyli, tak jako loňskou sezónu, se Slavií Libřice. Soupeř v minulém ročníku nasázel spoustu branek, ale zároveň dost inkasoval. Znovu jsme nastoupili s moderním rozestavením 3-4-3 (3-5-2). K dispozici nebyl Luboš Kalenský, Tomáš Ornst, Pavel Hochmann, Pavel Stránský, Lukáš Vencl a Radek Novák.

Začali jsme zostra a skvěle. Odražený míč si ve 4´ našel Pavel Pechar a trefil přesně za háčky – 1:0. O dvě minutky později podobná situace, znovu Pavel Pechar u odraženého míče a z kruhu opět trefuje přesně – 6´ a 2:0. Euforii zchladil hostující stoper, který po rohovém kopu hlavou snížil na 2:1 v 10´. Poté se oba týmy začaly více soustředit na bránění. Přesto vznikaly nebezpečné situace před oběma brankáři. Na další změnu skóre diváci čekali do 36´ a bohužel se napnula síť za Petrem Soldánem. Při založení akce si nerozuměl krajní stoper se záložníkem, nastala rychlá ztráta míče a únik hostujících hráčů 3 na 2, který vyřešili gólovou střelou na zadní tyč – 2:2. Do poločasové přestávky jsme inkasovali ještě jednou. Ve 40´ se nám nevyvedlo rozehrání rohového kopu, na půlící čáře jsme prohráli souboj a Libřice se znovu hnaly do přečíslení 3 proti 2, které opět přetavily v branku – 2:3. Po výborném úvodu velmi studená sprcha.

Do druhého dějství už nezasáhl Ondra Pokorný, jehož místo zaujmul Petr Kubišta. Bleskově jsme mohli srovnat, jenže dobře zahraný rohový kop Pavel Pechar hlavou trestuhodně minul. V další pasáži jsme hosty mačkali a vytvořili si i dobré šance, jenže jsme je zahazovali. Jednu takovou nevyužil Tomáš Chalupník, který se z levé strany prosmýkl až před brankáře, jenže otálel se zakončením, gólman se mu vrhl pod nohy a míč mu sebral. Stále, a platilo to pro celý zbytek zápasu, hrozilo nebezpečí i před naší brankou, a to když libřičtí podnikali rychlé kontry. Hosté byli velmi efektivní. Prakticky první výlet do naší šestnáctky po změně stran proměnili ve čtvrtý gól po našem nedůrazném odkopu z vápna  – 64´ a 2:4. Stále však zbývala bezmála půlhodina hracího času. V 66´ a 68´ jsme střídali. Ze hřiště odešel David Šauer s Danem Denkem a přišel Marek Chudoba s Tomášem Dvořákem. Na 4:4 jsme dokázali srovnat během 2 minut. Nejprve Petr Soldán rychlým a účinným výkopem překopl obranu a Tomáš Chalupník střelou na zadní tyč snížil na rozdíl jedné branky. Libřice po rozehrání ze středového kruhu špatně zakombinovaly, míč zachytil Pavel Pechar a kolmicí vyslal Tomáše Chalupníka do nájezdu. Tomáš zvolil blafák do forhendu, položil si brankáře a zasunul do prázdné. Byli jsme na koni, jenže znovu přišla standardka. Centrovaný míč na zadní tyč do malého vápna se odrazil před bránu, odkud ho hráč Libřic dopravil do sítě – 78´ a 4:5. Za dalších 5 minut bylo potřetí v zápase vyrovnáno. Gól na 5:5 trefil hlavou k tyči Jindra Laštovička po centru Kristiána Čápa. Zbývalo vyřešit jedinou otázku. Remíza nebo kdo s koho? V jedné z posledních akcí zápasu Petr Kubišta z pravé strany odcentroval do vápna, souboj vyhrál Jindra Laštovička a míč vrátil před branku před Pepu Tošovského, který z otočky procedil míč pod brankářem do sítě – 90´ 6:5. 3 minuty nastavení a závěrečný hvizd.

Dnešní mač nebyl pro slabé povahy. Za kratší konec během zápasu proměnlivě tahala obě mužstva. Zdvižený varovný prst je u 5 obdržených gólů, to je zkrátka moc. Na druhou stranu, v utkání jsme prohrávali dvougólovým rozdílem. Dvakrát se vrátili, abychom znovu inkasovali a přesto jsme dokázali silou vůle dovést zápas do vítězného konce. Do poslední minuty jsme věřili, bojovali a byli odměněni. Týmová práce.